Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...


Recommended Posts

καλημέρα! είμαι 21 εβδομάδων σήμερα κι έχει μια εβδομάδα που ξεπετάχτηκε απότομα η κοιλιά! πιο πριν οι περισσότεροι δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος, πόσο μάλλον ότι μπαίνω στον 6ο σε 2-3 μέρες. Δεν νομίζω να συνεχίσει να αυξάνεται τόσο απότομα, αλλά ποιος ξέρει? :o μάλλον η 20η εβδομάδα επιφέρει αλλαγές!

 

Το ίδιο συνέβη και σε μένα!Και πετάχτηκε η κοιλιά μου και άρχισε απότομα να αλλάζει η όρεξη μου. Κάνω μεγάλη προσπάθεια να μην τρώω πολύ το βράδυ. Απορώ τώρα που θα φτάσει η κοιλιά μου γιατί μου φαίνεται πολύ μεγάλη πια!

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω εχω βρει την λυση για να μην τρωω πολυ..μαλλον η λυση με βρηκε! Με πιανουν απιστευτες καουρες οταν τρωω και ετσι δεν μου κανει ορεξη και δε μπορω να φαω πολυ!

Παρολα αυτα εχω παρει 4 κιλα και ειμαι 17η εβδομαδα,ο γιατρος λεει οτι ειμαι ενταξει απο κιλα αλλα εγω τα θεωρω πολλα! Ακουω και σας να χανετε αντι να περνετε..και λεω να αρχισω διαιτα.Λετε με την διαιτα να πεσει και η κοιλια??? Μπα ε? χαχαχαχα..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αλλοτε φαινεται και αλλοτε δεν φαινεται. Ανετα καποιος υποθετει οτι θα εφαγα φασολια για μεσημεριανο και πρηστηκα!!!

Σημερα ακουσα το καλυτερο απο εναν φιλο του αντρα μου...: "Εγκυος?!!! Και το μωρο που το 'χεις? Στην πλάτη?" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αλλοτε φαινεται και αλλοτε δεν φαινεται. Ανετα καποιος υποθετει οτι θα εφαγα φασολια για μεσημεριανο και πρηστηκα!!!

Σημερα ακουσα το καλυτερο απο εναν φιλο του αντρα μου...: "Εγκυος?!!! Και το μωρο που το 'χεις? Στην πλάτη?" :lol:

 

Τυχερη! Εμενα ειναι φανερο σε ολους οτι ειμαι εγκυος εδω και πολλες εβδομαδες.Στην πρωτη μου κορη ολοι νομιζανε οτι εχω διδυμα!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοιλια!!!!! Τωρα θα φενομαι για τριδυμα!!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ είμαι 8 εβδομάδων και η κοιλιά μου φαίνεται από την αρχή. Τώρα πια είναι σαν να είμαι 4 μηνών.Εχτές που πήγα για εξετάσεις μου έδωσαν και καρέκλα να καθίσω χωρίς να πω τίποτα..:shock:

 

Η νύφη μου από την άλλη μόλις μπήκε στον 5ο μήνα άρχισε να φαίνεται η κοιλιά της λίγο και μάλιστα ο γιατρός της έχει πει ότι το μωρό είναι αρκετά μεγάλο.

 

Η κοιλιά δεν έχει να κάνει πάντως με την ανάπτυξη του παιδιού αλλά με τον σωματότυπο της γυναίκας.

Μην ανησυχείτε!

συμφωνω απολυτα! ολα εχουν να κανουν με τον σωματοτυπο! εγω και στην 1η μου εγκυμοσύνη αλλα και σε αυτη που διανύω είχα τεράστια κοιλιά.πήρα 13 κιλά στην κόρη μου και όοοολα στην κοιλιά.Τωρα πάλι τα ίδια.απο τον 6ο μληνα μοε ρωτάνε αν είμαι στις μέρες μου...χαχαχα.Οταν τους έλεγα οτι ειμαι μόλις 6 μηνών έμεναν με το στόμα ανοιχτο! φαντάσου τώρα που έιμαι στον 9ο.και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μόλις 62 κιλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα ειμαι στον 7ο και σε 2 εβδομαδες μπαινω στον 8ο! ειμαι αδυνατη και εχω παρει συνολο 5 περιπου κιλα(απο 53 πηγα 58) και η κοιλια μου αρχισε να φουσκωνει πριν απο 3 εβδομαδες με αποτελεσμα τωρα, οσοι καταλαβαινουν βεβαια οτι ειμαι εγκυος, να νομιζουν οτι ειμαι στον 5ο!!! και το μωρο αναπτυσεται φυσιολογικα! ειναι σχεδον εναμιση κιλο! λετε να φουσκωσω αποτομα απο δω και περα? σε 2 μηνες και 2 εβδομαδες εχω τελευταια πιθανη ημερα τοκετου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει την λυση για να μην τρωω πολυ..μαλλον η λυση με βρηκε! Με πιανουν απιστευτες καουρες οταν τρωω και ετσι δεν μου κανει ορεξη και δε μπορω να φαω πολυ!

