Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αν επιλέξεις Μικρολίμανο για το τραπέζι μπορούν οι καλεσμένοι να παρκάρουν στα πρώτο μεγάλο ανοιχτό πάρκινγκ που είναι δίπλα στον Ιστιοπλοϊκό και δεν έχει χρέωση με την ώρα. Δίνει όσα θέλει ο καθένας -μιλάμε για τραπέζι εκεί κοντά π.χ. Βόσπορος-.

Εκκλησίες κοντινές είτε η Αγ. Αικατερίνη είτε η Παναγία η Μυρτιδιώτισσα πίσω από το Δελφινάριο εννοώ.

Αν πάτε στη Ζωοδόχο Πηγή για την τελετή τότε καλύτερα να στραφείς από Φρεαττύδα μεριά για τραπέζι, αλλά κι εκεί θα έχεις θέμα με το πάρκινγκ. Το μόνο που δεν ξέρω είναι κατά πόσο υα μπορούσες να απευθυνθείς στο μαγαζί που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από τον Ναό, το γνωστό Porto Leone, που έχει μεγάλο χώρο έξω. Έχω την εντύπωση πως αναλαμβάνουν τραπέζια --πρέπει να είναι και μεζεδοπωλείο δλδ-. Δεν χάνεις τπτ να κάνεις μια ερώτηση.

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

... Τελευταία λύση, αλλά δαπανηρή, το ΠΕΙΡΑΙΑΣ1911 πίσω από τον Αγ. Διονύσιο. Αίθουσα κλασική δεξιώσεων που χωράει τα άτομα που θες, αλλά, και πάλι, θα πάτε σε κλειστό χώρο την Πρωτομαγιά ???? Δύσκολο..

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκει βαφτησα τον γιο μου,μπορεις να κανεις το τραπεζι ακριβως απεναντι στα μαγαζια που εχει αρκει να ειναι ολοι καλεσμενοι της εκκλησιας κ στο τραπεζι,διαφορετικα κανει μ π α μ .

Επισης οι παπαδες στην Αγια Αικατερινη ειναι καταπληκτικοι.

απεναντι νομιζα οτι εχει μονο καφετερια εχει κ για φαγητο?????

ολοι θα ειναι καλεσμενοι και στο τραπεζι

 

το μονο προβλημα γιαυτην την εκλησια ειναι το παρκαρισμα παντως

... Τελευταία λύση, αλλά δαπανηρή, το ΠΕΙΡΑΙΑΣ1911 πίσω από τον Αγ. Διονύσιο. Αίθουσα κλασική δεξιώσεων που χωράει τα άτομα που θες, αλλά, και πάλι, θα πάτε σε κλειστό χώρο την Πρωτομαγιά ???? Δύσκολο..

χαχαχα μονο δαπανηρη το λες εσυ αυτο ??? ειναι αουτς εγω νομιζω :P:p:p:p

 

 

 

 

κοριτσια σας ευχαριστωπολυ ολες

μαλλον για προφ.ηλια μας κοβω αν κ δεν ξερω που θα παρκαρουν θα δουμε ........

ουφ ουφ ......τι με περιμενει

ποτε δεν ειχα φανταστει οτι θα ειναι τοσο ανχοτικο ολο αυτο

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!προκειται το καλοκαιρι να βαφτισω τον μπεμπακο στο ρεθυμνο κρητης!!!ξερει καμια κανενα ομορφο εκκλησακι και καποιο χωρο δεξιωσης που να σας εκανε εντυπωση?σας ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rita_ki απενταντι απο την εκκλησια δεξια ειναι καφετεριες, αριστερα ειναι εστιατορια,κ ακριβως απο κατω ειναι τα γραφεια του ολυμπιακου,εκει εχει ανετο χωρο για παρκιν,εγω το ειχα πει σε ολους κ ειχαν παει ολοι κ παρκαραν κατευθειαν.Ωστοσο το ενα μαγαζι εχει γινει πολυ κυριλε κ μου ειχε δωσει καλη τιμη 28ευρω το ατομο με τα παντα μεσα κ πολυ καλο μενου

Link to comment
Share on other sites

vann se ευχαριστω πολυ !

την κυριακη πρωτα ο θεος θα παω κ στις εκλησιες (αγ.αικατερινη........προφ.ηλια .............κ ζ.πηγης) θα εχω μαζι μου κ τα χαρτια κ του μικρου για να κλεσω την ημερομηνια τουλαχιστον

μετα να μετρησω τους καλεσμενους στο περιπου κ να παν να κλεισω κ τραπεζι

ουφ ξεκινανε οι προετοιμασιες!

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο εκκλησάκι είναι και ο Άγιος Χαράλαμπος. Εμείς βαφτίσαμε εκεί τη μικρή μας κόρη. Έχει πολύ ωραίο προαύλιο χώρο και βολεύει πιο πολύ από όλες τισ εκκλησίες για τα μαγαζιά στο Μικρολίμανο. Δεν ξέρω βέβαια αν σε διευκολύνει απο θέμα χώρου, γιατί είναι σχετικά μικρή.

Link to comment
Share on other sites

αν και βλεπω παλιοτερες δημοσιευσεις .........παρολα αυτα σκεφτομαι να κλεισω τον ΡΗΓΑ στον προφ.ηλια για την βαφτιση του γιου μου

η τιμη που μας ειπε ειναι 20 κ 21 ευρω αναλογ το μενου...........

