Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ραπτομηχανη...ποια να παρω?


Geonutr

Recommended Posts

κοριτσια στα λιντλ εφεραν ραπτομηχαη σημερα με 99.99 ευρω μου πηρε για δωρακι ο αντρουλης μου... κ ειπε οτι ειχε καμια 20αρια κομματια ακομα,,,οποια ενδιαφερεται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι και εγώ αρχάρια στο αντικείμενο και θα ήθελα να πάρω ραπτομηχανή. Θέλω να σας ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία με την ραπτομηχανή diamadino την έχω δεί σε διαφήμηση και μου φάνηκε καλή με πολλές δυνατότητες. Ξέρετε κάτι για αυτήν την μηχανή να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια θα βγάλουν τα lidl το Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου μια ραπτομηχανη στα 129? Οverlock που όμως μου φαίνεται σαν κοπτοραπτης. Τι γνώμη έχετε για αυτήν την ραπτομηχανη. Θέλω να πάρω και είμαι στο ψάξιμο. Αρχαρια είμαι αλλα αν είναι να δώσω 129? να ξέρω ότι είναι καλή. Αν έχετε και κάποια γνώμη για κάποια άλλη απο αυτήν θα εξυπηρετούσε να μου λέγατε μοντέλα. Σας ευχαριστώ πολυ.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

 

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ λέω να πάρω αυτή που λέει η xeniachr

'Εχει και 3 χρόνια εγγύηση αλλά επειδή παραπάνω μια κοπέλα είπε ότι δεν βρίσκεις μαγαζί για σερβις στου lidl τις ραπτομηχανες τι γινεται?

Ευχαριστω!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

είχα σκοπό να πάρω κι εγω αυτή του λιντλ αλλά τελικά θα μου βρει η πεθερά μου μια από γνωστή της που έχει 2-3. Πάντως έχει και στη χρυσή ευκαιρία αρκετές σε καλές τιμές. Εγω θα πάω πάντως και σε κανα μάθημα κοπτικής-ραπτικής γιατί ειμαι ντιπ ντουβάρι και θα μου δείξει και η πεθερά που ξέρει.

Έχει πολλά μαθήματα στο ιντερνετ αν ψάξετε. Αθήνα-Θεσσαλονίκη κάνουν και οι ΧΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανενα κοριτσι αγορασε την ραπτομηχανη που εβαΛε το lidl?

την silver crest

 

Εγώ την πήρα και είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχει ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες οδηγίες με την singer.............!!!!!!!!!!!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

είχα σκοπό να πάρω κι εγω αυτή του λιντλ αλλά τελικά θα μου βρει η πεθερά μου μια από γνωστή της που έχει 2-3. Πάντως έχει και στη χρυσή ευκαιρία αρκετές σε καλές τιμές. Εγω θα πάω πάντως και σε κανα μάθημα κοπτικής-ραπτικής γιατί ειμαι ντιπ ντουβάρι και θα μου δείξει και η πεθερά που ξέρει.

Έχει πολλά μαθήματα στο ιντερνετ αν ψάξετε. Αθήνα-Θεσσαλονίκη κάνουν και οι ΧΕΝ.

 

δεν θελω μεταχειρισμενη.δεν θελω να παρω και τιποτα επαγγελματικο.κατι να κανει μια σωστη δουλεια και να μην ειναι ελαφρια να φευγει απο την θεση της.

οι χεν που λες δεν ξερω τι ειναι.

Εγώ την πήρα και είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχει ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες οδηγίες με την singer.............!!!!!!!!!!!!!!

 

μπραβο καλα ραψιματα!!ασχετο........ μηπως πανω στο κουτι εχει το βαρος της:rolleyes:?

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι 6 κιλά!!!!!!!!!!!!! Μην ανησυχείς ΔΕΝ κουνάει με τίποτα!!! Έχω κοντύνει και 3 τζην που ήμουν άσχετη!!!!!!!! Χτες που ξαναπήγα lidl εδώ στο Ηράκλειο είχαν μείνει ακόμα 2!!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

την πηρα και εγω!!!κυριακη σε ευχαριστω πολυ!!τελικα οντως ειναι πολυ ομορφη!!καλα ραψιματα.την εβαλα κατ ευθειαν στην ντουλαπα οπως μου ειπε ο αντρας μου οτι θα καταληξει αλλα εγω την εβαλα γιατι ο μικρος μου αφηνιασαι.αχ πολυ χαρηκα

