Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Ilaeira είπε:

Παιδιά, αν κλείσουν τα σχολεία θα φαρμακωθώ. 

Σε ό,τι αφορά τα σχολεία ο κ. Σαρηγιάννης είπε ότι δεν πρέπει να ανοίξουν στις 10 Ιανουαρίου και ταυτόχρονα αποκάλυψε ότι σε πολλά ιδιωτικά σχολεία έχουν ήδη ξεκινήσει και πάλι τις δοκιμές για τηλεκπαίδευση. Στο ίδιο πνεύμα υπογράμμισε ότι θα ήταν εγκληματικό λάθος να γίνουν δια ζώσης οι εξετάσεις του α΄ εξαμήνου στα ελληνικά πανεπιστήμια

 

 

Πιάσε μια δόση και για μας :lol:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

3 Γενάρη λένε πάμε για λοκνταουν. 8 κλείσαμε το πάρτυ της. :-( πότε λέτε να βγούμε; Άνοιξη; Πάει το πάρτυ για ακόμα μια χρονιά! Φφφφφφφφφ 

ετσι λενε,αλλα ποσο αυστηρο;

δ γινοταν να το κανετε μεσα στις γιορτες;

οποιος θελει αλλο παρτυ ας το κανονισει σε τουριστικη περιοδο,γτ αλλιως θα ειμαστε κλειστα μεχρι να φυγει απο μονος ο ιος..

επισης ο σαρηγιαννης ειπε οτι η ο θα ειναι τα μισα κρουσματα ως την πρωτοχρονια

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουν σχολεία, για χορό του Ζαλόγγου μας βλέπω μάνες και πατεράδες. Αυτό συζητούσαμε με άλλους γονείς σήμερα το πρωί.

Σε κάτι που διάβαζα χθες έλεγε ότι μελέτη στο Ohio δείχνει ότι ο τριπλός εμβολιασμός φαίνεται να δουλεύει καλύτερα ως ανοσία στην όμικρον σε σχέση με τη δέλτα. Να και κάτι ευχάριστο...

Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλα σχολεία, εμάς αν και είχε κάποια περιορισμένα κρούσματα, διασπορά δεν είχε (και ήταν και παιδιά του ολοημέρου που τρώνε μαζί με όλες τις υπόλοιπες τάξεις). 

Τα γενέθλια πάντως και εγώ μάλλον τα αποκλείω και για φέτος. Με τη φούσκα μας στο σπίτι ως πέρυσι. Θα της κάνω πάρτυ στην ονομαστική της εορτή, που είναι εντός τουριστικής σεζόν :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@λουκουμαδάκι σε κλειστό χώρο θα γίνει το πάρτυ? Μόνο εάν κάνετε όλοι ράπιντ την προηγούμενη μέρα το βλέπω εφικτό. Και με περιορισμένο αριθμό ατόμων.

Στο μεταξύ πήρα την παιδίατρο να έρθει να δει τον μικρό γιατί ακόμη στα ίδια είμαστε και έχει κορονοιό.. Χαμός γίνεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Yovanna είπε:

@λουκουμαδάκι σε κλειστό χώρο θα γίνει το πάρτυ? Μόνο εάν κάνετε όλοι ράπιντ την προηγούμενη μέρα το βλέπω εφικτό. Και με περιορισμένο αριθμό ατόμων.

Στο μεταξύ πήρα την παιδίατρο να έρθει να δει τον μικρό γιατί ακόμη στα ίδια είμαστε και έχει κορονοιό.. Χαμός γίνεται πλέον.

Ο γιατρός η το παιδί;;; 

Ναι σε κλειστό αλλά δεν το κόβω να γίνει τότε τελικά. Τώρα λέμε μήπως το πάμε 2 Γενάρη Κυριακή πρωί η απόγευμα να μη μας πιάσουν τα μέτρα από 3. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Ο γιατρός η το παιδί;;; 

Ναι σε κλειστό αλλά δεν το κόβω να γίνει τότε τελικά. Τώρα λέμε μήπως το πάμε 2 Γενάρη Κυριακή πρωί η απόγευμα να μη μας πιάσουν τα μέτρα από 3. 

Η γιατρός! Ναι, κάντο νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , maripoz είπε:

Για μαζευτείτε όλα τα κορίτσια και πάτε στο άλλο θέμα για το χτικιο γιατί μπήκα να διαβάσω για κάνα παρτακι με τον καφέ μου και με έπιασε η ψυχή μου και κατεβαίνει φαρμακι προτού καν κλείσουν τα σχολεία 

Έχεις τα δίκια σου κι εσύ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

@λουκουμαδάκι σε κλειστό χώρο θα γίνει το πάρτυ? Μόνο εάν κάνετε όλοι ράπιντ την προηγούμενη μέρα το βλέπω εφικτό. Και με περιορισμένο αριθμό ατόμων.

