Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ "ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΣ"?


Fotinibon

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΛΟΥΣ

ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΤΟΥ ΣΚΟΥΠΑ ΤΑ ΑΚΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ. ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΜΜΕΤΟΣ ΟΤΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΥΦΑΣΜΑ - ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΣΤΡΩΜΑ ΜΟΥ!! ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ "ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ" ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΣΤΡΩΜΑ!! ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!!

ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ & ΟΛΟΥΣ

ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΙΚΗ ΤΟΥ ΣΚΟΥΠΑ ΤΑ ΑΚΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ. ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΜΜΕΤΟΣ ΟΤΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΥΦΑΣΜΑ - ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΣΤΡΩΜΑ ΜΟΥ!! ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ "ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ" ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΣΤΡΩΜΑ!! ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!!

ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ!!

εγω παντα το κανω,2 φορεσ τον χρονο!!

το κρεβατι μας ειναι το μονο που περναμε τοσες πολλες ωρες εκει!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα το κανω,2 φορεσ τον χρονο!!

το κρεβατι μας ειναι το μονο που περναμε τοσες πολλες ωρες εκει!!!

 

Ακριβώς!! Το κρεβάτι και ο καναπές!! Χαίρομαι που το θέμα βρήκε ανταπόκριση από κάποιον που ξέρει....

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παλιά οι νοικοκυρές τινάζαν τα στρώματα κάθε τόσο (και τα λιάζαν). Τώρα έχουν καταργηθεί αυτές οι καλές συνήθειες...

 

Επ' ευκαιρία πως θα ψάξω να βρω τέτοια συνεργεία καθαρισμού; Στις απολυμάνσεις; Ή είναι κάτι πιο εξειδικευμένο;

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παλιά οι νοικοκυρές τινάζαν τα στρώματα κάθε τόσο (και τα λιάζαν). Τώρα έχουν καταργηθεί αυτές οι καλές συνήθειες...

 

Επ' ευκαιρία πως θα ψάξω να βρω τέτοια συνεργεία καθαρισμού; Στις απολυμάνσεις; Ή είναι κάτι πιο εξειδικευμένο;

εγω εβαλα στο ιντερνετ ακαραια,και μου βγηκαν

συνεργεια καθαρισμου.το τη βρομια εχουν τα στρωματα...

εγω εκανα και τα χαλια μου...πολυ σκονη παιδια..

οι σκουπες που εχουμε στα σπιτια μας,απλος παει την σκονη στον αερα!

τπτ.δεν κανουνε...μονο θορυβο..

εμας ηρθε μια κοπελα απο μια εταιρια που πουλαει τετοιες σκουπες στο σπιτι για να μας δειξει πως δουλευουν.

πολυ καλη η σκουπα.αλλα κανει 1.700 ευρω...μπορει σε κανα χρονο να μπορω να την αγορασω.αξιζει τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν από πολλά πολλά χρόνια (ήμουν μικρή) ήρθε μία κυρία σπίτι κι έκανε επίδειξη σε μία σκούπα γερμανικής εταιρείας.

Πήγε σε μία γωνιά ενός στρώματος και αυτό που έβγαλε μόνο που το σκέφτομαι, με αηδιάζει ακόμα. Έκτοτε πήρα η μητέρα μου την εν λόγω σκούπα και φυσικά όταν άνοιξα το δικό μου σπίτι πήρα κι εγώ την δική μου.

Έρχεται προσφάτως έτερη κυρία με σκούπα με κάδο νερού να κάνει επίδειξη. Μετά από έναν άκρως πειστικό λόγο μας φέρνει ως παράδειγμα τα στρώματα και τα ακάρεα οπότε και πάει να τεκμηριώσει την άποψη της........τίποτε όμως......ούτε σκονίτσα.

Καταλήγει στο συμπέρασμα ότι το στρώμα είναι ολοκαίνουργιο κι όταν την ενημερώσαμε ότι είναι δεκαετίας μένει άναυδη!

Φυσικά της εξηγήσαμε αργότερα για την πανάκριβη σκούπα μας αλλά αισθάνθηκα δικαίωση για τα λεφτά που ξοδέψαμε.

 

Και καλά λέτε για τα στρώματα. Τους καναπέδες γιατί τους ξεχνάτε???

Να μην πω στα χαλιά και τις μοκέτες που παίζουν και κυλιούνται τώρα το χειμώνα τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Παλιά οι νοικοκυρές τινάζαν τα στρώματα κάθε τόσο (και τα λιάζαν). Τώρα έχουν καταργηθεί αυτές οι καλές συνήθειες...

 

Επ' ευκαιρία πως θα ψάξω να βρω τέτοια συνεργεία καθαρισμού; Στις απολυμάνσεις; Ή είναι κάτι πιο εξειδικευμένο;

Συγνώμη αλλά εγώ το κάνω κάθε δύο μήνες, καλά μπορεί και τρεις!

Οι δε γείτονες με κοιτάνε καλά καλά. Τι κάνει αυτή :shock:!

Επειδή είχα είχα παρακολουθήσε και εγώ στην τηλεόραση το αντίστοιχο θέμα, είχαν αναφέρει πως τα ακάρεα πολλαπλασίαζονται δραματικά τον χειμώνα λόγω της υγρασίας. Επίσης η ηλεκτρική σκούπα δεν κάνει τίποτα απολύτως γιατί ρουφάει μόνο στην επιφάνεια του στρώματος. Είχαν αναφέρει τα ειδικά συνεργεία καθαρισμού καθώς και το τίναγμα με το κοπανιστήρι και την πολύωρη έκθεση του στον ήλιο.

Για δυο φορές το χρόνο το συνεργείο μου φαίνεται λίγο, για περισσότερες φορές μου φαίνεται ακριβό. Άρα κοπανήστηρι ανα χείρας και δώστου.....

