Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κινήσεις εμβρύου


Recommended Posts

αχ κοριτσια ειναι το πιο ωραιο συναισθημα !!!θα δειτε αργοτερα που θα επικοινωνειτε μαζι του!!δηλ θα χτυπασ με το δαχτυλο σου και θα σου απανταει!!!η' το αλλο που να κανετε να βαλετε το χερι σας πανω στην κοιλια σας ..σε επαφη με δερμα ,,οχι πανω απο την μπλουζα ,,και θα σας δινει το παρον το μωρο!!αυτα τις τελευταιες βδομαδες!!!!θα προσεχετε να ακουτε τα μωρακια σας μολις μπητε στο μηνα σας ...ο γιατρος μου μου ειχε πει να τον ακουσ τον μπεμπη μια φορα στην 1 ωρα!!!αν δεν τα καταλαβαινετε να ενημερωνετε τον γιατρο σας και να κανετε συχνα καρδιοτοκογραφημα!!!με το καλο τα μπεμπουλια σας!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχεις πολυτο δικιο.Ειμαι 37+4 καιο μικρουλης μου εχει απιστευτη επικοινωνια με τον μπαμπα του απο την αρχη που τον ακουσαμε.Οπου κι αν ειναι ο μικρουλης μολις βαλει το χερι του ο μπαμπας του στη κοιλια παει και τον χτυπαει.Ειναι πολυυυυ ομορφο πραγμα.Οπου κι αν το βαλει θα παει το μωρακι μου προς το χερι του.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να γεννησεις !!!!!!και εγω αγορακι εχω ...οταν θα πασ σπιτι σου με το καλο θα τρελενεσαι οταν θα βλεπεις τον μπεμπη σου να κοιμαται μπρουμητα στο στηθος του αντρα σου !!!θα τουσ κοιτασ και θα λες οι αντρες τισ ζωησ μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι γλυκά αυτά που γράφετε....

η δικιά μου τώρα πια (32η εβδομάδα) δεν κλωτσάει τόσο πολύ αλλά δημιουργεί εξογκώματα στην κοιλιά μου... και πάντα από τη δεξιά πλευρά... έχει τόσο πλάκα....

Αύριο θα πάω και στο γιατρό να τη δω, ελπίζω να έχει γυρίσει...

Link to comment
Share on other sites

H μπέμπα μας δίνει δυναμικό παρόν κάθε μέρα! Είμαι στην 31η εβδομάδα τώρα και ομολογώ ότι κάποιες κινήσεις της έχουν αρχίσει και με πονάνε λόγω του τεντώματος του δέρματός μου...καλά να είναι το αστεράκι μας, είναι ζωηρούλι!

Ειδικά κατά τις 4 το πρωί που στάνταρ θα σηκωθώ για τουαλέτα ξεκινάει και η πρωινή γυμναστική μαζί.:-)

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!

ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ,Η ΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ (ΤΟ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΦΑΛΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΠΟΣ ΜΑΣ :lol: ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΓΥΡΗΣΕΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΟΥΤΡΑΚΙ ΤΗΣ....ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΗ!!!

ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΜΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΩΡΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΜΑΝΤΑΜ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ....ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ Κ ΧΑΔΙΑ...!!!!!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα κι εγώ πως το μωράκι μου είναι με τις μέρες του. σήμερα πήγαμε για το πρώτο μας καρδιοτοκογράφημα. είχα φάει πιο πριν ένα προφιτερόλ (στις 08:40 το πρωί παρακαλώ!!!!!!!!!!) και 2 σοκολατάκια με το που με σύνδεσε η γιατρός και ΚΟΙΜΟΤΑΝ του καλού καιρού. κουνήθηκε 3 φορές όλες κι όλες μέσα στον ύπνο του ενώ χθες σχεδόν όλη την ημέρα έδινε το ένα ρεσιτάλ μετά το άλλο! τρελάθηκα! τα ίδια μας είχε κάνει και στον υπέρηχο Β' Τριμήνου, γλυκό έφαγα, βόλτα πήγα αλλά ούτε τα χέρια του δεν κούνησε!! συμπέρασμα, όποτε του κάνει κέφι ξυπνάει κι όταν κοιμάται, κονονίες να πέφτουν, δεν ξυπνάει με τίποτα!

 

οκ, στον ύπνο πήρε απ' τον πατέρα μου.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι γλυκά αυτά που γράφετε....

η δικιά μου τώρα πια (32η εβδομάδα) δεν κλωτσάει τόσο πολύ αλλά δημιουργεί εξογκώματα στην κοιλιά μου... και πάντα από τη δεξιά πλευρά... έχει τόσο πλάκα....

