Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1-7/11/2010 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


mlne

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου φαινεται οτι εκπροσωπεις καποια εταιρεια ετσι???

οχι πες μου!!εσυ τους εστειλες ε??

κι ενω με πολυ κοπο καταφεραν να στηθουν οι κουτες καθως η μικρη ηταν στον μαρσιππο (να ναι καλα ενας μπαμπας-ειδατε που πρεπει να τους εχουμε μαζι?ολο και καπου χρειαζονται:-D:-D) και τα νινακια2 και οσοι αλλοι βοηθησαν...στο ενδιαμεσο του θηλασμου και μιση ωρα μετα αφου στηθηκαν οι κουτες, ηθελαν -η ασφαλεια λεει- να τις παμε στο απεναντι πεζοδρομιο γιατι μπορει να ειχαν βομβα!!!!!ακουσον,ακουσον!!!!κι ετσι το ωραιο μας υλικο δεν επιτελεσε τον αρχικο του σκοπο...:evil: κριμα τα τετραγωνα ματια μου..:shock: και ενω οι μαμαδες ειχαν απλωθει παντου, σαν μια μεγαλη παρεα και μιλαγαν και θηλαζαν - πραγματικα δεν χορταινα να το βλεπω!!!-ηρθαν καποιοι αλλοι -της ασφαλειας παΛΙ- να τις σηκωσουν απο το γκαζον γιατι απαγορευεται το πικνικ...:shock::shock:

 

Χα, χα! Δε σου ειπα? Φυλαγαν τον αντρα μου που ειναι VIP! Ή μηπως ετσι αξυριστος που ηταν τον περασαν για τρομοκρατη?!

Για να το μαθουν ολες: ηρθαν 2 αστυνομικοι ενστολοι και ζητησαν πληροφοριες για το τι συμβαινει. Αφου ενημερωθηκαν, ενημερωσαν κι αυτοι με τη σειρα τους μεσω ασυρματου τους ανωτερους τους. Μετα μας ειπαν να μετακινησουμε τις κουτες απο εκει μπροστα και ετσι τις μεταφεραμε απεναντι στο πεζοδρομιο. Και εκει εκαναν την παρουσια τους αισθητη ασφαλιτες (οχι σεκιουριταδες) με πολιτικα. Ενταξει, απο την πλευρα μου ηταν αναμενομενο για το συγκεκριμενο σημειο. Οι καιροι ειναι πονηροι, κυκλοφορουν φακελοι με εκρηκτικα, αυριο εχουμε εκλογες, το οτι εχουμε παιδια μαζι μας δε λεει και πολλα... Προσωπικα, περιμενα και τη δημοτικη αστυνομια να μας την "πει" για τα εντυπα, αλλα ευτυχως την γλιτωσαμε!

Τελος παντων, ολα πηγαν καλα, ειχαμε συμμετοχη, νομιζω, μπραβο σε ολες μας! Βοηθησε ο καιρος, και θα συμφωνησω με την DaF του χρονου στην πλατεια, που ειναι και το μετρο (περασμα), εχει και παγκακια!

Και του χρονου λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

μπαααααα...για κλαμματα ειμαστε... τι να πεισ? τσαντιστηκα που σηκωσαν τις μαμαδες απο το γκαζον. τεσπα..

 

Δε με καταλαβες....ε ρε γελια που θα κανουμε απο Δευτερα...θα τους φτιαξω μια χαρα τους μαλακες....βουκινο θα γινουν!

 

Indymedia!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ράννια ήταν όντως πολύ ωραία κάτω... Εγώ δυστυχώς δε θήλασα (ήμουνα με τη μικρή που κοιμόταν στο καρότσι και λυπήθηκα να την ξυπνήσω) αλλά θήλασα λίγο αργότερα στην Ιχθυόσκαλα, οπότε το χρέος μου το έκαν για την εβδομάδα :P

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ομορφα ηταν και εδω περα η dp78

περιμεναμε χειροτερα!!!!γνωρισαμε και αλλες μαμαδες με τα ζουζουνια τους η μικρη μου ειχε ξεσηκωσει ολη τη γυρω περιοχη με τις φωνες της

η μικρη της δεσποινας ηταν ευτηχως πολυ υσηχο μωρακι και αφησε τη μαμα της να πει καποια πραγματακια στις μαμαδες που ερχοταν να μας δουν γιατι διαφορετικα αν περιμεναμε να με αφησει η δικη μου θα ειχαμε σωθει

τωρα γραφω επειδη κοιματε ακομα ζουζουνισε αρκετα και κουραστηκε

η dp78 εκανε που καλη δουλεια για τελευτεα στιγμη!!!!!

 

αντε και του χρονου με υγεια να το οργανωσουμε νωριτερα και καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ Σύρος....

