Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...


Recommended Posts

μην ανησυχεις!!!!οταν ρωτησα στο doppler τον γιατρο γιατι αλλες γυναικες εχουν μεγαλη κοιλια και η δικη μου ειναι μικρη,η απαντηση του ηταν οτι κ αμεγαλη να ηταν θα τον ρωτουσα το ιδιο..ολα φυσιολογικα ειναι..ειναι κ το πως καθεται το μωρακι κ οι προδιαγραφες του σωματος!!με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα παλι η κοιλια μου το πρωι ειναι σχετικα νορμαλ...δε φαινεται οτι ειμαι εγκυος (ειμαι γυρω στην 14η εβδομαδα).

Το απογευμα απο τη στιγμη που θα φαω το φαγητο μου και μετα η κοιλια φαινεται αρκετα...καταλαβαινεις δλδ αν με δεις οτι ειμαι εγκυος.Και δε μιλαω για φουσκωμα απο το φαγητο...γιατι αν ηταν ετσι μετα απο 1-2 ωρες που χωνευω θα επρεπε να επανερχεται η κοιλια...αλλα δε.Αυτο γιατι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

 

Μάλλον είσαι από τις τυχερές που δεν έχουν τεράστια κοιλιά. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για αυτό. Μια φίλη μου μέχρι και τον 7ο μήνα δεν φαινόνταν σαν έγκυος αλλά απλά λίγο πιο παχουλή.

 

 

 

 

χααααααααα μήπως είμαι εγώ η φίλη σου που μέχρι που γέννησα δεν φαινόμουν έγκυος ? απλα παχουλη :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

πιστεύω ότι είναι θέμα σωματάτιπου

εγώ είμαι 1.8 με μεγάλη λεκάνη και ψηλό κορμό έχει χορο να εξαπλωθεί η κοιλία μου

σε μια κοντούλα κοπέλα λογικό είναι να πετάξει προς τα μπρος

 

 

και ποσά κιλα θα πάρεις παιζουν ρόλο:P:p:p:p

 

καλύτερα μικρή κοιλία εγώ την ημέρα που μου έσπασαν τα νερά έκανα αποτρίχωση μονή μου και

ακούω άλλες κοπέλες από τον 6ο

δεν το βλέπουν το … τους …:confused::confused::confused:

 

τώρα είμαι 24 εβδομάδων έγκυος και κοιμάμαι ακόμη μπρούμυτα και όταν ακουω άλλεσ που δεν βολεύονται στον ύπνο της κοιτώ έτσι :shock::shock::shock::shock:

.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα!!!

Σήμερα μπάινω στην 19 εβδομάδα...δηλαδή στον 5ο μήνα.

Εχω πάρει 4 κιλά μέχρι τωρα....Ενιωθα οτι τα πηγαίνω καλά με τα κιλά αλλα ξαφνικά μεσα σε 5 μέρες πήρα ένα ολόκληρο κιλό!!! :evil:

Τελος πάντον....με προβληματίζει απλώς γιατί ειμαι παχουλή....

Εγω εχω το εξης. Η κοιλιά μου δεν εχει φουσκώσει πολύ. Είχα και απο πριν βέβαια. Το θέμα είναι οτι εχει πεταχτεί το στομάχι μου πολύ!!! Ειναι δυνατόν τα κιλά να εχουν "κάτσει" όλα στο στομάχι ή η μήτρα σπρώχνει τα όργανα προς τα πάνω??? Παιζει βέβαια να έχει φουσκώσει και η κοιλιά αλλα λόγω στομαχιού δεν φαινεται...:mrgreen:

Αναρωτιέμαι πως θα ειμαι στις 30 εβδομάδες!!! Πρεπει να βγάλω και καμία φωτογραφία γιατι ακόμα δεν το εχω κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βγάλω και καμία φωτογραφία γιατι ακόμα δεν το εχω κάνει...

Καλή ιδέα, θα την εφαρμόσω. Για να βλέπω και οπτικά τις εξελίξεις. Να δω πως θα ονομάσω το άλμπουμ....

DZLjp2.png

LVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγω είμαι στην 24η εβδομάδα και μοιαζω σαν να είμαι 32!:oops:Αφου όσοι δεν ξέρουν πόσο είμαι μου λεν ''Αντε κοντεβείς!'' οπότε τώρα τους λέω απο την αρχή οτι περιμένω δίδυμα για να μη δω την εκπληξη τους και με εκνευρίσουν...

