Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αχ καλή μου πεθερούλα!!


lovely people

Recommended Posts

Λοιπόν, διαβάζοντας σε αυτή την ενότητα συνηδητοποίσα οτι είμαστε αρκετές με "θέματα" με τα πεθερικά μας. Αναρωτιέμαι υπάρχει κάτι σε όλες αυτές τις πεθερές μου μας έκανε (έστω και για λίγο) να αναθεωρήσουμε γνώμη..;;Μια αναλαμπή βρε αδερφέ!!

Για να σκεφτώ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:.. Προχτές η πεθερά μου βγήκε στην αγορά, μου πήρε για την μικρή ένα αμάνικο μπουφανάκι που ήθελα κ για εμένα ένα ζευγάρι σπορτέξ και προσφέρθηκε να πληρώσει την τούρτα απο τα γεννέθλια μας..Να ανυσηχήσω:wink:..

 

ps. Eλάτε κάντε μια προσπάθια..όλο και κάτι θα βρειτε!!Για να μη μας λένε κακές νύφες (αν και χες^$^κα κατα βάθος, χι, χι).

 

Αναρωτιέμαι αν θα γράψει καμία..Sevoula, Fistikaki (εσείς μου ήρθατε πρώτες) και ομοιοπαθούσες ..περιμένω απαντήσεις σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή η πεθερά μου μένει εκτός Αθηνών πρέπει να της αναγνωρίσω ότι όταν έρχεται Αθήνα πάντα προτρέπει εμένα και τον άντρα μου να βγαίνουμε και να της αφήνουμε το παιδί. Τώρα, βέβαια, που θα γίνουν 2 τα παιδιά δεν ξέρω τι θα γίνει....;)

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε περίεργη φάση με την πεθερά μου πάντως. Από την πρώτη στιγμή που ο άντρας μου με παρουσίασε στους γονείς του, και ειδικά όταν έμαθαν (την ίδια μέρα) πως είμαι και έγκυος, ήταν μες στην τρελή χαρά. Μου φερόντουσαν με τον καλύτερο τρόπο. Τόσο πολύ μάλιστα, που δεν πίστευα πως ήμουν τόσο κωλόφαρδη σ'αυτό το θέμα. Επειδή ήμουν παντρεμένη ξανά, η πρώην πεθερά ήταν κακιά, κέρβερος κτλ, οπότε καταλαβαίνετε... νόμισα πως κέρδισα το τζόκερ.

Πριν γεννηθεί το παιδί, εμμέσως πλην σαφώς έλεγε πως ήθελε να την προσέχει. Κανόνιζε μάλιστα και για παρκοκρέβατο στο σπίτι της. Και φυσικά, εμείς που ξέρουμε πως έχουμε ανάγκη να δουλέψω κι εγώ, είχαμε εφησυχάσει. Έλα όμως που ήρθε η στιγμή για να γεννηθεί το παιδί. Τι θα έκανα, θα την κρατούσα μέσα? Και ήρθε και η μέρα που είπαμε να της την αφήσουμε για 3 ώρες για να πάμε να αγοράσουμε καρότσι. Με το που γυρνάμε, βλέπουμε μια πεθερά κλαμένη, περίλυπη και άλλα όμορφα. Δεν τα πολυλογώ, αλλά η ουσία ήταν πως αυτή δεν μπορεί, πως έχει τη μέση της κτλ (παρ'όλο που άλλαζε πάνα στο άλλο τρίχρονο εγγόνι της ανετότατα) και δεν μπορούσε να κρατήσει τη μπέμπα ούτε για λίγο.....

Για πείτε μου, τι να κάνω εγώ τα φακελάκια με τα λεφτά που δίνει στη μικρή, τη στιγμή που ενώ τους έχουμε σχεδόν δίπλα μας, έρχονται για επίσκεψη μια φορά στις δεκαπέντε? Οι δικοί μου μένουν σε άλλη πόλη και μεγαλώνουμε κυριολεκτικά ολομόναχοι το μωράκι μας. Δεν θέλω να παραπονιέμαι, έχω τον άντρα μου που μου στέκεται όσο δεν παίρνει, αλλά ρε παιδιά ένα τηλέφωνο δεν μπορεί να κάνει αν χρειάζομαι ένα ψωμί, ένα μαϊντανό, κάτι τελος πάντων? Όχι θα απαντήσω, δεν θέλω να γίνω βάρος, αλλά για το γαμώτο ρε γαμώτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορεί να έχω θέμα αλλά στην μικρή μου φέρονται υπέροχα .

