Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο ενοίκιο πληρώνετε??


kounelitsa

Recommended Posts

μμμ δεν ξερω τωρα μπερδευτικα.

εμεις δινουμε 600 για 135τμ. παλιο αλλα καλοδιατηρημενο. εχει και αποθηκη , ειναι οροφοδιαμερισμα και σε λιγο θα εχει και μετρο κοντα. τωρα ειναι πολλα αυτα??

 

παντως με 600 στο ριο της πατρας που κοιταζα πριν χρονια (οταν μεναμε εκει) νοικιαζες μονοκατοικια 3 οροφους με κηπο!!!

 

να χεσω την μεγαλουπολη!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παγκράτι, πολυκατοικία του 1995, με αυτόνομη θέρμανση, 85τ.μ. 530 ευρώ και το θεωρήσαμε κελεπούρι γιατί είναι κοντά στη δουλειά μας και ό,τι κοιτάζαμε εδώ γύρω ήταν από 600 και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις μενουμε στην περιφερεια και συγκεκριμενα στο Κιλκις το σπιτι που νοικιαζουμε ειναι ενα διαμερισμα 80τμ.οικοδομη τετραετιας και πληρωνουμε 230 ευρω το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Mε μείωση ενοικίου 50 ευρώ τώρα δίνουμε 380 για 125 τ.μ. οροφοδιαμέρισμα 20ετίας ελεύθερο σχεδόν πανταχόθεν με σοφίτα αποθήκη. Τα καινούρια είναι πιο μικρά και πιο ακριβά αλλά έχει και θέα οπότε δεν το αλλάζω. Για θέρμανση όμως δίνουμε 1.700 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Κωτσους μας εχουν πιασει??? :confused:

 

Που ειναι ολα αυτα τα διαμερισματα που λετε???? Τοσο φθηνο ενοικιο? Ανοιγω τη Χρυση Ευκαιρια και κατω απο 750 για σπιτι ανω των 80 τμ δεν βρισκω εκτος αν ειναι πχ του '80....μήπως μιλατε για παλιες οικοδομες?

 

810 Ευρω δινουμε για 90 τετραγωνικα στα Βριλησσια, απο τα οποια η κουζινα ειναι ημιυπαιθριος. Καλα για τις Βρυξελλες δεν σας το αναφερω γιατι και θα φριξετα αλλα φυσικα θα ειμαι κι εκτος θεματος!

 

Τα ιδια παντως δινει και ο αδερφος μου στην Αργυρουπολη, 800, αλλα για 110 τμ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Κωτσους μας εχουν πιασει??? :confused:

 

Που ειναι ολα αυτα τα διαμερισματα που λετε???? Τοσο φθηνο ενοικιο? Ανοιγω τη Χρυση Ευκαιρια και κατω απο 750 για σπιτι ανω των 80 τμ δεν βρισκω εκτος αν ειναι πχ του '80....μήπως μιλατε για παλιες οικοδομες?

 

810 Ευρω δινουμε για 90 τετραγωνικα στα Βριλησσια, απο τα οποια η κουζινα ειναι ημιυπαιθριος. Καλα για τις Βρυξελλες δεν σας το αναφερω γιατι και θα φριξετα αλλα φυσικα θα ειμαι κι εκτος θεματος!

 

Τα ιδια παντως δινει και ο αδερφος μου στην Αργυρουπολη, 800, αλλα για 110 τμ.

 

Ωχ Βριλήσσια και εσύ?? Και εγώ όταν είδα αυτό το θέμα με το πόσο δίνουν οι άλλες κοπέλες, έπαθα πλάκα.. Αισθάνθηκα το λιγότερο, μακάκας..

Link to comment
Share on other sites

5ετιας οικοδομή πολύ καλή κατασκευή, 80 τμ στην Καλαμαριά πληρώναμε 600 €.

Ζητήσαμε μειωση και η καλή μου ιδιοκτήτρια μου το έκανε 500 €!!!!!!

Σκεφτόμασταν να μετακομισουμε για πιο χαμηλό ενοικιο αλλά τελικά βρηκαμε αυτη τη λύση!!

Μέχρι να μας πάμε σε δικό μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Βριλήσσια και εσύ?? Και εγώ όταν είδα αυτό το θέμα με το πόσο δίνουν οι άλλες κοπέλες, έπαθα πλάκα.. Αισθάνθηκα το λιγότερο, μακάκας..

 

Και να φανταστεις οτι δεν μενω συνεχεια εκει...αστα...Αλλα δεν θα το αντεξω, κι αλλη μετακομιση! Παντως σαν περιοχη δεν την αλλαζω ευκολα, να ειμαι και ειλικρινης...

