Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΜΗ τεστ (Αντιμυλλέριος Ορμόνη)


Recommended Posts

κοριτσια μηπως μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για τις παρακατω εξετασεις?τις εκανα 2 μερα περιοδου.να σημειωσω οτι ειμαι 25 χρονων και οτι εχω πολυκυστικες.

 

fsh 6,9 με φ.τ 3.5-12.5

lh 9,1 με φ.τ 2.4-12.6

ε2 41,1 με φ.τ 24.5-195

prl 246.9 με φ.τ 102-496.

 

τι λετε?να πω την αληθεια περιμενα την fsh πιο χαμηλη για την ηλικια μου.εσας πως σας φαινονται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Καλημέρα

Έκανα εξέταση ΑΜΗ και μου βγήκε 9,6 pmol/l....Με δείχνει στη χαμηλή γονιμότητα (2,3 - 15,7 pmol/l)...

Είναι δυνατόν να υπάρχει και αυτό το πρόβλημα? :-( Εχω απογοητευτεί πλέον.

 

Στην πρώτη μου εξωσωματική με διέγερση είχα ανταπόκριση...μου πήραν 8 ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 6.

Τι να σημαίνει αυτή η ΑΜΗ? Παίζει ρόλο και που την κάνεις????????

Την έκανα σε μικροβιολογικό στην πόλη μου? Μήπως έπρεπε να την κάνω σε διαγνωστικό στη Θεσσαλονίκη?

 

:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα

 

ποια μέρα του κύκλου γίνεται η ΑΜΗ;

 

Δεν την έχω κάνει ποτέ τη συγκεκριμένη εξέταση Εδώ στο φόρουμ την έχω μάθει όσα χρόνια κάνω προσπάθειες δεν μου την έχει πει κανένας γιατρός.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ποια μέρα του κύκλου γίνεται η ΑΜΗ;

 

Δεν την έχω κάνει ποτέ τη συγκεκριμένη εξέταση Εδώ στο φόρουμ την έχω μάθει όσα χρόνια κάνω προσπάθειες δεν μου την έχει πει κανένας γιατρός.

 

 

Καλησπέρα!!!!

Εμένα δεν μου ειχαν πει να την κανω καποια συγκεκριμένη μερα! Μου είπαν οτι γινεται οποιαδήποτε μερα του κύκλου!!! Το μονο που χρειαζεται ειναι να πας σε έγκυρο εργαστήριο γιατι δεν την μετράνε ολοι σωστα!

Καλη επιτυχία !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλησπερα , χρειαζομαι την πολυτιμη βοηθεια σας .

6η μερα του κυκλου εκανα ελεγχο της ΑΜΗ , ευρεθεισα τιμη : 140 . Οι τιμες του εργαστηριου ειναι οι παρακατω :

0,0 - 2,2 πολυ χαμηλη γονιμοτητα

2,2 - 15,7 χαμηλη γονιμοτητα

15,7 - 28,6 αριστη γονιμοτητα

>48,5 πολυ υψηλη γονιμοτητα

 

Εαν καποια κοπελα γνωριζει να με βοηθησει σας παρακαλω γιατι δεν μπορω να επικοινωνησω με το γιατρο μου αμεσα . Εχω κανει και αλλες εξετασεις , αν πιστευετε οτι θα βοηθησουν ευχαριστως να τις γραψω

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα , χρειαζομαι την πολυτιμη βοηθεια σας .

