Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1-7/11/2010 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


mlne

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Πολυ ωραιες φωτο και απο σας κοριτσια!!Αχ παντου μαρσιπποι,sling και γυμνες αγκαλιτσες!! Τι υπεροχο!! Ο μπουμπουκος σου (υποθετω πως εισαι εσυ στις 2 κοντινες) ειναι ΠΑΡΑ πολυ γλυκος!! Να τον χαιρεσαι,χαρουμενη μανουλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να δώσω σημασία και λίγο στο παιδί μου που το παράτησα τόσο καιρό:!: και μια που είναι αρρωστούλα, επιβάλετε!!!

 

Σε ευχαριστώ που δεν με χώρισες:)

 

Margiota, πως ειναι το νινι σου?? Εξακολουθει να εχει πυρετουλη?? Ελπιζω να ειναι πολυ καλυτερα, το πουλακι μου, και με τα δοντακια του....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλα μπηκα παρασκευη βραδυ στο νοσοκομειο με σαλπιγγιτιδα (που στην αρχη την πηραν για περιτονιτιδα οι γενικοι χειρουργοι, ευτυχως ηρθε ο γυναικολογος κι εβαλε τα πραγματα στη θεση τους). Αφηστε που εδωσαν αντιβιωση αντισυμβατικη με το θηλασμο και οταν ζητησα θηλαστρο γουρλωσαν τα ματια και γελασαν μεσα στη μουρη μου (δεν κανω πλακα). Κι ας οργανωσουμε και συναντησεις στο ασχετο, ετσι για να γνωριστουμε....

Περαστικουλια!!! Ευχομαι να αναρρωσεις γρηγορα!!!!

Μπορω να φανταστω το υφος τους:προσφατα σε μια γνωστη μου με συνομηλικο μωρο, που ανταμωσα στο δρομο,ετυχε να αναφερω οτι θηλαζω και με υφος απεχθειας μου ειπε:''ακομα θηλαζεις;;;" (και το υφος της ελεγε:''βλαμενη εισαι, κοριτσι μου;):lol: Τι να πεις....

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ έμενα κι εγώ με το γιο μου στο Ηράκλειο και με αφορμή την Εβδομάδα θηλασμού μας πήρε η Προϊσταμένη Μαία του ΠΑΓΝΗ και η Δανιηλάτου και εμφανιστήκαμε στο Κρήτη TV στη μεσημεριανή εκπομπή να δείξουμε τι υπέροχα είναι τα παιδιά του θηλασμού. Τότε ο γιος μου ήταν 8 μηνών και μεγαλούργησε στο πλατό. Καλή σας επιτυχία!!!:wink:

 

Sisicat ευχαριστούμε πολύ! Αυτό που σκέφτομαι είναι πως θα την παλέψει η μικρή εκεί μέσα που δεν κάθεται λεπτό ήσυχη...:shock::? Μήπως να πάω χωρίς εκείνη; :rolleyes:

 

Margiota πως είναι η μικρή σου; Ελπίζω καλύτερα!:D

 

Πως μπορώ να ανεβάσω φωτό εδώ να δείτε όσες δεν έχετε facebook?

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

το περι θηλασμου ανεβασε βιντεακι με φωτο απο τη θεσσαλονικη!!!!!!!!

μπραβο πατριωτακια!http://www.facebook.com/video/video.php?v=130760196979129

Μολις ειδα το βιντεακι απο τη συναντηση μας, ολες οι μανουλες ειμαστε παρουσες και ολα τα νινακια μας!! Πολυ καλη δουλεια, υπεροχες φωτο, τα νινια αξιολατρευτα και με εξαιρετικη μουσικη υποκρουση!! Τετοιο ακριβως βιντεακι ειχα σκοπο να φτιαξω:( (να ναι καλα το Movie maker), αλλα αυτο με καλυπτει πληρως....;)

Link to comment
Share on other sites

Για τη Λαρισα κοριτσια δειτε εδω.Μολις μπειτε καπου κατω δεξια λεει για το μητρικο γαλα, πατηστε εκει.Βεβαια λεει καποιες ανακριβειες και δεν ξερω γιατι αλλα τελος παντων...

http://www.eleftheria.gr/viewarticle.asp?aid=23800&pid=7&CategoryID=7

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο σε ολες!!!Ευχομαι του χρονου να μπορεσω να φτασω μεχρι Λαρισα να σημετασχω κ εγω :-(:-(:-(.Τυχαιρες μανουλες;)

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες φωτο και απο σας κοριτσια!!Αχ παντου μαρσιπποι,sling και γυμνες αγκαλιτσες!! Τι υπεροχο!! Ο μπουμπουκος σου (υποθετω πως εισαι εσυ στις 2 κοντινες) ειναι ΠΑΡΑ πολυ γλυκος!! Να τον χαιρεσαι,χαρουμενη μανουλα...:)

τελικα ναι!ηταν πολυ καλα για τοσες λιγες μερες προετοιμασιας!