Απο σπιτικές μαρμελάδες με μαύρη ζάχαρή μέχρι ότι παραμύθι αρέσει στην μικρή και γενικά ειδικά ο πεθερούλης γίνεται χαλι να τον πατήσει.Α όλα κιόλα αυτό μπορώ να τους το αναγνωρίσω όπως και ότι είναι τυπικότατοι σε γιορτές ,γενέθλια κτλ.με τα δώρα τους με τα τηλ.τους τα πάντα.Απλά είναι λίγο "καμμένα " κάποια εγκεφαλικά κύτταρα δικά της.:(

Link to comment
Share on other sites

χμμμ..η δικια μου ειναι μακρυα. Τη βλεπω το πολυ 2 φορες το χρονο οταν παμε εμεις στο χωριο. Ερχοταν και αυτη αλλα μετα απο μια περιπετεια υγειας δε μπορει να ταξιδεψει. Αυτο που μαρεσει ειναι οι παραδοσιακες πιτες της,τα φαγητα της και οτι παντα μας προμυθευει με διαφορα οταν φευγουμε!Απο κανα κατοσταρι στον καθενα και διαφορα αλλα για το σπιτι και δωρακια

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εεε! τον πρώτο καιρό γνωριμίας μας με έιχε στα πούπουλα! βασίλισσα!στα λόγια και στις πράξεις. με συμβούλευε, με συμβουλευόταν, μου έκανε δώρα, της έκανα κι εγώ, πηγαίναμε για καφέ, ειλικρινά την λάτρευα.

φαινόταν άχρηστη νοικοκυρά-μαγείρισσα, αλλά δεν με αφορούσε το ζήτημα.

έτρωγα το φαγητό της, όταν πηγαίναμε σπίτι τους. την παίνευα κιόλας ενώ τα γεμιστά ήταν τσιμέντο. ο τραχανάς πόσο δύσκολος είναι; ε, τον έκανε αηδία.

 

γενικά το μόνο που μαγειρεύει καταπληκτικά είναι η ψαρόσουπα.

όσο ήμουν έγκυος με αποκόλληση ερχόταν και μου έκανε παρέα. εγώ έβλεπα κάντυ κάντυ. δεν άντεχε και έπιανε την σφουγγαρίστρα, ξέρετε πώς. φαντάσου για να πιάσει σφουγγαρίστρα, μιλάμε για απόγνωση. πάντως ήταν εκεί, μαζί μου.

 

μου έφερνε και ψαρόσουπα, όποτε της ζητούσα.

ήταν η πρώτη που συγκινήθηκε από την επιθυμία μου για κορόμηλα και μου έφερε την πρώτη μέρα της αποκόλλησης.

αργότερα μου βρήκε και βερύκοκα και κάθε εβδομάδα μου έφερνε φρούτα. τα έτρωγα με το κιλό! αλλά μετρούσε τις μπουκιές μου, έδινε αναφορά σε όλους πόσο τρώω... οπότε το καλό το έπαιρνε πίσω.

 

ψώνιζε για τη μικρή μαζί μου, μόνη της.

μας πήρε το καρότσι.

ψάχνω...

καλά, το βασικότερο ξέχασα. μου κρατάει την κόρη μου! ειλικρινά της είμαι ευγνώμων! την μικρή την αγαπάει.

 

εμένα μου πήρε τελευταία φορά που πήγε Γερμανία ένα μπλουζάκι σε μέγεθος φάλαινας. να το πω ότι το έκανε τυχαία;

ψάχνω...

α, έστειλε μισό κιλό λουκούμια από Αιδηψό. είχαν πάει εκεί, αντί να έρθουν στη βάφτιση.

 

και μισό κιλό χαλβά φαρσαλινό από το παζάρι της Λάρισας. δεν το έφαγε κανείς.

