Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΣΤΕΛΙΟΥ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α! τα κρακεράκια με φιλαδέλφια είναι ... το τίποτα!

 

Κρακεράκια (οτι σου αρέσουν) γύρω γύρω σε μια πιατέλα, στην μέση μπωλάκι με "σωσ". Δηλ. Τυρί φιλαδέλφια ανακατεμένο με καρύδια λίγη κρεμα γάλακτος, αλάτι και πιπέρι.

 

Μακαρονοσαλάτα:

Βρασμένα φιογκάκια, κοχύλια ή ότι άλλο σου αρέσει, κομματάκια πιπεριάς φλωρίνης ψητής ή/ και λιαστή ντομάτα, μία κονσέρβα τόνο, μια κονσέρβα καλαμπόκι, μαγιονέζα, λίγη μουστάρδα, λάδι, ξύδι, πιπέρι και ψιλοκομμένο κρεμμύδι.

Μπορείς να κάνεις χειροποίητη μαγιονέζα και εκεί δεν χρειάζεται να προσθέσεις κι αλλη μουστάρδα.

 

Γαμοπίλαφο και κρεατότουρτα, στο επόμενο επεισόδιο. :P

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ότι δεν βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ πιατάκια και ποτηράκια με τον μπομπ πως σας φαίνεται?????????

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!!

 

Εχει δει καμία σας να μου πει?????

 

ΠΛΙΖΖΖΖΖΖΖΖ

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , Σας γράφω το μενου του μπουφέ

(το οριστικοποιήσαμε χθες)

 

Ουφ... κουράστηκα ήδη

 

 

Μamaroma μπραβο κοπελα.... τα συγχαρητηρια μου, επαθα πλακα με το μενου σου..:!::!::!:

 

Κι εγω εχω το Σαββατο τα γεννεθλια του γιου μου, αλλα θα τα κανω σε παιδοτοπο, γιατι κι εμεις θα ειμαστε στα 60 ατομα περιπου (μικροι - μεγαλοι) και λογω φορτου εργασιας κ ελλειψης χρονου :(, δεν θα ειχα το κουραγιο, να κανω μια τετοια προετοιμασια...

 

Να χαιρεσαι το παιδακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αζια

 

Ασε... και μένα μου προέκυψαν κι άλλοι τελευταία στιγμή!

 

Θα κουραστώ μωρέ αλλά δεν έπαιζε να πάμε κάπου έξω. Δυστυχώς:evil:

 

Κι εσυ να τον χαιρεσε και να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ το Σαββατο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ Αζια

 

Ασε... και μένα μου προέκυψαν κι άλλοι τελευταία στιγμή!

 

Θα κουραστώ μωρέ αλλά δεν έπαιζε να πάμε κάπου έξω. Δυστυχώς:evil:

 

Κι εσυ να τον χαιρεσε και να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ το Σαββατο!

 

Kι εγω σ'ευχαριστω...:D

 

Καλο κουραγιο λοιπον και καλη επιτυχια τοσο με τις προετοιμασιες οσο και με το παρτυ του μικρου σου...

 

Καλα να περασετε...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ότι δεν βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ πιατάκια και ποτηράκια με τον μπομπ πως σας φαίνεται?????????

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!!

 

Εχει δει καμία σας να μου πει?????

 

ΠΛΙΖΖΖΖΖΖΖΖ

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!

 

Πήγα :Jumbo, Carrefour, Praktiker, Βασιλόπουλος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

 

Εχετε δει πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις για στολισμό φιγούρες του Μπομπ από αλουμίνιο,με την τεχνική της χαρτοπετσέτας και επίσης γιρλάντα με διάφορες φωτό του Μπόμπ και σε κάθε μία να γράφει ένα γράμμα από το όνομα του Στέλιου. Θα σου μείνει και για διακόσμηση του δωματίου του.

 

 

για πες για πες, πώς γίνεται αύτό με το αλουμίνιο? κ από πού το παίρνω?

τι είναι η τεχνική της χαρτοπετσέτας???

mamaroma , συγχωρεσε με που μπαίνω έτσι στο θέμα σου, αλλά είμαι πολύ περίεργη... και τρελαίνομαι για τις συνταγές σου!

keep up the good work!

Link to comment
Share on other sites

για πες για πες, πώς γίνεται αύτό με το αλουμίνιο? κ από πού το παίρνω?

τι είναι η τεχνική της χαρτοπετσέτας???

mamaroma , συγχωρεσε με που μπαίνω έτσι στο θέμα σου, αλλά είμαι πολύ περίεργη... και τρελαίνομαι για τις συνταγές σου!

keep up the good work!

 

 

Σου στέλνω πμ για να μην καταστρέψω το θέμα της αγαπημένης μου mamaroma!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα :Jumbo, Carrefour, Praktiker, Βασιλόπουλος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

 

Εχετε δει πουθενα?