Θεωρώ ότι για νησί τα πήγαμε καλά....

Ήμασταν γύρω στις 10 μανούλες καθίσαμε σε ένα καφέ και γνωριστήκαμε (θηλάζοντας βέβαια).... Πήραν όλα τα παιδάκια από ένα "σημαιάκι" και φάνηκε να το χάρηκαν (1ο φαουλ δεν τα βγάλαμε φώτο)....

Επίσης μοιράσαμε γύρω στα 50-60 φυλλάδια... Οι περισσότεροι μας κοίταζαν καχύποπτα μέχρι που κατάλαβα ότι νομίζουν ότι μοιράζουμε ψηφοδέλτια..... Αφού το πήρα χαμπάρι τους έλεγα "μη φοβάστε δεν είναι ψηφοδέλτιο...." και άλλαζαν αμέσως έκφραση....

Το χάρηκα πολύ γιατί κυρίως γνωριστήκαμε μεταξύ μας!!! Θα σας στείλω φωτο... (αν και δεν βγάλαμε πολλές γιατί ασχολιόμασταν με την μικρή μας που είναι αδιαθετούλα)

Και του χρόνου να είμαστε καλά....

 

Εμείς ασφάλεια δεν είχαμε..... κρίμα :P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε κορίτσια. Συγχαρητήρια. Πολύ ζηλεύω.... Έχω πάθει κάτι στα μάτια είναι κατακόκκινα και με "κόβουν". Κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι με κάτι παλιά γυαλιά ηλίου που έχουν και μυωπία για να καταλάβετε σε τι κατάσταση είμαι. Οπότε δεν το διακινδύνευα να κατέβω με το μικρό στο κέντρο. Ελπίζω να μην είναι καμιά μόλυνση και τρέχουμε οικογενειακώς..... :( :(

 

Ανεβάστε κανένα βιντεάκι και καμιά φωτογραφία.....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλες :D Και του χρόνου λοιπόν :D Θα βάλω να γράψω ειδήσεις από τη ΝΕΤ και σήμερα και αύριο το μεσημέρι και αν το παίξει θα σας το ανεβάσω :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ Λάρισα μ επιτυχία στέφτηκε η συνάντηση μας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Αρχικά να πω ένα μπράβο στην Έφη (Λετισια για το το φόρουμ προσπάθησε κ πρόσφερε πολύ ););)

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ

στην μαία Ποπη σωτηρη

Στην μαιευτήρα γυναικολόγο Χριστίνα Βερυκουκη

Στον μαιευτήρα γυναικολόγο αποστολη Ζιαβο

Στην συμβούλους θηλασμού Πεγκη Πηλιτσι

Και συμβούλους θηλασμού Βάσω Ζαφιρη

Στον παιδίατρο Μεσηριο Σπιλιο

Στον δήμαρχο Λάρισας Κρ Τζανακουλη

Που μας τίμησαν με την παρουσία τους κ δεχτήκαν την πρόσκληση μου υποστηρίζοντας τον θηλασμός…….

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕς ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ

 

ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ

ψυχοπλοφηλακτικης κ τισ εγκυουλεσ που ήρθα να μασ υποστηρίξουν

 

 

 

 

Συνολικά καμία 30 μαμάδες:!::!::!::!::!::!:

συν ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ

 

και ένα τσούρμο παιδάκια να τρέχουν και να θηλάζουν............!!!!!

 

 

Να ευχαριστήσω και τα μμε που ήρθαν

2 τοπικά κανάλια κάλυψαν το γεγονός κ το έδηξαν κιόλας στις 6

στην ειδήσεις τους

Επίσης από 2 εφημερίδες δημοσιογράφοι μας αποθανάτισαν κ αύριο θα έχουν σχετικό άρθρο ;);););)

 

του χρόνου καλύτερη οργάνωση αν και δεν τα πήγαμε κ άσχημα

 

 

η αληθει είναι ότι δεν περίμενα να ανταποκριθούν τόσος κόσμος και το καταχάρηκα :D:D:D:D

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα απο Πατρα!

 

Ηταν παααααρα πολυ ωραια! Καμια 10ρια μανουλες που θηλαζαν, μπαμπαδες, παιδακια, περαστικοι που σταματησαν να δουν τι γινεται....

 

Ηρθαν και τα πατρινα καναλια!

 

Πολυ ωραια....

 

(Να πω την αμαρτια μου....συγκινηθηκα καποια φαση....)

 

 

Το θήλαζαν είναι σχετικό! Εγώ Ράννια ήμουν έκείνη που η μπέμπα της για πρωτη φορά στα χρονικά αποφάσισε να... απεργήσει! χαχα

Δεν γνωριστήκαμε εεε?