 

και 3 κουτιά από τον Χατζή. Δεν έφαγα τίποτα, γιατί έχω ξεσυνηθίσει στα γλυκά. τα έφαγε όλα ο Στέφανος.

Link to comment
Share on other sites

μας στέλνει τραχανά για την μικρή όταν τελειώνει...

 

επίσης της φτιάχνει κουλουράκια χωρίς αυγό επειδή έχει αλλεργία...

 

μας παιρνει τηλέφωνο μια φορά την εβδομάδα...(τώρα τελευταία παίρνει μόνο τον σύζυγο γιατί έχει καταλάβει ότι εγώ δεν της μιλάω)...

 

επίσης σε κάθε γενέθλια , γιορτή της μικρής βάζει ένα ποσό στον λογαριασμό της...

 

αυτά!!!!!!!! (αλλά την μικρή έχει να τη δει από τότε που ήταν 17 μηνών...)

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα -χωρίς πλάκα- η πεθερά μου είναι σαν μάνα μου και καλύτερη μπορώ να πω, γιατί μου κρατάει τα παιδιά χωρίς να κλαίγεται... βέβαια πετάει μερικές χοντράδες, αλλά αυτό είναι και θέμα χαρακτήρα, δεν το κάνει μόνο σε μένα. Με έχει βοηθήσει αφάνταστα σε όλους τους τομείς, δεν ξέρω τι θα είχα κάνει αν δεν προσφερόταν -γιατί είμαι και περήφανη- και γενικώς της χρωστάω πολλά και αν μπορέσω στο μέλλον να της το ανταποδώσω θα το κάνω με μεγάλη χαρά!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν εγώ θα σας εκπλήξω: εμένα η πεθερά μου είναι διαμάντι. μου φροντίζει το μωρό μου με το παραπάνω. τον κρατάει από 6 μηνών που έπιασα δουλειά. είναι πολύ τρυφερή, ούτε στα παιδιά της δε θα φερόταν έτσι, το παίζει συνέχεια, ασχολείται συνέχεια μαζί του, του διαβάζει. όλα τέλεια. δεν έχουμε και διαφορές ιδιαίτερες στον τρόπο διαπαιδαγώγησης και όλα βαίνουν καλώς.

Έχω βέβαια τα θεματάκια μου: έχει μάθει μια ζωή να είναι ο αρχηγός της οικογένειας και να φροντίζει για τα πάντα. επειδή έρχεται στο σπίτι μας και τον κρατάει ανακατεύεται συνέχεια στα μικρά, καθημερινά πράγματα πχ της κουζίνας μου. εγώ τρελαίνομαι, θέλω να έχω τον μόνο και πρώτο λόγο εγώ στο σπίτι ΜΟΥ και στην οικογένεια μου. Μικρά, χαζά πράγματα αλλά όταν γίνονται συνέχεια σου σπάνε τα νεύρα. πχ: άφησες και μαζεύτηκαν πολλά ρούχα για το πλυντήριο ή βάζω τα πιάτα στο πλυντήριο και τα βγάζει για να τα πλύνει στο χέρι να μου κάνει οικονομία......

ευτυχώς δεν τα κάνει με σκοπό να με προσβάλει αλλά από συνήθεια και επειδή μας νοιάζεται....αλλά και πάλι με ενοχλεί πολύ. και επειδή "σκοτώνετε" πραγματικά για μας δυσκολεύομαι να την στεναχωρήσω αν και τώρα τελευταία της τα χώνω λίγο.

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ θα σας εκπλήξω: εμένα η πεθερά μου είναι διαμάντι. μου φροντίζει το μωρό μου με το παραπάνω. τον κρατάει από 6 μηνών που έπιασα δουλειά. είναι πολύ τρυφερή, ούτε στα παιδιά της δε θα φερόταν έτσι, το παίζει συνέχεια, ασχολείται συνέχεια μαζί του, του διαβάζει. όλα τέλεια. δεν έχουμε και διαφορές ιδιαίτερες στον τρόπο διαπαιδαγώγησης και όλα βαίνουν καλώς.

