Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2010 η χειροτερη χρονια της ζωης μου!


Recommended Posts

και τωρα τον Νοεμβριο στις 12 εβδομαδες σταματησε να χτυπαει η καρδουλα του μωρου μου... ετσι απλα... αυριο αποξεση ...

 

Όχι που να πάρει, Ιωάννα μου...:(

Και ότι έλεγα να σου στείλω μηνυμα, να μάθω νέα σου και πέφτω πάνω σε αυτό...

Δεν ξέρω γιατί έπρεπε να γίνει ξανα αυτό...

 

Θα ήθελα να σου κρατώ το χέρι αυτές τις δύσκολες στιγμές...Αύριο θα είμαι δίπλα σου, εκεί, στο τόσο γνώριμο κρεββάτι του πόνου...

 

Όμως, σήκω πάνω....Έχεις δρόμο....

Σε φιλώ!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχομαι οι αμεσως επομενες χρονιες που θα ερθουν να γαληνεψουν την ψυχη σου και να σε αποζημιωσουν για το πονο που ενιωσες το 2010. Και συνηθως ετσι γινεται μετα απο την καταιγιδα ερχεται η νηνεμια για να γιατρεψει τις πληγες.

 

Να προσεχεις τον εαυτο σου και να μην το βαλεις κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, η σκέψη μου και οι προσευχές μου θα είναι μαζί σου.....

Εύχομαι το 2010 να φύγει γρήγορα χωρίς να φ'ερει άλλο πόνο για σένα και η επόμενη χρονιά να σου χαρίσει όσα ο Θεός σου χρωστάει....

Να μου φιλήσεις το Κατερινάκι και κρατήσου γρέα, κοριτσάκι μου.....

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι στα 32 μου να εχει περασει χειροτερη χρονια... μονο δακρυα.. αγωνια και ατελειωτος πονος... ετσι αρχισε ετσι συνεχιστηκε και ετσι τελειωνει... επειδη εχει εναμιση μηνα να τελειωσε θελω να πιστευω πως αυριο θα παιχτει και η τελευταια σκηνη αυτου του θριλερ που πρωταγωνιστω... αν ακουγομαι υπερβολικη συγχωρηστε με... αλλα... εφτασα στα ορια μου και τα ξεπερασα...

τον Ιανουαριο γενναω το αγορακι μου και το χανω 9 μερες μετα..

τον Ιουλιο αφου ακομα δεν ειχαμε συνελθει απο το πρωτο σοκ... χανω τον αγαπημενο μου παππου τον μονο παππου που γνωρισα...

και τωρα τον Νοεμβριο στις 12 εβδομαδες σταματησε να χτυπαει η καρδουλα του μωρου μου... ετσι απλα... αυριο αποξεση ...

να παει και να μην ξαναρθει αυτη η χρονια... δεν μου αφησε ουτε ενα καλο να την θυμαμαι... με ρημαξε σωματικα... ψυχολογικα... μπηκε σαν τυφωνας στο σπιτι μου και μου το ισοπεδωσε... ευχομαι πραγματικα τωρα που τριτωσε το κακο να σταματησει εδω... ετσι δεν λενε;

το οτι ο μπαμπας μου γλιτωσε απο θαυμα το ματι του να το υπολογισω; ακομα απορουν οι γιατροι πως βλεπει! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

 

.......................

Σου εύχομαι δύναμη.........

Πόσο χαζή νιώθω και τιποτένια που χάνομαι μέσα στα δικά μου προβλήματα που δεν συγκρίνονται με όσα περνάς.

 

Δεν ξέρω τι να σου ευχηθώ εκτός από το να μην ξαναπεράσεις δύσκολα και να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα στη ζωή είναι και για τους ανθρώπους και κανείς δε θέλει ποτέ να του συμβεί κάτι κακό...Σίγουρα θα γίνεις πιο δυνατή μετά από όλα αυτά. Καλό κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να θυμασαι παντα οτι σ'αυτη τη ζωη οτι δε μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους...να το λες συνεχως στον εαυτο σου και να μην αφησεις ουτε λεπτο ολες αυτες τις ατυχιες να σε ριξουν.Προσπαθησε να χαμογελας και να συνεχιζεις...σιγα σιγα...βημα βημα και ολα θα πανε καλα.

