Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...


Recommended Posts

ειμαι 4 μηνων και κοιλια τιποτα.....μονο εγω και ο αντρας μου τη βλεπουμε ολοι οι αλλοι οταν τους λεω ποσο ειμαι με κοιτανε σαν να ειμαι απο αλλο πλανητη :cry::cry::cry:

 

Σε λίγους μήνες θα είσαι πολύ ευχαριστημένη με αυτό!!!Κι εγώ ήμουν σαν εσένα.Μέχρι τον 4ο τίποτα,μετά ξεπετάχτηκε λίγο και όταν μπήκα στον 9ο έγινα τούμπανο!!!Ούτε τα κορδόνια δεν μπορούσα να δέσω!!:lol:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμένα την τελευταία εβδομάδα άρχισε (είμαι 20ε κ 5η)) να φαίνεται αν κ ακόμα προκαλεί αμφιβολίες...Μια κυρία δεν με ρώτησε για να μην με κάνει να νιώσω άσχημα σε περίπτωση που δεν ήμουν. Κ εμένα είναι το πρώτο μου, στο δεύτερο δεν ξέρω πώς θα είναι τα πράγματα. Πάντως είναι θετικό το να μην κουβαλάς πολύ μεγάλο βάρος μακάρι να είναι έτσι κ προς το τέλος...εννοώ όσο το δυνατόν λιγότερο κουραστικό...;)

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγους μήνες θα είσαι πολύ ευχαριστημένη με αυτό!!!Κι εγώ ήμουν σαν εσένα.Μέχρι τον 4ο τίποτα,μετά ξεπετάχτηκε λίγο και όταν μπήκα στον 9ο έγινα τούμπανο!!!Ούτε τα κορδόνια δεν μπορούσα να δέσω!!:lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Θες να πεις ότι δεν παίζει ρόλο αν είναι αρχικά μικρή, μετά μπορεί να πάρει φορά κ να προλάβει τις άλλες κοιλιές στην γωνιά; :D;)Έχουμε δρόμο ακόμα....:-)

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η μου εγκυμοσύνη η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται μετά τον 4ο μήνα.

Τώρα είμαι μόλις 8 εβδομάδων και δεν κρύβεται με τίποτα!!!

Φοβερή διαφορά 1ης με μεταγενέστερες εγκυμοσύνες.

 

Μην αγχώνεστε οι πρωτάρες, θα φανεί η κοιλίτσα σας και θα φανεί για τα καλά, απλά λίγο πιο μετά.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είναι κ αυτό ένα ζήτημα... Κάπου αλλού πρέπει να έχει συζητηθεί δεν θυμάμαι ακριβώς. Σε προβληματίζει γενικότερα ή έχεις ενδείξεις; Κ εγώ δεν θέλω να κάνω αλλά από ότι έχω καταλάβει είναι στο δέρμα. Αυτο βέβαια δε σημαίνει πως δεν μπορείς να βοηθήσεις ώστε να είναι πιο ελαστικό άσχετα απ' τα γονίδιά σου. Εγώ βάζω αμυγδαλέλαιο κ μέχρι στιγμής (25η εβδομάδα) δεν έχω νιώσει καν φαγούρα ή να με τραβάει η κοιλιά. Βέβαια αργότερα είναι το δύσκολο...

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αχ! κοριτσια εφυγε ενα βαρος απο πανω μου...Και εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη αρχισε η κοιλια μου να φενεται μετα τον 4ο μηνα και ας πηρα 40 κιλα...γεννησα φυσιολογικα την κορη μου 4460.τωρα ειμαι 2,5 μηνων κ η κοιλια μου μοιαζει οπως οταν ημουν 6 μηνων στην κορη μου.Τι να πω?θελοντας κ μη το αποδεχομαστε ...σημασια εχει να ειναι καλα το μωρακι μας κ εμεις.Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαλλον σας εφαγα ολες ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με 60 κιλα και γεννησα 93 σας πληροφορο οτι ηδη απο την 6 εβδομαδα πρωτα εστριβε η κοιλια μου και μετα εγω, και να φανταστητε οτι κανω μπαλλετο απο 5 χρονων και σταματησα οταν εμεινα εγκυος, οποτε οπως καταλαβαινετε ουτε κοιλια ειχα ποτε και ημουν και πολυ γυμνασμενη.ετσι βεβαια ηταν και η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα και μου λαγανε οτι αυτα ειναι κληρινομικα.Οποτε στην δευτερη εγκυμοσυνη εαν υπαρξει ποτε φενταζομαι οτι θα φαινεται οι κοιλια μου πτιν ακομα μεινω εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

alen, εχω κι εγω το ιδιο θεμα με σενα! Ειμαι μολις 7 εβδομάδων και δεν ξερω πως να κρύψω την κοιλιά μου! Ειναι πια πιο μεγαλη απο το στήθος μου (το οποίο απο μονο του ειναι αξιοσεβαστο ;) και επιπλέον πρησμενο απο την εγκυμοσύνη) και φαινομαι λες και ειμαι 4-5 μηνών! Το ίδιο ειχα και στην εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε... Και οι δυο γυναικολογοι (ο παλιος και ο καινούριος) ειπαν ότι ειναι φυσιολογικό αλλα εμενα μου φαινεται υπερβολικό! Ειναι καμια άλλη εγκυούλα εκει έξω με κοιλιά απο τώρα???

