Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

ένας άνθρωπος δεν βρέθηκε να σε βοηθήσει?? εκείνη μαμά που έβλεπε το ζόρι σου δεν μπορούσε να σου πει να μη τρελαίνεσαι  ας παίξει και τους το γυρνάς μετά το αμαξάκι, εγώ δηλαδή αυτό θα έκανα αν έβλεπα μία έγκυο με δύο μωρά να τρέχει έτσι.

Καλή μου να μην ντρέπεσαι καθόλου, όλες έχουμε ζήσει κάτι αντίστοιχο, το ότι έφυγες ήταν καλό πρώτα για το παιδί σου, γιατί είδε πως αν συμπεριφέρεται έτσι ε΄συ τον απομακρύνεις από εκεί, άσχλημα όμως μη νιώθεις καθόλου. Εμένα ο γιος μου πριν 2-3 χρόνια είχε αρχίσει να τρέχει στην πλατεία και κατευθύνονταν στο δρόμο, δεν τον έφτανα με τίποτα, φώναζα σε μία παρέα που ήταν στο πεζοδρόμιο πριν τον δρόμο να τον σταματήσουν, ευτυχώς το έκαναν, όταν υπάρχει ανάγκη ζήτα βοήθεια δεν είναι κακό! Κυρίως όταν είσαι σε έναν τέτοιο χώρο που όλοι έχουν παιδιά και καταλαβαίνουν. (εκτός από τη μαμά με το αυτοκινητάκι )

Πραγματικά ήταν καλό που φύγαμε γιατί μετά από αυτό επειδή τον ξέρω θα χειροτέρευαν τα πράγματα. Απλά τι να κάνει και εκείνη η μάνα που το δικό της τσιριζε και ήθελε το αμαξάκι του και κυνήγαγε τον δικό μου και ο δικός μου δεν του το έδινε , έτρεχε και γέλαγε όσο δεν μπορεί να του το πάρει. Χαχα 

4 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Τέλειο!

Δε νομίζω ότι υπήρχε λόγος να ντραπεις, δεν έκανε κάτι τρομερό το παιδάκι σου, κάθε δευτερόλεπτο γίνονται τέτοια στις παιδικές. Εγώ προσωπικά, ειδικά αν ήταν η πρώτη φορά που το κάνει, δεν θα τον έπαιρνα να φύγουμε. Θα του εξηγούσα ήρεμα ότι δεν έπρεπε να το κάνει και γιατί. Και ότι εάν το ξανακάνει θα φύγουμε. Είναι μικρός μωρέ είδε το αυτοκίνητακι το ζήλεψε τι πιο φυσικό. Κατά τα άλλα, όπως είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω, είσαι σούπερ μαμ όνομα και πράγμα :)

Συμφωνώ πάρα πολύ με όσα λες απλώς θεωρω υπερβολή να πάρει το παιδάκι να φύγουν ενώ είναι μόνο 2μιση χρονων. Δεν έκανε κάτι τόσο τρομερό ο μικρός και αν κατάλαβα καλά το έκανε και πρώτη φορά. Γνώμη μου μην πέσετε να με φάτε πληζ

Απλά φαντάσου το σαν εικόνα ότι είχα τον μικρό αγκαλιά , φώναζα τον μεγάλο να έρθει σε εμένα και δεν ερχόταν και έτρεχε σαν παλαβό από εδώ και από εκεί και το άλλο μικρό έτρεχε από πίσω του και είχε πλαντάξει στο κλάμα και ο δικός μου γέλαγε. Επειδή τον ξέρω απλά εκείνη την στιγμή δεν θα έφερνε από λόγια. Δεν μπορούσα να τον σταματήσω. Σίγουρα αν δεν είχα άλλο μωρό αγκαλιά θα τον έπιανα θα τον απομάκρυνα θα του εξηγούσα και θα έβλεπα την συνέχεια. Αλλά και εκείνος καταλαβαίνει ότι δεν μπορώ να το κάνω εκείνη την στιγμή .. είναι πονηρούλης ξέρει ότι δεν έχω τον χρόνο με τον μικρότερο αγκαλιά να του εξηγώ. 

