Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1-7/11/2010 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


mlne

Recommended Posts

μαμαλευτερακι, κι εσυ ησουν εκει...δεν ειδα να λεει οτι ειναι δικη σου πρωτοβουλια....

χμμμμμμμμ δεν γραφη γραφη κ δεν ηθελα καθολου να γραφη κοπελα μου αλλα γραφη :oops::oops:

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΩΝΙΣΑΝ ΚΟΥΚΞΛΑ ΜΟΥ Κ ΟΧΙ ΕΣΥ ΕΦΗΓΕΣ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ Κ ΠΗΡΕ ΣΤΟΙΧΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΤΑ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΣΟΥ

Το οτι υπαρχω σε καναλι το κανονισες εσυ γιατι εσυ ειχες γνωστο και μπραβο γιατι η προβολη βοηθησε πολυ αλλα η προθεση μου δεν ηταν να βγω σε καναλι εγω αλλα η ολη προσπαθεια.

Οσο για το ονομα μου το ρωτησε ο δημοσιογραφος πριν φυγω και του ειπα οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να αναφερθει.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Είτε ο δημοσιογράφος ήταν ανενημέρωτος και έγραψε αυτά που το φάνηκαν πιο λογικά, δλδ έμαθε ότι θα γίνει η συγκεκριμένη εκδήλωση, πήγε και είδε γιατρούς εκεί, άρα συμπέρανε ότι αυτοί το οργάνωσαν...., είτε κάποιος τον "τσίμπησε" και του τα είπε όπως τον βόλευε.....!!!!! Και δυστυχώς η παραπληροφόρηση αναπαράγεται!!!!!

Καλό θα ήταν να ξεκαθαριστεί....

μαμαλευτεράκι, μια που ήσουν εκεί, δεν του είπε κανένας ότι όλο αυτό ήταν πρωτοβουλία θηλάζουσων μαμάδων και ότι γίνετε ταυτόχρονα και σε άλλες πόλεις?

Πάντως και στην http://www.eleftheria.gr/ στο τέλος γράφει: Η χθεσινή πρωτοβουλία ανήκε επίσης στη μαιευτήρα – γυναικολόγο Χριστίνα Βερυκούκη, στις Πέγκη Πιλίτση και Βάση Ζαφείρη από τον Σύνδεσμο Θηλασμού καθώς και στη μαία του ΙΚΑ Λάρισας Πόπη Σωτήρη ενώ στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο επίκουρος καθηγητής Παιδιατρικής Νίκ. Σκεντέρης.

!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΤΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΜΟΝΟ εσύ κ εγώ βοήθησαν εκείνες κολλώντας αφίσες κ φέρνοντας κόσμο ενοχληθηκεσ που δεν γραφτικε το ονομα σου γιατο κανεισ τοσο ντορο ? να το γραψουμε ρε κοπελια να τελιωνουμε

Για το ονομα μου σου απαντησα πιο πανω δεν ηθελα να αναφερθει.

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω την επιθεση που μου κανεις.Λυπαμαι...

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

επειδη φαινεται να εχουμε μπερδεψει τα ελληνικα μας και να μην πολυ καταλαβαινουμε την ακριβη σημασια καποιων λεξεων θελω να σας τονισω οτι οι παρακατω λεξεις εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες..

1. οργανωνω

2. συμμετεχω

3. βοηθαω

4. υποστηριζω

5. εχω μια ιδεα

6. διευθυνω

και αλλες πολλες.. υπαρχουν και λεξικα

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέεεεεεεεεεε.... μη γράφεις με τόοοοοοοσο μεγάλα γράμματα... καταλαβαίνω ότι θέλεις να πεις κάτι πολύ σημαντικό αλλά είναι σχεδόν "σοκαριστικό" το μέγεθος! χιχ :shock:

 

γι αυτο εγραψα με ΜΕΓΑΛΑ γραμματα οτι ΔΕΝ θελουμε να συνεχιστει η συζητηση για το ποιος, που και γιατι...θα δωθουν συντομα απαντησεις!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είτε ο δημοσιογράφος ήταν ανενημέρωτος και έγραψε αυτά που το φάνηκαν πιο λογικά, δλδ έμαθε ότι θα γίνει η συγκεκριμένη εκδήλωση, πήγε και είδε γιατρούς εκεί, άρα συμπέρανε ότι αυτοί το οργάνωσαν...., είτε κάποιος τον "τσίμπησε" και του τα είπε όπως τον βόλευε.....!!!!! Και δυστυχώς η παραπληροφόρηση αναπαράγεται!!!!!

Καλό θα ήταν να ξεκαθαριστεί....

μαμαλευτεράκι, μια που ήσουν εκεί, δεν του είπε κανένας ότι όλο αυτό ήταν πρωτοβουλία θηλάζουσων μαμάδων και ότι γίνετε ταυτόχρονα και σε άλλες πόλεις?