Στην αρχη της εγγυμοσύνης, μέχρι και τη 16ηw η κοιλια μου είχε μπει μέσα απο τους εμετούς.Μόλις σταμάτησαν όμως άρχισε να φουσκώνει το μπαλόνι!Βέβαια είμαι και κοντούλα 1.62 και στα κιλα κανονικη,έβαλα 7 κιλα γιατι τρώω σαν γουρούνι και η κοιλια έχει φτάσει αισίως στους 102 πόντους!!!:lol:Το καλό είναι οτι αλλού δεν έβαλα.Αρχισε ήδη φυσικά να με ενοχλεί στον ύπνο, στο φαγητο, στο περπατημα, παντου.Τι να κάνουμε όμως;"δυο ψυχούλες δεν γίνονται για χατήρι" που λέει και η γιαγιά μου....:roll:

lMz8p3.png[
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπήκα να δώ τα νέα και έπεσα σε αυτό το θέμα κι έτσι από περιέργεια είπα να μετρηθώ για να δώ πόση είναι η κοιλίτσα μου...Είμαι στην 14η εβδομάδα και έχω φτάσει τους 107 πόντους!!!!!!!ευτυχώς έχω πάρει μόνο ένα κιλό...δεν ξέρω για ποιό λόγο συμβαίνει αφού έχω 1,83 ύψος που λίγο δεν το λές...Σήμερα το πρωί πήγα σε ένα γάμο και όποιος με ρωτούσε και του έλεγα σε ποιόν μήνα είμαι μου έλεγαν ακριβώς το ίδιο "φαίνεσαι για πιό πολύ...άν είσαι από τώρα έτσι φαντάσου πως θα γίνεις..."...Πρός το παρόν γελάω, το βρίσκω χαριτωμένο αλλά άν συνεχίσω έτσι πως θα είμαι στον 8ο - 9ο??????Μόνο σε αντίσκηνο θα χωράω τότε...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχω γίνει σαν τον Οβελίξ...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω γίνει σαν τον Οβελίξ...

 

χεχεχεχε γεια σου βρε φιλεναδα. Φωτο παρε να εχεις να τα θυμασε. Εχω πολλες αλλα αυτη στις 36 εβδομαδες πριν μπω για καισαρικη την βλεπω και μου πεφτει το σαγονι. Απορω πως περπατουσα πραγματικα.......:mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάλι όταν τους λέω ότι σε λίγες μέρες γεννάω, με κοιτάνε από πάνω ως κάτω απορημένοι!!

έχω πολύ μικρή κοιλιά για τον μήνα μου. με κάνουν 7 μηνών και ας γεννάω σε 3 μέρες...

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι όταν τους λέω ότι σε λίγες μέρες γεννάω, με κοιτάνε από πάνω ως κάτω απορημένοι!!

έχω πολύ μικρή κοιλιά για τον μήνα μου. με κάνουν 7 μηνών και ας γεννάω σε 3 μέρες...

 

συναδελφε!!!!!!!!!!!οταν ειπα σε αυτη που θα μου εκανε τον υπερηχο οτι ΤΕΡ ειχα 01/11 με κοιταζε λες κ τις ελεγα ψεμματα!!"δηλαδη εσυ σε 2 εβδομαδες γεννας??"

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε!!!!!!!!!!!οταν ειπα σε αυτη που θα μου εκανε τον υπερηχο οτι ΤΕΡ ειχα 01/11 με κοιταζε λες κ τις ελεγα ψεμματα!!"δηλαδη εσυ σε 2 εβδομαδες γεννας??"

 

ναι έχει πολύ πλάκα!!!!!!

:-) :-) :-)

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ! Κι εγώ είμαι 17 εβδομάδων και 5 ημερών και έχω μικρούλα κοιλίτσα! Μονο εάν φοράω κάποιο πολύ στενό φόρεμα ξεχωρίζει κάτι :) Ακόμη δε με πιστεύουν ότι είμαι έγκυος!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το θεμα της κοιλιας ειναι πολυ σχετικο τελικα.

εγω τωρα, στη 14η βδομαδα, ισως και να με πεις εγκυο, αμα φοραω καποια στενη μπλουζα, αυτα ομως στους απ'εξω γιατι εγω που ξερω το σωμα μου, βλεπω οτι εχω κανει κοιλια που δεν ειχα και εχω χασει τη μεση μου που ειχα.

ας μην αγχωνομαστε, οσο ειναι οι κοιλιτσες μας μικρες ακομα θα χωραμε και στα περισσοτερα ρουχα μας!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι στον 5ο και σε 11 μερες τον κλεινω και μπαινω στον 6ο μηνα πραγματικα αν δεν το ενιωθα να κουνιεται και δεν το ειχα δει στους υπερηχους θα νομιζα πως μου κανουν πλακα οτι υπαρχει μωρακι εκει μεσα εχω φουσκοσει λες και περιμενω περιοδο οχι μωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερη εισαι .... εμενα πρωτα εβγαινε η κοιλια μου στη γωνια και μετα εγω....χεχε...

 

Δεν εχω ξαναδει εγκυο με τοσο μεγαλη κοιλια .... στον 9ο μου κοβοταν η ανασα ....

 

Βεβαια , ολα αυτα ειχα την εξηγηση τους .... 4800 ο παιδαρος μου και 57 ποντους!!!!