6η μερα του κυκλου εκανα ελεγχο της ΑΜΗ , ευρεθεισα τιμη : 140 . Οι τιμες του εργαστηριου ειναι οι παρακατω :

0,0 - 2,2 πολυ χαμηλη γονιμοτητα

2,2 - 15,7 χαμηλη γονιμοτητα

15,7 - 28,6 αριστη γονιμοτητα

>48,5 πολυ υψηλη γονιμοτητα

 

Εαν καποια κοπελα γνωριζει να με βοηθησει σας παρακαλω γιατι δεν μπορω να επικοινωνησω με το γιατρο μου αμεσα . Εχω κανει και αλλες εξετασεις , αν πιστευετε οτι θα βοηθησουν ευχαριστως να τις γραψω

 

αν έχεις πολυκυστικές είναι φυσιολογική η τιμή! συνήθως πάνω από 50 έχουν οι γυναίκες με πολυκυστικές ωοθήκες...

kWVKp2.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις . όχι δεν έχω πολυκυστικες. πριν μια εβδομάδα έκανα υπέρηχο μήτρας & ωοθηκων και ήταν καθαρό. Επίσης η fsh , Lh , προλακτινη και τεστοστερόνη επίσης καλες

 

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις . όχι δεν έχω πολυκυστικες. πριν μια εβδομάδα έκανα υπέρηχο μήτρας & ωοθηκων και ήταν καθαρό. Επίσης η fsh , Lh , προλακτινη και τεστοστερόνη επίσης καλες

 

δοκιμασε σε αλλο εργαστηριο τοτε ή σε μαιευτηριο.

το κακο ειναι οτι δεν γραφεται και κανει κανενα 40άρι ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, δεν ήξερα που έπρεπε να γράψω το δικό μου πρόβλημα,

Ας ξεκινήσουμε από την αρχή, είμαι 29 χρονών και περίπου πριν από οκτώ μήνες πήγα σ' έναν καινούριο γυναικολόγο για να δω πιο ζεστά τα γυναικολογικά μου θέματα καθ΄ότι γνώριζα ότι θα δυσκολευτώ αρκετά στην σύλληψη. Από τα 21 μου ταλαιπωρούμε με ενδομητρίωση, έκανα εγχείρηση αφαίρεσης κύστεως, έπειτα έκανα διακοπή περιόδου με ενέσεις για ένα χρόνο και έκτοτε όταν επανεμφάνιζα κύστες ευτυχώς φεύγανε με αντισυλληπτικά.  Με τον νέο γιατρό τα πήραμε όλα από την αρχή , αφού με εξέτασε και είδα ότι εκεί που είχα εγχειριστεί στην αριστερή ωοθήκη είχε μικρύνει σε μέγεθος , ακούγοντας το ιστορικό μου, μου είπε να κάνω την ΑΜΗ, η οποία βγήκε μόλις 0.3 , βλέποντας το νούμερο μου είπε ότι είναι πολυ΄χαμηλό και έχω περιθώριο 1 με 1,5 χρόνο για φυσική κύηση , έπειτα θα πρέπει να γίνει δωρεάν ωαρίων... Αυτός που μου είπε ότι θα το καταφέρουμε... Κάνω και ορμονολογικές και ήταν υψηλή η ανδροστενεδιόνη(Ανδρογόνα) και έπρεπε να πέσει , γιατί εμποδίζεται η σύλληψη.. Μου είπε να μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο μου καθ΄ότι έχω hasimoto και να λάβω μια αγωγή. Συμφωνήσαμε στο Glucophage στην αρχή 1000 mg για δύο μήνες. Οντως μετά από δύο μήνες από έπεσα λίγο ο δείκτης, βέβαια το χάπι με ταλαίπώρησε πάρα πολύ , σε σημείο να μην μπορώ να πηγαίνω πολύ εύκολα σττη δουλειά μου. Τέσπα το αυξήσαμε στα 1500 και πραγματικα΄τα έχω παίξει αλλά κάνω υπομονή. Στο μεσοδιάστημα αυτό έκανα και μια σαλπιγγογραφία όλα καθαρά..  8 μήνες ΄τωρα δεν έχει επιτευχθεί καμμία σύλληψη ... Απελπίζομαι για το περιθώριο χρόνου που έχω.. γτ είναι και τα ανδρογόνα. Ευτυχώς έχω σταθερό κύκλο και κάνω ακόμα ωοορηξία. Θα κάνω πάλι ορμονολογικές για να δω κάποια εξέλιξη. Από προσωπικές σας εμπειρίες υπάρχει κάτι άλλο από εξέταση που μπορώ να κάνω, η κάποια θεραπεία ??? Εννοείται θα πάω στον γιατρό πάλι , μόλις βγουν τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Mariadel είπε:

Καλησπέρα, δεν ήξερα που έπρεπε να γράψω το δικό μου πρόβλημα,

Ας ξεκινήσουμε από την αρχή, είμαι 29 χρονών και περίπου πριν από οκτώ μήνες πήγα σ' έναν καινούριο γυναικολόγο για να δω πιο ζεστά τα γυναικολογικά μου θέματα καθ΄ότι γνώριζα ότι θα δυσκολευτώ αρκετά στην σύλληψη. Από τα 21 μου ταλαιπωρούμε με ενδομητρίωση, έκανα εγχείρηση αφαίρεσης κύστεως, έπειτα έκανα διακοπή περιόδου με ενέσεις για ένα χρόνο και έκτοτε όταν επανεμφάνιζα κύστες ευτυχώς φεύγανε με αντισυλληπτικά.  Με τον νέο γιατρό τα πήραμε όλα από την αρχή , αφού με εξέτασε και είδα ότι εκεί που είχα εγχειριστεί στην αριστερή ωοθήκη είχε μικρύνει σε μέγεθος , ακούγοντας το ιστορικό μου, μου είπε να κάνω την ΑΜΗ, η οποία βγήκε μόλις 0.3 , βλέποντας το νούμερο μου είπε ότι είναι πολυ΄χαμηλό και έχω περιθώριο 1 με 1,5 χρόνο για φυσική κύηση , έπειτα θα πρέπει να γίνει δωρεάν ωαρίων... Αυτός που μου είπε ότι θα το καταφέρουμε... Κάνω και ορμονολογικές και ήταν υψηλή η ανδροστενεδιόνη(Ανδρογόνα) και έπρεπε να πέσει , γιατί εμποδίζεται η σύλληψη.. Μου είπε να μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο μου καθ΄ότι έχω hasimoto και να λάβω μια αγωγή. Συμφωνήσαμε στο Glucophage στην αρχή 1000 mg για δύο μήνες. Οντως μετά από δύο μήνες από έπεσα λίγο ο δείκτης, βέβαια το χάπι με ταλαίπώρησε πάρα πολύ , σε σημείο να μην μπορώ να πηγαίνω πολύ εύκολα σττη δουλειά μου. Τέσπα το αυξήσαμε στα 1500 και πραγματικα΄τα έχω παίξει αλλά κάνω υπομονή. Στο μεσοδιάστημα αυτό έκανα και μια σαλπιγγογραφία όλα καθαρά..  8 μήνες ΄τωρα δεν έχει επιτευχθεί καμμία σύλληψη ... Απελπίζομαι για το περιθώριο χρόνου που έχω.. γτ είναι και τα ανδρογόνα. Ευτυχώς έχω σταθερό κύκλο και κάνω ακόμα ωοορηξία. Θα κάνω πάλι ορμονολογικές για να δω κάποια εξέλιξη. Από προσωπικές σας εμπειρίες υπάρχει κάτι άλλο από εξέταση που μπορώ να κάνω, η κάποια θεραπεία ??? Εννοείται θα πάω στον γιατρό πάλι , μόλις βγουν τα αποτελέσματα.