εχει παει καμια σε καποια εκδηλωση εκει?οχι για φαγητο απλα

θελω εντυπωσεις κοριτσια μου

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο εκκλησάκι είναι και ο Άγιος Χαράλαμπος. Εμείς βαφτίσαμε εκεί τη μικρή μας κόρη. Έχει πολύ ωραίο προαύλιο χώρο και βολεύει πιο πολύ από όλες τισ εκκλησίες για τα μαγαζιά στο Μικρολίμανο. Δεν ξέρω βέβαια αν σε διευκολύνει απο θέμα χώρου, γιατί είναι σχετικά μικρή.

μακαρι να γινοτανε σε αυτο το εκλησακι που λες! ΑΛΛΑ οι καλεσμενοι θα ειναι ειναι παα πολλοι για να χωρεσουν εκει

αυτο το μερος ομως το σκεφτηκαμε για τον θρησκευτικο μας γαμο του χρνου που θα ειναι λιγοι κ καλοι φιλοι !

 

 

κοριτσια ασχετο εχει παει καμια σε εκδηλωση στον ρηγα στον προφ.ηλια????????

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ όμορφο εκκλησάκι είναι και ο Άγιος Χαράλαμπος. Εμείς βαφτίσαμε εκεί τη μικρή μας κόρη. Έχει πολύ ωραίο προαύλιο χώρο και βολεύει πιο πολύ από όλες τισ εκκλησίες για τα μαγαζιά στο Μικρολίμανο. Δεν ξέρω βέβαια αν σε διευκολύνει απο θέμα χώρου, γιατί είναι σχετικά μικρή.

μήπως κάτω από την εκκλησία στα Βοτσαλάκια δίνουν το χώρο για τραπέζι βάφτισης, catering κλπ; ξέρω ότι έχει καφετέρια εκεί, αλλά αν γινόταν αυτό θα βόλευε παρκάρισμα και για τα δύο- εκκλησία και τραπέζι ;)

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα κι εγώ αν ξέρετε για Ρήγα, το μόνο που ξέρω είναι για καλό φαγητό. Αλήθεια έχει τύχει κανείς σε εκδήλωση;

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

Εκκλησια που επιτρεπει τα παντα απο στολισμο ειναι η Ζωοδοχου πηγη στα Λιονταρι στον Πειραια, εκει εκανα τον γαμο μου. Εξω εχει πολυ χωρο για caterng ρωτηστε αν δινουν τον χωρο.

Link to comment
Share on other sites

marcopolo εκι τελικα εκλεισα για την βαφτιση του γιου μου ..............:-P

βεβια μας ειπαν ΟΧΙ σε μπαλονια ουτε μεσα κ εξω............στην βεραντα εξω μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε ειπαν (εκτος απο μπαλονια ) :D

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eκει εκανα τον γαμο μου τελειος ο παπας και ο γαμος εγινε εξω ανοιξη με θεα το ηλιοβασιλεμα και σε αφηνουν να κανεις οτι θελεις απο διακοσμηση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τραπεζι οχι δεν εκλεισα δυστυχως ακομα:?:-?:?

 

σκεφτομαι να κλεισω μια ταβερνα στον πρ.ηλια ..................20 κ 21 ευρω το ατομο........ανοιχτος χωρος πανω

δεν ξερω ομως δεν ειμαι σιγουρη

καμια ιδεα?

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ένα μαγαζί στην Καλλιθέα , είναι ψηλά στην Δοϊράνης έχει "Ποντιακή" κουζίνα, και έχει πανέμορφο χώρο στην πίσω μεριά του , από τιμές ξέρω ότι είναι πολύ καλές .

και πραγματικά το μαγαζί είναι πολύ όμορφο και πολύ καλαίσθητο,και το φαγητό τέλειο !!! εάν θες μπορείς να πας να του ρίξεις μια ματιά .

Link to comment
Share on other sites

Η Ζωοδόχος Πηγή είναι πολύ καλή. Εκεί έκανα και εγώ τη βάφτιση της μεγάλης μου κόρης. Το κέτεριγκ στο χώρο της εκκλησίας το σκέφτεσαι? Εχω τύχει καλεσμένη σε γάμο που έκαναν το κέτεριγκ στο προαύλιο και ήταν πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα σκεφτει αλλα δεν μας χωραει καταρχην ............

κατα δευτερον θα ειμαστε σχεδον στον δρομο αφου γυρω γυρω αν ειδες εχουν ολο μουσαμαδες κτλ ........... ε να διασκεδαζω κ να στριβει το λεωφορειο στα 2 μετρα δεν αρεσει κ τοσο στην πεθερουλα μου

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις ενα κετερινγκ να το κανεις στην μεγαλη αυλη που εχει εξω??? Πιο οικονομικα θα σου βγει και εχει πολλες δυνατοτητες για στολισμο. Εγω εκανα εξω τον γαμο την ωρα του ηλιοβασιλεματος και ηταν τελεια!!!! Περναγαν και τα καραβια εκεινη την ωρα και σφυριζαν. Ειχα κανει πολυ δουλεια με διακοσμηση εξω στον χωρο αλλα ηταν τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...