Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρισμένοι γονείς!


Recommended Posts

 

Ξέρεις τι λένε για τις απόψεις . Καθένας έχει απο μία.Για μένα η άποψη σου είναι τεκμηριωμένη λογικά και συναισθηματικά .Μπορούμε όμως απο την άποψη-εμπειρία σου να διαμορφώσουμε κανόνα-νόμο ? Και αν μπορούμε , τι γίνεται με τις εξαιρέσεις?Απλά τους τσουβαλιάζουμε όλους ....Ωραία λογική!!!

 

Οχι, η άποψή μου, τα εσώψυχά μου αν θες, δεν διαμορφώνουν νόμο... άλλοι είναι αυτοί που βγάζουν τους νόμους και υποθέτω ότι κάπου βασίζονταν Φώτιε για να τους βγάλουν... και μάλλον τα κίνητρα για να για να διαμορφώσουν μια γνώμη και να την κάνουν νόμο δεν ξεκινουν μετά τη γέννηση ενος παιδιού αλλά πολύ πολύ πιο πριν, πολύ πιο βαθια στη ψυχολογία του ανθρώπου και ξεχωριστά της γυναίκας και του άντρα... ισως είναι αυτό το βίωμα που δεν περιγράφετε με λόγια αλλά με ψυχή και που δυστυχώς για σένα και για όσους αποτελούν την εξαίρεση,δεν είναι δυνατόν να το νιώσουν... και σίγουρα Φώτιε με τις εξαιρέσεις δεν φτιάχνεις νόμο, έτσι δεν ειναι ? και η εξαίρεση πρέπει να έχει περισσότερη δύναμη απο το βίωμα για να επικρατήσει... δύσκολο όμως εως αδύνατο... αυτή η ψυχή, όπως λέω εγώ, εχει βαθιες ρίζες.. απο τότε που το κορίτσι γίνεται γυναίκα.... δεν ξεριζώνεται Φώτιε!!!

και πάλι όμως εδώ πρέπει να πούμε ότι υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις και απο τη μεριά της γυναίκας... που όμως μόλις ακουστεί κάτι τέτοιο, κάνει τεράστιο θόρυβο! ειναι το αδιανότητο, το αφύσικο... γιατί άραγε ?

 

-----------------------------------------------------------------------Σε αυτό που λες θα συμφωνήσω 100% , θα τονίσω όμως οτι αυτό γίνεται ανεξαρτήτως φύλου.

-----------------------------------------------------------------------

Δηλαδή , οι ιστορίες των γυναικών είναι αληθινές ενώ των αντρών μυθοπλασίες??

Η αφορμή που έγραψα σε αυτό το φόρουμ , ήταν αυτή .Πέσανε πάνω σε ένα άντρα να τον φάνε , επειδή αυτές είναι "καμμένες ".Αν δεν μπορεί κάποιος να συμμετέχει σε μια συζήτηση χωρίς εμπάθεια , δεν συμμετέχει , πόσο πολύ περισσότερο να συμβουλέψει .

 

Κάπου έγραψα πως δεν είμαι απόλυτη.... δεν μου το υπογράμμισες ;)

οχι Φώτιε, απλά έχετε μεγαλύτερο ποσοστό νίκης στα ψέματα απ΄ότι οι γυναίκες... και επειδή η άμυνά σας είναι η επίθεση, για να πονέσει πρέπει να την καλύψετε με ψέμματα.... και εμεις επειδή εχουμε καει απο το χυλό φυσάμε και το γιαούρτι...

και ακριβώς επειδή ως επι των πλείστων ειναι ενα γυναικοκρατούμενο φόρουμ, δεν έχουμε κανέναν ενδοιασμό να πουμε την αλήθεια μεταξύ μας... δεν ανησυχούμε μήπως και τσαλακωθούμε.... οπότε το ίδιο περιμένουμε και απο εναν άντρα και θέλουμε πολύ να βλεπουμε μπαμπάδες να μοιράζονται τα προβλήματά τους, τις σκέψεις τους.... πίστεψέ με, βοηθάει... δεν μας παρηγορεί, αλλά βοηθάει... επίσης δεν εχουμε σκοπό "να φάμε" κανέναν... μπορεί να του "σερβίρουμε το πιάτο" μα αν δεν υπάρχει λόγος δεν θα κάτσει "να τον φάμε"

 

-----------------------------------------------------------------------

Όμως μην απορείτε που οι συζητήσεις σας θα είναι πάντα γυναικοκρατούμενες με αυτά τα δεδομένα.