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

.........

Οι δε γείτονες με κοιτάνε καλά καλά. Τι κάνει αυτή :shock:!

......................

Άρα κοπανήστηρι ανα χείρας και δώστου.....

 

Έτσι ακριβώς κι εμείς ballou...

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα! Πω πω όσο διαβάζω με πιάνει και φαγουρίτσα...:roll: Ατμοκαθαριστή έχω και εγώ αλλά δεν ξέρω εάν κάνει για αυτή την δουλειά. Ας μας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει γιατί θέλω να στρωθώ στην δουλειά το ΣΚ. Καθώς επίσης και πόσο κοστίζει περίπου ένας βιολογικός καθαρισμός???

Φαγουροφιλάκια!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η σκούπα που προανέφερα είναι μίας γερμανικής εταιρείας vorwerk και λέγεται Kobold.

Η πρώτη κράτησε 20 χρόνια και πετάχτηκε από την μητέρα μου για ανόητους λόγους ενώ μπορούσε κάλλιστα να χρησιμοποιηθεί για τα πάντα εκτός από σκούπισμα χαλιών πια. Φυσικά πήρε κι εκείνη το νέο μοντέλο τελικά αλλά το παλιό καθάριζε τα πάντα ακόμα (ήθελα να την κρατήσω για καθαρισμό αυτοκινήτων και είχε και φύσημα αέρα ενώ η νέα μόνο αναρρόφηση).

Έκανε 1300 πριν από περίπου 3 χρόνια, η μαμά μου κάπου 1100 την πήρε πέρισυ χωρίς όμως τα επιπλέον εξαρτήματα(αφού τα εχω...).

 

Μία παρόμοια υπάρχει και από αμερικανική εταιρεία αλλά μου είχαν πει μία τιμή πολλαπλάσια σε έκθεση και μου είχε φύγει η μαγκιά.Εξαιρετική όμως κι εκείνη.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα στο ιντερνετ ακαραια,και μου βγηκαν

συνεργεια καθαρισμου.το τη βρομια εχουν τα στρωματα...

εγω εκανα και τα χαλια μου...πολυ σκονη παιδια..

οι σκουπες που εχουμε στα σπιτια μας,απλος παει την σκονη στον αερα!

τπτ.δεν κανουνε...μονο θορυβο..

εμας ηρθε μια κοπελα απο μια εταιρια που πουλαει τετοιες σκουπες στο σπιτι για να μας δειξει πως δουλευουν.

πολυ καλη η σκουπα.αλλα κανει 1.700 ευρω...μπορει σε κανα χρονο να μπορω να την αγορασω.αξιζει τα λεφτα.

 

 

1.700 ευρώ την πηρα και εγω την δικια μου ....

δεν μετανιωνω καθολου..

 

κανω τα παντα . καναπεδες , στρωματα. χαλια . πλακακια. ....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα με έχει σώσει και στο ξεσκόνισμα καθώς έχω υποπέσει στο σφάλμα να αγοράσω έπιπλα σε χρώμα venge....Και την χρησιμοποιεί και ο άντρας μου!!!!!

 

εμενα το το υπνοδωμάτιο ειναι VENGE... και ξεσκονιζω με την σκουπα..

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Και από που θα μπορούσε κάποιος να την αγοράσει;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

απο εδώ!!http://www.kobold.gr/kobold/index.htmlπεριμένω απάντηση τους για το ποσο έχει!!

 

Γερμανία πάντως έχει 425+25 μεταφορικα..

http://cgi.ebay.de/Vorwerk-Kobold-135-EB-351-F-NEU-ESS-Dusen-Set-/380228379214?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Staubsauger_PM&hash=item588760a24e

 

θα την πάρω από εκεί μάλλον!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειρθε μια κοπελα στο σπιτι μου , και εκανε επιδειξη...

αλλα η εταιρεια η συγκεκριμένη εχει και δικα της μαγαζια...

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.robocleanhellas.gr/

 

εγω εχω αυτην....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Η σκούπα που προανέφερα είναι μίας γερμανικής εταιρείας vorwerk και λέγεται Kobold.

Η πρώτη κράτησε 20 χρόνια και πετάχτηκε από την μητέρα μου για ανόητους λόγους ενώ μπορούσε κάλλιστα να χρησιμοποιηθεί για τα πάντα εκτός από σκούπισμα χαλιών πια. Φυσικά πήρε κι εκείνη το νέο μοντέλο τελικά αλλά το παλιό καθάριζε τα πάντα ακόμα (ήθελα να την κρατήσω για καθαρισμό αυτοκινήτων και είχε και φύσημα αέρα ενώ η νέα μόνο αναρρόφηση).

Έκανε 1300 πριν από περίπου 3 χρόνια, η μαμά μου κάπου 1100 την πήρε πέρισυ χωρίς όμως τα επιπλέον εξαρτήματα(αφού τα εχω...).

 

Μία παρόμοια υπάρχει και από αμερικανική εταιρεία αλλά μου είχαν πει μία τιμή πολλαπλάσια σε έκθεση και μου είχε φύγει η μαγκιά.Εξαιρετική όμως κι εκείνη.

nai εμενα την αμερικανικη μου δειξανε!!με τα εξαρτηματα παει 1700...μαλλον με βλεπω να την αγοραζω,:cool: τα λεφτα της θα τα βγαλει....

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειρθε μια κοπελα στο σπιτι μου , και εκανε επιδειξη...

αλλα η εταιρεια η συγκεκριμένη εχει και δικα της μαγαζια...

μαλλον η

ιδια κοπελα ηρθε και σε μενα:o ...καβαλα μενω και η κοπελα εχουν το καταστημα στην δραμα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...