Έχω βέβαια τα θεματάκια μου: έχει μάθει μια ζωή να είναι ο αρχηγός της οικογένειας και να φροντίζει για τα πάντα. επειδή έρχεται στο σπίτι μας και τον κρατάει ανακατεύεται συνέχεια στα μικρά, καθημερινά πράγματα πχ της κουζίνας μου. εγώ τρελαίνομαι, θέλω να έχω τον μόνο και πρώτο λόγο εγώ στο σπίτι ΜΟΥ και στην οικογένεια μου. Μικρά, χαζά πράγματα αλλά όταν γίνονται συνέχεια σου σπάνε τα νεύρα. πχ: άφησες και μαζεύτηκαν πολλά ρούχα για το πλυντήριο ή βάζω τα πιάτα στο πλυντήριο και τα βγάζει για να τα πλύνει στο χέρι να μου κάνει οικονομία......

ευτυχώς δεν τα κάνει με σκοπό να με προσβάλει αλλά από συνήθεια και επειδή μας νοιάζεται....αλλά και πάλι με ενοχλεί πολύ. και επειδή "σκοτώνετε" πραγματικά για μας δυσκολεύομαι να την στεναχωρήσω αν και τώρα τελευταία της τα χώνω λίγο.

 

Μου φαίνεται παραγνωριστήκατε...Εγω κάτι τέτοια δεν τα αφήνω αναπάντητα..να ξέρει οτι με ενοχλούν οι παρατήρησεις στο ίδιο μου το σπίτι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα -χωρίς πλάκα- η πεθερά μου είναι σαν μάνα μου και καλύτερη μπορώ να πω, γιατί μου κρατάει τα παιδιά χωρίς να κλαίγεται... βέβαια πετάει μερικές χοντράδες, αλλά αυτό είναι και θέμα χαρακτήρα, δεν το κάνει μόνο σε μένα. Με έχει βοηθήσει αφάνταστα σε όλους τους τομείς, δεν ξέρω τι θα είχα κάνει αν δεν προσφερόταν -γιατί είμαι και περήφανη- και γενικώς της χρωστάω πολλά και αν μπορέσω στο μέλλον να της το ανταποδώσω θα το κάνω με μεγάλη χαρά!

σε χαίρομαι και σας ζηλεύω!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα εχει παρει αφεση αμαρτιων, η δολια...

 

ανοια και αλσχαιμερ... σφυριξε κι εληξε... γενικως..

 

Τι της έκανες καλέ και την αποτελείωσες:lol::lol:..Να παίρνουμε μαθήματα!!

Link to comment
Share on other sites

εεε! τον πρώτο καιρό γνωριμίας μας με έιχε στα πούπουλα! βασίλισσα!στα λόγια και στις πράξεις. με συμβούλευε, με συμβουλευόταν, μου έκανε δώρα, της έκανα κι εγώ, πηγαίναμε για καφέ, ειλικρινά την λάτρευα.

φαινόταν άχρηστη νοικοκυρά-μαγείρισσα, αλλά δεν με αφορούσε το ζήτημα.

έτρωγα το φαγητό της, όταν πηγαίναμε σπίτι τους. την παίνευα κιόλας ενώ τα γεμιστά ήταν τσιμέντο. ο τραχανάς πόσο δύσκολος είναι; ε, τον έκανε αηδία.

 

γενικά το μόνο που μαγειρεύει καταπληκτικά είναι η ψαρόσουπα.

όσο ήμουν έγκυος με αποκόλληση ερχόταν και μου έκανε παρέα. εγώ έβλεπα κάντυ κάντυ. δεν άντεχε και έπιανε την σφουγγαρίστρα, ξέρετε πώς. φαντάσου για να πιάσει σφουγγαρίστρα, μιλάμε για απόγνωση. πάντως ήταν εκεί, μαζί μου.

 

μου έφερνε και ψαρόσουπα, όποτε της ζητούσα.

ήταν η πρώτη που συγκινήθηκε από την επιθυμία μου για κορόμηλα και μου έφερε την πρώτη μέρα της αποκόλλησης.

αργότερα μου βρήκε και βερύκοκα και κάθε εβδομάδα μου έφερνε φρούτα. τα έτρωγα με το κιλό! αλλά μετρούσε τις μπουκιές μου, έδινε αναφορά σε όλους πόσο τρώω... οπότε το καλό το έπαιρνε πίσω.