 

Για πες μου θα ήταν ωραίο να τσουβαλιάσω ένα ολόκληρο φόρουμ για αυτές τις εμπαθείς γυναίκες?

 

Καλημέρα

Φώτιος

 

Δεν απορούμε Φώτιε... ξέρουμε πως η ευαισθησία και η ανάγκη για επικοινωνία και μάλιστα σε κοινά προβλήματα, συναντάται περισσότερο στις γυναίκες απο οτι στους αντρες... μπορεί να διαβαζετε κάποια θέματα αλλά δύσκολα θα μπειτε να γράψετε, να εκφραστείτε.... όπως έγραψες και εσυ, μπήκες γιατι ένιωσες πως επιτεθήκαμε σε κάποιον και σίγουρα θέλησες να γράψεις δυο λογια για να του συμπαρασταθεις... να του θυμίσεις πως δεν ειναι μόνος του... μα αυτο κάνουμε κι εμεις!!! αλλά, τι να γράψεις βρε Φώτιε σε μια γυναίκα, σε μια μανα που έχει ξυλοκοπηθεί απο τον υποτιθέμενο σύντροφό της, ή την έχει διώξει απο το σπίτι και δεν δίνει δεκάρα είτε συναισθηματική είτε σε μορφή ευρώ? τι να πεις σε μια γυναίκα που μεγαλώνει μονη το/τα παιδιά της και μετά απο χρόνια έρχεται κάποιος που θυμήθηκε ότι ειναι γονιος και διεκδικεί ότι του κατέβει ? το τελευταιο που θα ήθελε να ακούσει ειναι να την θεωρήσουν εμπαθη... και δεν αναφέρομαι σε κάποιο μέλος συγκεκριμένα, μιλάω γενικα...

 

Τέλος πάντων επειδή μάλλον πάλι πήρα φόρα, λέω να το σταματήσω εδώ... παω να ακουσω μουσικούλα να έρθω στα ισα μου... κατι τελευταιο... διάβασα πως είσαι σε διάσταση και πως ο pico δεν εχει χωρίσει ακόμα... να θυμάστε, είστε ακόμα στη αρχή του τέλους... εδώ ειναι συνήθως τα χειρότερα... τώρα χρειάζεται υπομονή, ψυχραιμία και όλη τη θετικότητά σας στα παιδιά!!! σε κάτι που τελειώνει πρέπει να δώσουμε όμορφες εικόνες για να έχουν ελπίδες πως το καινούριο που ακολουθεί είναι το καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βέβαια κάπου βασίζονταν όταν βγάζανε τους νόμους.Πάντως όχι σίγουρα σε συναισθήματα , ψυχές κ.α. Βασίζονταν σε μία πραγματικότητα πατριαρχικής οικογένειας , που μόνο ο άντρας δούλευε και η γυναίκα είχε το νοικοκυριό και τα παιδιά , όταν τότε η θέση της γυναίκας ήταν υποτελής στον άντρα , ακόμα και νομικά.

Τα πράγματα απο τότε , γλυκιά μου mirantini , έχουν αλλάξει αρκετά , δεν συμφωνείς???

 

Αν κρίνεις μόνο απο την δική σου εμπειρία και βγάζεις συμπέρασμα και απόφαση για όλο τον κόσμο , τότε περιττεύει η συζήτηση.Ο νόμος αυτός λοιπόν να το θυμηθείς θα εκσυγχρονιστεί με την σειρά του όχι μόνο γιατί δεν είναι ηθικός αλλά γιατί θα πρέπει να συμβαδίσουμε με το ευρωπαικό καθεστώς!!! Κάπου χρειάζεται και η Τρόικα τελικά!

