Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο ενοίκιο πληρώνετε??


kounelitsa

Recommended Posts

και οι τιμές στην κέρκυρα δεν πάνε πίσω!!!πανάκριβα!για 80τμ 600Ε ζητάνε.

Χαρά-Μαρία γιατί δεν κοιτάς σε άλλη περιοχή? είναι πολλά τα χρήματα. εγώ έμενα πετρούπολη,ωραία γειτονιά και πιο οικονομικά ενοίκια.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ψάχνω τώρα ανατολική αττική για καμια ανεξάρτητη μονοκατοικία με 3 κρεβατοκάμαρες, κήπο και αποθήκη, μέχρι 15 ετών και δεν βρίσκω τίποτα κάτω από 800-850 ευρώ το ΛΙΓΟΤΕΡΟ... Α, εδώ στη Σαλαμίνα πληρώνω 600 αλλά το μισό σπίτι είναι πολύ παλιό ανακαινισμένο και έχει προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

εμεις 500ευρω 140 τμ.με θεα στην θαλασσα με τζακι.και καινουργιο(7 χρονων):)

Που το βρήκατε αυτό το σπίτι?? Θέλουμε και εμείς!!!! Εχει άλλο τέτοιο εκεί κοντά σας?

Εμείς πληρώνουμε 525Ε, 80τμ + parking, 4ος ορ. με θέα αλλά 20ετίας, στα Πευκάκια και λέει ότι μας έκανε χάρη που φέτος δεν μας έκανε αύξηση.

Link to comment
Share on other sites

 

α. Υπαρχει καποια να μου πει ποσα πληρωνει για παρομοιο σπιτι στην ευρυτερη περιοχη;

 

β. Αν υπογραψω συμφωνητικο με μειωση του ενοικιου για 1 χρονο, και φυγω πριν τελειωσει ο χρονος, χανω την προκαταβολη; (2 ενοικια=1700 ευρω!!!!). Γιατι ετσι μου ειπαν!

 

Το τι έχει συμφωνήσεις ο καθένας με τον ιδιοκτήτη του δεν είνια μέτρο σύγκρισης, για να δεις τις τρέχουσες τιμές μπες στη χρυσή ευκαιρία (http://www.xe.gr) - μάλιστα αν γραφτείς που είναι δωρεάν βλέπεις και όλα τα στοιχεία επικοινωνίας... εκεί θα βάλεις τις περιοχές που σε ενδιαφέρουν, θα βάλεις και τα "φίλτρα" που θες (π.χ. όροφος, αυτόνομη θέρμανση, κτλ) και θα κάνεις αναζήτηση.... διάλεξε και τις αγγελίες τελευταίου 7ημέρου (γιατί οι 30 ημερών μάλλον δεν θα ισχύουν) και άρχισε να συγκρίνεις... υπόψιν οτι οι μεσίτες θέλουν από μισό ως ένα ενοίκιο αμοιβή (το 85% των αγγελιών είνια από μεσίτες!)

 

Για το β, εξαρτάται τι υπέγραψες. εμείς είμαστε ήδη στον 6ο χρόνο, υπογράψαμε απλά ένα κείμενο που λέει οτι η αύξηση για το 2011 θα είναι μηδενική (το ήθελε για την εφορία), δεν θίχτηκε καθόλου το θέμα διάρκειας κτλ... όλες οι μισθώσεις έχουν αρχική διάρκεια 3ετίας, στην οποία ο ιδιοκτήτης έχει τυπικά το δικαίωμα να ζητήσει αποζημίωση αν φύγεις νωρίτερα, αν και δεν συνηθίζεται στην πράξη αυτό. Εξαρτάται από τον ιδιοκτήτη και τη σχέση που έχεις μαζί του...

