Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ραπτομηχανη...ποια να παρω?


Geonutr

Recommended Posts

εχω την smart II που ειναι λίγο καλύτερη απ' οτι φαίνεται στα χαρακτηριστικά αλλά δεν την εχω δοκιμάσει σε τζιν. Η πεθερά μου όμως που ξέρει απο μηχανές μου είπε θα πρέπει να το κάνω πολύ προσεχτικά να μην μου σπάσει την βελόνα.

Εν τω μεταξύ διαφημίζει κάθε μεσημέρι στο action 24 μια ραπτομηχανή, την carina classic που την βάζουν και ράβει 12 παντζάκια τζιν μαζί και την χαλβαδιαζω αλλά έχει 199 και τώρα δεν μπορώ να ξαναπάρω μηχανή. Βεβαια της μοδίστρας μου της φαίνεται απίστευτο οπότε δεν ξέρω τι σοι ειναι. Πάντως λέει 3 χρόνια εγγύηση και ισόβια ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια στο site και θέλω την βοήθεια σας... να αγοράσω μια ραπτομηχανή κάτι φθηνότερο φυσικά. Το θέλω συγκεκριμένα να ράβω τεντες,μουσαμαδες, καθισματα από έπιπλα και διάφορα αλλά που είναι σκληρά!

τι μπορείτε να μου προτείνεται

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια απλή οικιακή για το ξεκίνημα με ευθεία γαζί και ζίγκ ζάγκ λειτουργια. Η γυναίκα μου έμαθε να ράβει και τα λεφτά τις τα έβγαλε η ραπτομηχανή. Εμείς αγοράσαμε από το παρακάτω site:

 

http://raptomixani.blogspot.gr/

 

Ο άνθρωπος έκανε επίδειξη χρήσης της ραπτομηχανής στην γυναίκα μου και μας έδωσε και εγγύηση έχει πολύ καλές τιμές. Επίσης μας είπε να αποφεύγουμε ραπτομηχανές που έχουνε πλαστικά γρανάζια διότι θέλουν συνέχεια service και χαλάνε πολύ ποίο εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

κορίτσια, βρήκα και αγόρασα υφάσματα από ελληνικό e-shop και έχω κατενθουσιαστεί. Έφτιαξα σαλιάρες και κάτι πορτοφολάκια... τέλεια!

Βάζω το λινκ του μαγαζιού με τα υφάσματα και αν δεν επιτρέπεται αφαιρέστε το

http://www.raftadiko.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

καλημέρα σας! Κάνω εδώ και μέρες μια μικρή έρευνα αγοράς για ραπτομηχανή. Έχω βρεί αυτή HUSQVARNA H CLASS E10, μήπως μπορείτε να με καθοδηγήσετε γιατί τώρα έχω αρχίσει να ράβω και δεν έχω ιδέα τί να πάρω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...