 

Πολλά από όσα λες, ακούγονται επιεικως σαν ιατρικά σφάλματα μεχρι τώρα. Θα σου ελεγα να μιλήσεις με έναν ειδικό στην αναπαραγωγική ενδοκρινολογία, είτε ενδροκρινολόγο με εξειδίκευση, είτε έναν γυναικολόγο που να έχει εξειδικευτεί. Ή και τα δύο. Δεν σου συμβαινει σαν πάθηση κάτι περίεργο. Ο συνδυασμός ενδομητρίωση - ανδρογόνα - κύστεις- χασιμότο-αντίσταση στην ινσουλίνη είναι κλασικό "πακέτο", επηρεάζει τη ζωή σου γενικότερα (δηλαδή πρέπει να το δεις και ανεξάρτητα από παιδιά, γιατί θα έχεις η ίδια μακροπρόθεσμα προβλήματα) και χρειάζεται αντιμετώπιση από ενδοκρινολόγο και εξειδικευμένο γυναικολόγο ,με αλλαγές στον τρόπο ζωής και θεραπεία ταυτόχρονα. Εχω ακριβώς τα ίδια, διεγνωσμένα από την εφηβεία, και έχω 3 παιδιά. 

Δεδομένου ότι το glucophage  είναι αγωγή για διαβητη, που δεν βοηθά στην αναπαραγωγή παρά μόνο υπό προϋποθέσεις (αντίσταση στην ινσουλίνη που δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί μόνο με απώλεια βάρους, άσκηση και δίαιτα) από τη μία, και ότι τι χασιμότο θέλει ως και ένα χρόνο να ρυθμιστεί με εντελώς διαφορετικά φάρμακα, θα σου έλεγα να αναζητήσεις μία δεύτερη και τρίτη γνώμη για θεραπεία. Αν είσαι Αττικη, δοκιμασε να κλείσεις ένα ραντεβού στο ενδοκρινολογικό στο Ελενα. Είναι πάρα πολύ καλό τμήμα, και έχει απογευματινά ραντβου που μπορείς να κλείσεις σε 1-2 βδομάδες σε πολύ λογική τιμή.

Σε όποιο γιατρό σου έδινε αντισυλληπτικά για να φεύγουν οι κύστεις, μην ξαναπατήσεις πάντως. Είναι θεραπεία που είχε δοκιμαστεί κάτι σαν 30-40 χρόνια πριν, και έχει εγκαταληφθεί σε γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδιά, γιατί προκαλεί πολύ εντονότερα προβλήματα, μου το έχουν εξηγήσει αναλυτικότατα αρκετοί γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Πολλά από όσα λες, ακούγονται επιεικως σαν ιατρικά σφάλματα μεχρι τώρα. Θα σου ελεγα να μιλήσεις με έναν ειδικό στην αναπαραγωγική ενδοκρινολογία, είτε ενδροκρινολόγο με εξειδίκευση, είτε έναν γυναικολόγο που να έχει εξειδικευτεί. Ή και τα δύο. Δεν σου συμβαινει σαν πάθηση κάτι περίεργο. Ο συνδυασμός ενδομητρίωση - ανδρογόνα - κύστεις- χασιμότο-αντίσταση στην ινσουλίνη είναι κλασικό "πακέτο", επηρεάζει τη ζωή σου γενικότερα (δηλαδή πρέπει να το δεις και ανεξάρτητα από παιδιά, γιατί θα έχεις η ίδια μακροπρόθεσμα προβλήματα) και χρειάζεται αντιμετώπιση από ενδοκρινολόγο και εξειδικευμένο γυναικολόγο ,με αλλαγές στον τρόπο ζωής και θεραπεία ταυτόχρονα. Εχω ακριβώς τα ίδια, διεγνωσμένα από την εφηβεία, και έχω 3 παιδιά. 

