Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΙΨΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ


mata

Recommended Posts

Καλή μου Ειρήνη, μόλις σήμερα γύρισα από διακοπές και πρέπει πάλι να φύγω αύριο για μια βάπτιση εκτός Αθηνών....

 

Φαντάζεσαι λοιπόν σε τι κατάσταση βρίσκομαι εντελώς πελαγωμένη χωρίς να ξέρω από που να αρχίσω.... Μπαίνω λοιπόν να δω τι κάνουν τα κορίτσια μου και διαβάζω την απάντηση σου.

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο που αφιέρωσες για να γράψεις όλες αυτές τις τόσο πολύτιμες συμβουλές , ειδικά το μπλοκάκι νομίζω οτι είναι η καλύτερη αλλά και αυτή με το σίδερο, η περιγραφή σου είναι σαν να ζεις την ζωή μου!

Αν μη τι άλλο ένιωσα καλύτερα διαβάζοντας και πιο ήρεμη να ξεκινήσω από Δευτέρα τακτοποιώντας ένα-'ενα δωμάτιο και με μια γενική την Πέμπτη πιστεύω να τα χω καταφέρει.

 

Σε ευχαριστώ!!! :P

 

Κ Α Λ Ο Χ Ε Ι Μ Ω Ν Α!!!! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 971
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ με την Ειρήνη σε όλα εκτός από το θέμα του σιδερώματος. Αντί γι αυτό που λες Ειρήνη εγώ λέω, τί λέω; βροντοφωνάζω:

 

ΠΑΡΤΕ ΠΡΕΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Βέβαια δε μπορείς να τα κάνεις όλα στην πρέσσα, ιδιαίτερα αν είσαι καλή νοικοκυρά και θες καλά αποτελέσματα. Αλλά, εγώ, για παράδειγμα, που ούτε νοικοκυρά είμαι ούτε με νοιάζει αν κάτι δεν είναι σούπερ σιδερωμένο, τα κάνω όλα στην πρέσσα και ξενοιάζω. :lol:

 

Επίσης, στο ερώτημα για το πότε μαγειρεύουμε: αυτό που προσπαθώ είναι να μαγειρεύω από το βράδυ, όπως έκανε πάντα η μαμά μου, που δούλευε όλη μέρα. Οπότε το επόμενο μεσημέρι έχεις έτοιμο το φαΐ (εγώ το παίρνω μαζί μου στη δουλειά).

 

Για περισσότερες ιδέες, επισκεφτείτε τη μία, την απόλυτη, την τέλεια θεά της νοικοκυράς: τη Martha Stewart. Στο http://www.marthastewart.com θα βρείτε διάφορες ιδέες και τελικά θα καταλήξετε να πιστεύετε ότι το μόνο που σας σώζει είναι μια ριζική ανακαίνιση κουζίνας, ντουλαπιών, των πάντων. :lol:

Τέλος πάντων, χωρίς πλάκα, μπορεί να βρείτε καμιά ιδέα εφαρμόσιμη (πείτε τη και σε μένα)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

 

Μερικές ακόμα συμβουλές που προσωπικά με βοηθούν:

 

1) Αγόρασε είδη οργάνωσης! Όπως ας πούμε, την ειδική κρεμάστρα για τις ζώνες (πολύ μικρός κόστος, περί τα 2?), την ειδική κρεμάστρα για τις γραβάτες κλπ. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βοηθούν. Αφενός γιατί είναι πάντα τακτοποιημένα, δεν σου πιάνουν χώρο σε διάφορα συρτάρια και αφετέρου τα βρίσκεις την ώρα που τα χρειάζεσαι. Θα εξοικονομήσεις αρκετά συρτάρια και θα χαλαρώνεις κάθε φορά που θα βλέπεις αυτά τα μικρο-αντικείμενα τακτοποιημένα