 

Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ στην εξαίρεση μιας κατάστασης και να μην καλύπτεσαι νομικά απο ένα απαρχαιωμένο νόμο !

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια κάπου βασίζονταν όταν βγάζανε τους νόμους.Πάντως όχι σίγουρα σε συναισθήματα , ψυχές κ.α. Βασίζονταν σε μία πραγματικότητα πατριαρχικής οικογένειας , που μόνο ο άντρας δούλευε και η γυναίκα είχε το νοικοκυριό και τα παιδιά , όταν τότε η θέση της γυναίκας ήταν υποτελής στον άντρα , ακόμα και νομικά.

Τα πράγματα απο τότε , γλυκιά μου mirantini , έχουν αλλάξει αρκετά , δεν συμφωνείς???

 

Αν κρίνεις μόνο απο την δική σου εμπειρία και βγάζεις συμπέρασμα και απόφαση για όλο τον κόσμο , τότε περιττεύει η συζήτηση.Ο νόμος αυτός λοιπόν να το θυμηθείς θα εκσυγχρονιστεί με την σειρά του όχι μόνο γιατί δεν είναι ηθικός αλλά γιατί θα πρέπει να συμβαδίσουμε με το ευρωπαικό καθεστώς!!! Κάπου χρειάζεται και η Τρόικα τελικά!

 

Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ στην εξαίρεση μιας κατάστασης και να μην καλύπτεσαι νομικά απο ένα απαρχαιωμένο νόμο !

 

Αυτά.

 

Φωτιε είμαι συναισθηματικός άνθρωπος.... και έτσι προσπαθώ να προσεγγίσω τους ανθρώπους... λειτουργώ με οτι νιώθω, με τη λογική μου και

δεν ψάχνω για νόμους και κανόνες... ας πούμε οτι αυτοί υπάρχουν στη ζωή μου για τυπικούς λόγους... οχι για να καλύπτομαι απο αυτούς αλλά για να προστατεύομαι αν χρειαστει... και το ίδιο ακολούθησα και με το διαζύγιό μου... ναι μεν σε κάποιο νόμο πρέπει να βασίζεται αλλά δεν μπορώ να παραμερίσω τα συναισθήματα του παιδιού μου, τις ανάγκες του και το γεγονός οτι έχει και πατέρα... παρότι πιστεύω ακράδαντα ότι δεν του άξίζει.... τώρα, αν δω οτι για κάποιο λόγο πρέπει να προστατευτούμε απο το νόμο, ναι θα τον χρησιμοποιήσω...

 

Την εμπειρία μου την αναφέρω βρε Φώτιε, αλλά απόφαση για όλο τον κόσμο δεν βγάζω!!!! απο που και ως που ? τι έγραψα και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα ?

επίσης, πέρα από το ερώτημά σου για νόμους, θα ήθελες να γράψεις κάτι για τη δική σου περίπτωση ?

Link to comment
Share on other sites

mirantini ,

 

δεν πρόκειται να κάνω κάποια προσωπική δήλωση σχετικά με τα προβλήματα μου και της οικογένειας μου μιας και ούτε καν το μικρό σου όνομα δεν γνωρίζω!!!:DΤους έχω αναφέρει τους λόγους σε προηγούμενες απαντήσεις!

 

Η περίπτωση βέβαια που περιγράφεις για το διαζύγιο σου , φυσικά και δεν χωράει συζήτησης επιμέλειας μιας και ο πρώην σου προφανώς δεν ενδιαφέρεται..και μπορεί και οι περισσότεροι να μην ενδιαφέρονται.Όμως υπάρχουν και αυτοί που ενδιαφέρονται.Ας συμπεριλάβω και τον εαυτό μου σε αυτούς.

 

Ούτε εγώ ακολουθώ κανόνες και νόμους στις σχέσεις μου , αλλά καλό είναι να μάθω τις τεχνικές λεπτομέρειες εφόσον μου χρειαστούν.Μια ερώτηση ποτέ δεν βλάπτει άλλωστε.

