Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απόξεση και πόνος


birmgirl

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα birmgirl!

Πόνοι όπως της περιόδου είναι φυσιολογικό να υπάρχουν για μια το πολύ δύο μέρες. Εάν είναι πιο δυνατοί και επιμένουν καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου άμεσα. Έκανα κι εγώ την άνοιξη και πόνεσα, είναι λογικό άλλωστε, ο οργανισμός προσπαθεί να προσαρμοστεί στα καινούργια δεδομένα.

Περαστικά σου και μείνε ψύχρεμη.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς περαστικά σου! Λυπάμαι πολύ που έπρεπε να το περάσεις αυτό μόνη σου...

Εγώ έκανα απόξεση στην 9η εβδομαδα λόγω παλλίνδρομης και μπορώ να σου πω ότι πονούσε πολύ, περισσότερο από την περίοδο, αλλά ο πόνος κράτησε μόνο μια μέρα, άντε δύο. Ο γιατρός σου σύστησε κάποιο φάρμακο για τον πόνο? Μίλησέ του, να μην φοβάσαι να τον ρωτάς, στο κάτω κάτω δουλειά του είναι.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε νιώθω! Η απόσταση δεν βοηθάει σίγουρα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι σε περίπτωση που οι πόνοι δεν υποχωρήσουν μέχρι αύριο βράδυ και εάν το αίμα είναι περισσότερο από της περιόδου να παρακολουθώ τα μηνύματα σου και να καλέσω τον γιατρό μου να ρωτήσω τι μπορείς να κάνεις. Πονάς πολύ τώρα, είναι πιο δυνατοί από στη περίοδο? Αν όχι, ηρέμησε, όλα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάποιο παυσίπονο και μάλλον θα πρέπει να περιμένεις μέχρι αύριο για να δεις πως εξελίσσονται τα πράγματα. Αλλά αν επιμένουν οι πόνοι τρέχα στο νοσοκομείο, μην τρέπεσαι να τους ενοχλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο φόβος είναι κακός σύμβουλος!!! Ηρέμησε και μην ανησυχείς. Πάρε καμία φίλη σου για να είναι μαζί σου, μην μείνεις μόνη την νύχτα. Το λέω για να νιώσεις πιό ασφαλής. Πάντως να ξέρεις ότι αυτό που πρέπει να σε προβληματίσει είναι μόνο αν ξεκινήσει ακατάσχετη αιμορραγία.

Αυτό είναι το δήγμα ότι κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατάλαβα... Κοίτα, αν αυτό σε κανει να νιώσεις καλύτερα γράψε τακτικά πως είσαι και θα προσπαθήσω να παρακολουθήσω τα μηνύματά σου. Τώρα σχολάω και θα το έχω κλειστό για μιά ώρα περίπου. Μην πανικοβάλλεσαι όμως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουκλα μου καλησπερα μολις διαβασα τα μυνηματα σου πως εισαι;Περασα και εγω τα ιδια πριν ενα μηνα.Την πρωτη μερα ειχα αρκετο πονο και πηρα παυσιπονα και παρα πολυ αιμα που οταν ρωτησα τον γιατρο μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.Να σε ρωτησω κατι πλιν την παυσιπονη που σου εκαναν σου εδωσαν καποια φαρμακα να πινεις;Αν θελεις να ρωτησεις κατι να με ρωτησεις ειμαι νοσηλευτρια.Σε φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Γυναικολογο στην κυπρο δεν εχεις;Αν εχεις παρτον τηλεφωνο να σου δωσει κατι για τον πονο και αν δεν μπορεις πες μου τι παυσιπονα εχεις να σου πω τι να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα παναντολ που ειναι ακηνδυνο.Μην κανεις μπανιο σημερα απλα παρε το παυσιπονο και ξαπλωσε να ηρεμησεις και σιγα σιγα θα σου περασει ο πονος.Μην φοβασε ολα θα περασουν.Αν δεις ομως οτι δεν σου περναει πηγαινε στον γιατρο που σου εκανε την επεμβαση.Ολα θα πανε καλα.Οτι χρειαστεις στιλε μου μηνυμα.Ενταξει;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πονας και δεν εχεις πολυ αιμα να κανεις αλλα αν πονας ακομα και εχεις αρκετο αιμα καλο θα ηταν να το αποφυγεις.Δεν ειναι επικυνδινο αλλα καλυτερα να σου περασει ο πονος και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...