2) Εκκαθάριση στο παιδικό δωμάτιο! Όποτε έχω κέφι και ο μικρός μου κοιμάται (εννοείται!!) παίρνω μια μεγάλη σακούλα και ξεσκαρτάρω τα παιχνίδια του. Μικρο-παίχνιδα που μπορεί να είναι επικίνδυνα, παιχνίδια που τα έχει πάνω από 2 φορές (όπως αυτοκινητάκια από τις γνωστές σε όλους μας «σακούλες») ή παιχνίδια που πια δεν είναι για την ηλικία του και τα πηγαίνω στην εκκλησία (ή να τα δώσετε σε κάποια γνωστή σας οικογένεια). Εκεί θα τα δώσουν σε κάποιον που τα χρειάζεται περισσότερο. Έτσι και πάντα έχουμε γερά παιχνίδια αλλά και δωμάτιο που δεν γίνεται πανικός!

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη σε βρίσκω πολυ οργανωμενη και εννοειται πως θα ακολουθησω τις συμβουλες σου.... :D

 

Φίλη Χριστίνα,

 

Άμα εργάζεσαι, έχεις μικρό παιδί, άντρα, σπίτι και το... κουφάρι σου να κουλαντρίσεις... δεν μπορείς παρά να να είσαι οργανωμένη ή έστω κάποια στιγμή να οργανωθείς!!! :lol::lol:

 

Ούτως ή άλλως γιατί να μην "βοηθήσω" σε κάτι που μπορώ. Προσωπικά έχω βοηθηθεί τόσες και τόσες φορές από μανούλες στο parents. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ ωραιες οι συμβουλές.

 

κάτι για τα γραφειοκρατικά: ΠΑΡΤΕ ΚΡΕΜΑΣΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ θα σας σώσουν.

βαζετε διαφορα θεματα και η αρχειοθετησεη ειναι παιχνιδάκι. ποτέ πια χαμένα έγγραφα σημαντικά ή λογαριασμοί. είναι παμφτηνοι, εχει θήκες στο πλαίσιο και κουτιά με λιγότερο απο 10 ευρώ.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη σε βρίσκω πολύυυυυυυυυυυυυυ σωστήηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!! :wink::D:D:D:D:D Ήδη έχω ξεκινήσει με το ξεκαθάρισμα, πρίν ακόμα διαβάσω το μήνυμα σου, με την αφορμή που αγόασα ένα μικρό γραφειο για εμένα και ένα για τον μικρό ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς.

Ήδη πέταξα κάποια κουτιά, που τα κρατούσα τόσο καιρό, και μου έπιαναν χώρο στα συρτάρια, όπως και διάφορα άλλα πράγματα που δεν ήθελα να αποχωριστώ αλλα χωρίς καμία σημασία.

Θα συνεχίσω με τις υπόλοιπες συμβουλές ήδη από σήμερα που θα συνεχίσω με την υπόλοιπη εκκαθάριση και θα ακολουθήσω και τις υπόλοιπες οδηγίες!!!!!!!!!!!!!Σ'ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: Να είσαι καλά!!!!

Εκάβη κι εμένα με έσωσε η πρέσα και την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!! :wink:

Μαρία, καλή η ιδέα σου για αρχειοθέτηση!!! :wink::D Ευχαριστούμε!!! :D:D

 

Αντε βρε κορίτσια, εύχομαι ο χειμώνας να μας βρεί περισσότερο οργανωμένες και συνεπώς με λιγότερο άγχος και μαζεμένο τρέξιμο!!! :wink::D:D Καλή μας αρχή!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

-Καθε εξι μηνες κανω μια καλη γενικη στο σπιτι ντουλαπες ντουλαπια κτ. και πλενω οτι πλενετε.(κουκλακια ,βαζα ,κουρτινες,καλυμματα κτλ)Δεν τα κανω μαζεμενα για παραδειγμα σημερα ξεκινησα τα ντουλαπια του μπανιου σιγα σιγα εστω και ενα καθε μερα.

- χρησιμοποιω κουτια αποθηκευσης .ετσι εχω περισσοτερο χωρο και δεν ειναι ολα πεταμενα απο εδω και απο εκει.