πρίν από 18 λεπτά , Super.mum είπε:

Πραγματικά ήταν καλό που φύγαμε γιατί μετά από αυτό επειδή τον ξέρω θα χειροτέρευαν τα πράγματα. Απλά τι να κάνει και εκείνη η μάνα που το δικό της τσιριζε και ήθελε το αμαξάκι του και κυνήγαγε τον δικό μου και ο δικός μου δεν του το έδινε , έτρεχε και γέλαγε όσο δεν μπορεί να του το πάρει. Χαχα 

Απλά φαντάσου το σαν εικόνα ότι είχα τον μικρό αγκαλιά , φώναζα τον μεγάλο να έρθει σε εμένα και δεν ερχόταν και έτρεχε σαν παλαβό από εδώ και από εκεί και το άλλο μικρό έτρεχε από πίσω του και είχε πλαντάξει στο κλάμα και ο δικός μου γέλαγε. Επειδή τον ξέρω απλά εκείνη την στιγμή δεν θα έφερνε από λόγια. Δεν μπορούσα να τον σταματήσω. Σίγουρα αν δεν είχα άλλο μωρό αγκαλιά θα τον έπιανα θα τον απομάκρυνα θα του εξηγούσα και θα έβλεπα την συνέχεια. Αλλά και εκείνος καταλαβαίνει ότι δεν μπορώ να το κάνω εκείνη την στιγμή .. είναι πονηρούλης ξέρει ότι δεν έχω τον χρόνο με τον μικρότερο αγκαλιά να του εξηγώ. 

Επίσης όταν τον δικό μου τον πιάνει τέτοια τρελα όταν πας να του μιλήσεις και να τον σταματήσεις από αυτό που κάνει απλά γελάει και τσιρίζει και κάνει το σώμα του τόξο για να μου ξεγλιστρήσει. Ποσο πιθανό είναι να τα καταφέρω υπό αυτές τις συνθήκες. Αν ας πούμε ήταν μαζί και ο άντρας μου. Θα τον έπιανε εκείνος μια , δυο , τρεις θα τον περιορίζαμε και θα τον είχαμε υπό έλεγχο. Αλλά δεν ήταν :) 

3 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Συμφωνώ πως δεν έκανε κάτι τρομερό, περισσότερο πιστεύω πως την έφερε σε δύσκολη θέση η άλλη μαμά που δεν έδειξε καμία κατανόηση στην όλη κατάσταση. Η κοπέλα νομίζω ότι κυρίως έφυγε όχι γιατί άρπαξε το αυτοκινητάκι αλλά γιατί δεν πήγαινε σε εκείνη που του μιλούσε και έφυγε μακρυά, και ευτυχώς ήταν σε έναν περιορισμένο χώρο όπως η παιδική χαρά , δεν μπορούσε να απομακρυνθεί πολυ.

Τι να σε φάμε καλέ! τη γνώμη σου λες!!

Ναι ευτυχώς πραγματικά που ήμασταν σε περιορισμένο χώρο. Νομίζω εκείνη την στιγμή που ξεκινάει αυτή η συμπεριφορά από την χαρά του δεν μπορεί να το διαχειριστεί και να σταματήσει και όταν τον φωνάζω νιώθω ότι έχει βαμβάκι στα αυτιά :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

47 minutes ago, Super.mum said:

Πραγματικά ήταν καλό που φύγαμε γιατί μετά από αυτό επειδή τον ξέρω θα χειροτέρευαν τα πράγματα. Απλά τι να κάνει και εκείνη η μάνα που το δικό της τσιριζε και ήθελε το αμαξάκι του και κυνήγαγε τον δικό μου και ο δικός μου δεν του το έδινε , έτρεχε και γέλαγε όσο δεν μπορεί να του το πάρει. Χαχα 

 

Εγώ στη θέση της άλλης μαμάς θα έλεγα στο παιδάκι μου να το αφήσουμε λίγο να παίξει και θα του υποσχόμουν ότι θα το παίρναμε πίσω, μόνο και μόνο επειδή θα έβλεπα μία έγκυο με δύο μωρά να κυνηγάει το ένα, για αυτόν τον λόγο και μόνο, θα προσπαθούσα με λίγα λόγια να ηρεμήσω το παιδί μου γιατί η άλλη μητέρα θα ήταν σε δυσμενή θέση .

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Εγώ στη θέση της άλλης μαμάς θα έλεγα στο παιδάκι μου να το αφήσουμε λίγο να παίξει και θα του υποσχόμουν ότι θα το παίρναμε πίσω, μόνο και μόνο επειδή θα έβλεπα μία έγκυο με δύο μωρά να κυνηγάει το ένα, για αυτόν τον λόγο και μόνο, θα προσπαθούσα με λίγα λόγια να ηρεμήσω το παιδί μου γιατί η άλλη μητέρα θα ήταν σε δυσμενή θέση .