Πάντως και στην http://www.eleftheria.gr/ στο τέλος γράφει: Η χθεσινή πρωτοβουλία ανήκε επίσης στη μαιευτήρα – γυναικολόγο Χριστίνα Βερυκούκη, στις Πέγκη Πιλίτση και Βάση Ζαφείρη από τον Σύνδεσμο Θηλασμού καθώς και στη μαία του ΙΚΑ Λάρισας Πόπη Σωτήρη ενώ στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο επίκουρος καθηγητής Παιδιατρικής Νίκ. Σκεντέρης.

!!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΜΩΣ ΓΡΑΦΗ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΟΤΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΑΝ....................

.....

Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι trt δλδ γιατί τα μετέδωσε όλα όπως ακριβώς είναι???

Πάντως δεν νομίζω ότι είναι θέμα ονομάτων.... απλά είναι κρίμα ο κόπος για την οργανωση της εκδήλωσης να γίνει αντικείμενο εκμετάλευσης από κάποιους άλλους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το ονομα μου σου απαντησα πιο πανω δεν ηθελα να αναφερθει.

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω την επιθεση που μου κανεις.Λυπαμαι...

ΟΥΤΕΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΔΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΑΛ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΜΜΕ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΣΤΙ ΑΛΑ ΕΣΤΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΛΛΑ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ

.....

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΜΩΣ ΓΡΑΦΗ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΟΤΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΑΝ....................

Ναι αλλά με την τελευταία παράγραφο προβάλλονται πρόσωπα που δεν είχαν καμία σχέση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΤΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΜΟΝΟ εσύ κ εγώ βοήθησαν εκείνες κολλώντας αφίσες κ φέρνοντας κόσμο ενοχληθηκεσ που δεν γραφτικε το ονομα σου γιατο κανεισ τοσο ντορο ? να το γραψουμε ρε κοπελια να τελιωνουμε

Αλλα να γνωριζεις οτι υπαρχουν και ανθρωποι που κανουν πραγματα οχι για να προβληθουν οι ιδιοι,αλλα για να προβαλλουν τον σκοπο που υπηρετουν.Μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια λοιπον...

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Σασ αφήνω δεν θα ξανά απαντήσω σε τίποτα

η εφημερίδα υπάρχει είναι εκεί να την διαβάζει όποιος θέλει

 

 

 

εγώ προσπάθησα μαζί με όσους γνωστούς είχα να κάνω μια όμορφη εκδήλωση προς τιμή του θηλασμού μεσα σε αυτούς είναι γιατροί μαίες κ κόσμος που γνώριζε για τον θηλασμό

.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με την τελευταία παράγραφο προβάλλονται πρόσωπα που δεν είχαν καμία σχέση

αυτό το λες εσύ δεν ξέρεις πόσο βοήθησαν ? πόσο έτρεξαν για να μαθευτεί η εκδήλωση μας

.....

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΔΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΑΛ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΜΜΕ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΣΤΙ ΑΛΑ ΕΣΤΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΛΛΑ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ

Την εφημεριδα την εβαλα εγω εδω πριν λιγες μερες και ενθουσιαστηκες που το βρηκα.

Και αν θελεις να σου πω την προσωπικη μου γνωμη δεν τα εχω με τη γυναικολογο.Ουτε την ξερω προσωπικα ουτε εχω κατι εναντιον της για να την στησω στον τοιχο οπως λες.Αντιθετως μου ειναι πολυ συμπαθης.Αλλος εκανε την πατατα και ειπε μ.....ς στο δημοσιογραφο και τωρα ειμαστε αναγκασμενοι να συζηταμε γι αυτα ενω θα επρεπε να χαιρομαστε με οσα καταφεραμε.Δεν θα λογομαχησω αλλο μαζι σου και σταματαω τη συζητηση εδω γιατι φυγαμε απο το στοχο μας.Λυπαμαι ειλικρινα με την ανωριμοτητα που αντιμετωπιζουν καποιοι, σοβαρα θεματα.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Το οτι υπαρχω σε καναλι το κανονισες εσυ γιατι εσυ ειχες γνωστο και μπραβο γιατι η προβολη βοηθησε πολυ αλλα η προθεση μου δεν ηταν να βγω σε καναλι εγω αλλα η ολη προσπαθεια.

Οσο για το ονομα μου το ρωτησε ο δημοσιογραφος πριν φυγω και του ειπα οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να αναφερθει.

...ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ,ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την εφημεριδα την εβαλα εγω εδω πριν λιγες μερες και ενθουσιαστηκες που το βρηκα.

