Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Συμφωνώ πως το παιδί βλέπει την ποσότητα κ όχι το κόστος ειδικά όταν μιλάμε για αδέλφια που ίσως να ανταγωνίζονται λιγάκι. Κι εγώ έτσι θα λειτουργούσα αν είχα δύο παιδιά. 

 

Επίσης συμφωνώ και με σένα  κ με την @vicky86 αν δεν κάνω λάθος, πως από τα τρία κ μετά μπορουμε να αναφέρουμε τα κόστη κ τις τιμές μέσα σε άκρες ή τις έννοιες ακριβό ή οικονομικό ώστε να γνωρίζουν σιγά σιγά πως τα αγαθά τριγύρω μας αποκτούνται με χρήματα που άλλοτε μπορούμε ή δεν μπορούμε να διαθέσουμε. 

 

 

 

 

Και βασικα ειναι "θελουμε ή δεν θελουμε να διαθεσουμε". Βλεπω παντου το να τους λεμε το "μπορουμε-δεν μπορουμε" αλλα στην πραγματικοτητα σε πολλα πραγματα μπορει να μπορουμε, αλλα να μη θελουμε γιατι κατι μας φαινεται υπερβολικο και οτι δεν αξιζει οσο πουλιεται ας πουμε ή οτι αργοτερα θα πεσει η τιμη του στις εκπτωσεις οπότε γιατι να δωσουμε παραπανω και να μην τα κρατησουμε, ακομα κι αν τα εχουμε. Κι αυτα μπορουμε να εξηγουμε σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , little lamb είπε:

 

Και βασικα ειναι "θελουμε ή δεν θελουμε να διαθεσουμε". Βλεπω παντου το να τους λεμε το "μπορουμε-δεν μπορουμε" αλλα στην πραγματικοτητα σε πολλα πραγματα μπορει να μπορουμε, αλλα να μη θελουμε γιατι κατι μας φαινεται υπερβολικο και οτι δεν αξιζει οσο πουλιεται ας πουμε ή οτι αργοτερα θα πεσει η τιμη του στις εκπτωσεις οπότε γιατι να δωσουμε παραπανω και να μην τα κρατησουμε, ακομα κι αν τα εχουμε. Κι αυτα μπορουμε να εξηγουμε σιγα σιγα.

ναι ειναι σχετικη η εκφραση

θυμαμαι μια χαλια διαφημιση,σε ενα παιδικο καναλι που δ μου αρεσει κιολας αλλα βλεπανε σπανια στο χωριο γτ δ ειχαμε εναλλακτικες,κτ παντοφλες με led 15€ αν θυμαμαι καλα.κ ελεγε η κορη μου δ ειναι ακριβες.της λεω αν σκεφτεις οτι εχει παντοφλες κ με 5 ναι,ασε που κ τζαμπα να ηταν δ θα τις προτιμουσα αυτες:P

πλεον ειναι 5κ 7,ειναι πολυ πιο απλο γτ αρχιχουν καταοαβαινουν την εννοια των χρηματων

κατανοητο απολυτα κ αυτο που ειπες με το μεγεθος του δωρου.συνηθως βεβαια τα πιο μικρα ειναι κ πιο φθηνα.τωρα αν ο ενας θελει μια παιχνιδομηχανη τυπου gameboy κ ο αλλος ενα τεραστιο λουτρινο στο 1/5της τιμης κτ θα εβρισκα να πω.γτ παντα μπορει ο ενας να εχει ακριβα γουστα

Link to comment
Share on other sites

@μαγιοπουλας αυτό το σκ ήταν το πάρτυ σας ??

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο?? εντελώς άσχετο! Πότε στολίζετε εσείς για Χριστούγεννα?? εγώ στολίζω τέτοιες ημέρες συνήθως , φέτος προέκυψαν θέματα και θα στολίσω μετά τον Μαραθώνιο και έχω λίγο στεναχωρηθεί αλλά τέλος πάντων..

Όσο περνούν τα χρόνια τόσο πιο νωρίς στολίζει ο κόσμος, θυμάμαι πριν 11 χρόνια στον γάμου μου (τέτοιες ημέρες) ούτε καν σκέψη υπήρχε για στολισμό Χριστουγέννων, ενώ τώρα βλέπω παίζει πολυ.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kotsifikos είπε:

@μαγιοπουλας αυτό το σκ ήταν το πάρτυ σας ??