 

Κοιτα τώρα που το λες και μπαίνω στην δικιά της θέση και εγώ το ίδιο θα έκανα. Βασικά θα απασχολούσα με κάτι άλλο τον δικό μου για να ξεχαστεί και να σταματήσει να κλαίει. Φαντάσου ότι ήταν καθιστή και απλά του έλεγε αυτό ότι τώρα θα στο δώσει πίσω μην κλαις και τέτοια. Για αυτό αγχώθηκα περισσότερο γιατί λέω το περιμένουν 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Super.mum said:

Κοιτα τώρα που το λες και μπαίνω στην δικιά της θέση και εγώ το ίδιο θα έκανα. Βασικά θα απασχολούσα με κάτι άλλο τον δικό μου για να ξεχαστεί και να σταματήσει να κλαίει. Φαντάσου ότι ήταν καθιστή και απλά του έλεγε αυτό ότι τώρα θα στο δώσει πίσω μην κλαις και τέτοια. Για αυτό αγχώθηκα περισσότερο γιατί λέω το περιμένουν 

Εντάξει δεν είναι πολύ ωραίο αυτό, όπως είπε και παραπάνω η @marakiz αλληλεγγύη σε αυτά τα θέματα! Δηλαδή το κάνω εικόνα να τρέχεις έγκυος με ένα μωρό στην αγκαλιά για να πιάσεις το άλλο μωρό και ειλικρινά θα ήθελα να είμαι εκεί να σε βοηθήσω εγώ! ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Εντάξει δεν είναι πολύ ωραίο αυτό, όπως είπε και παραπάνω η @marakiz αλληλεγγύη σε αυτά τα θέματα! Δηλαδή το κάνω εικόνα να τρέχεις έγκυος με ένα μωρό στην αγκαλιά για να πιάσεις το άλλο μωρό και ειλικρινά θα ήθελα να είμαι εκεί να σε βοηθήσω εγώ! ειλικρινά.

Χαίρομαι που υπάρχει κόσμος που σκέφτεται έτσι! Πολύ ευχάριστο αυτό πραγματικά :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , little lamb είπε:

Πήγαμε χτες στο j... για καποια πραγματακια που χρειαζομασταν και πηρα και καμια δεκαρια στολιδακια για το δεντρο, δεν κρατηθηκα :-P

 

Έχει φανταστικά στολίδια! Είχαμε πάρει πριν από χρόνια κάτι υφασμάτινα κι είναι πανέμορφα, από τα αγαπημένα μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Έχει φανταστικά στολίδια! Είχαμε πάρει πριν από χρόνια κάτι υφασμάτινα κι είναι πανέμορφα, από τα αγαπημένα μου.

 

για το νορβηγικό λέτε ? 

ή είναι κάτι άλλο ?

πειράζει να πούμε όνομα ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εμεις πηγαμε,με το ζορι κρατηθηκα

επειδη πηρα για το παρτυ

με βλεπω να στολιζω σε μια βδομαδα...

εχουμε ηλιο εδω,αλλα παρα πολυ κρυο.νωρις το πρωι κ απογευμα περιπου 8.μεσανυχτα εννοειται πιο κατω.μεσα στη μερα πολυ πιο καλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα χριστουγεννιάτικα βιβλία κ θα έρθουν σήμερα! Μπορεί την Κυριακή να στολίσουμε οπότε να τα δώσουμε τότε! Μιλάμε τρελό ενθουσιασμό η μάνα!

 

Επίσης έχω βρει ήδη και τι δώρα θα τους πάρουμε για τα Χριστούγεννα. Κι εμείς κι ο Άγιος Βασίλης. Θα τα παραγγείλω κι αυτά σιγά σιγά να ξεμπερδευω. Προβλέπω χαμουλη παλι στις γιορτές με τα κούριερ.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , vicky86 είπε:

κ εμεις πηγαμε,με το ζορι κρατηθηκα

επειδη πηρα για το παρτυ

με βλεπω να στολιζω σε μια βδομαδα...

εχουμε ηλιο εδω,αλλα παρα πολυ κρυο.νωρις το πρωι κ απογευμα περιπου 8.μεσανυχτα εννοειται πιο κατω.μεσα στη μερα πολυ πιο καλα

 

Δεν ξέρεις πόσο ζηλεύω. Είχα κόψει φλέβα με τη ζέστη στην Αθήνα μέχρι την προηγούμενη βδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marakiz είπε:

Εγώ παρήγγειλα χριστουγεννιάτικα βιβλία κ θα έρθουν σήμερα! Μπορεί την Κυριακή να στολίσουμε οπότε να τα δώσουμε τότε! Μιλάμε τρελό ενθουσιασμό η μάνα!