Και αν θελεις να σου πω την προσωπικη μου γνωμη δεν τα εχω με τη γυναικολογο.Ουτε την ξερω προσωπικα ουτε εχω κατι εναντιον της για να την στησω στον τοιχο οπως λες.Αντιθετως μου ειναι πολυ συμπαθης.Αλλος εκανε την πατατα και ειπε μ.....ς στο δημοσιογραφο και τωρα ειμαστε αναγκασμενοι να συζηταμε γι αυτα ενω θα επρεπε να χαιρομαστε με οσα καταφεραμε.Δεν θα λογομαχησω αλλο μαζι σου και σταματαω τη συζητηση εδω γιατι φυγαμε απο το στοχο μας.Λυπαμαι ειλικρινα με την ανωριμοτητα που αντιμετωπιζουν καποιοι, σοβαρα θεματα.

πεσ μασ τη πατατα? κ ηθελα πολυ να μου πεισ τησ ανακριβιεσ του αρθρου σε παρακαλο πολυ να το κανεισ

.....

Link to comment
Share on other sites

πεσ μασ τη πατατα? κ ηθελα πολυ να μου πεισ τησ ανακριβιεσ του αρθρου σε παρακαλο πολυ να το κανεισ

μαμαλευτερακι μην συνεχιζεις την συζητηση..υπαρχουν ανακριβειες στο αρθρο..

το θεμα ομως τελειωνει ΕΔΩ! ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΝΑΦΕΡΘΕΙΤΕ!

ΤΕΛΟΣ!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

''Δεν μας χέζεις ρε πατέρα πρωί πρωί;'' δεν θα το αντεξω!!!!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

''Δεν μας χέζεις ρε πατέρα πρωί πρωί;'' δεν θα το αντεξω!!!!

Και όχι μόνο.... θα ακούσουμε και χειρότερα :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να καλεσετε στο αρχειο και να ζητησετε να σας το στειλουνε σε DVD (Δωρεαν εννοειται)

 

Αυτό ήθελα να προτείνω κ εγώ.

Για να μην πάρουμε πολλές κ φανεί όντως σαν ανοργανωσιά (:mrgreen:), θέλετε να συνενοηθούμε ποιός θα πάρει κ τι θα πει για να το ζητήσει???

 

Νταφ κ εγώ καταχάρηκα που σας ξαναείδα!!! :-P

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, νομιζω πως ημασταν αδικες με την μαμαλευτερακι, δεν πιστευω οτι φταιει αυτη, αλλα ο δημοσιογραφος. Ισως φταιμε κι εμεις που δεν ειχαμε σκεφτει πως να προφυλαχτουμε απο διαφορους επιτηδειους.

Και στο κατω-κατω, δεν με πειραζει αν δημοσιευτηκαν τα ονοματα καποιων που στηριζουν τον θηλασμο, απλα κολλαω στην λεξη πρωτοβουλια αντι για το σωστο υποστηριξη.

Αν θυμαμαι καλα η μαμαλευτερακι ειχε πει στο φορουμ πως ειχε ενημερωσει αυτη την μαια και τον γιατρο, το κοριτσι ετρεξε, και οτι οι μαιες θα εδιναν ενημερωτικο υλικο και ο μαιευτηρας αφισοκολλησε την προσκληση. Αν οι ανθρωποι αυτοι μας υποστηριξαν με καποιο τροπο, ας μην τους κυνηγησουμε, ειναι τοσο λιγοι αλλωστε οι γιατροι που στηριζουν τον θηλασμο.

Απλα διαπιστωνω με λυπη μου ποσο ευκολα διαστρεβλωνονται οι ειδησεις απο τα ΜΜΕ.

Τέλος, θα ηθελα να πω οτι αν γκουγλαρετε το ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ, στα περισσοτερα αποτελεσματα φαινεται καθαρα, οτι την εκδηλωση οργανωσαν θηλαζουσες μανουλες.

Εμενα αυτο μου αρκει.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες....για αλλη μια φορα αποδειξαμε οτι εμεις οι γυναικες το γουσταρουμε το ξεκατινιασμα...πιστευω απλα οτι αθελα ολονων των μαναδων που συμμετειχαν γινανε παρατυπιες λογω αγνοιας και οχι τοσο σωστης οργανωσης λογω ελλειψης χρονου. Θελω να πιστευω οτι ολες οι μανουλες ηθελαν να προβληθει το γεγονος καθε αυτου και τιποτα αλλο...απλα υπηρχε λιγο λαθος συννενοηση

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ του χρονου να ξεκινησουμε ποιο νωρις την οργανωση και να ορισουμε καποιες μανουλες υπευθυνες που θα μας καθοδηγησουν και θα μας ενημερωσουν το πως να μιλησουμε σε καμερα, σε εφημεριδα κτλ....προτεινω ενδεικτικα χωρις να θελω να μειωσω καμια μανουλα την Paros, Margiota κτλ

 

μανουλες που θηλαζουν εχουν τρυφερη καρδουλα και βλεπουν τον κοσμο πιο θετικα!

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...