 

Ράννια ήταν όντως πολύ ωραία κάτω... Εγώ δυστυχώς δε θήλασα (ήμουνα με τη μικρή που κοιμόταν στο καρότσι και λυπήθηκα να την ξυπνήσω) αλλά θήλασα λίγο αργότερα στην Ιχθυόσκαλα, οπότε το χρέος μου το έκαν για την εβδομάδα :P

 

Το μετάνιωσα που έφυγα νωρίς αλλά με περίμενε η παρέα! Έπρεπε να'ρθω μόνη μου τελικά να πηγαίναμε για καφέ μωρέ να γνωριζόμασταν κιόλας :rolleyes:

 

 

Έχω κι εγώ φωτο, θα τις επεξεργαστώ κ θα τις ανεβάσω σε καναδυό μέρες

 

ΦΙΛΙΑ Κ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Υ.Γ. Περιμένω φωτο από Αθήνα, βλέπετε είμαι βέρα Καισαριανιώτισα, άσχετα που ήμουν στο event της Πάτρας!

4aMNp3.pngfA7Ap2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, μανούλες της Θεσσαλονίκης, ήρθε κάποιος από τους παιδιάτρους σας Πατσούρου, Παπαβέντσης, Μενούνου;

ναι, ήρθαν ο Παπαβέντσης και η Μενούνου με τα παιδάκια τους!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειμασταν κι εμείς εκεί!!!ήταν τέλεια στο Σύνταγμα κορίτσια!!!η μέρα πολύ καλή κι η εικόνα ολες μας να θηλαζουμε μωρα ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ηταν συγκινητική!!! δυστυχως στεναχωρεθηκα που δεν εφερα φωτογραφικη μηχανή κι έτσι δεν έχω ουτε μια φωτο..αν καποια απο σας εχει ας μου στειλει!!!!! στο μητρικο θηλασμο το blog θα κανουν και βιντεάκι!μιλησαμε κι εμεις!! θηλασμος ειναι..ΤΑ ΠΑΝΤΑ οπως συμφωνουμε ολες!!

δεν προλαβα να συστηθω και με πολλές απο σας,η εικόνα με απορρόφησε!Μονο την paros ξερω με το ονομα της!και μπραβο σε ολες σας κορίτσια!!

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΕΛΕΙΑ, ΤΕΛΕΙΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.

Μεγαλη συμμετοχη, μεγαλυτερη απο οτι περιμενα, υπεροχη μερα, χαλαρες μανουλες που θηλαζαν ευτυχισμενα παιδακια. Μονο η δικια μου δεν καθοταν να φαει, ηθελε σουλατσα το χρυσο μου.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια, ήταν πολύ όμορφα όλα! Και μαζευτήκαμε πολύς κόσμος!

Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα!

 

sisicat είσαι η κοπέλα που είχε λάπτοπ;

 

 

Ναι, εγώ ήμουν . Ήλπιζα να το είχε σκεφτεί και καμία άλλη μαμά σε άλλη πόλη και να είχαμε απευθείας σύνδεση αλλά ήμουν μόνη μου:-(

 

Πάντως εκπληκτική η δύναμη του διαδικτύου και ακόμα πιο εκπληκτική η δύναμη, η θέληση, η ενεργητικότητα κάποιων μαμάδων. Συγχαρητήρια σε αυτήν που είχε την ιδέα και πολλά μπράβο σε όλες τις μαμάδες που έτρεξαν, οργάνωσαν, αφισσοκόλησαν με προσωπικό κόστος σε χρόνο και χρήμα. Αντε και του χρόνου ακόμη καλύτερα, αν και πιστεύω ότι πάντα θα θυμόμαστε με τρυφερότητα την πρώτη μας φορά. Πιστεύω ότι και του χρόνου εγώ θα θηλάζω το ίδιο παιδί!!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο κριμα που δεν ηρθαν καναλια στην Θεσσαλονικη.

Στον Αlpha ειχε ρεπορταζ πριν για τον θηλασμο στο οποιο θα κολλαγε πολυ η εκδηλωση μας, και τους ειχα ειδοποιησει.

Περιμενω να σας δω στο mega.

Εμεις παντως βγαλαμε πολλες φωτογραφιες και βιντεο, τα οποια θα ανεβασω συντομα.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aχ τι καλα!

τι καλααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

αντε ανεβαστε φωτο ολες σας!!!!!!!