Δεδομένου ότι το glucophage  είναι αγωγή για διαβητη, που δεν βοηθά στην αναπαραγωγή παρά μόνο υπό προϋποθέσεις (αντίσταση στην ινσουλίνη που δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί μόνο με απώλεια βάρους, άσκηση και δίαιτα) από τη μία, και ότι τι χασιμότο θέλει ως και ένα χρόνο να ρυθμιστεί με εντελώς διαφορετικά φάρμακα, θα σου έλεγα να αναζητήσεις μία δεύτερη και τρίτη γνώμη για θεραπεία. Αν είσαι Αττικη, δοκιμασε να κλείσεις ένα ραντεβού στο ενδοκρινολογικό στο Ελενα. Είναι πάρα πολύ καλό τμήμα, και έχει απογευματινά ραντβου που μπορείς να κλείσεις σε 1-2 βδομάδες σε πολύ λογική τιμή.

Σε όποιο γιατρό σου έδινε αντισυλληπτικά για να φεύγουν οι κύστεις, μην ξαναπατήσεις πάντως. Είναι θεραπεία που είχε δοκιμαστεί κάτι σαν 30-40 χρόνια πριν, και έχει εγκαταληφθεί σε γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδιά, γιατί προκαλεί πολύ εντονότερα προβλήματα, μου το έχουν εξηγήσει αναλυτικότατα αρκετοί γιατροί.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου...εκτιμώ που αφιέρωσες τόσο χρόνο... Το Χασιμοτο το ελέγχω από τα 16 μου με χάπι...το glucophage δόθηκε όχι για την αντίσταση στην ινσουλίνη αλλά γτ έχει αποδειχτεί ότι ρίχνει και τα ανδρογόνα.... Αυτό που ανησυχεί περισσότερο είναι η ΑΜΗ... Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα..

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2019 at 8:21 ΜΜ, Mariadel είπε:

Καλησπέρα, δεν ήξερα που έπρεπε να γράψω το δικό μου πρόβλημα,

Ας ξεκινήσουμε από την αρχή, είμαι 29 χρονών και περίπου πριν από οκτώ μήνες πήγα σ' έναν καινούριο γυναικολόγο για να δω πιο ζεστά τα γυναικολογικά μου θέματα καθ΄ότι γνώριζα ότι θα δυσκολευτώ αρκετά στην σύλληψη. Από τα 21 μου ταλαιπωρούμε με ενδομητρίωση, έκανα εγχείρηση αφαίρεσης κύστεως, έπειτα έκανα διακοπή περιόδου με ενέσεις για ένα χρόνο και έκτοτε όταν επανεμφάνιζα κύστες ευτυχώς φεύγανε με αντισυλληπτικά.  Με τον νέο γιατρό τα πήραμε όλα από την αρχή , αφού με εξέτασε και είδα ότι εκεί που είχα εγχειριστεί στην αριστερή ωοθήκη είχε μικρύνει σε μέγεθος , ακούγοντας το ιστορικό μου, μου είπε να κάνω την ΑΜΗ, η οποία βγήκε μόλις 0.3 , βλέποντας το νούμερο μου είπε ότι είναι πολυ΄χαμηλό και έχω περιθώριο 1 με 1,5 χρόνο για φυσική κύηση , έπειτα θα πρέπει να γίνει δωρεάν ωαρίων... Αυτός που μου είπε ότι θα το καταφέρουμε... Κάνω και ορμονολογικές και ήταν υψηλή η ανδροστενεδιόνη(Ανδρογόνα) και έπρεπε να πέσει , γιατί εμποδίζεται η σύλληψη.. Μου είπε να μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο μου καθ΄ότι έχω hasimoto και να λάβω μια αγωγή. Συμφωνήσαμε στο Glucophage στην αρχή 1000 mg για δύο μήνες. Οντως μετά από δύο μήνες από έπεσα λίγο ο δείκτης, βέβαια το χάπι με ταλαίπώρησε πάρα πολύ , σε σημείο να μην μπορώ να πηγαίνω πολύ εύκολα σττη δουλειά μου. Τέσπα το αυξήσαμε στα 1500 και πραγματικα΄τα έχω παίξει αλλά κάνω υπομονή. Στο μεσοδιάστημα αυτό έκανα και μια σαλπιγγογραφία όλα καθαρά..  8 μήνες ΄τωρα δεν έχει επιτευχθεί καμμία σύλληψη ... Απελπίζομαι για το περιθώριο χρόνου που έχω.. γτ είναι και τα ανδρογόνα. Ευτυχώς έχω σταθερό κύκλο και κάνω ακόμα ωοορηξία. Θα κάνω πάλι ορμονολογικές για να δω κάποια εξέλιξη. Από προσωπικές σας εμπειρίες υπάρχει κάτι άλλο από εξέταση που μπορώ να κάνω, η κάποια θεραπεία ??? Εννοείται θα πάω στον γιατρό πάλι , μόλις βγουν τα αποτελέσματα.