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο?? εντελώς άσχετο! Πότε στολίζετε εσείς για Χριστούγεννα?? εγώ στολίζω τέτοιες ημέρες συνήθως , φέτος προέκυψαν θέματα και θα στολίσω μετά τον Μαραθώνιο και έχω λίγο στεναχωρηθεί αλλά τέλος πάντων..

Όσο περνούν τα χρόνια τόσο πιο νωρίς στολίζει ο κόσμος, θυμάμαι πριν 11 χρόνια στον γάμου μου (τέτοιες ημέρες) ούτε καν σκέψη υπήρχε για στολισμό Χριστουγέννων, ενώ τώρα βλέπω παίζει πολυ.

 

Τρέχεις κ σε Μαραθώνιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , kotsifikos είπε:

@μαγιοπουλας αυτό το σκ ήταν το πάρτυ σας ??

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο?? εντελώς άσχετο! Πότε στολίζετε εσείς για Χριστούγεννα?? εγώ στολίζω τέτοιες ημέρες συνήθως , φέτος προέκυψαν θέματα και θα στολίσω μετά τον Μαραθώνιο και έχω λίγο στεναχωρηθεί αλλά τέλος πάντων..

Όσο περνούν τα χρόνια τόσο πιο νωρίς στολίζει ο κόσμος, θυμάμαι πριν 11 χρόνια στον γάμου μου (τέτοιες ημέρες) ούτε καν σκέψη υπήρχε για στολισμό Χριστουγέννων, ενώ τώρα βλέπω παίζει πολυ.

 

Λέω 30 απόγευμα, να αφήσουμε και το γράμμα του Αη Βασίλη να το πάρουν το βράδυ τα ξωτικά και το πρωί να βρει δύο βιβλία με αντίστροφη μέτρηση που της πήρα και το advent να αρχίσουμε να μετράμε! Παλιά όταν ήμασταν μικρά στολίζαμε εκεί 20; 21 Δεκεμβρίου; Συνήθως το προηγούμενο Σαββατοκύριακο από τα Χριστούγεννα; Εκεί περίπου. Εγώ πριν το παιδί στο σπίτι μου και μέσα Νοεμβρίου ενώ ήθελα και πιο νωρίς τότε. Τώρα 1 Δεκεμβρίου είμαστε καλά πιστεύω. Ναι ισχύει το πιο νωρίς πλέον. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kotsifikos είπε:

@μαγιοπουλας αυτό το σκ ήταν το πάρτυ σας ??

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο?? εντελώς άσχετο! Πότε στολίζετε εσείς για Χριστούγεννα?? εγώ στολίζω τέτοιες ημέρες συνήθως , φέτος προέκυψαν θέματα και θα στολίσω μετά τον Μαραθώνιο και έχω λίγο στεναχωρηθεί αλλά τέλος πάντων..

Όσο περνούν τα χρόνια τόσο πιο νωρίς στολίζει ο κόσμος, θυμάμαι πριν 11 χρόνια στον γάμου μου (τέτοιες ημέρες) ούτε καν σκέψη υπήρχε για στολισμό Χριστουγέννων, ενώ τώρα βλέπω παίζει πολυ.

 

παλια σαν παιδι στολιζαμε μια βδομαδα πριν,κ μετα τα φωτα ξεστολιζαμε.πριν τα παιδια κ να μην στολιζα δ θα ειχα θεμα

το αργοτερο 1/12πλεον στολιζω

περυσι στολισαμε μεσα νοεμβρη στα γενεθλια του μικρου για να το χαρει που ειμασταν μονοι

φετος σκεφτομαι 2επιλογες,η το αλλο σ/κ η 1/12για να το βαλω σαν δραστηριοτητα στο αντιστροφο ημερολογιο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , vicky86 είπε:

περυσι στολισαμε μεσα νοεμβρη στα γενεθλια του μικρου για να το χαρει

Τι ωραια ιδέα!