(εγω μεσα στον πανικο με τις αφισσες, τα εντυπα και τα τηλεφωνα οχι φωτογραφικη,ουτε με το κινητο δεν αξιωθηκα να τραβηξω μια φωτο...:()

του χρονου κοριτσακια απο κορινθο θα το κανουμε στον πεζοδρομο ναι?:D

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ ήμουν . Ήλπιζα να το είχε σκεφτεί και καμία άλλη μαμά σε άλλη πόλη και να είχαμε απευθείας σύνδεση αλλά ήμουν μόνη μου:-(

 

Πάντως εκπληκτική η δύναμη του διαδικτύου και ακόμα πιο εκπληκτική η δύναμη, η θέληση, η ενεργητικότητα κάποιων μαμάδων. Συγχαρητήρια σε αυτήν που είχε την ιδέα και πολλά μπράβο σε όλες τις μαμάδες που έτρεξαν, οργάνωσαν, αφισσοκόλησαν με προσωπικό κόστος σε χρόνο και χρήμα. Αντε και του χρόνου ακόμη καλύτερα, αν και πιστεύω ότι πάντα θα θυμόμαστε με τρυφερότητα την πρώτη μας φορά. Πιστεύω ότι και του χρόνου εγώ θα θηλάζω το ίδιο παιδί!!!

 

και του χρονου!

κι ελπιζω να κανω tandem.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα κορίτσια! Ήταν όλα πάρα πολύ ωραία, εγώ πέρασα για λίγο δυστυχώς γιατί όπως σας είπα με είχαν χώσει για μάθημα γιατί αναβλήθηκε το αυριανό λόγω εκλογών -και τη σκαπούλαρα στο διάλειμμα :wink:. Έστειλα το νινί με το μπαμπά και πέρασα και την πήρα. Δεν πρόλαβα να σας γνωρίσω εκτός απ' τη νινάκια2 ούτε να γράψω στο τετραδιάκι :(:( Πάντως ήταν τέλεια, είχε πολύ κόσμο, νομίζω ότι δεν μπορούσε να πάει καλύτερα, έκανε και τέλειο καιρο΄.

Link to comment
Share on other sites

Χα, χα! Δε σου ειπα? Φυλαγαν τον αντρα μου που ειναι VIP! Ή μηπως ετσι αξυριστος που ηταν τον περασαν για τρομοκρατη?!

Για να το μαθουν ολες: ηρθαν 2 αστυνομικοι ενστολοι και ζητησαν πληροφοριες για το τι συμβαινει. Αφου ενημερωθηκαν, ενημερωσαν κι αυτοι με τη σειρα τους μεσω ασυρματου τους ανωτερους τους. Μετα μας ειπαν να μετακινησουμε τις κουτες απο εκει μπροστα και ετσι τις μεταφεραμε απεναντι στο πεζοδρομιο. Και εκει εκαναν την παρουσια τους αισθητη ασφαλιτες (οχι σεκιουριταδες) με πολιτικα. Ενταξει, απο την πλευρα μου ηταν αναμενομενο για το συγκεκριμενο σημειο. Οι καιροι ειναι πονηροι, κυκλοφορουν φακελοι με εκρηκτικα, αυριο εχουμε εκλογες, το οτι εχουμε παιδια μαζι μας δε λεει και πολλα... Προσωπικα, περιμενα και τη δημοτικη αστυνομια να μας την "πει" για τα εντυπα, αλλα ευτυχως την γλιτωσαμε!

Τελος παντων, ολα πηγαν καλα, ειχαμε συμμετοχη, νομιζω, μπραβο σε ολες μας! Βοηθησε ο καιρος, και θα συμφωνησω με την DaF του χρονου στην πλατεια, που ειναι και το μετρο (περασμα), εχει και παγκακια!

Και του χρονου λοιπον!!

καποια στιγμη μεσα στην ''παραζαλη'' μου ερχεται η kit_katerin και μου λεει οτι εχει στειλει τον αντρα της (που μαζι με τον δικο μου και καποιους αλλους ειχαν μετακινησει τις κουτες 4-5 λωριδες κυκλοφοριας απεναντι) να φυλαει τις κουτες με το υλικο και κανω ετσι και τον βλεπω με αλλους δυο με πολιτικα να τον ''φυλανε''!!! πολυ γελιο!!!!

συμπερασμα: συνεχιζω να επιμενω οτι πρεπει να τους περνουμε ΠΑΝΤΑ μαζι μας!!!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι, ήρθαν ο Παπαβέντσης και η Μενούνου με τα παιδάκια τους!

αχ τι κριμα να μην ειμαι εκει.. μηπως ξερεις αν ειδαν το ενημερωτικο που ειχαμε στουσ πινακες κι αν σχολιασαν κατι???:confused::confused::confused:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς περάσαμε τέλεια στην Αθήνα!!Ηρθε και μια συνάδελφος από το σχολέιο.Μπραβο και πάλι σε αυτές που το οργάνωσαν!!!!!!!Αντε και του χρόνου να μαζευτούμε περισσότερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...