Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2010 η χειροτερη χρονια της ζωης μου!


Recommended Posts

. ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

:-(....καλη συνεχεια...καλη δυναμη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

Κοπέλα μου κάνε κουράγιο. Σε διαβάζω αρκετές μέρες αλλά δεν έβρισκα τη δύναμη να σου γράψω :-(.

Είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα χαρίσεις ένα αδερφάκι στην κορούλα σου, κάνε υπομονή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Πολύ φιλικά.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

 

.... Ανατρίχιασα ..... τπτ άλλο! Κουράγιο !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη

κι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία

κι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

Του ζήτησα οικονομική άνεση

κι Αυτός μου έδωσε νου και ικανότητα να δουλεύω.

Του ζήτησα θάρρος

κι Αυτός μου έδωσε κινδύνους να ξεπερνώ.

Του ζήτησα αγάπη

κι Αυτός μου έδωσε προβληματικά άτομα να βοηθώ.

Του ζήτησα χάρες

κι Αυτός μου έδωσε ευκαιρίες να εκμεταλλευτώ.

Απ΄ ό,τι ζήτησα δεν πήρα τίποτε, τίποτε από αυτά που ήθελα.

Πήρα όμως τα πάντα, αυτά που πραγματικά χρειαζόμουν.

Η προσευχή μου εισακούσθηκε.

103463-pchrosebow.gif

 

Ισοπεδώθηκα....

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

Χριστε μου σηκωθηκε ολη η ραχοκοκαλια μου... τουλαχιστον γλυκια μου απο οτι βλπεω εχεις ήδη ενα αγγελουδι την κορουλα σου. Αρα κανεις προσπαθειες για δευτερο... Θα δεις οτι το 2011 θα ειναι η χρονια σου ολα οσα σου στερησε το 10 θα στα φερει το 11! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

αχ! Ιωαννα μου, με ανατριχιασαν τα λογια σου...

κοριτσακι μου γλυκο, κλαψε για τα αγγελουδακια σου αλλα σκεψου και την μικρη πριγκηπησουλα σου...

θα ερθουν και οι χαρες, κοπελα μου, κανε μονο κουραγιο και υπομονη για λιγο καιρο και ολα θα φτιαξουν..

δεν μπορει να γινει αλλιως...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

Υποκλίνομαι στο μεγαλείο της ψυχής σου....

Καίει η ελπίδα Ιωάννα μου.....ναι, ακόμα! Θα ξαναγίνεις μανούλα! Θα δεις!

Σε φιλώ....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

Ιωάννα μου, πόσο πολύ θα ήθελα να μπορούσα από κοντά να σου συμπαρασταθώ:(:(:(

Να σκέφτεσαι το παιδάκι σου, να το κοιτάς στα μάτια και εκεί μέσα να ξέρεις πως είναι όλο το νόημα της υπαρξής μας.

Είσαι τυχερή μες στην ατυχία σου, λυπάμαι πάρα πολύ για όσα έχεις περάσει και περνάς, αλλά να θυμάσαι πως μετά την βροχή, βγαίνει πάντα πάλι ο ήλιος. Μαζεύτηκαν πολλά σύννεφα στην ζωή σου, αλλά δεν θα είναι για πολύ καιρό έτσι, θα ξαναγίνεις μανούλα, μην χάσεις την πίστη σου!!!

Σε φιλώ,

Αρχοντούλα

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

Αχ!!!!! βρε Ιωαννα μου ποσο θα θελα τωρα να σου κανω μια μεγαλη αγκαλια.....:-(:sad:...τιποτα αλλο δεν υπαρχουν λογια.....:-(

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

 

και παλι δεν εχω λογια........:cry::cry: Ευχομαι να γαληνεψεις....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια... και γω δεν εχω πολλα να πω μονο ενα... η κορη μου ειναι ο,τι πιο ομορφο εχω στην ζωη... η ανασα μου.. το φως μου... θα κρατησω το χερακι της και θα χαμογελαω... δεν θα της δειξω ποτε τον θρηνο της ψυχης μου... για τα αγγελουδια μου... θα κανω τα παντα για να περασει ανεμελα παιδικα χρονια... της αξιζει... σε καθε παιδι αξιζει... μονο ικετευω την Παναγια μας να της χαρισει ενα αδερφακι... οποτε και αν θελει.. μονο αυτο... για να γαληνεψει η ψυχη μου... να ειστε ολες καλα... και παλι ευχαριστω... πολλα φιλια Ιωαννα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι μπορώ να εκφράσω κάτι με τα λόγια... περα του οτι θαυμάζω την δύναμη της ψυχής σου... Εύχομαι το μέλλον σου να γίνει σύντομα ένα ευτυχισμένο παρόν...

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και ναι το κακο τριτωσε για φετος... χθες πεθανε γιαγια μου... σημερα την συνοδεψαμε στην τελευταια της κατοικια... 96 ετων βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι γιαγια μου... μεσα στην αγκαλια της μεγαλωσα και εγω και ο αδερφος μου... σε ενα σπιτι ζουσαμε... καλο ταξιδι γιαγια! θα σε θυμαμαι με αγαπη!

ευχομαι μετα απο ολα αυτα να ξεκινησει μια καλη χρονια για μενα και την οικογενεια μου... δεν αντεχω αλλα... θελω να ξεκουραστω! ευχαριστω που με ακουσατε μαλλον που με διαβασατε! Ιωαννα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συλλυπητήρια κοριτσάκι μου... να ζήσετε να τη θυμάστε. Εύχομαι το 2011 να σου φέρει μόνο χαρές!