Ευχομαι η νεα χρονια να σε ανταμειψει και να φερει τα καλυτερα για εσενα και την οικογενεια σου...

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου....σου ευχομαι γρηγορα να σταθεις στα ποδια σου....εχεις και ενα παιδακι να φροντισεις που σε χρειαζεται....

....και να εισαι σιγουρη πως συντομα θα κανεις και αλλο παιδακι.....στο εχω ξαναπει....ΣΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΖΩΗ.....πιστεψε το και θα γινει....στο λεω εγω που χρονια παλευα για ενα μωρακι...και τωρα εχω 4..!!!!!!...το αξιζεις να ξαναγινεις μανουλα γιατι εχεις πολυ αγαπη να δωσεις ......και θα ξαναγινεις.......σβησε απο την μνημη σου το 2010 αλλαξε και το νικναιμ σου και οτι εχει σχεση με αυτη την δυσκολη χρονια...(το μονο που θα κρατησεις στην ακρη του μυαλου σου ειναι το αγγελουδι σου και τις λιγες μερες που το ειχες κοντα σου)..... και χαμογελα.....ολα θα πανε καλα.....

...και να ξερεις σε αγαπαμε.....

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι καρδούλα μου λυπάμαι πολύ. Δεν έχω λόγια να σου πώ μακάρι μόνο να μπορούσα να κάνω κάτι για να νοιώσεις καλύτερα. Ευχομαι το 2011 να σου φέρει όλες τις χαρές του κόσμου μαζεμένες!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καταλαβαίνω τι σημαίνει δύσκολη χρονιά ή μάλλον δύσκολες χρονιές...

Ότι και να σου πω, θα είναι λίγο... σου δίνω μόνο μια μεγάλη αγκαλιά και εύχομαι να σου δώσει ο Θεός δύναμη και κουράγιο για τις καλύτερες μέρες... που δεν πιστεύεις αυτή τη στιγμή οτι θα έρθουν... αλλά ναι σε διαβεβαιώ ότι είναι κάπου κάπου εκεί μπροστά...

Το παρελθόν δεν ξεχνιέται ποτε καλή μου Ιωάννα, το μέλλον ακολουθεί...

με όλη μου την αγάπη και την ελπίδα...

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Όλα AYTA είναι μεσα στην ZΩH αλλά εσένα σου ήρθαν πολύ κοντα όλα το ενα μετά το άλλο...εγώ εδώ κ 3 χρόνια περιμένω μια καλύτερη νέα χρονιά κ δεν μου EPXETE!

Κ εγώ ονειρευόμουν μια ήρεμη ZΩH αλλά ο ΘEOΣ όλο εκπλήξεις δυσάρεστες μου δινει...

Απλά δεν μπορούμε να κάνουμε TIΠOTE άλλο απ το να βάλουμε τα δυνατα μας KAI να δείξουμε KOYPAΓIO σ ότι στραβό μας HPΘE...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάπως έτσι ήταν για μένα το 2007. Μου έλεγε λοιπόν μια συγγενής μου, καλή της ώρα, ότι σε ένα χρόνο θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά και θα σου είναι μακρινά, σαν να έβλεπες μια ταινία. Εγώ δεν το πίστευα, έλεγα, πώς θα κλείσουν οι διάφορες πληγές που έχουν ανοίξει, έτσι απλά? Κι όμως, σε ένα χρόνο ήταν όλα ένα κακό όνειρο.

Αυτή τη στιγμή βιώνω πάλι δύσκολα γεγονότα. Ομως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά (κάτι που δεν με διακρίνει) και ελπίζω ότι του χρόνου τέτοιο καιρό όλα θα είναι μια άσχημη ανάμνηση.

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός και εύχομαι να σταθεί αρωγός και να γιατρέψει και σένα πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα (μου),

 

Καλημέρα ! Είχα καιρό να μάθω νέα σου και ήλπιζα πως όλα έβαιναν καλώς με την εγκυμοσύνη σου... μόλις διάβασα το μήνυμά σου και στεναχωρήθηκα πολύ... εύχομαι όλα να πηγαίνουν κατ' ευχήν από εδώ κι εμπρός. Και να είναι τόσες οι χαρές που θα έρουν που να μην θυμάσαι τί πέρασες το 2010 !