 

 

5ετιας οικοδομή πολύ καλή κατασκευή, 80 τμ στην Καλαμαριά πληρώναμε 600 €.

Ζητήσαμε μειωση και η καλή μου ιδιοκτήτρια μου το έκανε 500 €!!!!!!

Σκεφτόμασταν να μετακομισουμε για πιο χαμηλό ενοικιο αλλά τελικά βρηκαμε αυτη τη λύση!!

Μέχρι να μας πάμε σε δικό μας!!!

 

Μηπως να παρεις τηλ και τη δικη μου να την πεισεις να μας το κατεβασει??? Το χεις μαλλον, το χεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δίνουμε 630 ευρώ για 100τμ. με πάρκιν στην Καλλιθέα για πολυκατοικία 5 χρονών... Αν ζορίσουν τα πράγματα περισσότερο σκεφτόμαστε και εμείς να μετακομίσουμε.

Ηλίας 5/7/2007

Νικόλας 3/4/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς πρώτο θάλασσα για 90 τμ 550 ?. οροφοδιαμέρισμα με 2 θέσεις πάρκινγκ 7 ετών κατασκευή. υπέροχη θέα με πολλά παράθυρα και τεράστια μπαλκόνια αλλά άμμο από τη θάλασσα σκόνη από το πάρκο δίπλα, φασαρία και πολλά κοινόχρηστα το καλοκαίρι 70 ? και το χειμώνα το λιγότερο 200 ? (πολλά παράθυρα μεγάλη απώλεια θέρμανσης)

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας ειναι 150τ.μ., 20-25 ετων οικοδομη, τριωροφη. ΤΟ διαμερισμα ειναι οροφοδιαμερισμα, μπαλκονι σχεδον περιμετρικα, πρωτος αλλα απο κατω στεγαζεται καταστημα και δεν εχουμε απωλειες. Τα κουφωματα σχετικα καλα, καποιες μικροδιορθωσεις χρειαστηκαν, αλλαξαμε αποροφητηρα οταν το νοικιασαμε και τωρα θα αλλαξουμε και παγκο κουζινας. Εννοειται με συμφωνη γνωμη ιδιοκτητη και τα χρηματα απο το ενοικιο. Τρεις ευρυχωρες κρεββατοκαμαρες, γραφειο, κουζινα και σαλοτραπεζαρια. Α! και η θερμανση με ωρομετρηση (το λεω γιατι τα προηγουμενα σπιτια μας δεν ειχαν) και το πιο καλο, οι ιδιοκτητες που ναι μεν ζουν απο πανω μας, λειπουν σεζον Απριλιο - Οκτωβριο εκτος, και μια θεση παρκινγκ.... 600,00

Link to comment
Share on other sites

Βριλήσσια και εμείς...850 για 135τμ...οροφοδιαμέρισμα...αποθήκη...

και γκαράζ μόνο δικό μας...όχι κοινόχρηστο ή πυλωτή...

Ούτε και από εμάς λείπουν οι ημιυπαίθριοι...αφού το 3ο υπνοδωμάτιο είναι τέτοιος χώρος...

αλλά γενικότερα είναι μεγάλο σπιτάκι...τεράστια μπαλκόνια μπροστά και πίσω...

και η περιοχή είναι super...

 

Η συζήτηση για μείωση...έρχεται οσονούπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς δίναμε 750 για 90 τμ στου Ζωγράφου με πάρκιν, τζάκι, αυτόνομη και ηλιακό. Όμως δεν πήγαινε άλλο και έτσι είπαμε να κάνουμε cost optimization και να πάμε σε πιο φτηνό. Εδώ στην περιοχή είναι πολύ ακριβά γιατί έχουν την ευκολία των φοιτητών αλλά δεν γινόταν να πάμε και πιο μακριά γιατί είναι οι γονείς και των δύο μας τριγύρω και με τα παιδιά είναι μία βοήθεια. Έτσι βρήκαμε 80 τμ με αυτόνομη 500 ευρώ. Μπορεί τα τετραγωνικά να είναι λιγότερα αλλά τα δωμάτια είναι μεγαλύτερα. Όλα τα τετραγωνικά λείπουν από το σαλόνι. Έχει και μπαλκόνια μεγάλα αλλά δεν έχει παρκιν και στην περιοχή μας είναι μειονέκτημα το οποίο δεν το σκέφτηκα καθόλου όταν σκέφτηκα την διαφορά των 250 ευρώ το μήνα. Το τολμήσαμε τον περασμένο Μάρτιο και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί με τα μέτρα τώρα δύσκολα θα μπορούσαμε να βρούμε τα λεφτά για την μετακόμιση.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δίνουμε 630 ευρώ για 100τμ. με πάρκιν στην Καλλιθέα για πολυκατοικία 5 χρονών... Αν ζορίσουν τα πράγματα περισσότερο σκεφτόμαστε και εμείς να μετακομίσουμε.