 

Αν εσύ δεν καταλαβαίνεις οτι ο νόμος περι επιμέλειας είναι εντελώς ηλιθ...ς σκέψου οτι μεγαλώνεις αγόρι, όπως διάβασα, και μακάρι να μην του συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο στο μέλλον αλλά αν....????

Τότε ίσως καταριφθούν πανηγυρικά αυτά που υποστηρίζεις σήμερα.Βέβαια σου αναγνωρίζω οτι είσαι σαφής πως δεν είσαι απόλυτη και τις απόψεις σου , τουλάχιστον τις επιχειρηματολογείς , όπως ξαναείπα , λογικά και συναισθηματικά.

 

Φίλικα

Φώτιος

Link to comment
Share on other sites

mirantini ,

 

δεν πρόκειται να κάνω κάποια προσωπική δήλωση σχετικά με τα προβλήματα μου και της οικογένειας μου μιας και ούτε καν το μικρό σου όνομα δεν γνωρίζω!!!:DΤους έχω αναφέρει τους λόγους σε προηγούμενες απαντήσεις!

 

εγώ, δεν το βλέπω σαν δηλωση... μπήκες σ΄αυτο το φόρουμ για κάποιο λόγο, έτσι δεν ειναι ? ίσως γιατι ένιωσες την ανάγκη να μοιραστείς τις σκέψεις σου ακόμα και αν δεν τις γράφεις... θέλησες όμως να διαβάσεις ιστορίες ανθρώπων που είναι στην ίδια θέση με σένα... δεν νομίζω ότι το έκανες για νομική ενημέρωση γιατί τότε θα απευθυνόσουν αλλου... οκ, σεβαστοί οι λόγοι που αναφέρεις πιο πάνω... και κάτι για να χαλαρώσουμε λιγο, προτείνω να σου λέμε κάθε μέρα απο ένα όνομα ώστε να μας γράφεις και κάτι απο τους προβληματισμους σου :lol:

 

 

Αν εσύ δεν καταλαβαίνεις οτι ο νόμος περι επιμέλειας είναι εντελώς ηλιθ...ς σκέψου οτι μεγαλώνεις αγόρι, όπως διάβασα, και μακάρι να μην του συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο στο μέλλον αλλά αν....????

 

έχοντας αντιμετωπίσει τον πατέρα του και το γεγονός ότι μεγαλώνω αγόρι και βλέποντας μερα με τη μέρα πόσο τελικά επηρεάζουν το χαρακτήρα του παιδιού τα γονίδια!!!!! ναι, αυτό ειναι κάτι που με προκαλεί να καταβάλλω ακόμη μεγαλύτερη προσπάθεια για να μεγαλώσω εναν άντρα λογικο, ώριμο με σεβασμό και εκτίμηση στους άλλους....στις γυναίκες... με φοβίζει η σκέψη της αποτυχίας και γνωρίζω οτι το μεγαλύτερο ποσοστό ευθύνης θα είναι δικό μου...

 

 

Τότε ίσως καταριφθούν πανηγυρικά αυτά που υποστηρίζεις σήμερα.Βέβαια σου αναγνωρίζω οτι είσαι σαφής πως δεν είσαι απόλυτη και τις απόψεις σου , τουλάχιστον τις επιχειρηματολογείς , όπως ξαναείπα , λογικά και συναισθηματικά.

Φίλικα

Φώτιος

 

Βλέποντας συγγενείς, φίλους και κυρίως τον ίδιο μου τον πατέρα, ε δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να είμαι απόλυτη... οχι, δεν βράζουν στο ίδιο καζάνι όλοι οι άνθρωποι... (μόνο μια συγκεκριμένη ομάδα και αυτό το έχω αναφέρει παλαιότερα, καρατσεκαρισμένο δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θέλησες όμως να διαβάσεις ιστορίες ανθρώπων που είναι στην ίδια θέση με σένα...

----------------------------------------------------------------------

και κάτι για να χαλαρώσουμε λιγο, προτείνω να σου λέμε κάθε μέρα απο ένα όνομα ώστε να μας γράφεις και κάτι απο τους προβληματισμους σου :lol:

 

Αυτό είναι αλήθεια και πέρα απο την πλάκα δεν σου κρύβω οτι έχω χαλαρώσει αρκετά παρακολουθώντας το φόρουμ!!!