@kotsifikos καλά έκανες και το έθιξες. Να χαρούμε λιγάκι. Λοιπόν κι εμάς, ειδικά με τα παιδιά στο σπίτι, μας αρέσει πολύ να στολίζουμε (πριν ως εργένηδες ούτε καν...). Φέτος είμαστε πολύ πιεσμένοι χρονικά αλλά λέμε αυτό το ΣΚ να κατέβουν 1-2 κούτες από το πατάρι και να αρχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Λέω 30 απόγευμα, να αφήσουμε και το γράμμα του Αη Βασίλη να το πάρουν το βράδυ τα ξωτικά και το πρωί να βρει δύο βιβλία με αντίστροφη μέτρηση που της πήρα και το advent να αρχίσουμε να μετράμε! Παλιά όταν ήμασταν μικρά στολίζαμε εκεί 20; 21 Δεκεμβρίου; Συνήθως το προηγούμενο Σαββατοκύριακο από τα Χριστούγεννα; Εκεί περίπου. Εγώ πριν το παιδί στο σπίτι μου και μέσα Νοεμβρίου ενώ ήθελα και πιο νωρίς τότε. Τώρα 1 Δεκεμβρίου είμαστε καλά πιστεύω. Ναι ισχύει το πιο νωρίς πλέον. 

Λεγε ποια βίλα κ ποιο advent

πρίν από 28 λεπτά , samsympan είπε:

Τι ωραια ιδέα!

@kotsifikos καλά έκανες και το έθιξες. Να χαρούμε λιγάκι. Λοιπόν κι εμάς, ειδικά με τα παιδιά στο σπίτι, μας αρέσει πολύ να στολίζουμε (πριν ως εργένηδες ούτε καν...). Φέτος είμαστε πολύ πιεσμένοι χρονικά αλλά λέμε αυτό το ΣΚ να κατέβουν 1-2 κούτες από το πατάρι και να αρχίσουμε.

Θα ήθελα καινούργιο δέντρο.ειναι προίκα μου αυτό που έχουμε.ειναι πολύ ακριβά?

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω γύρω στου Αγίου Νικολάου κ μου φαίνεται και νωρίς! Το κρατάμε όμως σχεδον μέχρι τέλη Ιανουαρίου. Σήμερα βρε παιδθα ήταν σχεδον για θάλασσα ο καιρος, δεν μπορώ να φανταστώ ότι σε 15 μέρες θα στολίζω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω στολιζω αρχες Δεκεμβρη, μεχρι 10-12 το πολυ. Πεφτει κι η γιορτη μου αρχες Δεκεμβρη και το εχω συνδυασει να ειναι στολισμενα. Ενω μου αρεσουν πολυ τα Χριστουγεννα (παρα πολυ!) δεν μου αρεσει να στολιζω απο νωρις, δεν νιωθω απο Νοεμβρη πνευμα Χριστουγεννων. Στα μαγαζια δηλαδη που τα βλεπω ηδη, μου φαινεται νωρις. Ομως, εχω το εξης: τα αφηνω πολυ μετα, σχεδον ολο το Γεναρη!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, μαγιοπουλας said:

 

Θα ήθελα καινούργιο δέντρο.ειναι προίκα μου αυτό που έχουμε.ειναι πολύ ακριβά?

Εξαρτάται τι ψάχνεις, εγώ πέρυσι πήρα για το γραφείο ένα γύρω στο 1,80 αν θυμάμαι καλά 60  ευρώ (ψεύτικο φυσικά), ήταν από τα φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

πλεον εχει αρκετα οικονομικα δεντρα

εμεις εχουμε παρει περισσοτερα απο 1 απο σκλαβενιτη,κ δικοι μας,κ εχουν βγει πολυ καλα