-μαζευω τα ρουχα απο την απλωστρα και τα σιδερωνω επι τοπου ,δεν κανω ωρες ετσι να σιδερωσω.Τελευταια λογω εγκυμοσυνης το σταματησα και το κανω μια φορα την βδομαδα ποτε ομως δεν τα αφηνω.

-καθε δεκαπεντε κανω μια γενικη στο σπιτι .και καθε μερα το σκουπισμα ,σφουγγαριμα κτλ

απλα λογω του παιδιου ειναι παντα ανωκατω αλλα να σας πω και κατι το σπιτι ειναι για εμας οχι εμεις για το σπιτι.Αν δεν εχω ορεξη δεν υα κανω δουλειες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές, επί τρείς ώρες έκανα ανακαίνιση στην κουζίνα, (κάθε μέρα ανακαινίζω από ένα δωμάτιο) έβγαλα τα πάντα έξω τα έπλυνα και τα ξανατακτοποίησα. Έβαλα τα περισσεύματα από όσπρια ζυμαρικά κ.λ.π. σε γυάλινα βάζα. Τέρμα τα λαστιχάκια και να μου χύνονται όλα :evil:

Επιπλέον έβαλα τον σύζυξ και μου μέτρησε επιπλέον ράφια στο ντουλάπι που έβαζα τα ταψιά το ένα πάνω στο άλλο και όταν ήθελα να πάρω ένα έπρεπε να τα βγάζω όλα....

Πήρα σήμερα και ένα ψάθινο τετράγωνο καλάθι και έβαλα μέσα όλα τα παιχνίδια για την ώρα του φαγητού και πλέον είναι μαζεμένα. ΟΥΦ!!!

Αν έχετε πολλά ποτήρια και δεν χωράνε βάζετε μια σειρά και από πάνω στηρίζετε έναν φτηνό πλαστικό δίσκο όπου τοποθετείτε τα υπόλοιπα σε ορόφους

 

Να δώσω λοιπόν και εγώ με την σειρά μου μια πρόταση.

 

Μεγάλους πλαστικούς φακέλους σαν κουτιά είναι με λάστιχο, σε διαφορετικά χρώματα για κάθε μέλος της οικογένειας. Ο καθένας έχει το δικό του με τα δικά του χαρτιά και έτσι δεν ψάχνω να βρω το κάθετι σε στοίβες :wink:

Έχω και ένα ντοσιέ για το σπίτι με διάφανες θήκες-σελίδες που βάζω χωριστά τα κοινόχρηστα την ΔΕΗ - ΕΥΔΑΠ κ.λ.π. Μόλις γεμίσει μια θήκη την βγάζω και βάζω μια άδεια, 13 χρόνια παντρεμένη έχω φυλάξει τα πάντα, ποτέ δεν ξέρεις με τις δημόσιες υπηρεσίες. :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Ειρήνη, μόλις σήμερα γύρισα από διακοπές και πρέπει πάλι να φύγω αύριο για μια βάπτιση εκτός Αθηνών....

 

Φαντάζεσαι λοιπόν σε τι κατάσταση βρίσκομαι εντελώς πελαγωμένη χωρίς να ξέρω από που να αρχίσω.... Μπαίνω λοιπόν να δω τι κάνουν τα κορίτσια μου και διαβάζω την απάντηση σου.

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο που αφιέρωσες για να γράψεις όλες αυτές τις τόσο πολύτιμες συμβουλές , ειδικά το μπλοκάκι νομίζω οτι είναι η καλύτερη αλλά και αυτή με το σίδερο, η περιγραφή σου είναι σαν να ζεις την ζωή μου!

Αν μη τι άλλο ένιωσα καλύτερα διαβάζοντας και πιο ήρεμη να ξεκινήσω από Δευτέρα τακτοποιώντας ένα-'ενα δωμάτιο και με μια γενική την Πέμπτη πιστεύω να τα χω καταφέρει.