Στο μεταξύ πήρα την παιδίατρο να έρθει να δει τον μικρό γιατί ακόμη στα ίδια είμαστε και έχει κορονοιό.. Χαμός γίνεται πλέον.

Η παιδίατρος?παιδί την κόλλησε? Ιουυυυ!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Η παιδίατρος?παιδί την κόλλησε? Ιουυυυ!

Η παιδίατρος, ναι. δεν ξέρω από πού κόλλησε. Μπορεί στο ιατρείο, μπορεί και στο Ιασώ που εργάζεται. Ή μπορεί να την κόλλησαν τα παιδιά της ή ο άντρας της. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lenia16 είπε:

Παιδιά όποιος θέλει για πάρτυ το ραπιντ να γίνεται την ίδια μέρα. Εμείς έτσι κολλησαμε. Αρνητικοί το απόγευμα θετικοί το πρωί. 

Σαφέστατα.κ εμείς που θα μαζευτούμε οικογενειακές λίγο πριν θαψτο κάνουμε.ετσι είχαμε αποφασίσει,ασχέτως των τελευταίων εξελίξεων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου χθες που πήγαμε σε πάρτυ με τα παιδιά μας κάνανε και εμάς δώρο. Τελικά μου κακοφάνηκε κάπως .. δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι περίεργη σε αυτό .. απλά πήγαμε εμείς δώρο στο παιδακι τους και μας δώσανε και εκείνοι μετά φεύγοντας. Ήταν κάπως περίεργο αλλά φυσικά δείξαμε ενθουσιασμό και ευχαριστήσαμε. Να πω ότι ήταν ένα κανονικό δώρο όχι μικρό τύπου ενθύμιο. Και γενικά όλο το πάρτυ μας φάνηκε υπερπαραγωγή. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Κορίτσια μου χθες που πήγαμε σε πάρτυ με τα παιδιά μας κάνανε και εμάς δώρο. Τελικά μου κακοφάνηκε κάπως .. δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι περίεργη σε αυτό .. απλά πήγαμε εμείς δώρο στο παιδακι τους και μας δώσανε και εκείνοι μετά φεύγοντας. Ήταν κάπως περίεργο αλλά φυσικά δείξαμε ενθουσιασμό και ευχαριστήσαμε. Να πω ότι ήταν ένα κανονικό δώρο όχι μικρό τύπου ενθύμιο. Και γενικά όλο το πάρτυ μας φάνηκε υπερπαραγωγή. 

Τι σας έδωσαν; Σκέφτομαι τι να δώσουμε εμείς ψάχνω μπλιμπλίκια 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Κορίτσια μου χθες που πήγαμε σε πάρτυ με τα παιδιά μας κάνανε και εμάς δώρο. Τελικά μου κακοφάνηκε κάπως .. δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι περίεργη σε αυτό .. απλά πήγαμε εμείς δώρο στο παιδακι τους και μας δώσανε και εκείνοι μετά φεύγοντας. Ήταν κάπως περίεργο αλλά φυσικά δείξαμε ενθουσιασμό και ευχαριστήσαμε. Να πω ότι ήταν ένα κανονικό δώρο όχι μικρό τύπου ενθύμιο. Και γενικά όλο το πάρτυ μας φάνηκε υπερπαραγωγή. 

Πως ήταν δηλ το πάρτυ?

πρίν από 3 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Τι σας έδωσαν; Σκέφτομαι τι να δώσουμε εμείς ψάχνω μπλιμπλίκια 

Εγώ τους έφτιαξα τσαντουλες ωμου .όλα τα παιδιά τις παίρνουν στο σχολείο.κ αυτά που δεν ήταν στο σχολείο τις χρησιμοποιούν αλλού.μεσα έβαλα διαφορά.μικρες πλαστελινες με κουπατ σε σακουλάκι κ διαφορά αλλά.μπες να δεις στο anagapas.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Super.mum said:

Κορίτσια μου χθες που πήγαμε σε πάρτυ με τα παιδιά μας κάνανε και εμάς δώρο. Τελικά μου κακοφάνηκε κάπως .. δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι περίεργη σε αυτό .. απλά πήγαμε εμείς δώρο στο παιδακι τους και μας δώσανε και εκείνοι μετά φεύγοντας. Ήταν κάπως περίεργο αλλά φυσικά δείξαμε ενθουσιασμό και ευχαριστήσαμε. Να πω ότι ήταν ένα κανονικό δώρο όχι μικρό τύπου ενθύμιο. Και γενικά όλο το πάρτυ μας φάνηκε υπερπαραγωγή. 