 

Ε με τετοιο παιδι... τι κοιλια να ειχα ....χεχε

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εγω εχω μεγαλη κοιλια.ραννια μια απο τα ιδια με την γωνια.χαχαχα.να σου ζησει το μωρακι σου.εγω απο πολυ νωρις εχω δυσπνοια ακι αυτες τις μερες με την ζεστη με δυσκολευει ακομα πιο πολυ.δεν θελω να σκεφτομαι ποσο ακομα θα φτασω.παντως κοριτσια παιζει ρολο και το σωμα της καθε γυναικας.καλη συνεχεια σε ολεςκαι με το καλο να αγκαλιασουμε τα θυαματακια μας .

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αχ, πολύ ωραίο αυτό το site με τις φωτό από κοιλίτσες!

Ανακουφίστηκα, γιατί νόμιζα οτι σε λίγο θα εκραγώ έτσι που πάω!!!

http://www.i-am-pregnant.com/names/p...3.htm?weeks=19

Ευχαριστώ πολύ!

OHpxp3.pngU3Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Περυσι τετοιο καιρο ειχα μπει στον 8ο με μια κοιλια απιστευτα μεγαλη, σκεφτητε μονο οτι 1 εβδομαδα πριν γεννησω δεν μπορουσα να σηκωσω τα ποδια μου για το πιο απλο.... Να περπατησω.... Απο το βαρος της κοιλιας και μονο... Νομιζα πως δεν θα ξαναγινω φυσιολογικος ανθρωπος ποτε!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες. Πολυ γελαω με το αστειο με την γωνια. Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μια μερα πριν γεννησω (38,5 εβδομαδων) πηγα στο κομμωτηριο να σουλουπωσω το κεφαλι μου (που θα ξαναφτιαχνα ουτε και γω δεν ηξερα ποτε). Μολις τους ειπα οτι αυριο γενναω δεν με πιστευανε γιατι δεν ειχα κοιλια και παθανε σοκ μη τους γεννησω κιολας εκει μεσα... Στη 2η εγκυμοσυνη (μαλιστα εκανα αντιστοιχο post για το ποσο γεηγορα μεγαλωνει η κοιλια μου) οταν εκλεισα τον 3ο μηνα ειχα ηδη αγορασει ρουχα εγκυμοσυνης...

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

Τυχερη εισαι .... εμενα πρωτα εβγαινε η κοιλια μου στη γωνια και μετα εγω....χεχε...

 

Δεν εχω ξαναδει εγκυο με τοσο μεγαλη κοιλια .... στον 9ο μου κοβοταν η ανασα ....

 

Βεβαια , ολα αυτα ειχα την εξηγηση τους .... 4800 ο παιδαρος μου και 57 ποντους!!!!

 

Ε με τετοιο παιδι... τι κοιλια να ειχα ....χεχε

πες μου οτι γεννησες κ φυσιολογικα να το παθω το σοκ:shock::shock: !καλε αυτο βγηκε ισα με ενα μωρο 2 μηνων!φτου φτου πραγματικα παιδαρος!

Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια η κοιλια μου φανηκε μπαινοντας στον 6ο μηνα.πιο πριν δεν φαινονταν τιποτα τοσο που φοβομουν οτι δεν ειχα μωρο μεσα μου.φυσικα μετα μεγαλωσε αποτομα(γι'αυτο εβγαλα και ραγαδες) αλλα δεν την ελεγες και τεραστια.

eNortjK1UrI0MDEwU7IGXDASrgKf85.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που είμαι στον 9ο (36+2) έχω μικρή κοιλιά, θα έλεγα 7ου μήνα. Κι εγώ αναρωτιέμαι πολλές φορές πώς είναι δυνατόν να χωράει ένα μωρό εκεί μέσα. Ήλπιζα σε αυτήν την εγκυμοσύνη που είναι η δεύτερη να έχω μεγάλη κοιλιά, μια και στην πρώτη ήταν εξίσου μικρή και όλοι μου το υπενθύμιζαν συνεχώς, με αποτέλεσμα να μου γίνει έμμονη ιδέα. Πάντως εδώ που έφτασα δεν ελπίζω πια να μεγαλώσει πολύ ακόμα γιατί σε 2 εβδομάδες περίπου γεννάω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που είμαι στον 9ο (36+2) έχω μικρή κοιλιά, θα έλεγα 7ου μήνα. Κι εγώ αναρωτιέμαι πολλές φορές πώς είναι δυνατόν να χωράει ένα μωρό εκεί μέσα. Ήλπιζα σε αυτήν την εγκυμοσύνη που είναι η δεύτερη να έχω μεγάλη κοιλιά, μια και στην πρώτη ήταν εξίσου μικρή και όλοι μου το υπενθύμιζαν συνεχώς, με αποτέλεσμα να μου γίνει έμμονη ιδέα. Πάντως εδώ που έφτασα δεν ελπίζω πια να μεγαλώσει πολύ ακόμα γιατί σε 2 εβδομάδες περίπου γεννάω!

Με το καλο κοριτσακι μου να πανε ολα καλα! Οσο μικροτερη κοιλιτσα τοσο λιγοτερο κινητικα προβληματα, καλυτερα κοριτσι μου, καλυτερα....

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...