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκεια μου Ιωαννα σημερα το πρωι σε ειχα στο μυαλο και αναρωτιωμουν πως να εισαι...

να εισαστε καλα κοριτσακι μου καινα εχετε την ευχη της γιαγια σου...

τριτωσε Ιωαννα μου και το 2011 θα ειναι καλυτερο.... δεν υπαρχει αλλη επιλογη!

 

σε φιλω

Μαρια...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και ναι το κακο τριτωσε για φετος... χθες πεθανε γιαγια μου... σημερα την συνοδεψαμε στην τελευταια της κατοικια... 96 ετων βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι γιαγια μου... μεσα στην αγκαλια της μεγαλωσα και εγω και ο αδερφος μου... σε ενα σπιτι ζουσαμε... καλο ταξιδι γιαγια! θα σε θυμαμαι με αγαπη!

ευχομαι μετα απο ολα αυτα να ξεκινησει μια καλη χρονια για μενα και την οικογενεια μου... δεν αντεχω αλλα... θελω να ξεκουραστω! ευχαριστω που με ακουσατε μαλλον που με διαβασατε! Ιωαννα:rolleyes:

 

Συλληπητήρια, Ιωάννα μου....όσο μεγάλος και να είναι ο άνθρωπος που φεύγει δεν παύει να είναι ο άνθρωπός μας...κατανοώ τον πόνο σου...

 

Πήγε κοντά τους, να προσέχει τα αγγελάκια σου...

 

Μια νέα χρονιά έρχεται όμως...

Σήκω πάνω, ψηλά το κεφάλι...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου κοριτσάκι μου τα θερμά μου συλληπητήρια.

Φέτος όντως δεν ήταν η χρονιά σου, αλλά δεν πρέπει να πάψεις να ελπίζεις.

Όσο αναπνέουμε πρέπει να αισιοδοξούμε και να ελπίζουμε για το καλύτερο.

Όλα καλά θα πάνε, να δεις που του χρόνου τέτοια μέρα θα λέμε πόσο καλύτερα είσαι.

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, κοριτσάκι;;; :cry:Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να τελειώσουν εδώ.

Ο νέος χρόνος κι όλοι οι υπόλοιποι να σου φέρνουν εφεξής μόνο υγεία, χαρά και δημιουργία.

Να χαίρεσαι και να καμαρώνεις το κοριτσάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

δε γράφω για μένα....

αλλά για ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο.... την ξαδέρφη μου.....

μετά από πολλά χρόνια εξωσωματικές, κατάφερε κ έμεινε έγκυος φυσιολογικά (έχοντας μόνο μία σάλπιγγα)

δύο μήνες πριν γεννήσει, ο πατέρας μπαίνει νοσοκομείο, όπου κάθεται για ένα μήνα... και τελικά πεθαίνει.... στο μεταξύ απολύουν το σύζυγο της από τη δουλειά.

Πριν μπει στο μήνα της (και έχοντας ανεβασμένο ζάχαρο - έκανε ινσουλίνη τους τελευταίους μήνες) ο γιατρός της παίρνει με καισαρική τομή το μωράκι της γιατί δεν αναπτυσσόταν σωστά. Ευτυχώς γεννήθηκε γερό και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Λόγω λάθους του γιατρού, τρύπησε η ουροδόχος κύστη της με αποτέλεσμα να έχει αφόρητους πόνους για τρεις μέρες. Τελικά... εγχειρίστηκε εσπευσμένα την Τετάρτη και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο νοσοκομείο μέχρι την άλλη εβδομάδα.

όπως μου είπε και η ίδια

" το 2010 μου έφερε πολλές πίκρες και μία τεράστια χαρά που ακομα δεν έχω ευχαριστηθεί. Επιβάλλεται να σταθώ γρήγορα στα πόδια μου"

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η αδερφή της κουμπάρας μου πέρασε κάτι παρόμοιο, γέννησε το δεύτερο παιδί της κι αυτό εξαμηνήτικο.. πονούσε πάρα πολύ, ο γιατρός την εβγαζε τρελή , τελικά της είχε κόψει την κύστη... την πρόλαβαν στο τσακ αφού πλέον είχε πέσει σε κόμμα και έσβηνε σιγά σιγά.... την μετέφεραν σε άλλη κλινική όπου και χειρουργήθηκε εσπευσμένα. Δόξα το Θεό τώρα είναι καλά και χαίρεται τα δύο παιδιά της... έχει ομως μια τεράστια τομή στην κοιλιά να της θυμίζει πόσο κοντά στο θάνατο βρεθηκε......


 

Link to comment
Share on other sites

αχ κοπελα μου κουραγιο και εμενα το 2010ηταν το χειροτερο μακραν το μοναδικο καλο ηταν η γεννηση του γιου μου στις 2/1απο τοτε και μετα μετραω ηδη 2αποβολες 11/5και 2/12...:-(παρε δυναμη απο την κορουλα σου...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοπελα μου κουραγιο και εμενα το 2010ηταν το χειροτερο μακραν το μοναδικο καλο ηταν η γεννηση του γιου μου στις 2/1απο τοτε και μετα μετραω ηδη 2αποβολες 11/5και 2/12...:-(παρε δυναμη απο την κορουλα σου...

 

Καλή μου κάνε υπομονή. Εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει μόνο χαρές.......

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...