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

την πηρα και εγω!!!κυριακη σε ευχαριστω πολυ!!τελικα οντως ειναι πολυ ομορφη!!καλα ραψιματα.την εβαλα κατ ευθειαν στην ντουλαπα οπως μου ειπε ο αντρας μου οτι θα καταληξει αλλα εγω την εβαλα γιατι ο μικρος μου αφηνιασαι.αχ πολυ χαρηκα

 

Μπράβο κοπελιά!!! Καλά ραψίματα να έχουμε!!! Καλές δημιουργίες!!!! Αν θες να ανταλλάζουμε και ιδέες!!! χιχιχιχι

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

.........την εβαλα κατ ευθειαν στην ντουλαπα οπως μου ειπε ο αντρας μου οτι θα καταληξει αλλα εγω την εβαλα γιατι ο.....

 

δικαιολογίες :lol: :lol:

 

τον Φεβρουάριο είχα κάτι κουπόνια του ticket compliments και πήρα μια μηχανή της singer, μοντέλο 157years. .....από τότε στηρίζει την πόρτα στο υπνοδωμάτιο μου για να μη την κλείσει ο αέρας... ....ακόμα και μια πέτρα να έχει μέσα αντί για ραπτομηχανή εγώ δεν το γνωρίζω :roll: :roll: :roll: :roll:

 

η μαμά μου έχει δυο ραπτομηχανές, αλλά είναι κάτι σαν τα πλοία Liberty (μουσειακής αξίας), που φοβάμαι να τις αγγίξω γιατί θα με φάει ζωντανή, επίσης έχει και κοπτοράπτη, αλλά πλέον δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου, πέρα από τα άκρως αναγκαστικά...

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
τι σας έχω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

 

 

.............τσα

 

http://libgen.info/search.php?search_type=magic&search_text=sewing&submit=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA

 

είναι στα ρώσικα; μου λέει προειδοποίηση το antivirus...εσυ τα έχει; κατεβάσει;

Link to comment
Share on other sites

στα ρωσικα ειναι το σαιτ. αλλά έχει παρα πολλά βιβλια στα αγγλικα που μπορεις να κανεις download.

 

εγω μπάινω κανονικα-δεν εχω πρόβλημα με αντιβαιρουσ

 

δεν χρειάζεται εγγραφη

 

δοκιμασε την αρχικη΄σελίδα http://libgen.info/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/sewing-machines/113449-singer-tradition-160?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=0&utm_campaign=nlweek49_113449singertradition__20130403

 

Δεν ξέρω από τιμές γενικά αλλά μου φάνηκε καλή προσφορά και είπα να ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/sewing-machines/113449-singer-tradition-160?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=0&utm_campaign=nlweek49_113449singertradition__20130403

 

Δεν ξέρω από τιμές γενικά αλλά μου φάνηκε καλή προσφορά και είπα να ενημερώσω!

 

H μηχανη στον Κωτσοβολο εξαντληθηκε. Υπαρχει ομως στα Media Markt στε 99 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

μην πάρετε αυτή του Κοτσώβολου. Ειναι οτι πιο απλό υπάρχει. Με αλλα 50 ευρώ βρίσκεις επαγγελματική μεταχειρισμένη που κάνει παπάδες. Και δεν νομίζω να κάνει τζιν λογικά θα πετάει την βελόνα.

Link to comment
Share on other sites

μην πάρετε αυτή του Κοτσώβολου. Ειναι οτι πιο απλό υπάρχει. Με αλλα 50 ευρώ βρίσκεις επαγγελματική μεταχειρισμένη που κάνει παπάδες. Και δεν νομίζω να κάνει τζιν λογικά θα πετάει την βελόνα.

Δηλαδή δεν κάνει για χοντρά υφάσματα τύπου καραβόπανο ή μόνο για τζιν;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κάνει για χοντρά υφάσματα τύπου καραβόπανο ή μόνο για τζιν;

 

αν ειναι χοντρη η ραφη οπως των τζην λογικα θα εχει προβλημα.

με οσες μοδιστρες μιλησα μου ειπαν κακως πηρα τετοια μηχανη :(

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι χοντρη η ραφη οπως των τζην λογικα θα εχει προβλημα.

με οσες μοδιστρες μιλησα μου ειπαν κακως πηρα τετοια μηχανη :(

Αυτήν έχεις πάρει εσύ, δεν σε βόλεψε;

Την έχεις χρησιμοποιήσει σε χοντρά υφάσματα;

Εγώ πάντως σίγουρα δεν πρόκειται να ασχοληθώ με τζιν αλλά αν έχει προβλήματα στα χοντρα γενικά τότε είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...