 

Πάντως και εμείς το ψάξαμε λόγω μειώσεων στους μισθούς μας, για να αξίζει τον κόπο να κάνεις τη μετακόμιση πρέπει να βρείς με τουλάχιστον 200 ευρώ λιγότερα.... για 100 τμ η μετακόμιση θα σου πάει τουλάχιστον 1500 (δηλαδή 125 το μήνα για τον επόμενο χρόνο), συν κάτι μερεμέτια (π.χ. απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση κλιματιστικών τουλάχιστον 300 ή 25 το μήνα)... Και αν είσαι τυχερός και οι επισκευές+βάψιμο του σπιτού που παραδίδεις δεν ξεπεράσουν το 1 ενοίκιο, τότε σου μένει και η επιστροφή του δεύτερου από την εγγύηση, αλλιώς δεν έχεις να πάρεις πίσω τίποτα από την εγγύηση.

 

Κακά τα ψέματα, με 200 ευρώ κάτω δύσκολα θα βρεις κάτι ανάλογο, οπότε το αφήνεις μόνο για περίπτωση ανάγκης (απώλειας εισοδήματος).

Link to comment
Share on other sites

Μενουμε Χαλανδρι και πληρωναμε 850 ευρω για 95 τμ....το σπιτι ειναι δεκαετιας με πολυ μικρες κ/μ, ημιυπαιθριους κλπ, απλα ειναι ευχαριστο και ησυχο σπιτι κοντα στο μετρο....

Της ζητησαμε μειωση και μας λεει αντε να σας το παω 800!! Πολλα δεν ειναι;

 

Μηπως μπορειτε να μας διαφωτισετε:

 

α. Υπαρχει καποια να μου πει ποσα πληρωνει για παρομοιο σπιτι στην ευρυτερη περιοχη;

 

β. Αν υπογραψω συμφωνητικο με μειωση του ενοικιου για 1 χρονο, και φυγω πριν τελειωσει ο χρονος, χανω την προκαταβολη; (2 ενοικια=1700 ευρω!!!!). Γιατι ετσι μου ειπαν!

 

Κι εγώ σκέφτομαι να ζητήσω μείωση αλλά... ντρέπομαι! Δίνουμε για σπίτι 105 τμ στην Ηλιούπολη καινούργιο με πάρκιν και αποθήκη 680 ευρώ, που θεωρείται καλή τιμή και πριν ένα χρόνο που ήταν να κάνουμε ανανέωση συμβολαίου μας το άφησε σταθερό για άλλα δυο χρόνια. Το ξέρω ότι θεωρείται καλή η τιμή για την περιοχή, αλλά βρε παιδιά δύσκολα τα βγάζουμε πέρα... Από την άλλη για να μετακομίσουμε πρέπει να βρούμε κάτι πολύ φτηνότερο για να συμφέρει η μετακόμιση, που σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε μεγάλες περικοπές στις απαιτήσεις μας.

 

Ως προς τη 2η ερώτηση, με ένα φίλο μου δικηγόρο που έχω μιλήσει, μου είπε ότι το συμβόλαιο πάντα προστατεύει τον ενοικιαστή και δεν ισχύουν όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον!

Ρωτησα κι εγω δικηγορο, λεει οτι ό,τι και να λεει το συμβολαιο ο νομος λεει οτι δεν χρειαζεται να της δωσω την εγγυηση εκτος εαν εχει ζημιες το σπιτι -οχι φυσικη φθορα, και οχι για βαψιμο! Λεει ειναι του ιδιοκτητη αυτα τα εξοδα.

 

nikolas2009 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, αλλα γιατι λες οτι κοστιζει 1500 ευρω η μετακομιση; Εμεις πριν 3 χρονια 250 ευρω πληρωσαμε και το παλιο σπιτι ηταν στην Κορινθο.

