Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΜΗ τεστ (Αντιμυλλέριος Ορμόνη)


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα

 

μετά από πολλές σπερματεγχύσεις και 2 κύκλους εξωσωματικής αποφάσισα, εφόσον δεν βρίσκουν κανένα πρόβλημα σε μένα ή το σύζυγο να ξαναπροσπαθήσω με σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο. Ετσι κι αλλιώς η φαρμακευτική αγωγή της εξωσωματικής δεν με βοήθησε αρκετά στην παραγωγή ωαρίων (3-4 κάθε φορά).

 

Σήμερα που επισκέφθηκα το γιατρό για να με δει και να αποφασίσουμε για τα περαιτέρω του ζήτησα να κάνουμε και ένα ΑΜΗ τεστ το οποίο απ' ότι έχω ακούσει σου δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων που έχεις (είμαι ήδη 39 ετών).

 

Εχει κάνει καμμιά σας το τεστ αυτό? Εχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πόσο αξιόπιστο είναι?

 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω ήδη ένα αγοράκι 10 ετών το οποίο είχα συλλάβει με την 1η σπερματέγχυση που είχα κάνει τότε και μάλιστα σε φυσικό κύκλο. Προσπαθώ όμως εδώ και 5 χρόνια για το 2ο αλλά τίποτα. Γι' αυτό το ψάχνω μήπως και εκτός της ηλικίας πλησιάζω και την εμμηνόπαυση και έχω ακόμα πιο μειωμένη γονιμότητα:-( Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημέρα

 

μετά από πολλές σπερματεγχύσεις και 2 κύκλους εξωσωματικής αποφάσισα, εφόσον δεν βρίσκουν κανένα πρόβλημα σε μένα ή το σύζυγο να ξαναπροσπαθήσω με σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο. Ετσι κι αλλιώς η φαρμακευτική αγωγή της εξωσωματικής δεν με βοήθησε αρκετά στην παραγωγή ωαρίων (3-4 κάθε φορά).

 

Σήμερα που επισκέφθηκα το γιατρό για να με δει και να αποφασίσουμε για τα περαιτέρω του ζήτησα να κάνουμε και ένα ΑΜΗ τεστ το οποίο απ' ότι έχω ακούσει σου δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων που έχεις (είμαι ήδη 39 ετών).

 

Εχει κάνει καμμιά σας το τεστ αυτό? Εχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πόσο αξιόπιστο είναι?

 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω ήδη ένα αγοράκι 10 ετών το οποίο είχα συλλάβει με την 1η σπερματέγχυση που είχα κάνει τότε και μάλιστα σε φυσικό κύκλο. Προσπαθώ όμως εδώ και 5 χρόνια για το 2ο αλλά τίποτα. Γι' αυτό το ψάχνω μήπως και εκτός της ηλικίας πλησιάζω και την εμμηνόπαυση και έχω ακόμα πιο μειωμένη γονιμότητα:-( Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

 

Γεια σου Δημητρα!!!

Την εχω ακουσει πολλες φορες αυτη την εξεταση εδω μεσα, προσωπικα δεν την εχω κανει, ομως ξερω οτι βοηθα τον γιατρο να δει την ποιοτητα των ωαριων...

Και εγω ειμαι 40 ετων και σκεφτομουν να την κανω..Τις αλλες ορμολογικες τις εχεις κανει?

Εγω εχω τσιμπημενη FSH και ο γιατρος μου ζητησε επαναληψη και αν βγει παλι ανεβασμενη να κανω την ΑΜΗ....

 

Να χαιρεσαι το παιδακι σου

Εχω και εγω ενα γιο 13 ετων που τον συνελλαβα χωρις ιατρικη βοηθεια και προσπαθω 8 χρονια για το δευτερο αλλα εγω εχω ανωορηξια απο προβλημα υγειας...

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου βίλλυ,

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να κοιτάξω όλο το forum για πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο τεστ. Θα το... ξεσκονισω το βράδυ που θα έχω και περισσότερο χρόνο.

 

Οσον αφορά στις εξετάσεις μου σήμερα μαζί με την AMH έκανα FSH και LH και περιμένω αποτελέσματα. Πάντως μέχρι σήμερα στα τόσα χρόνια που προσπαθώ οι εξετάσεις αυτές μου βγαίνουν πάντα καλές. Ποτέ δεν ξέφευγα από τα φυσιολογικά επίπεδα.