Καλημέρα! Καινουρια εδω... εχω την ίδια τιμή ΑΜΗ όμως είμαι 38 κ πάλι θεωρείται πολύ χαμηλή για την ηλικία μου... το πως ο γιατρός κατέληξε βέβαια στο 1-1,5 χρόνο δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί κανείς να βρει το συσχετισμό χρόνου κ ΑΜΗ αν κ ισχύει ότι για μια κοπελα μόλις 29 είναι χαμηλή. Πρόσφατα έκανα εξωσωματική (κατεψυξα τα έμβρυα) κ είχα, παρα τη χαμηλή αμη, καλη ποσότητα (9ωαρια). Για μένα το δυσκολότερο είναι η ποιότητα... δλδ με την ενδομητρίωση πως εχει επηρεαστεί. Δε θέλω να σε φοβησω αλλα σε μενα απο τα 7 που έγινε γονιμοποίηση κατέληξαν σε έμβρυα αξία κατάψυξης τα 2... τα υπόλοιπα ενω προχώρησαν δεν ήταν καλά κ τα καταστρέψαμε. Εσύ βέβαια είσαι πολύ νεότερη όμως πρόσεχε μην επαναπαυεσαι με απλούς γυναικολογους που σου δινουν χρονο. Επίσης πως παει απο τη φυσιολογικη σύλληψη αμεσως στη δωρεα ωαρίων;;; σαφώς ειναι μια επιλογή κ δεν το λεω για κακό κ γω θα το δω αν χρειαστεί, αλλα αν όντως σε θεωρεί τόσο ακραία περίπτωση γιατί δε σε στέλνει για εξωσωματική να δει τι γίνεται πρώτα με τα δικα σου; εγω πάλεψα ένα χρόνο αλλα μετα είπα τέλος, τωρα που ακόμα προλαβαίνω. Αν Έχω μια συμβουλή για μια τόσο νεα κοπέλα είναι να μιλήσεις με ειδικό ΑΜΕΣΑ, άσε τον κάθε μαιευτηρα, δεν ξερουν ολοι απο υπογονιμότητα. Αν μπορείς ελα Αθήνα κ κανε την κίνηση τώρα που ακόμα μπορείς... σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Είμαι 42 με χαμηλή ΑΜΗ. Πάμε για το 2ο. Είχαμε και το πρώτο με εξωσωματική.  Είχα δυσκολευτεί αρκετά αλλά άλλαξα γιατρό και τελικά τα καταφέραμε.  Ετοιμαζόμαστε για εμβρυομεταφορά στη Θεσσαλονίκη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα, και εγώ κορίτσια στα 39 και κάνουμε σε λίγες μέρες την πρώτη μας προσπάθεια για εξωσωματική. Έχω χαμηλή ΑΜΗ αλλά οι εξετάσεις μας γενικά είναι καλές Σας παρακολουθώ για να ενημερώνομαι, ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας,

Γνωρίζει κάποιος για την περίπτωση χαμηλής ΑΜΗ 0.7 και κατά πόσο υπαρχει πιθανότητα σύλληψης ή οχι με τέτοια τιμή;

Όταν ολες οι άλλες εξετάσεις είναι καλες.

 

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...