Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο πρατήριο Motherbaby;


Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν μπορώ να πω οτι τρελάθηκα. Ειχε τόσο κόσμο την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε που δεν εξυπηρετηθήκαμε καν. Μόνοι μας είδαμε τις κούνιες, δεν μας άρεσε καμία και τελικά φύγαμε. Οταν θα ψάξω για καρότσι θα ξαναπάω μια βόλτα μπας και...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Γεια σας!! Εδώ Θεσσαλονίκη. Διανύω τον 6ο μήνα της 1ης μου εγκυμοσύνης και κατά τύχη βρήκα σε site αναζήτησης το πρατήριο Motherbaby. Τηλεφώνησα εκεί για ορισμένες πληροφορίες. Βγάζουν κάποια πακέτα προσφοράς και μου είπαν πως δεν γίνεται αλλαγή χρώματος στα προΐόντα, αλλά μπορεί να γίνει αλλαγή πακέτου όταν εξαντληθεί κάποιος κωδικός.

'Εχει κάνει κάποια πρόσφατα τις αγορές της από απόσταση πχ. τηλεφωνικά; Η ποιότητα είναι καλή; Χρειάστηκε κάποια αλλαγή πχ. ελλαττωματικού προΐόντος;

Θα επιθυμούσα διακαώς να μάθω, γιατί πρέπει σε 2 μήνες να εξοπλιστώ με τ' απαραίτητα και φοβάμαι μια αγορά από απόσταση. Είναι και το οικονομικό στη μέση!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑναμε και εμείς τα πρώτα μας ψώνια απο το motherbaby.

Μπανάκι που στηρίζεται πάνω στην μπανιέρα 12 ευρω και σε γνωστο κατάστημα το βρήκα 30 ευρώ.

Υφασμάτινο στηριγμα για το μπάνιο 4 ευρώ ενω στο άλλο κατάστημα 12 ευρω.

Εχει και λίκνο με 75 ευρώ και πήραμε δώρο και το μαξιλαράκι θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με φόβισε η απόσταση. Θα μου πεις, αν πας σε κάποιο κατάστημα και σου τα φέρουν με φορτωτική τί διαφορά θα έχει; Μοιάζουν πολύ καλά τα προιόντα αυτά. 'Εχω όμως 2 μήνες ακόμα αναμονής μέχρι ν' αγοράσω τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για το κρεββατακι να πας που θα σου μεινει ως 10 ετων,αξίζει. Η κόρη μου ακόμα το εχει και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Είναι γερμανικά απ'ότι λενε. Θα βρεις πολλα αλλα αντικειμενα που θα σου ειναι χρησιμα σε πολυ καλες τιμες. (ρουχαλάκια, μπανακι μωρου, σελτεδακια, μπιμπερον, κλπ)

Τα μόνα που μετανιωσα που πηρα απο εκει, είναι οι πετσετες τους, οι οποιες δεν βγηκαν καλες. Σιγουρα παντως γλυτώνεις πολλά χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εμείς σήμερα παραγγείλαμε την κούνια, την προίκα και το παρκοκρέββατο της μπεμπούλας μας που την περιμένουμε τον Οκτώβριο!! Είχε και προσφορά φορμάκια με 3 ευρώ και στα 8 σου δίνουν τα 2 δώρο!! Αλλά πάρα πολύ κόσμο είχε, λόγω Σαββάτου μάλλον!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια, πήγα σήμερα στο μαγαζί αυτό και παραγγείλαμε την κούνια της μπεμπούλας μας. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και οι τιμές συμφέρουσες κατά τη γνώμη μου! Αξίζει να το επισκεφτείτε! Σίγουρα θα αγοράζαμε κι άλλα πράγματα αν δεν είχαμε ήδη πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα σήμερα στο μαγαζί αυτό και παραγγείλαμε την κούνια της μπεμπούλας μας. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και οι τιμές συμφέρουσες κατά τη γνώμη μου! Αξίζει να το επισκεφτείτε! Σίγουρα θα αγοράζαμε κι άλλα πράγματα αν δεν είχαμε ήδη πολλά.

evakorpa τι κουνια αγορασατε..αυτη που μπορεις να την κανεις κ κρεββατακι για αργοτερα οταν μεγαλωσει το παιδακι?? βρηκατε εκει κ την αλλαξιερα,γιατι στο σαιτ τους ενω οι κουνιες μου αρεσουν οι αλλαξιερες δεν μου πολυγεμιζουν το ματι.... περιμενω απαντηση,σ'ευχαριστω!!:P