Αύριο θα πάω και στο γιατρό να τη δω, ελπίζω να έχει γυρίσει...

 

Κι εμενα μονο απο δεξια κουνιεται! Πολυ-πολυ σπανια θα αισθανθω αμυδρα κατι απο τα αριστερα! γιατι αραγε γινεται αυτο;

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ενα εχω να σας πω απολαυστε ολες τις κινησεις τους μια προς μια.....

Οταν με το καλο βγουν θα τα κοιτατε και δεν θα το πιστευεται θα αναρωτιεστε τι εγινε τωρα εσυ με κλωτσουσες τοσο καιρο??:-D:grin::-D:P:p:p!!!

Αν και τον εχω εξω απο την κοιλιτσα πλεον και τον χαζευω μπορω να πω πως μου λειπει η αισθηση.....τις κλωτσιας του και του λοξιγκα;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ενα εχω να σας πω απολαυστε ολες τις κινησεις τους μια προς μια.....

Οταν με το καλο βγουν θα τα κοιτατε και δεν θα το πιστευεται θα αναρωτιεστε τι εγινε τωρα εσυ με κλωτσουσες τοσο καιρο??:-D:grin::-D:P:p:p!!!

Αν και τον εχω εξω απο την κοιλιτσα πλεον και τον χαζευω μπορω να πω πως μου λειπει η αισθηση.....τις κλωτσιας του και του λοξιγκα;);)

 

jo να σου ζησει ο παιδαρος!!!

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?Εγω εδω στην αναμονη,ακομα,αυριο θα παω για καρδιοτοκογραφημα αλλα μεχρι την επομενη πεμπτη θα πρεπει να εχω γεννησει οτι και να γινει!!!Για να δουμε ποτε θα μας κανει την τιμη ο μικρουλης μου να βγει!!!Μαλλον περναει πολυυυυυυυυυυ ωραια μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?Εγω εδω στην αναμονη,ακομα,αυριο θα παω για καρδιοτοκογραφημα αλλα μεχρι την επομενη πεμπτη θα πρεπει να εχω γεννησει οτι και να γινει!!!Για να δουμε ποτε θα μας κανει την τιμη ο μικρουλης μου να βγει!!!Μαλλον περναει πολυυυυυυυυυυ ωραια μεσα!!!

 

Και εγω αυριο εχω ραντεβου και πρεπει να γεννησω μεχρι και την τριτη.Και πεφτει και τριημερο.Πες μου νεα σου αυριο.Και εγω αυτο λεω.Οτι περναει καλα....χμμ μολις ξεκινησε και ο λοξυγγας....εχει γινει πολυ δυνατος.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα τι κανεις?Παμε μαζι εμεις οι δυο ε?Λες να βγουν και τα νινακια μας μαζι?Εχε γουστο!!Ναι αυριο θα μπω να σου πω νεα περιμενω κι απο σενα.Τι μωρακι περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα τι κανεις?Παμε μαζι εμεις οι δυο ε?Λες να βγουν και τα νινακια μας μαζι?Εχε γουστο!!Ναι αυριο θα μπω να σου πω νεα περιμενω κι απο σενα.Τι μωρακι περιμενεις?

 

Ελενακι κι εμενα μολις ξεκινησε να εχει λοξυγγα!!!!!!!!!!

 

Καλα εχω αυπνιες απο το αγχος.Αγορακι οπως και εσυ :) Ναι μαζι.Τριτη με τεταρτη ουφ!Ωραια θα ναι μαζι κατα προτιμηση στην πητ μας!Ναι θα σου πω και εγω.Αυριο το μεσημερι εχω ραντεβου.

Παντως δεν περιμενα να εχουν λοξυγγα μεχρι το τελος.Εχει μια φορα τη μερα.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενακι μου εγω πηγα στο γιατρο αλλα δεν μπορεσα να κανω καρδιοτοκογραφημα μονο τη καρδουλα του ακουσα γιατι ειχε καισαρικη ο γιατρος αλλα μου ειπε να ξαναπαω κατα τις 8 το βραδυ οταν ερθω θα σου πω.Ειμαι πολυ περιεργη να δω αν κατεβηκε!!!Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εβδομαδα ειχα συχνα και εντονα πετρωματα περισσοτερα απο 10 την ημερα (παρολο που παιρνω γιουτοπαρ). Τις ημερες που μου συμβαινει αυτο ακουω πολυ λιγοτερο το μωρο, δηλ ελαχιστα. Εσας σας εχει τυχει αυτο;

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...