Παρολα αυτα εχω παρει 4 κιλα και ειμαι 17η εβδομαδα,ο γιατρος λεει οτι ειμαι ενταξει απο κιλα αλλα εγω τα θεωρω πολλα! Ακουω και σας να χανετε αντι να περνετε..και λεω να αρχισω διαιτα.Λετε με την διαιτα να πεσει και η κοιλια??? Μπα ε? χαχαχαχα..

 

καλέ μη λες τρέλες... άκου δίαιτα στην εγκυμοσύνη... παλάβωσες; ποτέ και για κανέναν λόγο... να προσέχεις τι τρως, κάτι που οφείλεις να κάνεις ούτως ή άλλως... εγώ τα 5 κιλά τα έχασα γιατί αν και στον 4ο μήνα πέρνω διαζύγιο... τι δίαιτες και τρέλες σκέφτεσαι... ουτε καν... για καλό νομίζεις τα έχασα τα κιλά; και δεν έχασα περισσότερα γιατί είναι τέτοιες ενοχές που έμενα νυστική για μέρες... που τώρα τελευταία τρώω αποκλειστικά λόγω της εγκυμοσύνης... μια χαρά είσαι στο +4... μην το σκέφτεσαι... απλά να έχεις το νου σου...

lox6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειτε το πιστευετε ειτε οχι μεσα σε μια βδομαδα η κοιλια μου πεταχτηκε προς τα εξω!!!:o

Ο αντρας μου την κοιταει με γουρλωμενα ματια!!! Πιστευω οτι τωρα αρχισε να διαπιστωνει οτι ειμαι εγκυος... :lol::lol::lol: Αργα μεν, αλλα εγκαιρως!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειτε το πιστευετε ειτε οχι μεσα σε μια βδομαδα η κοιλια μου πεταχτηκε προς τα εξω!!!:o

Ο αντρας μου την κοιταει με γουρλωμενα ματια!!! Πιστευω οτι τωρα αρχισε να διαπιστωνει οτι ειμαι εγκυος... :lol::lol::lol: Αργα μεν, αλλα εγκαιρως!

 

Κι εγώ κάπως έτσι!!;) Εκεί που κανείς δεν έβλεπε την κοιλιά μου,τώρα μου δίνουν την σειρά τους στο σούπερ μάρκετ!!χαχαχαχα!!:D Με το καλό το μωράκι σου!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω! κι εσυ με το καλο το μωρακι σου!!!

Η πλακα ειναι που πολλες φορες προσπαθει να φανταστει μεχρι που θα φτασει η κοιλια μου και βαζει νοητα τα χερια του μπροστα μεχρι εκει που πιστευει οτι θα παει! Και παλι γουρλωνει τα ματια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! κι εσυ με το καλο το μωρακι σου!!!

Η πλακα ειναι που πολλες φορες προσπαθει να φανταστει μεχρι που θα φτασει η κοιλια μου και βαζει νοητα τα χερια του μπροστα μεχρι εκει που πιστευει οτι θα παει! Και παλι γουρλωνει τα ματια!

 

Χαχαχαχα!!Κι εγώ το κάνω αυτό για να δω που θα πάει η κατάσταση και με πιάνει ένας πανικός!!:lol:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες ,εγω ειμαι στην 16w+2d και η κοιλια μου ειναι ηδη καλοσχηματισμενη να φανταστητε οτι απο το 2 μηνα με καταλαβαν στο s/m που πηγα καθως και καποιοι φιλοι βεβαια εχει εδω και λιγο καιρο που ειναι σχεδον στα ιδια.Αν και η αδερφη μου που ειμαστε διδυμες στην εγκυμοσυνη της αρχισε να φαινεται απο το 5 μηνα σε μενα ειναι αλλιως και που νομιζα πως θα ειμασταν το ιδιο γελαστηκα.... απο κιλα ειμαι στα +3 αλλα με μεγαλη προσπαθεια ,ευχομαι καλη συνεχεια σε ολες και ας μεγαλωσει οσο θελει η κοιλια χα χα χα . . .:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια ,

 

εγω δεν έχω παρει κανενα κιλο , και σαν να αρχισα να νιωθω την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη , την εβδομαδα που περασε.

 

Καλές εγκυμοσύνες σε όλες , με υγιή μωράκια

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ,

 

εγω δεν έχω παρει κανενα κιλο , και σαν να αρχισα να νιωθω την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη , την εβδομαδα που περασε.

 

Καλές εγκυμοσύνες σε όλες , με υγιή μωράκια

 

Εγω εχω παρει 4 κιλα και μαλιστα τις τελευταιες 2 εβδομαδες μερχριν 2 εβδομαδες δεν ειχα παρει τπτ!