Έχει και κάποια διασκεδαστικά θέματα!!!!Όρεξη να'χεις!!

---------------------------------------------------------------------΄

Έλεγα και εγώ μπας και συστηθείς αλλά δεν.............

 

Λοιπόν , ας μοιραστώ ένα σοβαρό μου λόγο γιατί δεν θέλω να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου...(πολύ μοίρασμα έχω κάνει)

Γιατί η κατάσταση , νομίζω ,είναι ακόμα ρευστή και ίσως και οι δύο να θέλουμε να γίνει κάποια προσπάθεια που σίγουρα θέλει τον χρόνο της να ωριμάσει και δεν θέλω να εκθέσω την γυναίκα μου και την οικογένεια μου , έστω ιντερνετικά , για κάτι για το οποίο και εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος και αποφασισμένος..

 

Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια και πέρα απο την πλάκα δεν σου κρύβω οτι έχω χαλαρώσει αρκετά παρακολουθώντας το φόρουμ!!!

Έχει και κάποια διασκεδαστικά θέματα!!!!Όρεξη να'χεις!!

---------------------------------------------------------------------΄

Έλεγα και εγώ μπας και συστηθείς αλλά δεν.............

 

Λοιπόν , ας μοιραστώ ένα σοβαρό μου λόγο γιατί δεν θέλω να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου...(πολύ μοίρασμα έχω κάνει)

Γιατί η κατάσταση , νομίζω ,είναι ακόμα ρευστή και ίσως και οι δύο να θέλουμε να γίνει κάποια προσπάθεια που σίγουρα θέλει τον χρόνο της να ωριμάσει και δεν θέλω να εκθέσω την γυναίκα μου και την οικογένεια μου , έστω ιντερνετικά , για κάτι για το οποίο και εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος και αποφασισμένος..

 

Αυτά..

 

το καλύτερο απο όσα έχεις γράψει!!! απο τη μία γιατί υπάρχει ακόμη ελπίδα και θέληση για επιπλέον προσπάθεια και απο την άλλη γιατί θεωρείς οτι θα εκθέσεις τη γυναίκα σου μέσα απο ενα ανώνυμο φόρουμ, οπου δεν ξέρουμε αν είσαι ο Φώτιος, ποιος Φώτιος και πόσο μάλλον ποια είναι η οικογένειά σου!!

αυτό σε μένα μεταφέρεται πως αν γράψεις κάτι, νιώθεις πως θα εκθέσεις τη γυναίκα σου στον ίδιο σου τον εαυτο κατι το οποίο δεν το επιθυμεις και πολύ καλά κάνεις... πέρα του οτι ο διάολος έχει πολλά ποδάρια και ποτέ δεν ξέρεις...

γνώμη μου ? αν μου επιτρέπεις... μη χαλιέσαι διαβάζοντας αρνητικές ιστορίες... δεν βοηθάνε τώρα που η καταστασή σας ειναι ρευστή...

 

καλή σου μέρα... :-P

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η κατάσταση , νομίζω ,είναι ακόμα ρευστή και ίσως και οι δύο να θέλουμε να γίνει κάποια προσπάθεια που σίγουρα θέλει τον χρόνο της να ωριμάσει και δεν θέλω να εκθέσω την γυναίκα μου και την οικογένεια μου , έστω ιντερνετικά , για κάτι για το οποίο και εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος και αποφασισμένος..

 

Αυτά..

;)

σωστος!

καλη συνεχεια και καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω πω !!!!! Πανηγυρική επιστροφή του Μιραντινίου!!!

 

Καλημέρα σε όλους και όλες .

 

Διαβάζω μέρες τώρα τις απόψεις σας και προσπαθούσα να καταλάβω προς τι αυτός ο διαχωρισμός.... Τι ήταν αυτό που έκανε τον Φώτιο να θεωρήσει ότι τσουβαλιάζουν οι γυναίκες όλους τους άνδρες στο θέμα του διαζυγίου?