 

Ισως γι' αυτό και ο γιατρός ήταν προβληματισμένος σήμερα. Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο.Εχω αποκλείσει πλέον την εξωσωματική (εχω κάνει 3 προσπάθειες σε 2 κύκλους φαρμακευτικής αγωγής, την 2η φορά χρησιμοποίησα κατεψυγμένο ωάριο που είχα από την 1η). Μετά από όλες αυτές τις ορμόνες το αποτέλεσμα ήταν την 1η φορά 3 ωάρια -τα 2 γονιμοποιήθηκαν- και τη 2η 3 ωάρια -τα 2 γονιμοποιήθηκαν, το ένα μόνο είχε καλή ποιότητα για να μεταφερθεί.

 

Είχα την ίδια ανταπόκριση στην παραγωγή ωαρίων απλώς παίρνοντας serpafar 3η με 8η ημέρα του κύκλου οπότε είναι άσκοπο να κάνω τόσες ενέσεις. Εχω δε την εντύπωση ότι δυσκολότερο είναι να γίνει εμφύτευση διότι το σώμα δέχεται το γονιμοποιημένο ωάριο σαν προϊόν μεταμόσχευσης, παρά να συλλάβω με άλλον τρόπο π.χ. σπερματέγχυση. Τώρα θα μου πεις γιατί δεν έχω καταφέρει τίποτα τόσο καιρό? Ελα ντε :?

 

Τέλος πάντων. Προσπαθώ τώρα να είμαι χαλαρή, να δω πως θα βγουν οι σημερινές εξετάσεις και η ΑΜΗ και τί συμπεράσματα θα βγάλει ο γιατρός και βλέπουμε

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου βίλλυ,

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να κοιτάξω όλο το forum για πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο τεστ. Θα το... ξεσκονισω το βράδυ που θα έχω και περισσότερο χρόνο.

 

Οσον αφορά στις εξετάσεις μου σήμερα μαζί με την AMH έκανα FSH και LH και περιμένω αποτελέσματα. Πάντως μέχρι σήμερα στα τόσα χρόνια που προσπαθώ οι εξετάσεις αυτές μου βγαίνουν πάντα καλές. Ποτέ δεν ξέφευγα από τα φυσιολογικά επίπεδα.

 

Ισως γι' αυτό και ο γιατρός ήταν προβληματισμένος σήμερα. Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο.Εχω αποκλείσει πλέον την εξωσωματική (εχω κάνει 3 προσπάθειες σε 2 κύκλους φαρμακευτικής αγωγής, την 2η φορά χρησιμοποίησα κατεψυγμένο ωάριο που είχα από την 1η). Μετά από όλες αυτές τις ορμόνες το αποτέλεσμα ήταν την 1η φορά 3 ωάρια -τα 2 γονιμοποιήθηκαν- και τη 2η 3 ωάρια -τα 2 γονιμοποιήθηκαν, το ένα μόνο είχε καλή ποιότητα για να μεταφερθεί.

 

Είχα την ίδια ανταπόκριση στην παραγωγή ωαρίων απλώς παίρνοντας serpafar 3η με 8η ημέρα του κύκλου οπότε είναι άσκοπο να κάνω τόσες ενέσεις. Εχω δε την εντύπωση ότι δυσκολότερο είναι να γίνει εμφύτευση διότι το σώμα δέχεται το γονιμοποιημένο ωάριο σαν προϊόν μεταμόσχευσης, παρά να συλλάβω με άλλον τρόπο π.χ. σπερματέγχυση. Τώρα θα μου πεις γιατί δεν έχω καταφέρει τίποτα τόσο καιρό? Ελα ντε :?

 

Τέλος πάντων. Προσπαθώ τώρα να είμαι χαλαρή, να δω πως θα βγουν οι σημερινές εξετάσεις και η ΑΜΗ και τί συμπεράσματα θα βγάλει ο γιατρός και βλέπουμε

 

Εγω σου ευχομαι να ειναι πολυ καλες οι εξετασεις σου και συντομα να τα καταφερεις...

Αν θες γραψε μολις βγουν τα αποτελεσματα σου...

:wink::wink:

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βγήκαν οι εξετάσεις μου. Τελικά η δεύτερη ήταν Οιστραδιόλη και όχι LH.

 

2η μέρα του κύκλου

FSH 8.71

E2 33

 

Η ΑΜΗ αργεί λίγο. Νομίζω ότι η FSH είναι αρκετά καλή για την Ε2 δεν θυμάμαι τις φ.τ. Ο γιατρός μου είπε και τα δύο μια χαρά.

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, βγήκαν οι εξετάσεις μου. Τελικά η δεύτερη ήταν Οιστραδιόλη και όχι LH.