 

ψώνιζε για τη μικρή μαζί μου, μόνη της.

μας πήρε το καρότσι.

ψάχνω...

καλά, το βασικότερο ξέχασα. μου κρατάει την κόρη μου! ειλικρινά της είμαι ευγνώμων! την μικρή την αγαπάει.

 

εμένα μου πήρε τελευταία φορά που πήγε Γερμανία ένα μπλουζάκι σε μέγεθος φάλαινας. να το πω ότι το έκανε τυχαία;

ψάχνω...

α, έστειλε μισό κιλό λουκούμια από Αιδηψό. είχαν πάει εκεί, αντί να έρθουν στη βάφτιση.

 

και μισό κιλό χαλβά φαρσαλινό από το παζάρι της Λάρισας. δεν το έφαγε κανείς.

 

και 3 κουτιά από τον Χατζή. Δεν έφαγα τίποτα, γιατί έχω ξεσυνηθίσει στα γλυκά. τα έφαγε όλα ο Στέφανος.

 

 

Πραγματικά Sevoula επειδη σε έχω διαβάσει κ ειδα τι περασες δεν περίμενα να βρείς κάτι θετικό!! Ευγε κορίτσι μου..Είσαι μεγάλη ψυχη...:mrgreen::mrgreen:!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω οτι αν δεν ημουν εγω... ουτε που θα εδιναν σημασια..

 

κινησα εγω τις διαδικασιες, και το ψαξαμε το θεμα... βρηκαμε γιατρους και εξειδικευμενα κεντρα και αξιολογησαν τη γυναικα,και τωρα παιρνει φαρμακευτικη αγωγη και μενει -ας πουμε- στασιμη η κατασταση της..

 

αν εξαρτιοταν απο τον αντρα ή το γιο της.... φεξε μου και γλυστρησα...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Sevoula επειδη σε έχω διαβάσει κ ειδα τι περασες δεν περίμενα να βρείς κάτι θετικό!! Ευγε κορίτσι μου..Είσαι μεγάλη ψυχη...:mrgreen::mrgreen:!!!

δεν είμαι μεγάλη ψυχή, πολύ καψούρα με τον Στέφανο είμαι!:oops:

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω οτι αν δεν ημουν εγω... ουτε που θα εδιναν σημασια..

 

κινησα εγω τις διαδικασιες, και το ψαξαμε το θεμα... βρηκαμε γιατρους και εξειδικευμενα κεντρα και αξιολογησαν τη γυναικα,και τωρα παιρνει φαρμακευτικη αγωγη και μενει -ας πουμε- στασιμη η κατασταση της..

 

αν εξαρτιοταν απο τον αντρα ή το γιο της.... φεξε μου και γλυστρησα...

σε παραδέχομαι φιστίκι μου.

κι εγώ είπα στον Στέφανο να κάνουν κάτι με τον πατέρα του για τη μάνα του, αλλά δεν έκαναν τίποτα.

από τότε που έκοψε τον ψυχολόγο, ελάττωσε τη δοσολογία στα λεξοτανίλ μόνη της, έχει γίνει βαμπίρουλας! μόνο εγώ όμως την βλέπω έτσι. έχω υπερφυσικές ιδιότητες. μην ρωτήσετε λεπτομέρειες. θέμα πίστης.:mrgreen::rolleyes::lol:

όλως τυχαίως την βλέπουν και οι δικοί μου πλέον. ;)

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβες...

 

δεν ειπα γενικα 'καντε κατι..'

 

το ελεγα δηλαδη, για χρονια... και με γραφανε...

 

οποτε εκλεισα ραντεβου, και τους πηρα και πηγαμε.. ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

σε παραδέχομαι φιστίκι μου.

κι εγώ είπα στον Στέφανο να κάνουν κάτι με τον πατέρα του για τη μάνα του, αλλά δεν έκαναν τίποτα.

