Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΕΙΚ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ (CAKE POPS)


elenaκι

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Χρωματισμένη σοκολάτα είναι. Τα βουτάνε πρώτα, κρυώνουν και μετά τα στήνουν και κάνουν γραμμές με σοκολάτα προς τις κατευθύνσεις που θέλουν. Ευκολότατο και νοστιμότατο

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έφτιαξε μία κοπέλα αυτά http://s1016.photobucket.com/albums/af289/jetry/mpiskota/?action=view&current=il_570xN254901010.jpg για το baby shower μας και ήτανε ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΑ!!!!

 

Πραγματικά εντυπωσιακά!

Link to comment
Share on other sites

Χρωματισμένη σοκολάτα είναι. Τα βουτάνε πρώτα, κρυώνουν και μετά τα στήνουν και κάνουν γραμμές με σοκολάτα προς τις κατευθύνσεις που θέλουν. Ευκολότατο και νοστιμότατο

αρχικα κι εγω αυτο σκεφτηκα, ειναι το λογικο αλλωστε. περισσοτερο θα θελα να μαθω το εργαλειο κ την τεχνικη. ειναι οπως καποια σοκολατακια που εχουν στα ζαχ/στεια...θα ψαξω στο ιντερνετ μπας και βρω κανενα βιντεακι.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρετε τι σκέφτομαι;

Να παω στο φαρμακειο και να παρω αυτά τα ξυλάκια που σου βαζουν στον λαιμο και να τα κανω στικ για τα ποκ κεικ.Ηλιθιότητα;

Δεν μπορω να βρω στικ για γλυφιτζουρια πουθενά οικονομικά,.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παλι εδω δεν εχω βρει πουθενα ουτε για πλακα. ολες οι γνωστες μου χρησιμοποιουν καλαμακια για σουβλακι και τα κοβουν να μην ειναι μυτερα. (Απο ιντερνετ δεν εχω δυνατοτητα να ψωνιζω ετσι κ αλλιως)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Έγω δεν τα βρίσκω ακριβά του Παρλιάρου πάντως... Στη βάπτιση της ανηψιάς μου που είχα κάνει τελευταία στιγμή cake pops (V& A σου χω δείξει...) πήρα από το jumbo αναδευτήρα εσπρέσσο/ καπουτσίνο! Αχαχαχαχαχα. Δεν έκανε φυσικά, ήταν πολύ βαρύ το κεικ αλλά εγώ τη δουλειά μου την έκανα. Μιλάμε για Παρασκευή απόγευμα τώρα και η βάπτιση ήταν Κυριακή πρωι.

Την επόμενη φορά που θα χρειαστώ, Παρλιάρου θα πάρω. 25 τμχ 3 ευρώ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εδω ποιο παρλιαρο.... με το ζορι εχουμε cook shop.(ειχε κλεισει και πρεπει να ξανανοιξε γιατι ειδα προχθες μια που περπατουσε με ενα καρο σακουλες στα χερια).

Μπορει τωρα που το σκεφτομαι, να εχει τετοια στο μακρο που εχει διαφορα ειδη μαγειρικης. και ο αναδευτηρας απο τζαμπο δεν ειναι κακη ιδεα αναλογα ποσο μεγαλο θα ναι το κεικ!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Θα με κράξει ο φαρμακοποιος.Εχει βρει καμια φθηνα στικάκια για γλυφιτζουρια;

α παντως για αυτα αν πας να παρεις σε φαρμακειο να ξερεις υπαρχουν τα απλα και τα αποστειρωμενα. τα αποστειρωμενα ειναι 100 και κανουν τα 3πλα χρηματα απο τα απλα. ειχα παρει εγω για το σχολειο της μικρης για κατασκευες που μας ζητησαν και ειχε μονο αποστειρωμενα το φαρμακειο νομιζω κανανε 9 ευρω κατι τετοιο!.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα με κράξει ο φαρμακοποιος.Εχει βρει καμια φθηνα στικάκια για γλυφιτζουρια;

 

Αφού σου έχω πει , μπορεί να μην έχω πτυχίο δημοσιογραφίας αλλά το μυαλό μου λειτουργεί και κατεβάζει ιδέες !

Γιατί δε με ρωτάς???

t2993.gif

Θα σε ταλαιπωρήσω λίγο και δε θα σου πω αμέσως που μπορείς να βρεις οικονομικά στικάκια για γλυφιτζουρια

 

Κορίτσια υπομονή λίγες μέρες και θα σας πω !!!

Link to comment
Share on other sites

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

αυτα πρεπει να ειναι τα λευκα που ειναι για τα γλυφιτζουρια τα κυλινδρικα οχι πλακέ.

τα μεγαλυτερα βλεπω ειναι τα http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370535909540 και ειναι 15 εκατοστα υψος και 4,5 μιλιμετρ δηλαδη μισο εκατοστο παχος.

 

εδω ενας προχειρος χαρακας για να δειτε με το ματι στο περιπου τις διαστασεις

http://www.myonlineruler.com/

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έχω πει , μπορεί να μην έχω πτυχίο δημοσιογραφίας αλλά το μυαλό μου λειτουργεί και κατεβάζει ιδέες !

Γιατί δε με ρωτάς???

t2993.gif

Θα σε ταλαιπωρήσω λίγο και δε θα σου πω αμέσως που μπορείς να βρεις οικονομικά στικάκια για γλυφιτζουρια

 

Κορίτσια υπομονή λίγες μέρες και θα σας πω !!!

 

φιλεναδααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στη φίλη μου aggeloudia ,μπορείτε να πάτε σε ένα μαγαζί που πουλάει μπαλόνια και να αγοράσετε μόνο τα στικάκια [ είναι πολύ οικονομικά ] έπειτα τα κόβετε στα 3 ή στα 4 και …. έτοιμα

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

δε ξερω αλλα θα πρεπει να βγει σφιχτο μιγμα. λογικα με τη μερεντα-νουτελα αν ανακατεψεις κεικ βγαινει πολυ σταθερο. με σαντιγυ δε μπορω να φανταστω που ειναι πιο νερουλη...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

κορίτσια βαση για cake pops που βρισκω?εκτος απο amazon.co.uk

ειδα και αυτη τη συσκευή inventum pc 12 αλλα ακριβο μου φανηκε

http://www.geta.gr/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6424&category_id=127&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&ref=bestprice.gr

 

http://www.xlshop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=122196&virtuemart_category_id=251

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...