Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η σελιδα εχει αναφερθει ως.......


Recommended Posts

βασικα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εχει γινει με big brothers που βλεπω κ συζητατε, και σε αλλα θεματα (αν θελετε ας μου πει καποιος σε πμ Plzzzz) αλλα αυτο που παιζεται τωρα ειναι συχνο φαινομενο γενικοτερα. δεν ειναι κατι που επαθε μονο το parents. δυστυχως το "ειδος" αυτης της πλατφορμας φορουμ εχει πολλες "τρυπες" και ειναι ευαλλωτο. δε μπαινω σε περισσοτερες τεχνικες λεπτομερειες γιατι θα ειναι ακαταλαβιστικα :)

εως και υβριστικά μη σου πω ...:lol::lol::lol:

μη πας και πεις σε κανενα τη λεξη firewall ή root kit πχ και σου πει μετα ΠΟΙΟΝ ΈΒΡΙΣΕς ΡΕ ;;; ΕΜΕΝΑ ;;; ξερεις ποια ειμαι εγω;;;

ψτ για big brothers πανε αρχείο μια βόλτα :lol:

Να τους εκατοστήσεις!!!!:D

σε ευχαριστω

 

σκεπτομαι να αποκτήσω όλη τη συλλογή :

http://internet-browser-review.toptenreviews.com/

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

....και εγω μια απο τα ιδια .....μονο απο τον exrlorer μπορω να πω.....ειμαι και λιγο ασχετη παναθεμα με.....δεν τα πολυ πιανω ρε γμτ....φαινεται η ξανθια ανταυγεια εμεινε λιγο παραπανω.....και προκαλεσε βλαβη:mrgreen:....κοριτσια εξηγιστε με απλα λογακια για να καταλαβω και εγω.....;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω απο χθες στις 23:00 μια απο τα ιδια!

 

Κλαρα, πολυ απλα το parents αναφερθηκε ως κακοβουλο προγραμμα! Οτι δλδ βλαπτει τους υπολογιστες μας. Ισως καποια διαφημιση που εχουν βαλει οι admin να εχει προβλημα και ετσι βγηκε ακυρο ολο το site!

Μονο απο explorer μπορεσα να μπω εγω, που αυτο δειχνει ποσο ανασφαλης ειναι αυτος ο broswer!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω απο χθες στις 23:00 μια απο τα ιδια!

 

Κλαρα, πολυ απλα το parents αναφερθηκε ως κακοβουλο προγραμμα! Οτι δλδ βλαπτει τους υπολογιστες μας. Ισως καποια διαφημιση που εχουν βαλει οι admin να εχει προβλημα και ετσι βγηκε ακυρο ολο το site!

Μονο απο explorer μπορεσα να μπω εγω, που αυτο δειχνει ποσο ανασφαλης ειναι αυτος ο broswer!

thanks......:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσθέστε κι εμένα στο κλαμπ να γίνουμε πολλές. Εγώ από mozila δεν μπόρεσα να μπω γιατί έλεγε για κακόβουλο λογισμικό. Από explorer μπαίνει αλλά σε κάθε εμφάνιση σελίδας του parents αναφέρει σε ένα πλαίσιο ότι αποκλείει την εμφάνιση περιεχομένου με σφάλματα πιστοποιητικού ασφαλείας. Αντιθέτως από chrome μπαίνει χωρίς δεύτερη κουβέντα. Έκανα και ένα scan με τον Kaspersky, όπου βρήκε κάτι απειλές και trojans και κάποια ακόμη που λένε ότι πρέπει να καθαριστούν. Κι εγώ που φαντάστηκα ότι φταίει μόνο ο δικός μου υπολογιστής.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

εως και υβριστικά μη σου πω ...:lol::lol::lol:

μη πας και πεις σε κανενα τη λεξη firewall ή root kit πχ και σου πει μετα ΠΟΙΟΝ ΈΒΡΙΣΕς ΡΕ ;;; ΕΜΕΝΑ ;;; ξερεις ποια ειμαι εγω;;;

ψτ για big brothers πανε αρχείο μια βόλτα :lol:

 

σε ευχαριστω

 

σκεπτομαι να αποκτήσω όλη τη συλλογή :

http://internet-browser-review.toptenreviews.com/

:lol::lol:

 

Άι νόου μάι φρεντ! Ντοντ γιου γουορι αμπάουτ ε θινγκ!:lol::lol:

Get a life! (Πολύ σοφό το άβαταρ,σου!)