 

Επίσης έχω βρει ήδη και τι δώρα θα τους πάρουμε για τα Χριστούγεννα. Κι εμείς κι ο Άγιος Βασίλης. Θα τα παραγγείλω κι αυτά σιγά σιγά να ξεμπερδευω. Προβλέπω χαμουλη παλι στις γιορτές με τα κούριερ.

Τι πήρατε.? 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, little lamb said:

Πήγαμε χτες στο j... για καποια πραγματακια που χρειαζομασταν και πηρα και καμια δεκαρια στολιδακια για το δεντρο, δεν κρατηθηκα :-P

Ποια 10 στολιδάκια? Εγώ προχθές μπήκα σε κατάστημα με εποχιακά στην λ. Πεντέλης και το σήκωσα.. Και κατέβαλα και μεγάλη προσπάθεια να μην αγοράσω τα πάντα.. Παραλίγο να αγοράσω και χιονάνθρωπο φωτιζόμενο, εξωτερικού χώρου. Ευτυχώς θυμήθηκα ότι δεν έχουμε κήπο και στο μπαλκόνι θα ήταν άκυρο να μπει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Yovanna είπε:

Ποια 10 στολιδάκια? Εγώ προχθές μπήκα σε κατάστημα με εποχιακά στην λ. Πεντέλης και το σήκωσα.. Και κατέβαλα και μεγάλη προσπάθεια να μην αγοράσω τα πάντα.. Παραλίγο να αγοράσω και χιονάνθρωπο φωτιζόμενο, εξωτερικού χώρου. Ευτυχώς θυμήθηκα ότι δεν έχουμε κήπο και στο μπαλκόνι θα ήταν άκυρο να μπει..

Εγώ όπως ξαναείπα θέλω δε τρο αλλά σκέφτομαι το κοστος

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εγώ όπως ξαναείπα θέλω δε τρο αλλά σκέφτομαι το κοστος

Και εγώ το ίδιο, αλλά λιγότερο θα μου είχε έρθει να πάρω καινούριο δέντρο.. Το χειρότερο είναι ότι η λίστα μου με τα Χριστουγεννιάτικα, είναι ακόμη μεγάλη. Θέλω συσκευή για τεχνητό χιόνι για το μπαλκόνι (είχα με φωτάκια αλλά χάλασε), καινούριες γιρλάντες για το τζάκι, στεφάνι με berries για πάνω από το τζάκι, κεριά , κάποια φωτάκια ακόμη και αυτοκόλλητα για τα τζάμια.

Έτοιμη για το πάρτυ??:-P

16 minutes ago, Anna3011 said:

Κορίτσια πείτε ιδέες για χριστουγεννιάτικα βιβλία! Αυτά που έχουμε είναι πολύ μπεμπέ.

Ο καρυοθραύστης , εκδοσεις susaeta!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Τι πήρατε.? 

Ουυυ πολλά κ έχω στη λίστα άλλα τόσα, θα γράψω μετά γιατί πάμε βόλτα τώρα.

πρίν από 21 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εγώ όπως ξαναείπα θέλω δε τρο αλλά σκέφτομαι το κοστος

Πήγαινε μετά τις γιορτές τα βάζουν μισή τιμή, εγω έτσι έκανα κ πήρα δέντρο μέχρι το ταβάνι σε απίστευτη τιμή. 

πρίν από 18 λεπτά , Anna3011 είπε:

Κορίτσια πείτε ιδέες για χριστουγεννιάτικα βιβλία! Αυτά που έχουμε είναι πολύ μπεμπέ.

Θα επανέλθω έχω πολλές προτάσεις.

πρίν από 31 λεπτά , Anna3011 είπε:

Κορίτσια πείτε ιδέες για χριστουγεννιάτικα βιβλία! Αυτά που έχουμε είναι πολύ μπεμπέ.

τι ηλικία ειναι τώρα?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Anna3011 είπε:

Κορίτσια πείτε ιδέες για χριστουγεννιάτικα βιβλία! Αυτά που έχουμε είναι πολύ μπεμπέ.