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι στη 12η εβδομάδα και η κοιλιά δεν φαινεται καθόλου! Βεβαια ισως παιζει ρόλο ότι μεχρι στιγμης εχω χασει 3,5 κιλά λόγω ναυτίας. Ξεκίνησα 52 και τώρα είμαι 48.5.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mary26 έτσι ήμουν κι εγώ! Αντί να βάλω κιλά με την εγκυμοσύνη, έχασα. Η δε κοιλιά μου μόνο προς το τέλος άρχισε να φαίνεται. Όταν ήμουν στον όγδοο όλοι νόμιζαν ότι ήμουν το πολύ στον πέμπτο, φορούσα τα παλιά μου ρούχα όσα ήταν φαρδουλά αντί για ρούχα εγκυμοσύνης, ενώ μερικοί που με έβλεπαν έξω ντυμένη με πανωφόρι και κασκώλ δεν καταλάβαιναν καν ότι ήμουν έγγυος!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Στην πρωτη εγκυμοσυνη αρχισα να φουσκωνω εμφανως (για τους γυρω μου) περιπου στον 5ο μηνα. Στην τωρινη εγκυμοσυνη (14 εβδ) ειμαι λες και ειμαι στον 6ο μηνα σε σχεση με την προηγουμενη φορα (εχω κρατησει αρχειο μεγεθους κοιλιας και ειπα απο περιεργεια να συγκρινω με την τωρινη). Βεβαια, συνηθως απο την δευτερη εγκυμοσυνη και μετα η κοιλια "ξεχειλωνει" πιο ευκολα, γι'αυτο μεγαλωνει περισσοτερο αλλα δεν περιμενα διαφορα 2 μηνων!!! Φυσικα παιζει ρολο και η ποσοτητα λιπους στην κοιλια (ειμαι αδυνατη) αλλα σε σχεση με την πρωτη φορα εχω παθει πλακα με το μεγεθος...Απορω που θα φτασει μεχρι να γεννησω :D

Επεξεργάστηκαν by Sentir...natureza
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Στην πρωτη εγκυμοσυνη αρχισα να φουσκωνω εμφανως (για τους γυρω μου) περιπου στον 5ο μηνα. Στην τωρινη εγκυμοσυνη (14 εβδ) ειμαι λες και ειμαι στον 6ο μηνα σε σχεση με την προηγουμενη φορα (εχω κρατησει αρχειο μεγεθους κοιλιας και ειπα απο περιεργεια να συγκρινω με την τωρινη). Βεβαια, συνηθως απο την δευτερη εγκυμοσυνη και μετα η κοιλια "ξεχειλωνει" πιο ευκολα, γι'αυτο μεγαλωνει περισσοτερο αλλα δεν περιμενα διαφορα 2 μηνων!!! Φυσικα παιζει ρολο και η ποσοτητα λιπους στην κοιλια (ειμαι αδυνατη) αλλα σε σχεση με την πρωτη φορα εχω παθει πλακα με το μεγεθος...Απορω που θα φτασει μεχρι να γεννησω :D

με το καλό! <3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου ή κοιλιά έκανε την εμφάνισή της στο τέλος του πρώτου τριμήνου. Θυμάμαι φούσκωνε κάτω χαμηλά σαν φραντζολακι όταν ήμουν ξαπλωμένη. 

  Όταν ήμουν στον 5-6 φούσκωσε τόσο ώστε να γίνειται αντιληπτή. Στο μήνα μου ήταν μεγάλη για μενα αλλά όσοι την έβλεπαν κ ιδίως άλλες έγκυες που συναντιομασταν στο γιατρό, μου αφαιρούσαν μήνες στο μαντεμα ή μου ελεγαν πως φαίνομαι  λιγότερων μηνων. Τελικά το μωρό μου γεννήθηκε σχετικά μικρό, 2.900- γεγονός ομως που δεν ξέρω κατά πόσο επηρρεάζει το μεγεθος της κοιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Διάβασα τον τίτλο του θέματος και είπα να χωθω και γω, μιας και μου ταιριάζει γάντι!!! Εγκυος στο πρώτο παιδάκι μου, κλείνω την 31η εβδομάδα σήμερα και η κοιλιά φαίνεται μόλις τις τελευταίες 2 εβδομάδες, αλλά όλοι λένε πως φαίνομαι για 4, το πολύ 5 μηνών!!!! Ενας πωλητής μάλιστα χθες με ρωτησε πόσο είναι το μωράκι μου, αφού νόμιζε πως γέννησα και έχω αρχίσει να ξεφουσκώνω!!!! :shock:

Εγώ βέβαια δεν έχω θέμα γτ ήδη δυσκολεύομαι (έστω και με αυτή την κοιλίτσα), αλλά ο άντρας μου το χει παράπονο!!! Αχαχαχαχαχαχα Κάθε φορά που κάποιος καταλαβαίνει πως είμαι έγκυος κορδώνεται σαν "γύφτικο σκεπάρνι"!!!! αχαχαχαχαχα (τέτοιο καημό μόνο αυτός και η μάνα μου)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...