 

Παντως ισχυει αυτο που λες, για την σχεση σου με τον ιδιοκτητη-μαλλον τι ανθρωπος ειναι. Εμας ειναι χηρα εισοδηματιας, απο τη μυγα ξυγγι θελει να βγαλει! Και να μην τα δικαιουται, θα τα ζητησει. Γι αυτο πρεπει να βρω το Νομο να της τον αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

και ο δικός μας είναι πολύ σφιχτός αλλά πρέπει να του αναγνωρίσω ότι όταν μπηκάμε στο σπίτι ήταν σε άψογη κατάσταση, αύξηση έχει 2 1/2 χρόνια να ζητήσει και φέτος έβαλε φ. αέριο και ετοιμάζει να διαμορφώσει το χώρο της πιλοτής για να έχουμε πάρκινγκ οπότε μάλλον δεν μπορούμε να ζητήσουμε μείωση και δεν μας συμφέρει η μετακόμιση για τους κόγους που αναλύθηκαν πσαραπάνω...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

nikolas2009 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, αλλα γιατι λες οτι κοστιζει 1500 ευρω η μετακομιση; Εμεις πριν 3 χρονια 250 ευρω πληρωσαμε και το παλιο σπιτι ηταν στην Κορινθο.

 

Μιλάς μόνο για απλή μεταφορά ή το φουλ πακέτο που αμπαλάρουν-μεταφέρουν και ξεαμπαλάρουν? Γιατί ενδεικτικά που ρώτησα σε 1 εταιρία (δεν ήρθαν για λεπτομερή ανάλυση βέβαια, περίπου ότι τους είπα τηλεφωνικα) υπολόγισαν γύρω στα 1200 χωρίς ασφάλιση ζημιών...(4 άτομα, πλατφόρμα μεταφοράς κτλ)... και εμέν απολλά μου φάνηκαν αλλά δεν το έψαξα και παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς μόνο για απλή μεταφορά ή το φουλ πακέτο που αμπαλάρουν-μεταφέρουν και ξεαμπαλάρουν? Γιατί ενδεικτικά που ρώτησα σε 1 εταιρία (δεν ήρθαν για λεπτομερή ανάλυση βέβαια, περίπου ότι τους είπα τηλεφωνικα) υπολόγισαν γύρω στα 1200 χωρίς ασφάλιση ζημιών...(4 άτομα, πλατφόρμα μεταφοράς κτλ)... και εμέν απολλά μου φάνηκαν αλλά δεν το έψαξα και παραπάνω...

 

Απλη μεταφορα-καταλαβα....πω πω τοσα πολλα θελουν αν τα αμπαλαρουν? Σκετο φαρμακειο βρε παιδι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

560 για 95τ.μ.

 

550 για 90 τ.μ., στον 4ο όροφο, με λίγο άνοιγμα και ψιλοκαλούλα θέα, κοντά σε παιδική χαρά, αλλά σε περιοχή κεντρική, με δυσκολία στο παρκάρισμα μεγάλη, σε διαμέρισμα του '80, με παλιά κουζίνα, μεγάλη αλλά παλιά, χάλια πατώματα, συρόμενα αλουμίνια, με μονά τζάμια, υγρασίες σε διάφορα μέρη, χωρίς εγκατάσταση για κρεμαστά φωτιστικά και κουρτινόξυλα (τα βάλαμε εμείς), και που θεωρείται πλέον κελεπούρι, ήταν λέει 600 και μας το άφησε 550 λόγω κρίσης, και απόδειξη για 450

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δίνουμε 630 ευρώ για 100τμ. με πάρκιν στην Καλλιθέα για πολυκατοικία 5 χρονών... Αν ζορίσουν τα πράγματα περισσότερο σκεφτόμαστε και εμείς να μετακομίσουμε.