Τελικά είδα την αφορμή που έγραψε εδώ και όπως είπε ήταν η αδικη επίθεση κατά του Πίκο...

Δεν είναι τα πράγματα ακριβώς έτσι όμως αγαπητέ συμφορουμίτη. Για όλα υπάρχει κάποια αιτία και όπως έχω γράψει και παλιότερα στον Πίκο και στη δική του περίπτωση το να οδηγηθείς σε νομικές οδούς για να πάρεις πράγματα απο το σπίτι που ζούσες...πράγματα που υπάρχουν στο σπίτι που ζει το παιδί σου και το ίδιο να βιώνει τέτοιες "βιαιες για τον παιδικό του κόσμο" καταστάσεις σίγουρα δεν οδηγεί σε σωστά αποτελέσματα. Τώρα θέλει μεγάλο αγώνα και υπομονή για να έχει αυτό που επιθυμεί απο το ίδιο του το παιδί. Το παιδί νιώθει και κρίνει και ότι κι αν του πει ο οποιοσδήποτε ξέρει να διεκδικεί. Δεν είναι το παιδί της και το παιδί σου είναι το παιδί σας και όσο και να μιλά κανείς για το πόσο σε μέτρηση χρόνο μαζί του έχει αυτό που στο τέλος μετρά είναι τι χρόνο σε ποιότητα έχει. Προσπάθεια με καλή διάθεση και χαμόγελο χρειάζεται και όλα θα γίνουν καλύτερα ...

Τώρα ας πω κι εγώ την άποψη μου αφού όπως ειπώθηκε έχει ο καθένας μας μιία και μιας και είμαστε σε ένα φόρουμ συζητήσεων και απόψεων το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε είναι να την εκφράσουμε.

Αν το ερώτημα είναι αν υπάρχει εύκολο διαζύγιο η απάντηση για μένα είναι όχι. Διότι και πονά και απογοητεύει και δυσκολεύει και και και....

Αν το ερώτημα είναι αν μπορεί να γίνει ένα διαζύγιο καλό...ναι μπορεί να γίνει με ορισμένες προυποθέσεις και αυτές για μένα είναι:

Επικράτηση αυτοσεβασμού και σεβασμού προς το παιδί/α μας πρώτα απο όλα

Έλλειψη (όσο μπορεί να γίνει) εγωισμού

Ανοιχτομυαλιά στα συμφέροντα του παιδιού

Και φυσικά πολλά θα συντελέσουν ακόμα αλλά αν υπάρχουν αυτά τα άλλα θα έρθουν.

Το τυπικό των επισκέψεων πρέπει να υπάρχει για την σταθερότητα της ζωής του παιδιού αλλά ως το ελάχιστο δυνατό και όχι ως το μόνο. Από εκεί και πέρα όταν οι συνθήκες της ζωής του παιδιού το επιτρέπουν (διάβασμα, δραστηριότητες κλπ) και το παιδί θέλει μπορεί να συναντά τον άλλο του γονιό όσο θέλει.

Όλα αυτά τα γράφω όχι ως θεωρία αλλά επειδή τα βιώνω. Δεν έγινα ούτε εγώ ούτε ο πρώην συζυγος ξαφνικά άγγελοι εξ ουρανού αλλά η αγάπη μας για τα παιδιά μας υπερτερεί και καθοδηγεί.

Αν όμως υπάρχει ακόμα περιθώριο σε ένα ζευγάρι να βρει λύσεις και να "ξεσκονίσει" την αγάπη του οφείλει να το κάνει....

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω πω !!!!! Πανηγυρική επιστροφή του Μιραντινίου!!!

 

Καλημέρα σε όλους και όλες .

 

.

 

Καλημέρα Catrinaki.... είχε μια ψυχρούλα αυτές τις μέρες και είπα να κατεβάσω καναδυο σεντονάκια....:oops:

τώρα που ξαναζέστανε η ατμόσφαιρα, το νιώθεις δεν το νιώθεις και εσυ ? ε, μάλλον θα χαλαρώσω παραλιακά....!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...