Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΡΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ 30η εβδομάδα


Recommended Posts

Εγω έκανα την Β' επιπεδου την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν στην 21 εβδομαδα και το βαρος ηταν 370 γρ....Μας ειπε ο γιατρος ολα μια χαρα...Τι θα βγαλω αραγε, κανενα γατακι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω έκανα την Β' επιπεδου την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν στην 21 εβδομαδα και το βαρος ηταν 370 γρ....Μας ειπε ο γιατρος ολα μια χαρα...Τι θα βγαλω αραγε, κανενα γατακι!!!!!!!!!!

 

Αφού σου είπε όλα καλά αυτό έχει σημασία. Για πότε θα μεγαλώσει το νινί σου χαμπάρι δεν θα πάρεις! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΕΧΘΕΣ (22 εβδ,4ημ)

κ το νινι ειναι 534γρ. λιγο βαρυ υποθετω!!!!

Επισης μαθαμε κ το φυλο................!!!!!!!!!!!

περιμενουμε μπεμπα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Μιά χαρά είναι τα μωράκια σας από βάρος...μην αγχώνεσται καθόλου. Και οι μετρήσεις σίγουρα δεν μπορούν να γίνουν 100%.

Εμένα μέχρι τώρα ο γιατρός μου έλεγε ότι είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης και τελευταία εβδομάδα μου είπε πως είναι μικρότερος κατά μία εβδομάδα. Οπότε βλέπετε ότι όλα είναι σχετικά... :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγαμε στον γιατρό ξανά για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο (κάνω κάθε βδομάδα τώρα) και είμαστε 2.800γρ. :D:D το μανάρι μου! Μεγάλωσε! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

και είμαστε 2.800γρ. :D:D το μανάρι μου! Μεγάλωσε! :D

 

Τέλεια sardelaki!!!Τον έφαγες τον γάιδαρο...Έμεινε η ουρά!!

Εγώ πήγα την Τρίτη και ήταν 1500γρ, ενώ στις 25 εβδ ήταν μόλις 890 γρ..Σαν να μεγάλώσαμε και μεις!!!Τουλάχιστον πιάνει τόπο το φαϊ που ρίχνω..Αισίως πάτησα τα 12 κιλά :o:o

Link to comment
Share on other sites

και είμαστε 2.800γρ. :D:D το μανάρι μου! Μεγάλωσε! :D

 

Τέλεια sardelaki!!!Τον έφαγες τον γάιδαρο...Έμεινε η ουρά!!

Εγώ πήγα την Τρίτη και ήταν 1500γρ, ενώ στις 25 εβδ ήταν μόλις 890 γρ..Σαν να μεγάλώσαμε και μεις!!!Τουλάχιστον πιάνει τόπο το φαϊ που ρίχνω..Αισίως πάτησα τα 12 κιλά :o:o

 

Ααααααααααααααααα μια χαρά ξεπετάχτηκε το νινάκι σου :wink:

Ευτυχώς τον έφαγα τον γάιδαρο γιατι δεν αντέχω άλλο...θέλω να το πάρω αγκαλίτσα :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ παλικάρι ολόκληρο!!

Άντε άντε έρχεται η ώρα που θα τον έχεις αγκαλίτσα!

Σε 2 μέρες δεν μπαίνεις στο μήνα σου?

Με το καλό με το καλό!!

 

Είδες είδες; Σε λίγο θα τον στείλουμε και φαντάρο :lol:

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι σε 2 μέρες μπαίνω στον μήνα μου...κι εσένα κούκλα μου με το καλό ο κοριτσάρα σου :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω εγώ που η μπέμπα μου, 36 βδομάδων και 1 μέρας, ήταν 3300γρ; Δηλαδή πόσο θα γεννηθεί;

Ξέρω όμως και απ'την 1η εγκυμοσύνη ότι υπάρχει περίπτωση απόκλισης μέχρι και 10% στις μετρήσεις του υπέρηχου. Γι'αυτό μην αγχώνεστε κορίτσια!

Ας γεννηθούν όσο θέλουν, αρκεί να είναι γερά!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2600 και ο δικός μου πρίν 3 ημέρες. Σαν να μεγάλωσαν ε?

 

Μόνο ο δικός μου έχει μείνει κοντορεβιθούλης.... :D

 

Θα μεγαλώσει κούκλα μου, μην στεναχωριέσαι :lol::lol:

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

+/- 300 γρ. είναι συνήθως :wink:

και τί το θέλετε το τεράστιο μωρό βρε κορίτσια;;; Πιό δύσκολα γεννιέται...ένα νορμάλ μωράκι να είναι και υγιέστατο :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιαγιά μου έλεγε (όταν γεννιόταν κάποιο μικρό μωρό) "τα μικρά μωρά μεγαλώνουν πιο γρήγορα!" Και τουλάχιστον στην περίπτωση του μικρού μου βγήκε αληθινή! Βέβαια, δεν πήγαινε για καθόλου μικρό μωρό, γεννήθηκε στις 34 εβδομάδες 2150! Κι όχι μόνο δεν έχασε γραμμάριο μετά τη γέννηση, αλλά αύξανε συνεχώς και ταχέως!!! Αφού ο γιατρός μου, μου είπε χαριτολογώντας να παρακαλάω να γεννάω πρόωρα, για να γλιτώνω την ταλαιπωρία...Γιατί κατά τη διάρκεια των τελευταίων υπερηχογραφημάτων μου έλεγε ότι ο μικρός θα γεννηθεί πάνω απο τέσσερα κιλά και ανησυχούσε ο άνθρωπος αν θα τα κατάφερνα για φυσιολογική γέννα! Αλλά η φύση προνόησε...κι έτσι ούτε θερμοκοιτίδα μπήκε ο μικρός, ούτε εγώ παιδεύτηκα πολύ! Και μεγάλωσε και γρήγορα! Γι' αυτό να μην ανησυχεί κάποια αν το μωράκι της φαίνεται λίγο μικρότερο! Προσωπικά, θα ανησυχήσω εαν φανεί λίγο μεγαλύτερο :) :) :)

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε συ πενι,,,, λογκά ειναι πολύ μεγαλυτερος για την εβδομαδα σου... εγω στην 28 εβδομαδα η μπεμπα μου ηταν 1200 και στην τριακοστη 1400

 

Λες ε????????

Τι να αγχωθω τώρα?????????? :cry:

Μια εβδομάδα μεγαλύτερος μου είπε εγώ είμαι σχεδόν 30 κι αυτός 31........

Η κορούλα σου στις 30 1400 ε εντάξει μωρε 300 γρ. τη ρίχνουμε τι σκα#$ άντρες είμαστε????????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου καλή μου..........

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...