 

2η μέρα του κύκλου

FSH 8.71

E2 33

 

Η ΑΜΗ αργεί λίγο. Νομίζω ότι η FSH είναι αρκετά καλή για την Ε2 δεν θυμάμαι τις φ.τ. Ο γιατρός μου είπε και τα δύο μια χαρά.

 

Πολυ καλες ειναι οι τιμες...Μπραβο...

Ελπιζω το ιδιο καλη να βγει και η ΑΜΗ.....

Φιλακια

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ αυτή την εξέταση μαζί με το πακετο Ε2 FH FSH

Τις ζήτησε ο γιατρός μου για να δει ακριβώς αυτό, αν δηλαδή έχω αρχισει σιγα σιγά να μπαίνω σε εμμηνόπαυση.

Ειχα Ε2=29, LH=4.36, FSH=5.30 και ΑΜΗ=8.0

Είμαι 36 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλές, καμία σχεση με εμμηνόπαυση μονο η ΑΜΗ δείχνει ότι έχω πολυκυστικές (παλιό αυτο, το ξέραμε).

Σου τα γράφω για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια,

 

Επανέρχομαι με τα αποτελέσματα των εξετάσεών μου και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Εξετάσεις 2ης ημέρας περιόδου

 

FSH 8.71 IU/ml

E2 33 pg/ml

AMH 14.1 pmol/l (Πολύ υψηλή γονιμότητα >48,5

Αριστη γονιμότητα 15,7 - 28,6

Χαμηλή γονιμότητα 2,2 - 15,7

Πολύ χαμηλή γονιμ. 0,0 - 2,2)

 

 

Ο γιατρός βρίσκει την ΑΜΗ πολύ καλή. Ισως λόγω της ηλικίας μου, είμαι 39. Εγώ απογοητεύτηκα λίγο:( αλλά όσο περνούν τα χρόνια... τέλος πάντων.

 

Σήμερα 8η ημέρα του κύκλου κάναμε υπέρηχο

πάχος ενδομητρίου 8,2 mm

δεξιά ωοθήκη 1 ωοθηλάκιο διαμέτρου 15 mm

αριστερή ωοθήκη 2 καταβολές ωοθηλακίων 8 mm

 

Να σημειώσω ότι είχα ζητήσει από το γιατρό να πάμε σε σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο εφόσον έτσι κι αλλιώς με τα φάρμακα δεν είδα προκοπή...:? Δεν έχω πάρει κανένα φάρμακο αυτή τη φορά.

Μου είπε να κάνω σήμερα το βράδυ Pregnyl και την Παρασκευή να πάω για τη σπερματέγχυση.

 

Πώς τα βλέπετε τα πράγματα?

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις τιμές σου, η δικιά μου η ΑΜΗ ήταν σε άλλες μονάδες, δεν μπορώ και να τις συγκρίνω για να σου πω. Πάντως το 14.1 δεν είναι μακριά από το 15.7

Ευχομαι καλή επιτυχία. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ vag.

 

Σήμερα το πρωί έκανα τη σπερματέγχυση (σε φυσικό κύκλο). Δεν είχε γίνει ακόμα ωορρηξία αλλά με την pregnyl προχθές το βράδυ μάλλον όπου να 'ναι... έχω και κάτι πονάκια τώρα, θα δούμε. Το ωοθηλάκιο ήταν 19 χιλ. και το ενδομήτριο 9.5 εκ. Ολα καλά είπε ο γιατρός.

Τώρα το σπερμοδιάγραμμα εμένα δε μου άρεσε και πολύ αλλά ο γιατρός λέει όλα καλά ίσως επειδή κάνουν και την επεξεργασία.

Το σπέρμα ήταν 3,7 ml

o αριθμός των σπερματοζωαρίων ήταν 60,000,000/ml

Συνολικός αριθμός 225,000,000

Κινητικότητα καλή και μέτρια 27%

Μορφολογία μόνο 9% φυσιολογικά

 

Μετά την επεξεργασία η κινητικότητα ήταν 70% καλή και μέτρια και το σύνολο των σπερματοζωαρίων που χρησιμοποιήθηκαν 20,000,000.

 

Τώρα εν αναμονή. Ελπίζω να μπορέσω κάποια στιγμή να ανακοινώσω στο γιό μου ότι θα έχει το αδελφάκι που τόσα χρόνια και με τόσο παράπονο μου ζητάει...:cry:

καλή επιτυχία σε όλες.

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα,

 

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα από εξετάσεις που έκανα μετά από αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής (μη ανταπόκριση ωοθηκών), και δυστυχώς μάλλον δεν είναι και πολύ καλά! Σας τα παραθέτω και σε περίπτωση που γνωρίζετε κάτι σχετικό θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε γιατί όπως καταλαβαίνετε έχω πελαγώσει.