Η κοιλια μου φαινοταν απο νωρις και ντρεπομουν γιατι με ρωταγαν ποσο μηνων ειμαι και ημουν 2 και μου λεγαν οτι μοιαζω για 4-5, τωρα ειναι καποιες μερες που την νοιωθω να μικραινει και αλλες να μεγαλωνει δεν το καταλαβαινω αυτο!????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

skiy το χω απορία! το σαββατο μπαίνω στον 5ο και φαίνεται μονο αν εχω φάει η αν θέλω τουαλέτα (τσίσα μου , σορυ )! 4 κιλα εχω πάρει και ειμαι σχετικα αδυνατη!

εσας κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

skiy το χω απορία! το σαββατο μπαίνω στον 5ο και φαίνεται μονο αν εχω φάει η αν θέλω τουαλέτα (τσίσα μου , σορυ )! 4 κιλα εχω πάρει και ειμαι σχετικα αδυνατη!

εσας κορίτσια?

 

 

Εγω είμαι 14 εβδομάδων και ακομη τιποτα.... το βραδυ φουσκωνει αρκετα το πρωι είναι επίπεδη :P κιλά ακόμη δεν έχω βάλει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και δεν μπορώ να πω ότι έχω κάνει καμια ιδιαίτερη κοιλιά.Είμαι σαν να έχω φάει παραπάνω και έχω κανει κοιλιτσα απ΄το πρηξιμο.Δηλαδη με τα ρουχα δεν φαίνεται οτι είμαι έγκυος.

E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ έχω άλλη απορία.. Υπάρχει διαφορά στο μέγεθος της κοιλιάς αν πρόκειται για πρώτη ή για επόμενες κυήσεις;;

Δλδ, στην πρώτη εγκυμοσύνη η κοιλιά είναι μικρότερη απ' ότι σε επόμενες;

Μου κάνει εντύπωση γιατί είμαι μόλις 12 εβδομάδων και έχω φουσκώσει αισθητά, ενώ στη πρώτη εγκυμοσύνη άρχισε να δείχνει μετά τις 16-17 εβδομάδες..

 

ουφ...

vVzsp2.png

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο μου παιδι φανηκε οτι ειμαι εγκυος 6μηνων....ανεκαθεν ημουν αδυνατη 1,74με 56κιλα....οποτε μεχρι τον 5ημουν σαν να ειχα φαει πολυ...εβαλα 13κιλα στην εγκυμοσυνη και η κοιλια μου σε σχεση με τον γιο μου που γεννηθηκε 4150 ηταν κανονικη (εγω θα την ελεγα μικρη)...στην δευτερη και ενω εχασα ολα τα κιλα,εκανα κοιλια απο τον 3μηνα εβαλα 25κιλα και ειχα μια κοιλια λες και ειχα διδυμα:lol:και ο γιος μου ηταν 3800 βεβαια γεννησα 38+3 γιατι σπασανε τα νερα.....στον 3γιο (ενω ειχα χασει ολα τα κιλα)εκανα κοιλια στον 6μηνα παλι και εβαλα 23κιλα και ο γιος βγηκε 3900,σε αυτη την εγκυμοσυνη ειχα κανονικη κοιλια επιτελους.....τωρα στο τεταρτο δεν ξερω πως θα καταληξω παντως δεν φαινετε τιποτα ακομα:wink::wink:...εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ειναι καθαρα στο σωματοτυπο της καθε γυναικας και σιγουρα στα κιλα που βαζει σε καθε εγκυμοσυνη,αν και πολλοι λενε οτι οι επομενες εγκυμοσυνες λογο το οτι 'ανοιγει' η λεκανη κανεις πιο γρηγορα κοιλιτσα!

ΑΛΕΞΗΣ 10/8/2003--ΓΙΩΡΓΟΣ 30/3/2005--ΝΤΙΝΟΣ 23/10/2007

9Cj1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου και με το καλό να υποδεχθείς και το 4ο!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι οτι αν αρχίσω να φουσκώνω από τώρα, που θα έχει φτάσει η κοιλιά μόλις μπω στο μήνα μου;; :?

vVzsp2.png

Link to comment
Share on other sites

WeirdTales otna les οτι εχει μεγαλωσει η κοιλια τι εννοεις????ελα βρε μια χαρα ειναι,εγκυουλα εισαι ετσι και αλλιως...με το καλο και σε σενα.

ΑΛΕΞΗΣ 10/8/2003--ΓΙΩΡΓΟΣ 30/3/2005--ΝΤΙΝΟΣ 23/10/2007

9Cj1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ειμαι 4 μηνων και κοιλια τιποτα.....μονο εγω και ο αντρας μου τη βλεπουμε ολοι οι αλλοι οταν τους λεω ποσο ειμαι με κοιτανε σαν να ειμαι απο αλλο πλανητη :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...