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

evakorpa τι κουνια αγορασατε..αυτη που μπορεις να την κανεις κ κρεββατακι για αργοτερα οταν μεγαλωσει το παιδακι?? βρηκατε εκει κ την αλλαξιερα,γιατι στο σαιτ τους ενω οι κουνιες μου αρεσουν οι αλλαξιερες δεν μου πολυγεμιζουν το ματι.... περιμενω απαντηση,σ'ευχαριστω!!:P

 

mariazerta, για αλλαξιέρα μπορώ να σου πω κι εγώ.....έχω πάρει από εκεί δυο, μια για εμάς και μια για δώρο, δεν έχει διαφορά στην ποιότητα από μεγάλο πολυκατάστημα, απλά η φωτό τα αδικεί. Είναι απλά σε τιμές χονδρικής, την βρήκα και αλλού την ίδια, με 4 συρτάρια και το κομμάτι που αφαιρείται από πάνω όταν την θες για απλό έπιπλο και κόστιζε 550. Πολλά χρήματα, γιατί τα παιδιά στα 80 περίπου εκατοστά δεν χωράνε επάνω, οπότε μετά βγαίνει οφ και σου μένει για να βάζεις ρουχαλάκια...Πάντως είναι σταθερή και ποιοτική από άποψη ξύλου. Αυτά....ά και η Ελπίδα που είναι το αφεντικό είναι άπαιχτος άνθρωπος.

 

Σημ. Για το σχέδιο που βάλανε επάνω και για το χρώμα, το διαλέξαμε εμείς, έχουν δείγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κοριτσια να ρωτησω

οι κουνιες στο πρατηριο ειναι ολο ξυλο η ξυλο τ καγκελα και mdf τ υπολοιπο???

 

γιατι ειδα στο Ηρα κατι κουνιες πολυ ωραιες αλλα εχουν και mdf

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει πηρα το καροτσι με το καρεκλακι αυτοκηνιτου 270 ευρω και ειχε δωρο ενα μαρσιπο ακι σταντα μαμας , την κουνια 200 και την αλλαξιερα και ντουλαπα αλλα δε θυμαμαι ποσο πηρα σεντονια αλλα δεν μου αρεσαν τοσο τρελαθηκα ομως με τα ζιπουνακια πιτσαμαικαι και τα φανελακια πανφθηνα και πολυ καλη ποιοτητα απλα ειναι μικρα τα νουμερα τους επισης πηρα την καλαθουνα 60 ευρω με την βαση της και το μπνακι 18 την γλιστρα δεν θυμαμαι μου εκαναν δωρο το μαξιλαρι θηλασμου επιειδη ημουν εγγυος και οσες εχω στειλει ειναι ικανοποιημενες

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι θυμασαι αν η κουνια ειναι ολη απο ξυλο η εχει και μερη απο mdf?

 

 

ειναι πή απο ξυλο και τοθυμαμαι επηδει ηταν το μονο που με ενοιαζε δεν με νοιαζουν ποι ομορφιες ή οι φιγουρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Εχει πάει καμία σας πρόσφατα στο motherbaby για αγορά? Ηθελα να μάθω εντυπώσεις καθώς επίσης αν κάποια κοπέλα που έχει αγοράσει από κει κρεβάτι είναι ευχαριστημένη με την αντοχή της στον χρόνο καθως και την ποιότητα της.Θα με ενδιέφερε αυτό που γίνεται και προεφηβικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει πάει καμία σας πρόσφατα στο motherbaby για αγορά? Ηθελα να μάθω εντυπώσεις καθώς επίσης αν κάποια κοπέλα που έχει αγοράσει από κει κρεβάτι είναι ευχαριστημένη με την αντοχή της στον χρόνο καθως και την ποιότητα της.Θα με ενδιέφερε αυτό που γίνεται και προεφηβικό. Ευχαριστώ

 

Αγαπητη scorpina75, θα σου πω αυτο που με συμβουλεψε μια φιλη μου κι τελικα, μετα απο σκέψη-αρχικα κι εγω αυτο ηθελα να το κανω- συμφωνω μαζι της.