 

καταπληκτικό, θα το δείξω στον άντρα μου, που θεώρησε ότι βρήκε το κελεπούρι!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω βρε κοριτσια τι πληρωνετε κι εσεις...μισθο ολοκληρο...απορω πως τα φερνετε βολτα και παιδια...εγω επαρχεια πληρωνω 300 για 70 τμ,σε πολυκατοικια που...μενει κ η κουτση μαρια με σκυλια,γατια οτι ναναι...κ κοινοχρηστα αλλ τοσα...κι εσεις τα δινετε μονο στο ενοικιο....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως υπαρχει καποιος δικηγορος αναμεσα σας να με διαφωτισει σε κατι? για πολυκατοικια 25 χρονων , στον πρωτο οροφο σε περιοχη υποβαθμισμενη πλεον λογω λαθρομεταναστων κτλ, για 105 τμ , με προβληματα που ο ιδιοκτητης αρνειται να φτιαξει (πχ τεραστιο προβλημα υγρασιας με αποτελεσμα μεχρι να χαλασουν επιπλα καινουρια, προβλημα στα υδραυλικα της πολυκατοικιας με αποτελεσμα να πλυμμυριζει παντα ο πρωτος οροφος και συγκεκριμενα το δικο μας διαμερισμα,) δινουμε 460 ευρω. σημειωτεον πως ειναι το ακριβοτερο ενοικιο της πολυκατοικιας και το αντιστοιχο διαμερισμα του τριτου οροφου, που ειναι πληρως ανακαινισμενο το καλοκαιρι που μας περασε, με καινουρια ντουλαπια κουζινας, μπανιο κτλ ενοικιαζεται 350 ευρω... ο δικος μας ιδιοκτητης κοβει και αποδειξη για ενοικιο 300 ευρω αντι για 460 που δινουμε..

να ελπιζουμε σε καμια μειωση ενοικιου???υπαρχει κανενας σχετικος νομος??

μου φαινεται σκετη εκμεταλλευση δηλαδη ολο αυτο εκ μερους του ιδιοκτητη :twisted:

κατι ειχα ακουσει πως λογω της οικονομικης κρισης θα υπαρξει σχετικη ρυθμιση για μειον 20% της τιμης των ενοικιων??ισχυει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβυλα??:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι τιμές έχουν ξεφύγει στην Αθήνα.

Δίναμε για σχετικά παλιό διαμέρισμα 80 τ.μ στο Μαρούσι 800 ?!Βέβαια μας βόλευε γιατι ήταν δίπλα στο σταθμό και δε χαλάγαμε τόση βενζίνη για να πάμε στις δουλειές μας.Είναι και ΒΠ περιοχή με χέχω.Μιλάμε ο ένας μισθός πήγαινε σε σπίτι και κοινόχρηστα.Ευτυχώς τώρα μένουμε σε ιδιόκτητο σπίτι και με ό,τι δίναμε για ενοίκιο το φτιάξαμε πάνω από το πατρικό του άντρα μου(μονοκατοικία).

 

Τα σπίτια στην Αθήνα έχουν μεγάλη ζήτηση λόγω των εκατομμυρίων του

πληθυσμού που ζει εδώ.Λογικό είναι να χτυπάνε τις τιμές.Με έκπληξη διαπιστώνω ότι στην επαρχία οι τιμές είναι λογικές και οι παροχές περισσότερες.

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως υπαρχει καποιος δικηγορος αναμεσα σας να με διαφωτισει σε κατι? για πολυκατοικια 25 χρονων , στον πρωτο οροφο σε περιοχη υποβαθμισμενη πλεον λογω λαθρομεταναστων κτλ, για 105 τμ , με προβληματα που ο ιδιοκτητης αρνειται να φτιαξει (πχ τεραστιο προβλημα υγρασιας με αποτελεσμα μεχρι να χαλασουν επιπλα καινουρια, προβλημα στα υδραυλικα της πολυκατοικιας με αποτελεσμα να πλυμμυριζει παντα ο πρωτος οροφος και συγκεκριμενα το δικο μας διαμερισμα,) δινουμε 460 ευρω. σημειωτεον πως ειναι το ακριβοτερο ενοικιο της πολυκατοικιας και το αντιστοιχο διαμερισμα του τριτου οροφου, που ειναι πληρως ανακαινισμενο το καλοκαιρι που μας περασε, με καινουρια ντουλαπια κουζινας, μπανιο κτλ ενοικιαζεται 350 ευρω... ο δικος μας ιδιοκτητης κοβει και αποδειξη για ενοικιο 300 ευρω αντι για 460 που δινουμε..