Ξέρεις ότι το κοριτσάκι σας είναι εκεί και περιμένει αγκαλίτσες, να στολίσετε μαζί το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με το καλό και να περιμένετε τα δώρα που θα φέρει ο Άγιος-Βασίλης... μπες σιγά σιγά στην εορταστική διάθεση των ημερών που έρχονται, προσπέρασε τα εμπόδια και κοίτα μπροστά με αισιοδοξία !

Κάθε δοκιμασία μάς κάνει πιο δυνατούς !

Κουράγιο και φιλάκια ...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα, σου εύχομαι για ότι σου πήρε το 2010, να σε αποζημιώσει το 2011, το 2012 και εφεξής!!! Καταλαβαίνω ότι πονάς. Ζήτα και πάρε το χρόνο να θρηνήσεις και να ξεσπάσεις, χωρίς να έχεις την έγνοια της κόρης σου. Μετά σήκωσε το κεφάλι και υποσχέσου στον εαυτό σου ότι εσύ θα τα ΝΙΚΗΣΕΙΣ ολα. Και καλύτερος αρωγός θα είναι η οικογένειά σου και κυρίως η κόρη σου.

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα, είμαι κι εγώ μαζί με τις κοπέλες που παρακολουθούμε την ιστορία σου εδώ και καιρό. Λυπάμαι πραγματικά για το καινούριο χτύπημα... πραγματικά λυπάμαι... Εύχομαι όλα τα δυσάρεστα να περάσουν πια και από δω και πέρα να έχεις μόνο χαρές γιατί πραγματικά το αξίζεις! Εμείς θα είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε τα πάντα! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει ένα αδελφάκι να συμπληρώσει την οικογένειά σου! Σε φιλώ καλή μου...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολα τα κοριτσια που μου γραφουν με τοση τρυφεροτητα και κατανοηση... ειμαι σχετικα καλα... η Κατερινα εχει αυτο που της αξιζει.. μια ηρεμη γεματη χαμογελα και εκπληξεις μαμα... καποιες ωρες οπως τωρα που ειμαι μονη ξεσπαω σε λυγμους... αργοτερα σκουπιζω τα ματια μου και επιστρεφω στον πιο σημαντικο λογο για να ζω... την κορη μου... να εχετε ολες υγεια και ο,τι λαχταραει η καρδουλα σας... εχω ακομη πιστη οτι τελικα θα τα καταφερω...εστω και σαν ιδεα θα προχωρησω... ειμαι νεα ακομα..

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκια μου, σιγουρα θα εισαι καλυτερα τις επομενες μερες και θα παιρνεις δυναμη γι'αυτο απο την κορουλα σου και τον θεο..

και σιγουρα θα τα καταφερεις, σου αξιζει και στο χρωσταει αυτο η ζωη...

να εισαι καλα και να ξερεις οτι πολλες κοπελες ειναι διπλα σου, νοερα....

 

σε φιλω

Μαρια..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρεουμενα ειναι καλό μου ολα αυτά...Σου χρωστάει τα καλά και θαρθουν οοολα μαζί...Να εισαι εκει και ετοιμη να τα χωρέσεις ολα μεσα στην ψυχη σου

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Koοριτσάκι μου μια ευχή θα σου δώσω μέσα από την καρδιά μου.

Σου εύχομαι να είναι ΟΛΑ ΤΑ ΝΑΥΑΓΙΑ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

 

Μια αγκαλιά και πάλι... (((((((((((((((((((((((Ιωάννα))))))))))))))))))))))))))

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ειδα το θεμα σου κοριτσακι μου.μακαρι να μη σου ξανατυχει τιποτε αλλο ασχημο και να φυγει και να μη ξαναγυρισει ολη αυτη η κακοτυχια που ειχες φετος.:confused: κουραγιο κοριτσακι μου δε ξερω πραγματικα τι αλλο να σου πω.σου τα ειπα και στο τηλ(κοπηκε και η γραμμη μετα ελπιζω να το καταλαβες.προσπαθουσα να παρω και εδειχνε οτι ηταν κατειλημμενο.)

