Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο πρατήριο Motherbaby;


Recommended Posts

Κορίτσια μου σύστησαν για αγορές το πρατήριο motherbaby κάπου κοντά στο περιστέρι......Όσες είστε Αθήνα και έχετε αγοράσει από εκεί έχετε εντυπώσεις καλές;;; Έχει καλά προϊόντα;; Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως στα επώνυμα δεν έχουν τιμές στο internet λόγω ανταγωνισμού, είναι πράγματι οικονομικότερα;; Να μην πάω Αθήνα άδικα....Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


egv απο εκει πηρα του μπεμπη την κουνια αλλα και τα σεντονια εχει καλες τιμες

και εαν πας και εισαι εγκυος χωρις καν να ψωνισεις τιποτα σου κανουν δωρο το μαξιλαρι θηλασμου

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Eγω απο εκει πηρα την κουνια το παρκοκρεβατο και την ντουλαπα του πρωτου μου παιδιου που τωρα τα χρησημοποιει και το δευτερο.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και απο τις τιμες και απο ποιοτητα.

Ακομα ειναι σαν καινουργια (τα προσεχε βεβαια και το 1ο παιδακι μου):wink:!!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι με το καλο.λοιπον εγω απο κει πηρα την κουνια της μικρης η οποια ειναι αυτη που γινεται και κρεβατι και κουνιεται κι ολας,πηρα το καροτσι ολο το σετ μαζι με το καθισμα αυτοκινητου και το πορτ μπεμπε,πηρα και καθισμα φαγητου απο κει καθως επισης και καλαθουνα!αγορασα και σεντονακια και γενικα σχεδον ολα οσα χρειαζεται ενα μωρακι!ολα ηταν πολυ καλα εκτος λιγο απο την κουνια η οποια εχει ενα κακο οτι δεν ανεβωκατεβαινει το καγκελο.κατα τα αλλα εμεινα ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elena εγω έτυχε και πήγα σήμερα,όντως έχει φοβερες τιμές,οι κούνιες που γίνοντε κρεβάτι οι περισσότερες κάνουν 280ε και είναι η μοναδική εταιρεία που το κρεβάτι γίνεται έως 10 ετων ενω τα άλλα που έψαξα γίνοντε έως 5 ετων. Ειχε πάντα απο 45ε.Γενικά είχε φοβερές τιμές αλλα σήμερα γινόταν χαμός,θα σου πρότεινα να πας μία καθημερινή πρωι. καλα ψωνια! και πήρα μαξιλάρι θηλασμού δώρο.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας ρωτήσω κι εγώ. Πρώτη φορά ακούω για το μαγαζί αυτό. Εμένα με ενδιαφέρει να αγοράσω ρουχαλάκια για μέσα στο σπίτι για το μωρό. Έχει καλές τιμές? Άστε που αυτό με το μαξιλάρι θηλασμού είναι πολύ δελεαστικό...

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εμείς απο εκεί είχαμε πάρει την προίκα της κόρης μου και έμεινα ευχαριστημένη (το μαξιλάρι δεν με βόλεψε παντως, πήρα αλλο)

Αλλά εκτός απο τη κούνια, ευχαριστήθηκα πολύ τα σελτεδάκια, με τοσα πλυσιματα δεν εχουν παθει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρουχα παιδικά δεν πρόσεξα αν έχει χθες που πήγα,αλλα απο εκεί πήρα εσώσουχα και είχε και ρούχα για εγκύους αλλα όχι πολλά κομμάτια (βεβαια πολύ πολύ φθηνα΄)

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ πήγα σήμερα το πρωί και ειλικρινά πιστεύω ότι αξίζει να το επισκεφθείτε, ιδίως εαν δεν έχετε αγοράσει κούνια, καλαθούνα, προίκα, κτλ. Έχει μεγάλη ποικιλία, ωραία σχέδια από όσα μπόρεσα να δω. Εγώ πήρα πιτζαμάκια για το μωρό με 6,5 ευρώ και φορμάκια για το σπίτι με 10,5. Είχε και φόρμες εξόδου από 15,5 ευρώ. Μπιμπερό και πιπίλες πιο οικονομικά από το τζάμπο. Και δώρο το μαξιλάρι θηλασμού.