 

Σε ευχαριστώ!!! :P

 

Κ Α Λ Ο Χ Ε Ι Μ Ω Ν Α!!!! :wink:

 

Βικούλα μου,

 

Πόσο χαίρομαι που σε "βλέπω"! Χάρηκα πολύ που ένιωσες καλύτερα ψυχολογικά με το μήνυμά μου.

 

Να θυμάσαι, αν δεν είσαι η Μαριάννα Λάτση ή κάτι παρεμφερές... όλες, λίγο-πολύ, τα ίδια ζούμε!! :lol:

 

Φιλάκια & καλά κουράγια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη, και για να δεις πόσο με βοήθησες, μόλις τελείωσα με το σαλόνι, άδειασα όοοολο το σύνθετο (θυμάσαι πόσο μακρύ είναι ε?! 3μ) έπλεινα κουρτίνες σκούπισα καναπέδες με ηλεκτρική ξεσκόνισμα σφουγάρισμα και τώρα φεύγω για γραφείο και αισθάνομαι πολύ καλά!!!

Και αυτό οφείλεται σε σένα!!!

 

Μόλις τελειώσω θα σε πάρω τηλ. για να έρθεις για γενική αναδόμηση, γιατί για να κάνω δουλειά με γάντι, μου είναι αδύνατον....

Για να γίνω σαφής θέλω θεραπεία παραφίνης +φραουλοθεραπεία και ένα χαλαρωτικό μασάζ σώματος, ξέρεις εσύ ε?! Α!!! και όποως θα έρχεσαι φέρε και από εκείνες τις κρεμάστρες για τις ζώνες γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενα :lol::lol::lol::lol::lol:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη, και για να δεις πόσο με βοήθησες, μόλις τελείωσα με το σαλόνι, άδειασα όοοολο το σύνθετο (θυμάσαι πόσο μακρύ είναι ε?! 3μ) έπλεινα κουρτίνες σκούπισα καναπέδες με ηλεκτρική ξεσκόνισμα σφουγάρισμα και τώρα φεύγω για γραφείο και αισθάνομαι πολύ καλά!!!

Και αυτό οφείλεται σε σένα!!!

 

Μόλις τελειώσω θα σε πάρω τηλ. για να έρθεις για γενική αναδόμηση, γιατί για να κάνω δουλειά με γάντι, μου είναι αδύνατον....

Για να γίνω σαφής θέλω θεραπεία παραφίνης +φραουλοθεραπεία και ένα χαλαρωτικό μασάζ σώματος, ξέρεις εσύ ε?! Α!!! και όποως θα έρχεσαι φέρε και από εκείνες τις κρεμάστρες για τις ζώνες γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Βίκυ μου,

 

Χάρηκα που σε βοήθησα τόσο. Όμως, εσύ τα κάνεις όλα! Εγώ απλά βοήθησα στην ψυχολογία σου!

 

Σιγά-σιγά… τελείωσε με τις βαριές δουλειές και μετά ξεκίνα χαλαρά την οργάνωση του σπιτιού σου. Αγόρασε ότι χρειάζεσαι κάθε φοράς που προχωράς σε κάποιο κομμάτι (ντουλάπα, συρτάρι κλπ.). Θα έχεις αρκετά πράγματα να κάνεις όμως ένα-ένα που θα τελειώνει και θα πετάς / οργανώνεις θα σε κάνει πολύ πιο ήρεμη, και ξεκούραστη…

 

Δυστυχώς σταμάτησα αυτή την δουλειά. Επέστρεψα στην παλιά μου «αγάπη» (ναυτιλία)… Τώρα ο μικρούλης μου ξεκινάει παιδικό (από Δευτέρα!!) και θα μας βοηθήσει και η γιαγιά μας λίγο οπότε ήταν καλή εποχή για να επιστρέψω στην δουλίτσα μου και ʽγω. Με εξυπηρέτησε για ενάμιση χρόνο η παλιά δουλίτσα αλλά πλέον δεν χρειάζεται...

 

Κοπέλα έχω να σου συστήσω (αν θέλεις και δεν βρίσκεις) και φυσικά βλέπεις εσύ αν σου «κάνει».