Όταν λες κανονικό? Των 20 ευρώ ας πούμε? Ίσως λόγω των ημερών. Υπερπαραγωγή τί εννοείς? Είχε μάγους κτλ? Σερβιτόρους με παπιγιόν κτλ? Ήταν παιδικό πάρτυ ή κάποια γιορτινή μάζωξη ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα tiger βρήκα activity books, βιβλία με βρες τις διαφορές και colouring και να προσθέσω μολύβια η μαρκαδοράκια. Και από ΙΚΕΑ τις κιμωλίες πίνακα και δαπέδου να ζωγραφίζουν έξω σε πλάκες στην παιδική χαρά; Για τα πιο μικρούλια είδα δαχτυλόκουκλες και μαρκαδόρους γκλίτερ; Πώς σας ακούγονται; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Λοιπόν μπήκα tiger βρήκα activity books, βιβλία με βρες τις διαφορές και colouring και να προσθέσω μολύβια η μαρκαδοράκια. Και από ΙΚΕΑ τις κιμωλίες πίνακα και δαπέδου να ζωγραφίζουν έξω σε πλάκες στην παιδική χαρά; Για τα πιο μικρούλια είδα δαχτυλόκουκλες και μαρκαδόρους γκλίτερ; Πώς σας ακούγονται; 

Πολυ ωραια.εγω είχα προσθέσει κ απο ένα φανταχτερό γλυφιτζουρι που το είχα δέσει με κορδελα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Πως ήταν δηλ το πάρτυ?

Εγώ τους έφτιαξα τσαντουλες ωμου .όλα τα παιδιά τις παίρνουν στο σχολείο.κ αυτά που δεν ήταν στο σχολείο τις χρησιμοποιούν αλλού.μεσα έβαλα διαφορά.μικρες πλαστελινες με κουπατ σε σακουλάκι κ διαφορά αλλά.μπες να δεις στο anagapas.

Μπήκα ρε συ ακριβά μου βγαίνουν αυτά έχω 11 παιδάκια θα ξεπεράσω τα 80 100 δε παίζει :lol: 

πρίν από 1 λεπτό , μαγιοπουλας είπε:

Πολυ ωραια.εγω είχα προσθέσει κ απο ένα φανταχτερό γλυφιτζουρι που το είχα δέσει με κορδελα

Α ναι να βάλω και μια λιχουδιά :x

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Λοιπόν μπήκα tiger βρήκα activity books, βιβλία με βρες τις διαφορές και colouring και να προσθέσω μολύβια η μαρκαδοράκια. Και από ΙΚΕΑ τις κιμωλίες πίνακα και δαπέδου να ζωγραφίζουν έξω σε πλάκες στην παιδική χαρά; Για τα πιο μικρούλια είδα δαχτυλόκουκλες και μαρκαδόρους γκλίτερ; Πώς σας ακούγονται; 

 

Εγώ πιο παλιά σε πάρτυ με πολλά καλεσμένα παιδάκια με σφιχτό budget, είχα τυπώσει για το κάθε παιδάκι από το ΙΝΤΕΡΝΕΤ γύρω στις 5 χρωμοσελίδες στο τότε αγαπημένο θέμα του γιου μου (δεν θυμάμαι ποιο) και τις είχα βάλει σε διάφανο πλαστικό φακελάκι με κουμπί Α5 μαζί με ένα πακετάκι κηρομπογιές. Σαν πακετάκι απασχόλησης που έχεις μαζί σου για το εστιατόριο κλπ, εγώ ακόμα και τώρα πάντα έχω κάτι τέτοιο μαζί (απλά τώρα πλέον είναι πλαστικός φάκελος Α4 με πολλά άσπρα χαρτιά και ένα πακέτο μαρκαδόρους).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Deena είπε:

 

Εγώ πιο παλιά σε πάρτυ με πολλά καλεσμένα παιδάκια με σφιχτό budget, είχα τυπώσει για το κάθε παιδάκι από το ΙΝΤΕΡΝΕΤ γύρω στις 5 χρωμοσελίδες στο τότε αγαπημένο θέμα του γιου μου (δεν θυμάμαι ποιο) και τις είχα βάλει σε διάφανο πλαστικό φακελάκι με κουμπί Α5 μαζί με ένα πακετάκι κηρομπογιές. Σαν πακετάκι απασχόλησης που έχεις μαζί σου για το εστιατόριο κλπ, εγώ ακόμα και τώρα πάντα έχω κάτι τέτοιο μαζί (απλά τώρα πλέον είναι πλαστικός φάκελος Α4 με πολλά άσπρα χαρτιά και ένα πακέτο μαρκαδόρους).

Deena έκανες τικα το παρτάκι για τα γενέθλια της μικρής τον Δεκέμβριο εκεί που έλεγες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Deena έκανες τικα το παρτάκι για τα γενέθλια της μικρής τον Δεκέμβριο εκεί που έλεγες?

Όχι, οικογενειακά μεταξύ μας τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...