Με συμβούλευσε λοιπόν να μην πάρω προεφηβικο κρεβάτι γιατι οπως υποστηρίζει, κ δεν εχει άδικο, τα περισσότερα ειναι φτιαγμένα απο mdf συνήθως, ενα υλικό που ουτως η άλλως δεν αντέχει στο χρόνο κ δεν ειναι κ ιδιαιτερα υγιεινό για τα παιδια-ενω οι περισσότερες, αν οχι όλες, οι κουνιες είναι φτιαγμένες απο φυσικό ξύλο-. Σκέψου οτι το παιδι θα κοιμάται στην κούνια μέχρι περίπου 3 ετών-ανάλογα το παιδί βέβαια-, μπορείς λοιπόν, εγω πάντως ετσι θα κάνω, να παρεις μια κουνια απλή το πολύ μεχρι 200 ευρω-θα βρεις αρκετές στο mother baby- και μετά ενα μονό κρεβάτι. Σκέψου κιόλας οτι οταν θα ερθει η ώρα να κοιμηθεί σε μονό θα "βγαζει γλώσσα" κ θα εχει κι αποψη για το πως θα είναι το κρεβάτι του..(εδω μεταφέρω εμπειριες φιλενάδων..). Κάνε την ερευνά σου και δες το. Στο motherbaby παντως θα βρεις κάλες κουνιες σε πολύ καλές τιμές και πολλά επωνυμα προιοντα σε πολύ πιο χαμηλές τιμές απο οτι στα "επωνυμα βρεφικά" καταστήματα, εγω είχα ηδη κάνει το λαθος να ψωνίσω κάποια πράγματα που εκει τα βρήκα σχεδόν μισή τιμή!!!:mad: Και το καλύτερο παίρνεις δώρο ενα μαξιλάρι θηλασμού χωρίς καν να χρειαζεται να αγοράσεις κάτι!! Το χρησιμοποιώ ήδη για να αράζω στον καναπέ..!!!

Αυτα. Ελπίζω να βοήθησα.

foxfoxsbu20130611_-31_our+baby+is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παντως εγω που πηρα κουνια και συρταριερα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...μενω Σαντορινη και η συρταριερα που μου στειλανε ειναι ελλατωματικη...τα συρταρια κρεμασανε με το που τα βαλαμε...τους πηραμε τηλ και μας ειπανε να τα στειλουμε πισω για επισκευει...ξερετε δεν ειναι και πολυ ευκολο εδω που ειμαστε...δεν μπορουσανε να τα τσεκαρουν πριν τα στειλουν...χαλια!θα αναγκαστουμε να τα επιστευασουμε μονοι μας...γι'αυτο προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Λίγο που έχω αρχίσει να ψάχνω το συγκεκριμένο πρατήριο φαίνεται αρκετά οικονομικό και με πλήρη γκάμα ενώ τα μέχρι τώρα σχόλια είναι στην πλειοψηφία τους θετικά. Μήπως υπάρχουν πιο πρόσφατες εντυπώσεις?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Λίγο που έχω αρχίσει να ψάχνω το συγκεκριμένο πρατήριο φαίνεται αρκετά οικονομικό και με πλήρη γκάμα ενώ τα μέχρι τώρα σχόλια είναι στην πλειοψηφία τους θετικά. Μήπως υπάρχουν πιο πρόσφατες εντυπώσεις?

 

Πήγα πριν ένα 6μηνο καταλήγοντας στο καρότσι που μας άρεσε, επειδή συγκρίνοντας το με άλλα καταςτήματα το είχε στην καλύτερη τιμή της αγοράς. Προς μεγάλη μας απογοήτευση, μας είπαν οτι το καρότσι βρίσκεται σε έλλειψη κ δεν το εχουν, κάτι όμως που είχαν ξεχάσει να το αναφέρουν στο σάιτ. Τελικά, μιας κ κάναμε ολόκληρο δρόμο για να πάμε ως εκεί, ψωνίσαμε μερικά πραγματάκια κ η πωλήτρια δε μπορώ να πω ήταν πολύ ευγενική κ εξυπηρετική. Μην περιμένεις να δεις στολιςμένες βιτρίνες κλπ. Ένα απλό πρατήριο ειναι στη βιπε του Περιςτεριου. Για την ποιότητα των επίπλων δεν έχω άποψη, εμείς περιοριστήκαμε στην προίκα του μωρού μιας κ πρόκειται για ελληνική βιοτεχνία κ οχι κινέζικη. Το μαξιλάρι θηλασμού που δίνουν σε κάθε εγκυμονούσα που επισκέπτεται το πρατήριο, είναι της πλάκας αλλά οκ είναι δώρο...Πανω απο 50? αγορές σου φέρνουν τα πράγματα δωρεάν στο σπίτι αλλα υπολόγιζε μετα απο 1 μήνα. Μια ξαδέρφη μου που πηρε μια αλλαξιέρα της την έφεραν σε λάθος χρώμα με αποτελεςμα να φαει αλλη μια εβδομάδα.Το καρότσι μετα από αρκετό ψάξιμο, εννοειται οτι το βρήκα αλλού κ σε πολύ καλή τιμή...Αυτα, οτι άλλο θες με ρωτάς!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση! Μμμ δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικά όλα αυτά αλλά οκ μπορεί να πάω μια βόλτα μιας και δεν είναι τόσο μακριά. Βέβαια, αν θέλω κάτι συγκεκριμένο θα πάρω τηλ πρώτα! :-P

