Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 minutes ago, Deena said:

 

Να μην στενοχωριέσαι....να σου πω και το εξής....κάπου έχω διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι τώρα που ότι ο ιδανικός αριθμός παιδιών για κάλεσμα για παιχνίδι είναι τόσα όσα είναι τα έτη του παιδιού.

 

Το παιδί, αν γιορτάσει παρέα με άλλα 4-5 συνομίληκα, μια χαρά θα ενθουσιαστεί, θα είναι σκάλες ανώτερο και καλύτερο από ό,τι έχει ζήσει μέχρι τώρα ως εορτασμό γενεθλίων.

 

Όσο για την υπεύθυνη, συγγνώμη αλλά τα 20 άτομα συνολικά (παιδιά-ενήλικες) οπωσδήποτε θα τα φτάσετε έτσι όπως φαίνεται, δεν νομίζω να έχει και παράπονο για Κυριακή τετραημέρου.

Emoji καρδούλες (δεν βρήκα!)

 

18 minutes ago, marakiz said:

Κάλεσε κι εσύ εμάς στο φορουμ που ψοφαμε για πάρτι να ξεγνοιάσεις! :P

 

Μια χαρά θα είναι τα 5 παιδάκια για την ηλικία του παιδιού και πιο μαζεμένα θα είναι πιο παρειτσα! Θα περάσει τέλεια! Ξεαγχώσου!!

Ελάτε! ΄Πιο ωραία θα περάσω μαζί σας! Αυτό είναι σίγουρο!!

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Αυτό σίγουρα.ειχε δίκιο η δασκάλα που μου είχε πει έως 10

Ναι, αλλά εσείς θα έχετε άλλα 10, έτσι δεν είναι?

 

Με 2 παιδάκια ακόμη θα ξεαγχωθώ!

 

Κορίτσια ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Anna3011 είπε:

Φαντάζεσαι; Θα συστηθούμε στους γονείς ως "τα κορίτσια από το φόρουμ" και θα απευθυνόμαστε μεταξύ μας με τα ψευδώνυμα. Πανηγύρι!

 

Χμμμμ..

Που είπαμε πως γίνεται το πάρτι;; 

:lol::lol::lol:

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 minutes ago, Anna3011 said:

Φαντάζεσαι; Θα συστηθούμε στους γονείς ως "τα κορίτσια από το φόρουμ" και θα απευθυνόμαστε μεταξύ μας με τα ψευδώνυμα. Πανηγύρι!

Εσύ άσε, γιατί μπορεί τα μικρά μας να είναι συμμαθητές του χρόνου και τέτοια εποχή να κρατάς προσκλητήριο! Να απαντάς έγκαιρα παρακαλώ!!

15 minutes ago, marakiz said:

 

Χμμμμ..

Που είπαμε πως γίνεται το πάρτι;; 

:lol::lol::lol:

 

ΒΠ! Distance is not an issue!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Yovanna said:

Emoji καρδούλες (δεν βρήκα!)

 

Ελάτε! ΄Πιο ωραία θα περάσω μαζί σας! Αυτό είναι σίγουρο!!

Ναι, αλλά εσείς θα έχετε άλλα 10, έτσι δεν είναι?

 

Με 2 παιδάκια ακόμη θα ξεαγχωθώ!

 

Κορίτσια ευχαριστώ..

Να κοιτάξεις να αποβάλλεις το άγχος σου και να ευχαριστηθείς τα γενέθλια του γιου σου!!!Αυτό μόνο έχει σημασία. Όποιος θέλει να είναι εκεί θα είναι!!

Τα πιο ωραία γενέθλια του γιου μου ήταν αυτά που είχαμε καλέσει μόνο τους κολλητούς του (5 παιδιά) πέρασε τέλεια....ακόμα τα θυμάται!!Συνήθως στα πάρτυ είναι αυτά τα 5 παιδιά στάνταρ και έχει δημιουργηθεί και καλή σχέση με τους γονείς γιατί είμαστε σχεδόν πάντα εμείς οι λίγοι και έχουμε τον χρόνο να μιλήσουμε και να γνωριστούμε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kotsifikos said:

Να βρεθούμε αλλά να μη πούμε ποια είναι ποια και να προσπαθήσουμε να μαντέψουμε, όπως κάναμε και με το ζώδιο της @Έσπερος!!Φάση θα έχει! χαχαχα

Τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Anna3011 είπε:

Φαντάζεσαι; Θα συστηθούμε στους γονείς ως "τα κορίτσια από το φόρουμ" και θα απευθυνόμαστε μεταξύ μας με τα ψευδώνυμα. Πανηγύρι!

Θα φέρναμε και τα τρίγωνα Πανοράματος τα Καζάν Ντιπί μας χαμός 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ πολύ καλές επαφές με αρκετές μέσω σοσιαλ και φίλες φίλες 2 με επαφές από κοντά κλπ. Και πολύ χαίρομαι. Εξαιρετικές! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marakiz είπε:

Πέρα από την πλάκα, προσωπικά έχω γνωρίσει κοπέλα μέσω άλλου φόρουμ δέκα ολόκληρα χρόνια πριν με την οποία ταιριάξαμε κ κάναμε παρέα και αργότερα παρευρεθήκαμε στους γάμους μας και στις βαφτίσεις των παιδιών μας και τώρα αλληλοκαλουμαστε στα γενέθλια των παιδιών όπου προσπαθούμε να πηγαίνουμε γιατί μένουμε και αρκετά μακριά πλέον. Θα τους δούμε τώρα στα γενέθλια του μικρού μας, πρώτα ο Θεός!