αυριο να ειναι η τελευταια χειροτερη μερα της ζωης σου ευχομαι.θα σε παρω μολις αναρωσεις καπως.η σκεψη μου θα ειναι διπλα σου κοπελα μου .κανε μια τελευταια προσπαθεια για αυριο και μεινε δυνατη για το κοριτσακι σου.μονο και μονο γιαυτο αξιζει να προσπαθησεις να εισαι δυνατη αυτο δεν λεγαμε?ενα μεγαλο φιλι απο μενα...

Ραφαελα-Ειρηνη z0ebp1.png Αλεξανδρος BpsJp1.png

μπεμπα Νεφελη 28/10/2010

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολα τα κοριτσια που μου γραφουν με τοση τρυφεροτητα και κατανοηση... ειμαι σχετικα καλα... η Κατερινα εχει αυτο που της αξιζει.. μια ηρεμη γεματη χαμογελα και εκπληξεις μαμα... καποιες ωρες οπως τωρα που ειμαι μονη ξεσπαω σε λυγμους... αργοτερα σκουπιζω τα ματια μου και επιστρεφω στον πιο σημαντικο λογο για να ζω... την κορη μου... να εχετε ολες υγεια και ο,τι λαχταραει η καρδουλα σας... εχω ακομη πιστη οτι τελικα θα τα καταφερω...εστω και σαν ιδεα θα προχωρησω... ειμαι νεα ακομα..

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Ιωαννα

 

Στα λόγια σου διακρίνω αισιοδοξία.....Είμαι τόσο περήφανη για σένα....Θα τα καταφέρεις...θα το δεις...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μόνο όταν διαβάζεις τέτοιες ιστορίες καταλαβαίνεις ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα.. Λυπήθηκα πραγματικά και ας μην σε γνωρίζω..

Σήκω πάτα στα πόδια σου και περπάτα προς τα μπροστά, είναι δύσκολο αλλά είναι αυτό που πρέπει να κάνεις.. για καλό δικό σου και της οικογένειας σου..

εύχομαι να μην σε βρει άλλη στεναχώρια ποτέ ξανά.. μόνο χαρές από εδώ και πέρα..

Ο Θεός μας βάζει πολύ δύσκολες δοκιμασίες, αλλά να σαι σίγουρη ότι σε ανταμείβει.

Από εδώ και πέρα εύχομαι όλα να είναι όπως τα ονειρεύεστε..

Link to comment
Share on other sites

Οταν νιώθεις ότι πιάνεις πάτο να ξέρεις ότι όσο και να συρθείς στο τέλος θα σηκωθείς...και μάλιστα με μεγαλύτερη δύναμη απο πριν...μονόδρομος η ζωή μας και όταν έχεις μόνο να πας ψηλά σιγουρα άρχισε να προετοιμαζεσαι για τα ωραία!

 

Σου εύχομαι απο καρδιάς γρήγορα να δεις λοιπόν όλα τα ωραία στην ζωή σου!

 

Μια μεγάλη και θερμή αγκαλιά και απο μένα καρδούλα μου.

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου....

σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα... καρυοτυπος φυσιολογικος... κοριτσακι ητανε... αναμενονται αναλυτικα αποτελεσματα σε 2-3 εβδομαδες...

μακαρι να βρω μια απαντηση σε ολα αυτα... νιωθω οτι εκει πανω ειναι μαζι με τον αδερφουλη της... ειδα ενα ονειρο σημαδιακο μια ημερα πριν.. ενα αγορακι και ενα κοριτσακι μεσα σε ενα κρεβατακι μπεμπε διασωληνωμενα και τα χερακια τους να ακουμπουν μεταξυ τους... ειμαι συγκλονισμενη... τουλαχιστον θα ειναι μαζι.. τα δυο αγγελουδια μου...

Link to comment
Share on other sites

ιωαννα μου με συγκλονιζεις με τα λογια σου τα τελευταια. και το πιο απιστευτο ειναι η δυναμη που βγαζεις! αξια. εισαι αξια μανα για το παιδακι σου. κοριτσι μου πιστη και κουραγιο. ξερω τα λογια για ολες εμας ειναι ευκολα αλλα να ξερεις πως πραγματικα

νοιαζομαστε. να εχεις την οικογενεια σου καλα και τα αγγελουδια σου ειναι εκει πανω και προσευχονται για εσας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...