 

Οιστραδιόλη: 115

FSH: 5.2

ΑΜΗ: 1.6

 

Τις εξετάσεις τις έκανα τη 2η ημέρα του κύκλου και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι η FSH είναι πιο χαμηλά από τις προηγούμενες φορές (9.8 & 8.:cool:. Βέβαια την προηγούμενη φορά είχα πάει την 3η-4η μέρα του κύκλου και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Επίσης η ΑΜΗ δεν συνδέεται με την FSH? Δηλαδή χαμηλή ΑΜΗ - υψηλή FSH.

Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί. Πήρα τηλέφωνο το γιατρό και θα πάω την άλλη Τετάρτη, αλλά μέχρι τότε θα σκέφτομαι συνέχεια αν με τέτοιες τιμές μπορώ να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια για εξωσωματική αλλά και τι αποτέλεσμα θα έχω αυτή τη φορά.

 

Sorry αν σας ζάλισα αν είμαι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλή AMH δεν σημαίνει υψηλή FSH απαραίτητα, η ΑΜΗ απλά σου δίνει απλά μια ένδειξη του πόσο ενεργές είναι οι ωοθήκες σου και για πόσο καιρό θα λειτουργούν ακόμα πριν μπεις στην εμμηνόπαυση. Το 1,6 είναι στην κλίμακα της χαμηλής γονιμότητας, αλλά όχι και στην υπογονιμότητα. Για την FSH δεν γνωρίζω, ρώτα τον γιατρό σου καλύτερα, αλλά μην απογοητεύεσαι.

Οι τιμές είναι μια χαρά για να ξεκινήσεις εξωσωματική, απλά τις ζητούν για να σου προσδιορίσουν την φαρμακευτική αγωγή και το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις.

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, να μιλήσεις με το γιατρό σου, για να σου δώσει τις κατάλληλες κατευθύνσεις. Έχω παρόμοιο προφίλ με σένα, χαμηλή FSH (μας αρέσει), και χαμηλή ΑΜΗ (δεν μας αρέσει) και επίσης, μετρώ και εγώ μία αποτυχημένη προσπάθεια (δεν γονιμοποιήθηκε το ένα και μοναδικό ωάριο που μου περισυνέλλεξαν). Ο γιατρός στο κέντρο εξωσωμ. που πήγα, μου είπε να κάνουμε μία προσπάθεια με πρωτόκολλο εξωσωματικής (με αρκετά φάρμακα) και αν δεν πετύχει, να συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους. ΑΛΛΑ, φυσικά, αυτή είναι και μόνο η δική μου εμπειρία, μπορεί με σένα τα πράγματα να είναι και πολύ καλύτερα. Να μην το βάλεις κάτω και να ξαναπροσπαθήσεις! Δυστυχώς, αυτό που έχω διαπιστώσει από την περιήγησή μου σε διάφορα φόρουμς αλλά και από αυτά που ακούω από τον περίγυρό μου, η πρακτική λέει ότι σπάνια μένεις έγκυος με μία προσπάθεια εξωσωματικής!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τα πράγματα να μην είναι τόσο άσχημα όσο τα βλέπω τώρα και ο γιατρός να μου πει κάτι αισιόδοξο! Σίγουρα είναι λίγο δύσκολο με την πρώτη φορά να πετύχει η εξωσωματική, αλλά νομίζω ότι απογοητεύτηκα περισσότερο γιατί δεν έφτασα καν στο σημείο να την ολοκληρώσω. Πάντως σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και σας εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω τα πράγματα να μην είναι τόσο άσχημα όσο τα βλέπω τώρα και ο γιατρός να μου πει κάτι αισιόδοξο! Σίγουρα είναι λίγο δύσκολο με την πρώτη φορά να πετύχει η εξωσωματική, αλλά νομίζω ότι απογοητεύτηκα περισσότερο γιατί δεν έφτασα καν στο σημείο να την ολοκληρώσω.................

 

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό, σου μιλάω ως ομοιοπαθούσα :(

Ελπίζω να αλλάξει η τύχη μας, σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μία καλή μου φίλη προσπαθεί να κάνει παιδάκι. Μέσα σε όλα έκανε και μία εξέταση για την ορμόνη Anti-mullerian και της βγήκε πάρα πολύ χαμηλή (2,3).

Έχετε υπόψιν σας τι σημαίνει αυτό. Είχε κάποια κοπέλα αντίστοιχο θέμα και πως το αντιμετώπισε?