 

Τις κρεμάστρες αυτές τις πωλούν στα μεγάλα σούπερ μάρκετ (Carrefour, ΑΒ, ΙΚΕΑ, Μαρινόπουλος, Praktiker κλπ.) και είναι συνήθως μαζί με τα απορρυπαντικά σε κάποια άκρη. Επειδή υπάρχουν 2-3 είδη διάλεξε αυτό που βολεύει εσένα.

 

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε Ειρήνη μου για τις οργανωτικές συμβουλές σου!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

 

Καλή επαναπροσαρμογή στα παλιά σου λημέρια!!!!!!!!!!

Εύχομαι ότι καλύτερο στα επαγγελματικά σου!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας διαβαζω και αγχονομαι!!Εγω τι θα κανω η κακομοιρα που σε λιγους μηνες θα εχω δυο μωρα?ΘΑ γινεται πανικος στο σπιτι!!Παναγια μου!!Μονο που το σκεφτομαι τρελαινομαι!!Ειναι και μεγαλο το σπιτι μου(170 τμ) μονο να το σκουπισω και να το σφουγγαρισω τα χω παιξει!!!ΜΕ βλεπω να τρεχω σαν τον Βεγγο!!Ευτυχως εχω μια γυναικα καθε βδομαδα για σιδερο και καθε δεκαπεντε κανει και λιγες δουλειες( τα μπανια πχ 4 στο συνολο).!!Μην νομιζεται οτι ειμαι καμια εκατομμυριουχος(χαχαχα)απλα ηταν δυο μικρα σπιτια που ειχανε οι γονεις μου και τα εννωσαμε!Φυσικα δεν υπαρχει καλυτερο απο το να εχεις ενα δικο σου σπιτι και να μην εχεις δανεια δεν το συζηταω και ευχαριστω καθε μερα τους γονεις μου γιαυτο και το Θεο που ειμαστε ολοι καλα!!(γιατι τα πεθερικα μου δεν εδωσαν ποτε απολυτως τιποτα)Ας ειναι δεν τους εχουμε αναγκη!!Και να τους ειχα δεν θα τους ζητουσα ποτε(εκτος θεματος το τελευταιο).

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΡΗΝΗ εύχομαι καλή επανα-σταδιοδρομία! Είμαι σίγουρη πως θα τα πας περίφημα ΚΑΙ εκεί!

 

όποτε μπορείς στείλε μου τηλ. της φίλης σου!

 

 

katd μην ανχώνεσαι δεν κάνει καλό στα μπεμπέ!

 

όσο για το σπίτι καλύτερα μεγάλο και με σωστή διαρρύθμιση. Εμείς δεν σκοπεύαμε να κάνουμε 2ο παιδί και φτιάξαμε 2 κρεββ. και τεράστιο σαλόνι, τώρα θέλουμε ανακαίνιση για να δημιουργήσουμε 3η κρεββ. και όταν κάτι δεν το κάνεις από την αρχή στοιχίζει περισσότερο μετά, άσε που έχουμε ένα σωρό έπιπλα στο σαλόνι που δεν ξέρω τι να τα κάνω μετά.... ειδικά 2 δερμάτινους καναπέδες 3 θέσιους που τους πλήρωσα 4500ευρώ!

 

Γι αυτό μελέτησε ότι φτιάξεις στο καινούργιο σπίτι για να μην "τρέχεις " μετά

:wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mata & Βίκυ, καλά μου κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

 

Βλέπω πως μου έχει κάνει πολύ καλό που επέστρεψα στην δουλειά μου. :)

 

Φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραιες οι συμβουλές.

 

κάτι για τα γραφειοκρατικά: ΠΑΡΤΕ ΚΡΕΜΑΣΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ θα σας σώσουν.

βαζετε διαφορα θεματα και η αρχειοθετησεη ειναι παιχνιδάκι. ποτέ πια χαμένα έγγραφα σημαντικά ή λογαριασμοί. είναι παμφτηνοι, εχει θήκες στο πλαίσιο και κουτιά με λιγότερο απο 10 ευρώ.