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To μαξιλάρι θηλασμού το είχα πάρει κι εγώ παρόλο που δεν ψώνισα από εκεί και με βόλεψε απίστευτα και στην εγκυμοσύνη για τον ύπνο αλλά και όταν θήλαζα για στήριξη της μέσης μου.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι το motherbaby θα είναι ανοιχτό αύριο Κυριακή από τις 10 το πρωί εως τις 4 το μεσημέρι. Πιστεύω πως θα βολέψει κάποιες κοπέλες που δεν έχουν χρόνο άλλες μέρες.

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια λίγο καθυστερημενα το ειδα...Απο το motherbaby στο Περιστέρι πηρε ο αδερφος μου καροτσι, ρουχαλακια, σεντονια, πορτ μπεμπε, μαρσιπο και αλλα σε αρκετα καλες τιμες, οταν γεννηθηκε η ανηψια μου. Τα δωρα τα δικα μας ηταν επισης απο εκει (τα ειχαν διαλεξει ο αδερφος και η νυφη μου). Μεγαλο καταστημα (ανεβαινεις μες ασανσερ)-Καλες αγορες!;)

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα κοριτσια!

απο το motherbaby αγορασα τις κουνιες των μικρων (περιμενω διδυμακια) τις καλαθουνες, τα καθισματα αυτοκινητου και 2 σετ σεντονακια και μου εκαναν δωρο το μαξιλρι θηλασμου. εχει απιστευτες τιμες!!!!

φανταστειτε οτι ολα ολα κομπλε αυταπου σας ειπα μαζι με στρωματακια προικες κλπ μας στοιχησαν 1100 ευρω και αλλου μας ζηταγαν......ΑΦΗΣΤΕ!!!!!!και ειναι και διδυμα οποτε διπλα τα εξοδα..βεβαια μας εκανα δωρο και οι παπουδες και οι γιαγιαδες αλλα μην τους ξεφραγκιασουμε.......πατως το πρατηριο το συνιστωανεπιφυλακτα και φανταστειτε οτι τα παρηγγειλα ολα μεσω τηλεφωνου...τα ειδα οταν ηρθαν..

:);)
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πως πάνε μέχρι εκεί όμως? Για εμάς που δεν οδηγούμε? Λογικά δεν πρέπει να είναι κοντά στο μετρό ε? Ξέρετε για κανένα λεωφορείο? Ή μόνο με ταξί?Κρίμα που δεν έχει πιο κεντρικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν το ήξερα αυτό το μαγαζί. Πρόσφατα πήγα στο ΛΗΤΩ και στο MOTHERCARE για ρούχα εγκυμοσύνης και για να παίρνω ιδέες για το παιδικό δωμάτιο αλλά δεν έμεινα ενθουσιασμένη με ο.τι είδα. Αν όχι αύριο, οπωσδήποτε μέσα στην εβδομάδα, θα πάω μια βόλτα. Εχει και ρούχα εγκυμοσύνης;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Απο εκει πήραμε τα πράγματα της μικρής μας, δηλαδη 1 κρεββάτι με στρώμα ορθοπαιδικο, με εξτρα σανίδες για μεχρι 7-8 χρονών, το καρότσι που είχε επάνω και το πορτ βεβε, και την αλλαξιέρα ολα 800 ευρω.

Τα κορμακια που έχω πάρει απο εκει ειναι κατα πολυ καλυτερα απο αυτα που πήρα απο το λήτω.

Μπορεί να μην έχει ονομα ή να πουλάει μαρκες κλπ αλλα απο την ποιοτητα εχω μείνει πολυ ευχαριστημενη.

Προχτες πηγαμε να δουμε για καρεκλακι αυτοκινητου και ξεκινουσαν απο 90 ευρω μεχρι και 280 και ικανοποιητικη ποιοτητα.

Συν οτι αποριες εχεις σε βοηθανε με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...