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από mozilla μπαίνεις κανονικά, εαν πας στην καρτέλα εργαλεία και στη συνέχεια στο μενού επίλογες, πατήσεις να μην υπάρχει φραγή στις κακόβουλες σελίδες, το έκανα χθες, αλλά έχω έναν φόβο.

Τώρα τελευταία κολλάω συνέχεια έναν συγκεκριμένο ιό και τον ξεφορτώνομαι με αυτό το πρόγραμμα Malwarebytes' Anti-Malware.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από mozilla μπαίνεις κανονικά, εαν πας στην καρτέλα εργαλεία και στη συνέχεια στο μενού επίλογες, πατήσεις να μην υπάρχει φραγή στις κακόβουλες σελίδες, το έκανα χθες, αλλά έχω έναν φόβο.

Τώρα τελευταία κολλάω συνέχεια έναν συγκεκριμένο ιό και τον ξεφορτώνομαι με αυτό το πρόγραμμα Malwarebytes' Anti-Malware.

 

 

Ετσι ομως ακυρωνεις την προστασια του Mozilla για οποιαδηποτε αλλη σελιδα που δεν γνωριζεις εαν σ βλαπτει η οχι τον υπολογιστη!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ομως ακυρωνεις την προστασια του Mozilla για οποιαδηποτε αλλη σελιδα που δεν γνωριζεις εαν σ βλαπτει η οχι τον υπολογιστη!

 

Το ξέρω, απλά το έγραψα για όσες θέλουν να μπαίνουν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαντησαν μεσω facebook

 

 

Αγαπητοί φίλες και φίλοι, η ιστοσελίδα αντιμετώπισε κάποιο τεχνικό πρόβλημα το οποίο έχει ήδη διορθωθεί απο χτές το βράδυ. Η ειδοποίηση για το ότι η χρήση της μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στον υπολογιστή σας εμφανίζεται ακόμα εξαιτίας του ότι πρέπει αυτή η αποκατάσταση να επιβεβαιωθεί εκ νέου και απο την υπηρεσία της Google.Συνήθως αυτή η επιβεβαίωση πραγματοποιείται εντός 24-48 ωρών, απο την αποστολή του αντίστοιχου αιτήματος απο τους τεχνικούς. Μέχρι τότε, η χρήση της ιστοσελίδας είναι απολύτως ασφαλής. Μπορείτε να πατήσετε Proceed Anyway τσεκάροντας το κουτάκι, καθώς το πρόβλημα που αναφέρθηκε αυτόματα χτές, έχει ήδη διορθωθεί/αφαιρεθεί

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ανησηχούμε? γιατι και σε μενα το ίδιο συμβαινει απο χτες με την σελίδα του Parents.Οτι και να ανοίγω στο forum δηλωνει ότι ειναι κακόβουλο και μπορει να καταστραφει οτιδήποτε αρχειο του υπολογιστη, μεχρι και υποκλοπή κωδικων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκεί που έχει ανοιχτεί το θέμα μπορεί να μην το προσέξετε http://parents.org.gr/forum/showthread.php?goto=newpost&t=72767 σας επισημαίνουμε ότι η σελίδα έχει αναφερθεί ως ΚΑΚΟΒΟΥΛΗ και ο mozilla όπως και ο chrome δεν μπορεί να την ανοίξει παρά μόνο αν απενεργοποιηθεί από τα Settings η σχετική προστασία, διαδικασία που μας εκθέτει σε άλλους κινδύνους με άλλες ιστοσελίδες.

 

Παρακαλώ όπως επιληφθείτε άμεσα του θέματος και να ενημερώσετε τη σχετική σελίδα του firefox πως δεν συντρέχει λόγος. Ενημερώστε δε και εμάς όταν λυθεί το πρόβλημα ώστε να επαναενεργοποιήσουμε τη ρύθμιση και να είμαστε ασφαλείς στο διαδίκτυο.

 

Ευχαριστώ.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα ...τωρα μπηκα απο explorer...φανταζομαι να τελειωσε εδω αυτο το θεμα και να μην εχουμε καμια ..συνεπεια για τα pc...!!!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...