να ελπιζουμε σε καμια μειωση ενοικιου???υπαρχει κανενας σχετικος νομος??

μου φαινεται σκετη εκμεταλλευση δηλαδη ολο αυτο εκ μερους του ιδιοκτητη :twisted:

κατι ειχα ακουσει πως λογω της οικονομικης κρισης θα υπαρξει σχετικη ρυθμιση για μειον 20% της τιμης των ενοικιων??ισχυει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβυλα??:confused:

 

για την ειδική ρύθμιση δεν γνωρίζω΄

υπάρχει η δυνατότητα με δικαστήριο να γίνει αναπροσαρμογή του ενοικίου

όμως εφόσον η απόδειξη είναι για μικρότερο ποσό θα έχετε πρόβλημα να αποδείξετε ότι δίνετε περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως υπαρχει καποιος δικηγορος αναμεσα σας να με διαφωτισει σε κατι? για πολυκατοικια 25 χρονων , στον πρωτο οροφο σε περιοχη υποβαθμισμενη πλεον λογω λαθρομεταναστων κτλ, για 105 τμ , με προβληματα που ο ιδιοκτητης αρνειται να φτιαξει (πχ τεραστιο προβλημα υγρασιας με αποτελεσμα μεχρι να χαλασουν επιπλα καινουρια, προβλημα στα υδραυλικα της πολυκατοικιας με αποτελεσμα να πλυμμυριζει παντα ο πρωτος οροφος και συγκεκριμενα το δικο μας διαμερισμα,) δινουμε 460 ευρω. σημειωτεον πως ειναι το ακριβοτερο ενοικιο της πολυκατοικιας και το αντιστοιχο διαμερισμα του τριτου οροφου, που ειναι πληρως ανακαινισμενο το καλοκαιρι που μας περασε, με καινουρια ντουλαπια κουζινας, μπανιο κτλ ενοικιαζεται 350 ευρω... ο δικος μας ιδιοκτητης κοβει και αποδειξη για ενοικιο 300 ευρω αντι για 460 που δινουμε..

να ελπιζουμε σε καμια μειωση ενοικιου???υπαρχει κανενας σχετικος νομος??

μου φαινεται σκετη εκμεταλλευση δηλαδη ολο αυτο εκ μερους του ιδιοκτητη :twisted:

κατι ειχα ακουσει πως λογω της οικονομικης κρισης θα υπαρξει σχετικη ρυθμιση για μειον 20% της τιμης των ενοικιων??ισχυει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβυλα??:confused:

Αν ξεκινήσετε να του δίνετε 300 ευρώ??? :twisted::twisted::twisted: Και άστον αυτόν να πάει δικαστικά να αποδείξει ότι έπρεπε να παίρνει περισσότερα :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη το καταθετουμε μεσω τραπεζης το ενοικιο και παιρνουμε απο εκει την μηνιαια αποδειξη, φαινεται καθαρα το ποσο που καταβαλλουμε, δλδ 460. το θεμα ειναι πως στην συγκεντρωτικη αποδειξη που μας κοβει καθε χρονο για την εφορια , βαζει απο μονος του χωρις καν να μας ρωτησει πολυ μικροτερο ποσο απο αυτο που δινουμε. οποτε εχοντας τις αποδειξεις εμεις μπορουμε να βασιστουμε εαν παει δικαστικα το θεμα.. που του χρειαζεται δηλαδη τετοιος που ειναι:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δινουμε για 87τμ στην περιοχη της καλαμαριας 430ευρώ, το σπιτι το απεχθάνομαι....την ιδιοκτήτρια επισης αλλα ειχα αναγκη τοτε να βρω αμεσα σπιτι και με κέρδισε γιατι ειχε αυτονομο αέριο...Τον Ιουνιο ξεκινάμε να ψάχνουμε παλι....