 

Ααα μια χαρά είστε!!!!!!

Εμείς στην Καλλιθέα πληρώνουμε 605? για 85τμ και θέση σε πυλωτή και ειναι 30χρ πολυκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

εμεις 600 ευρω στη βαρη μεζονετα 130τμ 15ετιας αλλα καλοδιατηρημενο με τζακι και θεα θαλασσα σε σχεση με τα βριλησια νομιζω ειναι καλα αλλα γενικοτερα οταν εψαχνα για σπιτι εβλεπα πολλα εξωφρενικα και σε εξωφρενικεες τιμες

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι τιμές λέτε τώρα;;;;!!!!! 600e 500e!!!!;;;;;; Εμείς δίνουμε στα Χανιά που θεωρείται και πολύ ακριβή πόλη 350e για μονοκατοικία καινούργια στο κέντρο των Χανίων με δικό μας parking 110τ.μ. Μήπως δεν το έχετε ψάξει καλά; Τώρα βέβαια στην Αθήνα δεν ξέρω πόσο πάνε τα νοίκια αλλά για όνομα του Θεού! Δηλαδή με δύο μισθούς και 600 για ενοίκιο+κοινόχρηστα, με δύο παιδιά πως τα βγάζετε πέρα;

Iqvfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παναγιά μου!Δηλαδή καλά κάνω εγώ και λέω και ξαναλέω πως δεν θέλω με τίποτα να αφήσω τα Χανιά μου!!!!Άκου 600ε για 85τ.μ. και 30χρονών το σπίτι. Καλά και οι ιδιοκτήτες δεν έχουν το Θεό τους!!!!!

Iqvfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις μενουμε κοντα μακεδονια παλας , θεσσαλονικη , πριν μετακομισουμε ημασταν σε τριαρι 120 τμ , οικοδομη του '85 και οχι ανακαινισμενο το ενοικιο ηταν 670Ε . Τωρα ειμαστε σε οικοδομη κοντα στην παλια , μεγαλυτερης παλαιοτητας αλλα τουλαχιστον ειναι ανακαινισμενη η κουζινα και τα εσωτερικα κουφωματα και εχει φυσικο αεριο , 100τμ στα 530Ε . Αλλα απο καλοκαιρι λεμε να βγουμε εκτος πολεος , μας βολευει πολυ πολυ περισσοτερο και εχει τριαρια καινουργια σε πολυ καλυτερες τιμες .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

για 85 τμ, 3ος όροφος σε 3οροφη πολυκατοικία 8αετίας με φυσικό αεριο, κοινόχρηστη αποθήκη και χωρίς πάρκινγκ στο αιγάλεω δίνουμε 572. μήπως πρέπει να μετακομίσουμε?

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπώ ρε κορίτσια τι τιμές ειναι αυτες στην Αθήνα :confused: Εμεις μενουμε επαρχία στον Βόλο.Πρόσφατα νοικιασαμε μια ωραία υπερυψομενη μονοκατοικία 110 τ.μ 3 κρεβατοκαμαρες, σαλονι με τζάκι, κουζίνα με ηλεκτρικά εντοιχισμένα, με βεραντα και 2 αυλες μπροσ πισω με γκαζόν στην τιμή των 350 ευρω.Βρισκεται στην περιοχή Αλυκές Βόλου οπου ειναι και η θάλασσα κοντα.Για τον πιτσιρίκο μας εινα super εδω γιατι εχει απλα το παιδάκι να παίζει και για το καλοκαιράκι πας και με τα πόδια στην παραλία.Βέβαια μέσα κεντρο Βόλου εχουν ξεφύγει και εκει οι τιμες γι αυτο ψαχναμε για λίγο πιο έξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μενουμε Χαλανδρι και πληρωναμε 850 ευρω για 95 τμ....το σπιτι ειναι δεκαετιας με πολυ μικρες κ/μ, ημιυπαιθριους κλπ, απλα ειναι ευχαριστο και ησυχο σπιτι κοντα στο μετρο....

Της ζητησαμε μειωση και μας λεει αντε να σας το παω 800!! Πολλα δεν ειναι;

 

Μηπως μπορειτε να μας διαφωτισετε:

 

α. Υπαρχει καποια να μου πει ποσα πληρωνει για παρομοιο σπιτι στην ευρυτερη περιοχη;

 

β. Αν υπογραψω συμφωνητικο με μειωση του ενοικιου για 1 χρονο, και φυγω πριν τελειωσει ο χρονος, χανω την προκαταβολη; (2 ενοικια=1700 ευρω!!!!). Γιατι ετσι μου ειπαν!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...