 

Να τι έχω σημειώσει εγώ. Θα πάω τη Δευτέρα να τα ξεφυλλίσω από κοντά. 


Ο Ξυλαρακης
25 μερες ως τα Χριστούγεννα
Ενα σπίτι για το ποντικάκι των Χριστουγέννων
Ενα παράξενο χριστουγεννιάτικο δέντρο
Το ελατο των Χριστουγέννων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Να τι έχω σημειώσει εγώ. Θα πάω τη Δευτέρα να τα ξεφυλλίσω από κοντά. 


Ο Ξυλαρακης
25 μερες ως τα Χριστούγεννα
Ενα σπίτι για το ποντικάκι των Χριστουγέννων
Ενα παράξενο χριστουγεννιάτικο δέντρο
Το ελατο των Χριστουγέννων

Τέλειες επιλογές! Δες και το τι τρέχει με τον Αϊ Βασίλη της Γιώτη!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marakiz είπε:

Τέλειες επιλογές! Δες και το τι τρέχει με τον Αϊ Βασίλη της Γιώτη!

 

Αυτό πολύ καλό.

 

Επίσης

Το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι

Φον Κουραμπιές και Κόμης Μελομακαρόνης

Ο Φεγγαροσκεπαστής

Το όνειρο της Παπλωματούς

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vicky86 said:

 

 

με βλεπω να στολιζω σε μια βδομαδα...

 

Να ξέρετε πως μου έχει έρθει πολύ βαρύ που δεν θα είμαι η πρώτη που θα στολίσει εδώ μέσα!!

1 hour ago, marakiz said:

Μπορεί την Κυριακή να στολίσουμε οπότε να τα δώσουμε τότε! Μιλάμε τρελό ενθουσιασμό η μάνα!

 

Εντάξει αυτό ήταν η χαριστική βολη΄!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Έχει φανταστικά στολίδια! Είχαμε πάρει πριν από χρόνια κάτι υφασμάτινα κι είναι πανέμορφα, από τα αγαπημένα μου.

 

Εγω πηρα απο τα ξυλινα χιονανθρωπακια, αγιοβασιλακια, ταρανδακια κλπ, ειναι παρα πολυ ωραια και δεν χαλανε ευκολα αν εχεις μικρο παιδακι. Εβγαλε καινουργια σχεδια φετος ή δεν τα ειχα προσεξει αλλες χρονιες.

 

2 ώρες πρίν, annoulen είπε:

 

για το νορβηγικό λέτε ? 

ή είναι κάτι άλλο ?

πειράζει να πούμε όνομα ? 

 

Το jumbo εννοουσα, αλλα και στο jysk ειδα κατι ωραια. Οχι μεγαλη ποικιλια βεβαια. Ειχε μια ωραια σχοινενια σκαλιτσα με ξυλινα-μαλλινα ανθρωπακια.

 

1 hour ago, Yovanna είπε:

Ποια 10 στολιδάκια? Εγώ προχθές μπήκα σε κατάστημα με εποχιακά στην λ. Πεντέλης και το σήκωσα.. Και κατέβαλα και μεγάλη προσπάθεια να μην αγοράσω τα πάντα.. Παραλίγο να αγοράσω και χιονάνθρωπο φωτιζόμενο, εξωτερικού χώρου. Ευτυχώς θυμήθηκα ότι δεν έχουμε κήπο και στο μπαλκόνι θα ήταν άκυρο να μπει..

 

Χαχα εμας ειναι καινουργια ολα, περσι τα πηραμε, οποτε πηρα μονο μερικα συμπληρωματικα! Κοιταξαμε ομως και για εξωτερικα φωτα.

 

1 hour ago, Ilaeira είπε:

 

Δεν ξέρεις πόσο ζηλεύω. Είχα κόψει φλέβα με τη ζέστη στην Αθήνα μέχρι την προηγούμενη βδομάδα. 

 

Χτες το απογευμα που πηγαμε εμεις ειχε κρυο, οποτε μπηκα λιγο σε mood και τα πηρα ενω ειχαμε παει για ασχετα πραγματα! Δεν θα στολισουμε ομως πριν μπει ο Δεκεμβρης

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Deena είπε:

 

Αυτό πολύ καλό.

 

Επίσης

Το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι

Φον Κουραμπιές και Κόμης Μελομακαρόνης

Ο Φεγγαροσκεπαστής

Το όνειρο της Παπλωματούς

πολυ ωραια ολα,τα εχουμε

οπως κ το 6στολιδια ταξιδευουν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...