ο μπουκλας μου??????

σου αρε???????:D

φχαριστωωωωωωω:D:D:D!!!!!!!!!!!

 

efitsa πως ανέβασες φωτογραφίες εδω?????

 

!!!!!

ο αντρας μου τις ανεβασε...οταν γυρισει απο τη δουλεια θα του πω να μπει να γραψει πως.:)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολες!!!Ευχομαι του χρονου να μπορεσω να φτασω μεχρι Λαρισα να σημετασχω κ εγω :-(:-(:-(.Τυχαιρες μανουλες;)

θα σε περιμένουμε κούκλα να δώσουμε ένα

πιο ηχηρό μήνυμα του χρόνου....!!!!

leticia τώρα το είδα στην εφημερίδα έευχαριστώ που το έβαλες που τ βρηκεσ ρε θυριο ?????????

εχει κ φωτογραφία θα την τυπώσω να την έχω;);););) αν και δεν τις έχει όλες τις μανούλες :(:(:(:(

 

 

 

ήρθαν πολύ νωρίς οι δημοσιογρα τα είπαμε αυτά κ εκεί

.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βαλτε κ αλλου φωτο, δεν εχω facebook !!!

επισης βαλτε κανενα λινκ αν το εβγαλαν σε σελιδα καναλιου, δεν εχουμε ουτε τβ!!!!!!!!:mrgreen:

 

Παρομοίως!

 

Υ.Γ. Εμείς της Αθήνας δεν έχουμε κανένα... ντοκουμέντο;

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sisicat ευχαριστούμε πολύ! Αυτό που σκέφτομαι είναι πως θα την παλέψει η μικρή εκεί μέσα που δεν κάθεται λεπτό ήσυχη...:shock::? Μήπως να πάω χωρίς εκείνη; :rolleyes:

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν είχαμε πάει εμείς ήταν μικρούλης. Στεκόταν μεν και τους ρήμαξε ότι είχαν πάνω στο τραπέζι και μπορούσε να φτάσει με τα χεράκια του, αλλά δεν περπατούσε να μου φύγει. Και τώρα όμως πάλι μαζί μου θα τον έπαιρνα και θα έβλεπα τι θα έκανα. Ίσως μπορείς να κάτσεις όση ώρα αντέχει η μικρή, ώστε να δει ο κόσμος και ένα μεγάλο παιδάκι, και όχι μόνο μικρά βρεφάκια που πηγαίνουν συνήθως σε τετοιες εκπομπές και μετά αποχωρείτε. Πού ξέρεις, μπορεί από τα φώτα και τον κόσμο να καθήσει ήσυχη.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μια διορθωση, εκανα πατατα την οποια καταλαβα την Παρασκευη το βραδυ, αλλα ηταν πολυ αργα για να το διορθωσω.

Η παγκοσμια εβδομαδα μητρικου θηλασμου δεν ηταν 1-7/11 αλλα 1-7/8.

1-7/11 ειναι η (εθνικη?) εβδομαδα μητρικου θηλασμου.

Τελοσπάντων, μικρη σημασια εχει τώρα.

 

Ξεχασα να ευχαριστησω τους αξιοτιμους παιδιατρους κυριο Παπαβεντση και κυρια Μενουνου, που μας τίμησαν με την παρουσια τους.

Επισης, ευχαριστω τον αντρουλη μου και τις αδερφουλες μου που μας στηριξαν στη διανομη φυλλαδιων και στην φωτογραφικη κκαι κινηματογραφικη κάλυψη.

 

Συντομα (ελπιζω) να ανεβασω βίντεο και φωτογραφιες, ακομα ουτε εγω δεν τα εχω δει.

Συγχαρητηρια για τις φωτογραφιες που εχετε αναρτησει, ειναι ολες πολυ ωραιες.

 

Περαστικα και συλλυπητηρια στα κοριτσια που αντιμετωπισαν εκτακτα περιστατικα και δεν μπορεσαν να παρευρεθουν, σας αναμενουμε του χρόνου.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα, πήγα στην αδερφή μου που έχει fb, και είδα το βιντεάκι της Θεσσαλονίκης!!!

Υπέροχο, ακομπλεξάριστες εικόνες οικογενειακής ευτυχίας...