 

 

Βρε μωρό μου,μην σκας και γι'αυτό!Άν δεν βρεις,πάρε απλά κίτρινα και τέλος.Με τέτοιο μπουφέ και τέτοιο τέλειο δωράκι για τα παιδάκια,νομίζεις θα προσέξει κανείς την ώρα που μασαμπουκιάζει όλα αυτά τα υπέροχα φαγητά,ότι το πιάτο δεν έχει τον Μπομπ επάνω???:)

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ(για να μην μείνεις με την πίκρα):πάρε απλά κίτρινα ποτηράκια αν δεν βρεις τελικά αυτό που θες και κόλλα επάνω από ένα αυτοκόλλητο ή μια ετικέτα με τον Μπόμπ.Δεν στο συνιστώ για τα πιάτα...δεν θες εκεί που τρώει ο άλλος το γαμοπίλαφο να καταπιεί και κάτι που δεν πρέπει...:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ότι δεν βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ πιατάκια και ποτηράκια με τον μπομπ πως σας φαίνεται?????????

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!!

 

Εχει δει καμία σας να μου πει?????

 

ΠΛΙΖΖΖΖΖΖΖΖ

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

 

στο τζαμπο Ωραιοκαστρου εχει, δεν ξερω που μενεις, ειχα κανει κι εγω τα πρωτα γενεθλια του Στελιου μου με θεμα τον Μπομπ, εχει και πιατα μεγαλα, και μικρα, και μπολακια, και χαρτοπετσετες, και τραπεζομαντηλα, και ποτηρακια, τα παντα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις για στολισμό φιγούρες του Μπομπ από αλουμίνιο,με την τεχνική της χαρτοπετσέτας και επίσης γιρλάντα με διάφορες φωτό του Μπόμπ και σε κάθε μία να γράφει ένα γράμμα από το όνομα του Στέλιου. Θα σου μείνει και για διακόσμηση του δωματίου του.

 

Καλημέρα:D

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα τις οδηγίες για αυτήν την τεχνική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα :Jumbo, Carrefour, Praktiker, Βασιλόπουλος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

 

Εχετε δει πουθενα?

 

 

Λοιπόν mamaroma πήγα jumbo το μεσημέρι και ενώ είχε όλα τα σχέδια,ο Μπομπ Σφουγγαράκης άφαντος,ενώ όπως σου είπε η άλλη κοπέλα από Θεσσαλονίκη,στο κατάστημα του Ωραιοκάστρου είχε.Οπότε παίρνεις μια σακουλίτσα του μαγαζιού που έχει όλα τα καταστήματα και αρχίζεις τα τηλεφωνήματα στα πιο κοντινά σου.Όλο και κάπου θα βρεις.Τώρα,αν δεν έχουν και φτάσεις Θεσσαλονίκη,με παίρνεις τηλέφωνο να πάμε για καφέ!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ(για να μην μείνεις με την πίκρα):πάρε απλά κίτρινα ποτηράκια αν δεν βρεις τελικά αυτό που θες και κόλλα επάνω από ένα αυτοκόλλητο ή μια ετικέτα με τον Μπόμπ.Δεν στο συνιστώ για τα πιάτα...δεν θες εκεί που τρώει ο άλλος το γαμοπίλαφο να καταπιεί και κάτι που δεν πρέπει...:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ή με την ίδια μέθοδο, που πρέοτεινε η christina κάνε σουπλά.....

 

Καλημέρα:D

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα τις οδηγίες για αυτήν την τεχνική?

θελώ και γω... αν είναι εύκολο....

 

αγαπητή mamaroma έψαξες στο delightparty ή στο perfect party;

Link to comment
Share on other sites

mamaroma σ΄ευχαρισούμε πολύ για τις συνταγές και περιμένουμε και τις άλλες..... φυσικά κ μετά το πάρτυ αφού τώρα σε καταλαβαίνω πόσο χάνεσαι.... άντε κουραγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ:D

Μου θύμισε την τεχνική που κάναμε χαλκογραφίες στο σχολείο, πολύ εύκολο και πολύ όμορφο αποτέλεσμα:D

 

 

Τώρα εσύ ή πολύ μικρή είσαι ή είχατε σούπερ δάσκαλο!!!Γιατί εμείς στο σχολείο κολλούσαμε φακές και φασόλια σε χαρτόνια!!!Πρόσφατα τα πέταξα...μαζί με μια αποικία από σκουληκάκια!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αν πας σε ενα σουπερ μαρκετ της γειτονιας σου θα βρεις πανευκολα μπομπ σφουγγαρακι! νομιζω πως εχει ο βασιλοπουλος!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αν πας σε ενα σουπερ μαρκετ της γειτονιας σου θα βρεις πανευκολα μπομπ σφουγγαρακι! νομιζω πως εχει ο βασιλοπουλος!!!

 

 

Πήγε το κορίτσι μας και στον Βασιλόπουλο και δεν βρήκε.Προφανώς κάποια μαγαζιά έχουν ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...