 

Μιας και είσαι μωρομανούλα και θα τις έχεις κάνει τώρα τις αγορές σου, μπορεί να μου συστήσεις κάποια από τα μαγαζιά που τελικά απευθύνθηκες? Ψάχνω καλή σχέση ποιότητας/τιμής.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση! Μμμ δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικά όλα αυτά αλλά οκ μπορεί να πάω μια βόλτα μιας και δεν είναι τόσο μακριά. Βέβαια, αν θέλω κάτι συγκεκριμένο θα πάρω τηλ πρώτα! :-P

 

Μιας και είσαι μωρομανούλα και θα τις έχεις κάνει τώρα τις αγορές σου, μπορεί να μου συστήσεις κάποια από τα μαγαζιά που τελικά απευθύνθηκες? Ψάχνω καλή σχέση ποιότητας/τιμής.

 

Τα έπιπλα τα ειχα απο τα παιδιά της αδερφής μου, ειναι χειροποίητα οποτε ούτε λόγος για να παρω άλλα...σε καρότσι, relax,καρεκλάκι φαγητού, στράτα κλπ. κατέληξα σε επώνυμες εταιρείες καθαρά λόγω ποιότητας. Αρχικά, έμπαινα στα σάιτ της εταιρείας που με ενδιέφερε, διάλεγα το προϊόν που με ικανοποιούσε κ μετα το έβαζα στο skroutz κ στο bestprice για να πετύχω τις καλύτερες τιμές. Τα περισσότερα μαγαζιά που ψώνισα ειναι e-shops κ πλήρωσα αντικαταβολή τα περισσότερα χωρίς καθόλου έξοδα. Ο,τι ήθελα να τςεκάρω απο κοντά, πήγαινα σε 1-2 γνωστά πολυκαταστήματα της περιοχής μου. Βόλεψε πολύ το μπανάκι με βάση κ οχι αυτο που εφαρμόζει στην μπανιέρα...στο λίκνο κοιμάται μέχρι κ σημερα...πήραμε καρότσι 3 σε 1 και προσωπικά αξίζει τα λεφτά του...αυτα...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μ΄αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! :mrgreen: Το σκρουτζ το χρησιμοποιώ χρόνια στις αγορές και συμφέρει! Για επώνυμα αν πάρω θα το κάνω έτσι όπως λες, θα τα δω από κοντά στα γνωστά πολυκαταστήματα! :wink: Θα δούμε, υποτίθεται θα κοιτάξω αγορές μετά τη β επιπέδου αλλά δεν κρατιέμαι και κρυφοκοιτάω!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εμείς πήραμε από εκεί τo κουνιστό πολυμορφικό κρεβάτι-κούνια 3 σε 1 bella s και παρόλο που απο εξυπηρέτηση ήταν όλα άψογα τελικά το έπιπλο είναι μια πατάτα και μισή. Το στρώμα δεν έχει ψηλή θέση όπως γράφουν στο site και θα κοψομεσιάζομαι να βάλω-βγάλω το μωρό, αλλά κυρίως επειδή το κάγκελο δεν κατεβαίνει είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να στρώσεις την κούνια. Πρέπει να την μετακινήσεις για να φτάσεις πίσω και δεν έχει ρόδες και είναι και 80 κιλά έπιπλο, οπότε δράμα! Ένα ακόμα σοβαρό μειονέκτημα είναι τα συρτάρια που έχει από κάτω η κούνια που μένουν στη ουσία απο πίσω ανοιχτα!!!!. Δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους όταν το σχεδίαζαν αλλά η πίσω πλευρά του επίπλου κάτω χαμηλά έχει κενό, δεν φτάνει δηλαδή το οριζόντιο δοκάρι του κρεβατιού μέχρι το πάτωμα, με αποτέλεσμα το συρτάρι που είναι από μέσα να είναι στην ουσία ανοιχτό από πάνω και εκτεθημένο σε όλη τη σκόνη κλπ. του πατώματος. Η αλλαξιέρα είναι αρκετά στενή οπότε δεν το κόβω να μας χωράει για πολύ και γενικότερα δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι από το συγκεκριμένο κρεβάτι. Το είχαμε δει στο πρατήριο αλλά έτσι όπως τα είχαν στρωμένα και όμορφα, μας ενθουσίασε και η τιμή και το ότι είναι κουνιστό και αυτές οι λεπτομέρειες μας είχαν διαφύγει. Υπάρχει κάποιος που το έχει και τον βόλεψε; Μήπως έχουμε κάνει εμείς κάποιο λάθος στη συναρμολόγηση;;;

tt1d1f6b
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...