 

πρίν από 15 λεπτά , kotsifikos είπε:

Και εγώ έχω δημιουργήσει φιλίες από άλλα φόρουμ, φιλίες καλές και που έχουν κρατήσει χρόνια.

Τι έγινε ρε παιδιά; Και εμείς εδώ πέρα τι κάνουμε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Yovanna είπε:

Emoji καρδούλες (δεν βρήκα!)

 

Ελάτε! ΄Πιο ωραία θα περάσω μαζί σας! Αυτό είναι σίγουρο!!

Ναι, αλλά εσείς θα έχετε άλλα 10, έτσι δεν είναι?

 

Με 2 παιδάκια ακόμη θα ξεαγχωθώ!

 

Κορίτσια ευχαριστώ..

9 τελικα μέτρησα από τα αποφασισμενα να καλέσουμε γιατί το ένα είχε ξεμείνει στη μνήμη.παει α δημοτικού φέτος έχω καλέσει κ λίγα φιλων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γνωρίσει μόνο μια κοπέλα από εδώ, που μου έστειλε γιατί τα παιδιά μας θα πήγαιναν στο ίδιο σχολείο. Ήταν να βρεθούμε αλλά ήρθε η καραντίνα και τελικά τα είπαμε στη συνάτηση του σχολείου. δεν ήταν συμμαθητές τα παιδιά μας τελικά. Επικοινωνούμε ακόμη και συναντιόμαστε τυχαία, εξαιρετική κοπέλα, πρότεινα play date, είπε ναι, αλλά έμεινε εκεί. αν κάνω εγώ την πρόταση, περιμένω μετά από τον άλλον την κίνηση γιατί δεν θέλω να πιέζω.

Μου έστειλαν τώρα και 2 μαμάδες ότι θα φύγουν δυστυχώς, αλλιώς ήθελαν πολύ να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Yovanna είπε:

Εγώ έχω γνωρίσει μόνο μια κοπέλα από εδώ, που μου έστειλε γιατί τα παιδιά μας θα πήγαιναν στο ίδιο σχολείο. Ήταν να βρεθούμε αλλά ήρθε η καραντίνα και τελικά τα είπαμε στη συνάτηση του σχολείου. δεν ήταν συμμαθητές τα παιδιά μας τελικά. Επικοινωνούμε ακόμη και συναντιόμαστε τυχαία, εξαιρετική κοπέλα, πρότεινα play date, είπε ναι, αλλά έμεινε εκεί. αν κάνω εγώ την πρόταση, περιμένω μετά από τον άλλον την κίνηση γιατί δεν θέλω να πιέζω.

Μου έστειλαν τώρα και 2 μαμάδες ότι θα φύγουν δυστυχώς, αλλιώς ήθελαν πολύ να έρθουν.

Μήπως θα ήθελες να το μεταφέρεις?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Μήπως θα ήθελες να το μεταφέρεις?

Εντάξει όχι. Δεν είναι και σωστό για αυτούς που έχουν πει ότι θα έρθουν. Η μια οικογένεια ακύρωσε την εκδρομή τους για να έρθουν. Και τίποτα δεν μου λέει ότι τη άλλη βδομάδα θα έρθουν όσο δεν έρθουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγχωθεί κι εγω μ αυτό το πάρτι βρε παιδιά!! ούτε το δικό μου να ήταν! 

 

ασχετο για να δείτε τι προόδους έχω κάνει. ένας μαθητής δικοσ μου που γιόρταζε σήμερα έφερε κέρασμα μπισκοτάκια που ή ήταν σπιτικά ή ζαχαροπλαστείου. το πήρα να τπ δώσω στο παιδί μου. Μιλάμε διπλή υπέρβαση. κ εκείνος θα φάει κ εγω έδειξα αυτοσυγκράτηση. (σχετικό αυτό γιατί έχω στην τσάντα δυο σοκοφρετακια κ δυο άλλα γλυκά απο κεράσματα.)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Έσπερος είπε:

(σχετικό αυτό γιατί έχω στην τσάντα δυο σοκοφρετακια κ δυο άλλα γλυκά απο κεράσματα.)

Αυτοσυγκράτηση είναι και το ότι έχεις 4 γλυκά στην τσάντα, και δεν τα έχεις φάει ακόμα! RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Yovanna είπε:

Εντάξει όχι. Δεν είναι και σωστό για αυτούς που έχουν πει ότι θα έρθουν. Η μια οικογένεια ακύρωσε την εκδρομή τους για να έρθουν. Και τίποτα δεν μου λέει ότι τη άλλη βδομάδα θα έρθουν όσο δεν έρθουν τώρα.

 

Ούτε και εγώ θα το μετέφερα. 

Αυτές οι 2 μητέρες που είπαν ότι θα φύγουν, μπορεί να είναι από τα 4 παιδάκια που σου είπε ήδη η δασκάλα. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, annoulen said:

 

Ούτε και εγώ θα το μετέφερα. 

Αυτές οι 2 μητέρες που είπαν ότι θα φύγουν, μπορεί να είναι από τα 4 παιδάκια που σου είπε ήδη η δασκάλα. 

 

Ναι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...