Link to comment
Share on other sites

Άρθρα εφημερίδων αναφέρουν ότι ερευνητές έχουν αναπτύξει ένα καινούριο τεστ, με το οποίο οι γυναίκες μπορούν να προβλέψουν τον αριθμό των ωαρίων που υπάρχουν στις ωοθήκες τους, έχοντας έτσι τη δυνατότητα να προγραμματίσουν την εγκυμοσύνη τους.

 

Το τεστ έχει σχεδιαστεί να μετρά τη συγκέντρωση της αντιμυλλέριας ορμόνης (ΑΜΗ), η οποία εκκρίνεται στις ωοθήκες. Χαμηλά επίπεδα της ορμόνης αυτής υποδηλώνουν χαμηλό αριθμό ωαρίων, ενώ αντίθετα υψηλά επίπεδα (ΑΜΗ) μπορούν να οδηγήσουν σε μια φυσιολογική σύλληψη.

 

σου τα αντιγραφω ετσι οπως ακριβως τα βρηκα στο διαδικτυο...δυστυχως δεν ειναι καλο που εχει χαμηλη αυτην την ορμονη:(

Link to comment
Share on other sites

lagudaki σ' ευχαριστώ πολύ!

Λόγω της χαμηλής τιμής, μάλλον είναι μονόδρομος η εξωσωματική. Απλά, δεν ξέρουμε ακόμα αν αυτό το πρόβλημα λύνεται μέσω εξωσωματικής!

Link to comment
Share on other sites

lagudaki σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Λόγω της χαμηλής τιμής, μάλλον είναι μονόδρομος η εξωσωματική. Απλά, δεν ξέρουμε ακόμα αν αυτό το πρόβλημα λύνεται μέσω εξωσωματικής!

Eleftheria δεν είμαι σίγουρη πως είναι μονόδρομος η εξωσωματική.Βέβαια Θα πρέπει να τσεκάρει και όλες τις ορμόνες και να προσπαθήσει να μείνει έγκυος όσο πιο γρήγορα μπορεί απλά και μόνο γιατί δεν έχει μεγάλο απόθεμα ωαρίων.Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι η φίλη σου αλλά στην ουσία αυτό που δείχνει η εξέταση αυτή είναι το οτι δεν έχει πολλά περιθώρια απο θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Μελανία, η φίλη μου είναι 41. Είχε ήδη μία αποβολή πριν το τρίμηνο και η καλλιέργεια είχε δείξει μία πολύ σπάνια τρισωμία.

Έχεις δίκιο στο θέμα του χρόνου αλλά αν συνυπολογίσεις και την ηλικία, μάλλον η εξωσωματική θα βοηθήσει. Απλά, δεν ξέρω αν λύνεται με τέτοιες μεθόδους. Και ούτε οι γιατροί ξέρουν, γιατί περιμένουν να δουν την ποσότητα και ποιότητα των ωαρίων.

Link to comment
Share on other sites

Μελανία, η φίλη μου είναι 41. Είχε ήδη μία αποβολή πριν το τρίμηνο και η καλλιέργεια είχε δείξει μία πολύ σπάνια τρισωμία.

Έχεις δίκιο στο θέμα του χρόνου αλλά αν συνυπολογίσεις και την ηλικία, μάλλον η εξωσωματική θα βοηθήσει. Απλά, δεν ξέρω αν λύνεται με τέτοιες μεθόδους. Και ούτε οι γιατροί ξέρουν, γιατί περιμένουν να δουν την ποσότητα και ποιότητα των ωαρίων.

Μπορεί με φυσιολογικές τιμές στις άλλες ορμόνες να έχει πολλές πιθανότητες με εξωσωματική.Να φανταστείς οτι εγώ είδα πολυ καλύτερες τιμές στις ορμονικές εξετάσεις σε κοπέλες 40 χρονών κι εγώ είμαι 30:shock:(ΑΜΗ δεν έχω κάνει όμως για να δω αν συμβαδίζει με τα άλλα αποτελέσματα)Καλή της επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα! Σκέφτομαι να κάνω την εξέταση AMH και inhibin-b'. Γνωρίζετε σε ποιά μέρα του κύκλου γίνονται? Ή μπορώ να τις κάνω οποιαδήποτε ημέρα (αυτο θα βόλευε).

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η ΑΜΗ γινεται οποιαδηποτε μερα του κυκλου, δεν μεταβαλεται.

Καλα αποτελεσματα. Την εχω και εγω χαμηλα 1,76 και παω για εξωσωματικη.

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η ΑΜΗ γινεται οποιαδηποτε μερα του κυκλου, δεν μεταβαλεται.

Καλα αποτελεσματα. Την εχω και εγω χαμηλα 1,76 και παω για εξωσωματικη.

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...