 

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη το καταθετουμε μεσω τραπεζης το ενοικιο και παιρνουμε απο εκει την μηνιαια αποδειξη, φαινεται καθαρα το ποσο που καταβαλλουμε, δλδ 460. το θεμα ειναι πως στην συγκεντρωτικη αποδειξη που μας κοβει καθε χρονο για την εφορια , βαζει απο μονος του χωρις καν να μας ρωτησει πολυ μικροτερο ποσο απο αυτο που δινουμε. οποτε εχοντας τις αποδειξεις εμεις μπορουμε να βασιστουμε εαν παει δικαστικα το θεμα.. που του χρειαζεται δηλαδη τετοιος που ειναι:twisted::twisted::twisted::twisted:

Το συμβόλαιο που έχετε υπογράψει τι ποσό γράφει για ενοίκιο; Αν λέει 300 τότε μπορείς από τον επόμενο μήνα να του δίνεις 300. Αν λέει 460 τότε θα του ζητήσεις να σου κόβει απόδειξη για 460 και να του πεις να κάνει τις απαραίτητες επισκευές αλλιώς θα τον καταγγείλεις στην εφορία για τις αποδείξεις που σας έχει δώσει. (Δεν είμαι δικηγόρος).

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο που έχετε υπογράψει τι ποσό γράφει για ενοίκιο; Αν λέει 300 τότε μπορείς από τον επόμενο μήνα να του δίνεις 300. Αν λέει 460 τότε θα του ζητήσεις να σου κόβει απόδειξη για 460 και να του πεις να κάνει τις απαραίτητες επισκευές αλλιώς θα τον καταγγείλεις στην εφορία για τις αποδείξεις που σας έχει δώσει. (Δεν είμαι δικηγόρος).

 

 

οχι, στο συμβολαιο φαινεται το ποσο κανονικα που πληρωνουμε. αυτος κανει οτι του κατεβει!!!!!μα τι ανθρωποι υπαρχουν πια!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με τα ποσά που βλέπω!!Εγώ μένω στην Ερέτρια Ευβοίας , το σπίτι μου είναι στο Α όροφο και είναι ολοκαίνουριο , 100 m2 και έχω την θάλασσα πιάτο στα 30 m!και πληρώνουμε 350? και μας φαινότανε και ακριβό!!Μου φαίνεται πως δεν πρέπει να ξαναπαραπονεθούμε:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

εμείς μένουμε έξω από τη Σπάρτη....

για 85τμ περίπου, σε διπλοκατοικία με τζάκι, αυλή, κήπο κι αποθήκη μικρή 280 ευρώ....

πριν φύγουμε από Αθήνα πριν 1,5 χρόνο δίναμε 250 ευρώ για ένα μικρό δυάρι ισόγειο στο περιστέρι.....

Link to comment
Share on other sites

οχι, στο συμβολαιο φαινεται το ποσο κανονικα που πληρωνουμε. αυτος κανει οτι του κατεβει!!!!!μα τι ανθρωποι υπαρχουν πια!!!!!:mad:

 

Με το συμβόλαιο και τις αποδείξεις της τράπεζας να του ζητήσετε πρώτα αναπροσαρμογή και εάν δεν το δεχτεί και είστε αποφασισμένοι να πάτε δικαστικά για αναπροσαρμογή λόγω μεταβολής του δικαιοπρακτικού θεμελίου, με άλλα λόγια των συνθηκών. μιλήστε με δικηγόρο

πριν την τριετία από την υπογραφή του συμβολαίου δεν μπορεί να σας βγάλει από το σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...