Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική Διαφάνεια-Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!Τελικά χθες έκανα την αυχενική στον κ.Σωτηριάδη και εγώ προσωπικά έμεινα πολυ ευχαριστημένη.Πρώτον,είναι πολύ ευχάριστος και χαλαρός άνθρωπος και αυτό μας βοήθησε να ρωτάμε όσα θέλουμε με τον άντρα μου και να μιλάμε άνετα μαζί του.Μας έκανε πλάκες για το φύλλο του μωρού(κατά 80% μπεμπούλα) και βοήθησε με την απογοήτευση του άντρα μου που περίμενε αγόρι!:lol:Μας εξήγησε τα πάντα!Ότι βλέπαμε μας έλεγε τι είναι και τι σημαίνει η κάθε μέτρηση για την υγεία του μωρού!Και στον β`επιπέδου σε αυτόν θα πάμε!Το κόστος ήταν 110 ευρώ και η εξέταση κράτησε 20-25 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παπαγεωργιου σπυρος στις σερρες απο Δευτερα ως Παρασκευη και Σαββατο κανει στη θεσσαλονικη στη Σταυρουπολη εινια στη λιστα των πιστοποιημενων

 

 

ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΕΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΕΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

150 ευρω ειχα δωσει και με dvd και 3 σελιδες μετρησεις οχι ξεπεταγμα.και στην τελευταια σελιαδα """ευχαριστουμε το γιατρο που σας παρεπεμψε..."" ειναι ΑΛ. παναγουλη 10 γερμανικη οικοδομη σερρες θελεις τη διευθυνση που κανει θεσσαλονικη δε τη ξερω μπορω να μαθω

σκεψου οτι καθε φορα που σε βλεπει σε κανει β επιπεδου.ειναι ο μονος που ξερει να παρακολουθει εγκυμοσυνη οτι αλλο θελεις στειλε μου πμ.

μονο για να σε δει στο μηνα θα παθεις πλακα απο την παρακολουθηση. μια ωρα ακομα και τα γυναικολογικα του μαθημα σου κανει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας, θα ηθελα να σας ρωτησω αν στη Θεσσαλονικη υπαρχει καποιο κεντρο που να εξειδικευεται στους υπερηχους διδυμων κυησεων? Εχω ακουσει για κατι παρομοιο στην Αθηνα, αλλα για εδω δεν γνωριζω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας, θα ηθελα να σας ρωτησω αν στη Θεσσαλονικη υπαρχει καποιο κεντρο που να εξειδικευεται στους υπερηχους διδυμων κυησεων? Εχω ακουσει για κατι παρομοιο στην Αθηνα, αλλα για εδω δεν γνωριζω. Ευχαριστω

 

Γεια χαρά!

Είμαι έγκυος σε δίδυμα αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει αυτό που ρωτάς. Στη Θεσσαλονίκη το κέντρο "Προγεννητική διάγνωση" του Απόστολου Αθανασιάδη είναι από τα καλύτερα κι ο Απ.Αθανασιάδης ο καλύτερος!

Εγώ έκανα εκεί όλους τους υπερήχους και τις αυχενικές στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου και πρόσφατα αυχενικές στα διδυμάκια μου. Έχω προγραμματίσει να κάνω εκεί και υπέρηχο Β' επιπέδου και αμνιοπαρακέντηση.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη και ασφαλής στον Απόστολο Αθανασιάδη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
Γεια σας, θα ηθελα να σας ρωτησω αν στη Θεσσαλονικη υπαρχει καποιο κεντρο που να εξειδικευεται στους υπερηχους διδυμων κυησεων? Εχω ακουσει για κατι παρομοιο στην Αθηνα, αλλα για εδω δεν γνωριζω. Ευχαριστω
http://www.platonae.gr/cms/wp-content/uploads/%CE%A4%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%9F%CE%A3_%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%9C%CE%9D%CE%91-%CE%A0%CE%9B%CE%91%CE%A4%CE%A9%CE%9D_%CE%9D%CE%95%CE%95%CE%A3-%CE%A4%CE%99%CE%9C%CE%95%CE%A3_17_05_2012.pdf
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος γιατρός κάνει τους υπέρηχους εκεί; Θα κάνεις μια τόσο σημαντική εξέταση με κριτήριο την τιμή και όχι τον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

αρκει ο γιατρος να ειναι πιστοποιημενος δηλ να ειναι σε αυτη τη λιστα https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 αλλιως δε σου εχουν κανει αυχενικη διαφανεια οποτε οσα χρηματα κ να δωσεις πολλα ειναι ακομη κ 20 ευρω.οι πιστοποιημενοι πανω κατω ολοι τα ιδια χρηματα παιρνουν αν σου παρουν λιγοτερα να ξερεις δε σου εκαναν αυχενικη κ τζαμπα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ Κ.ΣΩΤΗΡΙΑΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΤΟΝ Κ.ΜΠΥΡΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ,ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ,ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ.

Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν τον Σωτηριάδη Αλέξανδρο. Εχετε καμιά εμπειρία?

 

 

ειχα κανει σ αυτον β επιπεδου οταν συνεργαζοταν με την ψαρρα,ειναι πολυ καλος και αναλυτικος,στον δευτερο μου πηγα στην ψαρρα τελικα αν και σκεφτομουν να παω σ αυτον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

εχω αυχενικη 27/6 κ η γιατρος μου ,μου εκλεισε ραντεβου στον Σωτηριαδη,εχω ακουσει τα καλυτερα.πολυ αναλυτικος,με χιουμορ κ δεν σε αγχωνει καθολου,κανε οσες ερωτησεις θελεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

δεν έχω πάει στο σωτηριάδη ξέρω ότι ήταν στην ψαρρά πριν ανοίξει μόνος του αλλά επειδή αυτές τις μέρες έχω ξετινάξει τη σελίδα του FMF που φαίνεται ποιος έχει πιστοποίηση,ο σωτηριάδης έχει όλα τα πτυχία.ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

γλυκια μου δεν ξερω για τον σωτηριαδη αλλα εχω να σου συστησω την τοπ γυναικολογο στη σαλονικη! σαρδελη χρυσα! ειναι στην τσιμισκη, στην οικοδομη διπλα στα accesorize! ειναι νεα, ξυπνια, με νεες μεθοδους, τα πραγματα τα λεει οπως εχουν και ποτε μα ποτε δεν θα σε δει σαν ευρω! ειναι προθυμη να μιλησετε ανα πασα στιγμη στο τηλεφωνο (εγω την εχω τρελανει) και εχει μηχανιματα τελευταιας τεχνολογιας! ειναι επικουρος στο Α.Π.Θ και δεν θα πρεπει να ειναι ουτε 40 χρονων! μιλαμε για ΤΗΝ αψογη γιατρο-ανθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς νορμάλ μας φάνηκε, δεν ξέρω...μας τα εξηγούσε όλα. Ο γυναικολόγος μου μας έστειλε σε αυτή, δεν ξέρω. Αυτά σας τα είπε στην αυχενική ή στου β'επιπέδου?

 

στην αυχενικη! αφου δεν σας εστειλε για αμνιο να κανεις τον σταυρο σου!! οποτε μια χαρα το μωρουλινακι σου!! αντε να δουμε και το δικο μου! σε 1 μηνα κανω και εγω αυχενικη :-D

Link to comment
Share on other sites

στην αυχενικη! αφου δεν σας εστειλε για αμνιο να κανεις τον σταυρο σου!! οποτε μια χαρα το μωρουλινακι σου!! αντε να δουμε και το δικο μου! σε 1 μηνα κανω και εγω αυχενικη :-D

Αφού τα ποσοστά της αυχενικής βγαίνουν με βάση κάποιες μετρήσεις αυτόματα, πως μπορεί να σε στείλει για αμνιο?Και μια άλλη κοπέλα που πήγε σε αυτή,της είχε δει μια σκιά στο εντεράκι την ξανακάλεσε μετά από 1 βδομάδα για επαναληπτική και όλα ήταν οκ. Εμένα τα ποσοστά του παππ-α εκτίναξαν πιο πάνω τα ποσοστά της αυχενικής πχ.

Επίσης δεν ξέρω αν φταίει που πήγα από το γιατρό μου συστημμένη καθώς είδα ότι έχουν κάνει μαζί κάποιες παρουσιάσεις σε συνέδρια.

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

oi monadikoi iatroi pou κανουν αυχενικη διαφανεια ειναι οι ιατροι σε αυτη τη λιστα https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/NT

 δεν μπαινουν τυχαια δινουν εξετασει καθε χρονο ολοι οι αλλοι δε ξερουν να κανουν αυχενικη.

 

 

Edit admin

2018 λίστα εκπαιδευμένων γιατρών για Αυχενική με βάση την ιστοσελίδα του FetalMedicine 

 

https://parents.org.gr/2018/08/28/pistopoiimenoi-giatroi-aychenikis-exetasis/

 

τέλος edit admin 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...