Φαίνοσασταν όλες/όλοι μια οικογένεια.

Χαίρομαι αφάνταστα.

(εμότικον κατουρημένο από τη χαρά του)

 

Και οι μικροί γαλατοθρεμμένοι... πρωταγωνιστές! Γιατί έτσι πρέπει...

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια λιγο υπομονη με τις φωτογραφιες..:cry:

δυστηχως όσο δυσκολη ηταν η οργανωση της εκδηλωσης , αλλο τοσο δυσκολο ειναι και η οργανωση μετα..

προσπαθω να φτιαξω μια σελιδα, ωστε ΟΛΕΣ οι φωτο να ανεβαινουν εκει , για να μην ειναι διασπαρτες στο ιντερνετ.. δωστε μου λιγο χρονο ομως..και οσες κοπελες εχετε υλικο επικοινωνηστε μαζι μου με πμ..

το θεμα ειναι να μπορει να παρουσιαστει η δουλεια που καναμε για να μπορεσουμε να εχουμε μεγαλυτερη ανταποκριση του χρονου (αν και για προεκλογικη περιοδο, ημασταν πολυ καλα)

σας ευχαριστω πολυ για την κατανοηση..:D

 

υ.γ. λιγες που εχω προλαβει να δω ειναι συγκινητικες!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εχω μια ιδεα!

Να φτιαξουμε μια βεβαιωση- πιστοποιητικο που να λεει περιπου,

"Πανελλαδικος Δημοσιος Θηλασμος

6 Νοεμβριου 2010

ημουν κι εγω εκει

στην (πολη)"

να συμπληρωσουμε τα ονοματα των παιδιων μας,

να τα τυπωσουμε και να τα κρατησουμε για αναμνηστικο.

 

Α, και την επομενη φορα αν συμπεσουμε με εκλογες θα πραγματοποιησουμε τις εκδηλωσεις μας, εξω απο τα μεγαλα εκλογικα κέντρα, οπου θα εχει σιγουρα κάμερες!!:cool:

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Margiota, πως ειναι το νινι σου?? Εξακολουθει να εχει πυρετουλη?? Ελπιζω να ειναι πολυ καλυτερα, το πουλακι μου, και με τα δοντακια του....:(

Margiota πως είναι η μικρή σου; Ελπίζω καλύτερα!:-D

Κορίτσια ευχαριστώ που ρωτάτε...

Είναι απύρετη από το Σάββατο αλλά έχει πολύ συνάχι (τελικά δεν ήταν τα δόντια αλλά ιωσούλα:()....

Τα δοντάκια μας παιδεύουν παράλληλα...... και η μικρή μου είναι λίγο ταλαιπωρημένη.... δεν κοιμάται καθόλου καλά ούτε την ημέρα ούτε το βράδυ λόγω βουλωμένης μύτης:(:(

Και έχω μία υποψία ότι κόλλησα και εγώ.... τρελός πονοκέφαλος και πονόλαιμος..... άντε να κάνω αντισώματα να της τα δώσω για να αναρρώσει πιο γρήγορα;)

Καταρχην μια διορθωση, εκανα πατατα την οποια καταλαβα την Παρασκευη το βραδυ, αλλα ηταν πολυ αργα για να το διορθωσω.

Η παγκοσμια εβδομαδα μητρικου θηλασμου δεν ηταν 1-7/11 αλλα 1-7/8.

1-7/11 ειναι η (εθνικη?) εβδομαδα μητρικου θηλασμου.

Τελοσπάντων, μικρη σημασια εχει τώρα.

Λίγο που έψαξα δεν βρήκα ότι ήταν λάθος... και στην τηλεόραση όλη την εβδομάδα το ίδιο έλεγαν "Παγκόσμια Εβδομάδα...":?

Link to comment
Share on other sites

Α, και την επομενη φορα αν συμπεσουμε με εκλογες θα πραγματοποιησουμε τις εκδηλωσεις μας, εξω απο τα μεγαλα εκλογικα κέντρα, οπου θα εχει σιγουρα κάμερες!!:cool:

 

:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του Ηρακλείου

 

Πολύ λυπήθηκα που δεν ήρθα...δλδ πέρασα, αλλά ήταν ακριβώς 1 η ώρα και είδα μόνο τους διαμαρτυρόμενους και τις κάμερες γύρω-γύρω, σκιάχτηκα κι έφυγα! Σε κάθε περίπτωση δηλώνω ενδιαφέρον για κάθε δράση θηλασμού στην πόλη. Άντε και εις άλλα με υγεία.

κι εγω δηλωνω ενδιαφερον!!!:-P:razz:

4

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...