 

Συγγμωνη, αλλα ποιοι ειναι αυτοι????

Κατι αλλο να ρωτησω γιατι εσεις φαινεται οτι τα ξερετε τα περι σπιτιου και οργανωσης, εχω αρχισει να πλενω κουρτινες. Εσεις πως τις κανετε??

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο να ρωτησω γιατι εσεις φαινεται οτι τα ξερετε τα περι σπιτιου και οργανωσης, εχω αρχισει να πλενω κουρτινες. Εσεις πως τις κανετε??

 

Τι εννοείς φίλη μου? Στο πλύσιμο ή την όλη διαδικασία γενικά? Γιατί πάντα εξαρτάται από τι είδους κουρτίνες έχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο πληντύριο, στο πρόγραμμα χωρίς στύψιμο

 

Ναι έτσι όπως λέει η Εκάβη, και στους 30 βαθμούς στα ευαίσθητα. Αν δεν χρειάζονται σίδερο, θα τις κρεμάσεις νωπές από το πλυντηριο αμέσως.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο πληντύριο, στο πρόγραμμα χωρίς στύψιμο

 

Ναι έτσι όπως λέει η Εκάβη, και στους 30 βαθμούς στα ευαίσθητα. Αν δεν χρειάζονται σίδερο, θα τις κρεμάσεις νωπές από το πλυντηριο αμέσως.

αυτο κανω και εγω απλα να συμπληρωσω οτι δεν βαζω στιψιμο.

Και του μικρου που ειναι χοντρες ετσι τις κανω

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με την εκκαθάριση από το συρτάρι με τους λογαριασμούς (θησαυρό κόντεψα να βρώ :lol::lol: )και σήμερα έπιασα το δωμάτιο του μικρού!!!!!!!!!!Θυμάστε την Όλιβ που φώναζε: Help Popeye Help!!!!;;;;;Κάπως έτσι μου ήρθε να φωνάζω κι εγώ προσπαθώντας να ξεκαθαρίσω ακόμα και το πιο μικρό πραγματάκι και ή να το βάλω στη σακούλα για δόσιμο ή να το κρατήσω σε κάποιο από τα κουτάκια του μικρού!!!!!!!Η μέση μου πόνεσε, τα νεύρα μου έγιναν κρόσια και η υπομονή μου σμπαράλια!!!!!!Ακόμα δεν τέλειωσα και ευτυχώς ο μικρός ήθελε σήμερα να κοιμηθεί στη μαμά μου και έτσι θα μείνω εκεί χωμένη να συμμαζεύω τα ασυμάζευτα, όσο αντέξω!!!!

Το κακό είναι ότι κατά καιρούς θυμάται(έχει μνήμη απεριορίστου χωρητικότητας) και ζητάει πολλά παιχνίδια, οπότε όσα δεν έχουν φθορές το σκέφτομαι να τα δώσω!!Σκέφτομαι επίσης ότι αν κάνω δεύτερο παιδάκι, να μην χρειαστεί να ξαναγοράζω παιχνίδια.

Ευτυχώς έχει παίξει πολύ με ότι του έχουμε αγοράσει και γενικά τα παιχνίδια του έχουν κάνει ΟΛΑ απόσβεση!!!

Τώρα όπως καταλάβατε κάνω διάλειμα.....γιατί....λάλησα!!!!! :lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε mata :?:

 

Ξεκουράζεσαι ακόμα???

 

Έλα να συνεχίσΟΥΜΕ :!::D

 

Τελείωσα με το σπίτι και σκέφτομαι να κατέβω να τακτοποιήσω την αποθήκη :lol:

Ο άντρας μου λέει οτι τα παιξε ο εγκέφαλος μου! :D

 

Ήδη σχεδίασα νέα έπιπλα για την κρεββατοκάμαρα και ψάχνω ταπετσαρία να ντύσω ένα μέρος της.

Πάντως ωραία αίσθηση ε?!

:wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...