Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταξίδι θεσσαλονίκη ζάκυνθος ακτοπλοϊκά!!


patousaki mou

Recommended Posts

σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάμε στην Ζάκυνθο στις 26 του μήνα για 4-5 ημέρες. θα έχουμε μαζί και το 2,5 μηνών μωράκι μας.

επειδή όμως τα αεροπορικά στοιχίζουν περισσότερο απο το ενοίκιό μας....σκεφτήκαμε να πάμε με το αμάξι μας στην Λευκάδα να περάσουμε Κεφαλλονιά και απο εκεί Ζάκυνθο.

ξέρει καμία δρομολόγια, πόση ώρα είναι και γενικότερα λεπτομέρειες?

 

αν είναι κάποια απο Λευκάδα ή Κεφαλλονιά και μπορεί να βοηθήσει, γιατί δεν απαντούν στο τηλ που παίρνω στην Λευκάδα!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να περάσεις και από την Κυλλήνη στη Ζάκυνθο.

 

ναι το ξέρω, αλλά είναι μακριά. δεν συμφέρει να πάμε μέχρι Κυλλήνη,είναι πολλές ώρες και το μωρό θα τα παίξει! έχει και πολλές στροφές....

γι'αυτό σκέφτηκα να φύγουμε απο Λευκάδα.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι περίπου τις ίδιες ώρες θα κάνετε. Και αυτό γιατί στη διαδρομή που επιλέγετε θα πάρετε 2 φορές πλοίο...με τις αντίστοιχες καθυστερήσεις.

Για Κυλλήνη είναι 6 ώρες από εδώ και 1 το καράβι που έχει πολύ συχνά.

Πάντως γενικά θα είναι κουραστικό ταξίδι με τόσο μικρό παιδάκι!

Χαρά στο κουράγιο σας!!! Να περάσετε πολύ όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Patousaki mou για κοίταξε εδώ:

http://www.zakynthos-net.gr/pag_gr/pag_gr/info_gr/entr_gr.htm

 

Νομίζω πως το δρομολόγιο Κεφαλονιά Ζάκυνθος ισχύει μόνο για την τουριστική περίοδο αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Δε χάνεις και τίποτα να κάνεις ένα τηλέφωνο. Πάντως και το δρομολόγιο Κυλλήνη Ζάκυνθος που σου προτείνει η Christine είναι πολύ σύντομο. Πιο μεγάλη ταλαιπωρία νομίζω πως είναι να πας από Λευκάδα Κεφαλονιά και μετά Ζάκυνθο (και φυσικά θα πρέπει να ταιριάζουν και οι ώρες γιατί αλλιώς θα χάσεις πολύ χρόνο περιμένοντας στα λιμάνια) γιατί απευθείας δρομολόγιο Ζάκυνθος Λευκάδα δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω.

 

Απο Κυλλήνη έχει αρκετά δρομολόγια για Ζάκυνθο.

Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aπο Κυλλήνη έχω πάει πολλές φορές, αλλά πίστευα πως απο Λευκάδα θα είναι πιο κοντά. αφού όμως είναι το ίδιο, έχετε δίκιο! και όντως θα χάναμε (χρόνο

και την υπομονή μας ), στα λιμάνια!!!!

 

απο Θεσσαλονίκη για Κυλλήνη απο πού πάμε? εφευγα πάντα απο Αθήνα κ δεν ξέρω.

ακολουθούμε την διαδρομή Ιτέα, Άμφισσα?

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

απο Θεσσαλονίκη για Κυλλήνη απο πού πάμε? εφευγα πάντα απο Αθήνα κ δεν ξέρω.

ακολουθούμε την διαδρομή Ιτέα, Άμφισσα?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε κατατοπίσω.

*

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα patousaki mou...απο θεσσαλονικη για κυλληνη μπορεις να πας κ απο λαμια-ιτεα-αμφισσα-πατρα και απο γιαννενα-αμφιλοχια πατρα...πλεον με την εγνατια συμφερει περισσοτερο απο κει...κ ο δρομος ειναι πολυ καλυτερος....απο το πρωτο εχεις τις στροφες του μπραλλου..οι οποιες ειναι αρκετα δυσκολες!!! οσο για το πλοιο συμφωνω με τα κοριτσια παραπανω!!!! οπως κ να χει ευχομαι να περασετε υπεροχα στην ομορφη ζακυνθο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα patousaki mou...απο θεσσαλονικη για κυλληνη μπορεις να πας κ απο λαμια-ιτεα-αμφισσα-πατρα και απο γιαννενα-αμφιλοχια πατρα...πλεον με την εγνατια συμφερει περισσοτερο απο κει...κ ο δρομος ειναι πολυ καλυτερος....απο το πρωτο εχεις τις στροφες του μπραλλου..οι οποιες ειναι αρκετα δυσκολες!!! οσο για το πλοιο συμφωνω με τα κοριτσια παραπανω!!!! οπως κ να χει ευχομαι να περασετε υπεροχα στην ομορφη ζακυνθο!!!

 

 

και ισχύει οτι είναι μόνο 6 ώρες αν πάμε απο Γιάννενα???

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο Θεσσαλονική για Λευκάδα ειναι 3,5 ώρες για την πόλη της Λευκάδας το φέρυ για Κεφαλλονιά φεύγει απο την Βασιλική (35 χλμ) απο την Πολη της Λευκάδας. Σύνολο της διαδρομής είνα 4 ώρες και κάτι .Μέχρι την Βασιλική - Λευκάδος . Απο κει και έπειτα δεν ξέρω να σου πω ....

 

(Γιατί δεν μενετε Λευκάδα να γυρίσεται να περάσετε όμορφα και να μην εχετε και θέματα με τα καράβια ??? ουτε και εισητήρια ... )

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! super αν είναι 6 ώρες!

Μελίνα καλά θα ήταν να μπορούσαμε να μείνουμε και Λευκάδα, αλλά Ζάκυνθο πάμε και για άλλο λόγο εκτός απο το να ξεσκάσουμε!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...