Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σήμερα χάσαμε την Λούσι μας!!!!


ivet

Recommended Posts

Αυτο ακριβως ειναι μελος της οικογενειας,και μην βιαστεις να το αντικαταστησεις γιατι μετα θα νιωθεις οτι το προδωσες.

 

Αυτο νιώθω τώρα οτι ειναι μερος της οικογένειας και τωρα μου λειπει η λουσι οχι ενα σκυλάκι αλλα η λούσι μου για αυτο δεν μπορω να παρω αλλο τωρα το θέλω αλλα δεν μπορω....

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το να σωσεις μια ψυχη απο την ατυχια που το δερνει στους πεντε δρομους δεν σημαινει αναγκστικα οτι θα χασεις την αγαπη που ειχες στην λουση το καθε πλασμα που μπανει στην ζωη μας εχει μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μας

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για τη συνονόματη.:( Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ είχα παλιά μία γατούλα από νεογέννητη και ξαφνικά χάθηκε μετά από χρόνια. Εϊχε προηγηθεί μια ανεξήγητη απουσία της για 1 ολόκληρο μήνα, όπου πλέον την είχαμε διαγράψει και ξαφνικά εμφανίστηκε στην πόρτα μας σε άθλια κατάσταση, αδύνατη και πολύ βρώμικη. Μετά από μια βδομάδα ξαναεξαφανίστηκε και αυτή τη φορά δεν γύρισε... Δεν έχω ιδέα τι συνέβη, αλλά θυμάμαι πόσο λυπημένοι είμασταν όλοι.

Ακόμα και σήμερα (πολλά χρόνια μετά) η μαμά μου δεν αντέχει να βλέπει παλιές φωτογραφίες της γάτας...

Πριν από αυτή τη γατούλα είχαμε άλλη μία, πάλι για πολλά χρόνια μέχρι που πέθανε από "φυσικά" αίτια. Πάλι ίδιος πόνος.

Δυστυχώς αν έχεις κατοικίδια, θα ζήσεις και αυτόν τον πόνο... :(:(:( Σκέφτομαι ότι δεν θα ήθελα τα παιδάκια μου να δεθούν με κάποιο ζωάκι..:(

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά Ινδική παροιμία λέει ότι "όλα τα ζωάκια που φροντίσαμε, όταν πεθάνουν σχηματίζουν γύρω μας μια αλυσίδα και μας προστατευουν "

 

Τέλεια η παροιμία!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Προσφατα χάσαμε και εμείς τη Λόυσι μας.. Ήταν γριούλα βέβαια, αλλά απαρηγόρητα τα μικρά, μαζί και οι μεγάλοι... Τεσπα, δένεσαι πολύ με τα σκυλιά και μεγαλώνουν γρήγορα. Και η απώλεια είναι μεγάλη όταν συμβαίνει γιατί κατά κάποιο τρόπο "εντάσσονται" στην οικογένεια. το σκέφτομαι αν θα ξαναπάρω.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα χάσαμε και εμείς τη Λόυσι μας.. Ήταν γριούλα βέβαια, αλλά απαρηγόρητα τα μικρά, μαζί και οι μεγάλοι... Τεσπα, δένεσαι πολύ με τα σκυλιά και μεγαλώνουν γρήγορα. Και η απώλεια είναι μεγάλη όταν συμβαίνει γιατί κατά κάποιο τρόπο "εντάσσονται" στην οικογένεια. το σκέφτομαι αν θα ξαναπάρω.

 

 

Εγω δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γιατι μου λείπει η λούσι και οχι οποιοδήποτε σκυλη, πάντως αν μπορεις να πάρεις μου αρεσουν και αγαπάω πολυ τα ζωα οποτε επιφυλάσομαι για το μέλον..

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα πριν 5 χρόνια μου πέθανε ο γατούλης μου 2,5 χρονών από ανεξιχνίαστη αιτία και ακόμα δεν μπορώ να μιλήσω γι'αυτό. Πόνεσα όσο δεν έχω πονέσει για κανέναν. Γιατί τον είχα σώσει μωρούλι και τον λάτρευα! :-(

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο...

 

Υιοθετήστε ένα αδέσποτο στη μνήμη της Λούσι, θα συμφωνούσε και αυτή.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...