από τότε που έκοψε τον ψυχολόγο, ελάττωσε τη δοσολογία στα λεξοτανίλ μόνη της, έχει γίνει βαμπίρουλας! μόνο εγώ όμως την βλέπω έτσι. έχω υπερφυσικές ιδιότητες. μην ρωτήσετε λεπτομέρειες. θέμα πίστης.:mrgreen::rolleyes::lol:

όλως τυχαίως την βλέπουν και οι δικοί μου πλέον. ;)

 

 

Καλά Sevoula όμως μήπως να κάνετε κάτι..όχι τίποτα σου κρατάει και το παιδί..Εκεί να πατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παραγνωριστήκατε...Εγω κάτι τέτοια δεν τα αφήνω αναπάντητα..να ξέρει οτι με ενοχλούν οι παρατήρησεις στο ίδιο μου το σπίτι..

 

και εγώ είμαι πολύ αυστηρή σε αυτά και δεν τα σηκώνω αλλά σκάω μέσα μου. ζορίζομαι να την μιλήσω απότομα και το κακό είναι ότι τα έχω κρατήσει μέσα μου και όταν της την λέω το κάνω λίγο άγαρμπα. τώρα έχω μπει στη διαδικασία να μάθω να απαντάω σε ό,τι με πειράζει, το κάνω 2-3 μέρες τώρα. το κακό είναι επίσης ότι είμαι έγκυος και κλείνω τώρα τον 3ο μήνα και ήμουν πολύ χάλια από εμετούς, μιλάμε τέζα στο κρεβάτι 1,5 μήνα και αναγκαστηκά μου τα έκανε εκείνη τα πιο πολλά. τώρα έχω αρχίσει να παίρνω τα πάνω μου και θα βάλω τάξη μου φαίνεται. αν τα έλεγε με κακό τρόπο θα την έβριζα κιόλας (που λέει ο λόγος) γιατί τα παίρνω εύκολα αλλά δεν τα λέει από κακία αλλά επειδή έχει μάθει να είναι ο "στρατηγός". θα της το κόψω δεν το συζητώ.

άσε, ανακατεύεται πολύ τώρα που το σκέφτομαι: αφού ταϊζουμε το μικρό (17 μηνών) και αν αφήσει φαγάκι στο πιάτο αλλά έχει φάει ικανοποιητικά εγώ τον σταματάω και λέω ότι "έφαγε δε θέλω να τον ζορίζω" και εκείνη παίρνει το κουτάλι και προσπαθεί κιάλλο.

τώρα που σας τα λέω μου φαίνεται ότι πρέπει να δράσω άμεσα...

ευτυχώς με καταλαβαίνει ο άντρας μου και προσπαθεί και εκείνος να την "συνετίσει".

απλά μεγάλωσε μόνη της τα δυο παιδιά της και την έχει δει "αρχηγός" και είναι πολύ δεμένη οικογένεια....

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε! λοιπον ΝΑΙ εχει κ καλα. ας γραφω στο αλλο τοπικ τα παραπονα μου αφορουν κ μονο τον τροπο που θα μεγαλωσει το μωρο μου. κατα τ'αλλα ειναι καλη...ενω μενει ισογειο - 1ος κουνιαδα - 2ος εμεις.οταν δουλευω βρισκω συχνα πυκνα κατσαρολα με φαγακι εξω απ την πορτα μου! κ ας ειμαι μεσα δεν χτυπαει να μην ενοχλησει.γενικα γα να ερθει σπιτι θελει προσκληση ειναι διακριτικη μου λεει πολλες φορες αν θελω βοηθεια με το σπιτι μου σιδερωνει καποιες λιγες φορες κ οχι γιατι δεν το λεει συχνα, αλλα γιατι εγω δεν θελω. μου πλενει τα χαλια!!!! ειναι καλη βρε κοριτσια αλλα τοσο που ολοι την πατανε.οι κορες της δε.. θυμα μεγαλο. εγω την σεβομαι περισοτερο απ ολους(φανταστειτε.....!!!!)αλλα ειπαμε δεν ξερει να πει οχι (εχει κ κατι κολλημενες ιδεες)κ την πατανε ολοι μικροι μεγαλοι κ γινετε της κακομοιρας. με αριστα το 10 παιρνει 8,5 σαν πεθερα!!! αλλα 5 σαν γιαγια... Α! κ αν τσακωθω με τον αντρουλη μου κ το παρει χαμπαρι παντα ειναι υπερ μου! μηπως την αδικω τελικα????

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...