φετος θελω να βαλουμε μονο χρυσα κ λευκα,οποτε ισως χρειαστω 1-2συμπληρωματα σε στολιδια.κ φατνη θελω οπωσδηποτε να αλλαξω,αλλα δ βρισκω κτ τοσο ωραιο οσο εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Αχ το δεντρο ηταν ο περσινος μας καημος. Ψαχναμε παρα πολυ και τελικα στολισαμε σχεδον 20 του μηνα. Μας φαινονταν ολα πολυ ψευτικα. Αλλα οι απομιμησεις αληθινων ηταν πανακριβες, πανω απο 100 ακομα και το 1,20 και το σκεφτομασταν. Τελικα ομως τα σκασαμε και πηραμε τετοιο, χαμηλο ομως 1,40 νομιζω, γιατι εχοντας δει αυτα, τα αλλα μας φαινονταν χαλια. Και γιατι ο αντρας μου ηθελε αληθινο γιατι ετσι στολιζαν παντα, οποτε σε συγκριση με το αληθινο που το πληρωνεις καθε χρονο τελικα φτηνο σου'ρχεται η απομιμηση των 120-150 ευρω! Θα το κρατησουμε για μια ζωη ομως πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά του Αι Γιαννιού ξεστολίζω, διότι δεν μου αρέσει ενώ έχουν τελειώσει οι γιορτές και παντού έχουν ξεστολίσει, εγώ να έχω στολισμένα. Άλλο να περιμένεις τις γιορτές και να είναι παντού στολισμένα και να είσαι σε mood, και άλλο να έχουν τελειώσει όλα.

Δέντρο και εγώ θέλω καινούριο. Το έχουμε 4 χρόνια και το βαρέθηκα. Χιονισμένο θέλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Yovanna είπε:

Εγώ μετά του Αι Γιαννιού ξεστολίζω, διότι δεν μου αρέσει ενώ έχουν τελειώσει οι γιορτές και παντού έχουν ξεστολίσει, εγώ να έχω στολισμένα. Άλλο να περιμένεις τις γιορτές και να είναι παντού στολισμένα και να είσαι σε mood, και άλλο να έχουν τελειώσει όλα.

Δέντρο και εγώ θέλω καινούριο. Το έχουμε 4 χρόνια και το βαρέθηκα. Χιονισμένο θέλω.

Εγώ το έχω 27:grin:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Yovanna είπε:

Εγώ μετά του Αι Γιαννιού ξεστολίζω, διότι δεν μου αρέσει ενώ έχουν τελειώσει οι γιορτές και παντού έχουν ξεστολίσει, εγώ να έχω στολισμένα. Άλλο να περιμένεις τις γιορτές και να είναι παντού στολισμένα και να είσαι σε mood, και άλλο να έχουν τελειώσει όλα.

Δέντρο και εγώ θέλω καινούριο. Το έχουμε 4 χρόνια και το βαρέθηκα. Χιονισμένο θέλω.

 

Στο Στρασβουργο οταν ημουν, που ειναι ισως η πιο χριστουγεννιατικη πολη, ειχαν στολισμενη την πολη πολυ καιρο και πριν και μετα. Ξεκινουσαν το τελευταιο σ/κ του Νοεμβριου το δεντρο, τις φωταψιες της πολης, τσ στολιδια στα παραθυρα (ειναι ετσι ολο το κεντρο) και το χριστουγεννιατικο παζαρι και μεχρι τελος Γεναρη ηταν ακομα στολισμενα. Το παζαρι σταματουσε ομως αρχες Γεναρη. Οποτε εκει χαρηκα που ειδα οτι τα αφηνουν κι αυτοι για καιρο! Ο στολισμος απο την αρχη του Δεκεμβρη μου αρεσει, ο Νοεμβρης λιγο δεν μου κολλαει. Καλα στο jumbo τα ειχαν απο Οκτωβρη μαζι με το Χαλοουιν. Εγω τα εχω στο μυαλο μου με τη σειρα, 28η/10, halloween, πολυτεχνειο και μετα Χριστουγεννα. Δεν στολιζω για τα υπολοιπα, αλλα δεν μου κολλαει να βλεπω πχ τα αφιερωματα στην 28η ή στο Πολυτεχνειο παραλληλα με χριστουγεννιατικα. Τωρα ειμαι σε mood "φθινοπωρο" εκανα και σχετικες κατασκευες με τη μικρη μολις μπηκε ο νοεμβρης. Τα Χριστουγεννα μου φαινονται mood "χειμωνας".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Λεγε ποια βίλα κ ποιο advent

Θα ήθελα καινούργιο δέντρο.ειναι προίκα μου αυτό που έχουμε.ειναι πολύ ακριβά?

Βιβλία το Γουίνστον ο ταχυδρόμος των Χριστουγέννων με 25 κεφάλαια ένα για κάθε βράδυ και θα είναι το πρώτο μας σε συνέχεια να δω αν μπορεί να το ακολουθήσει και ένα οι αγαπημένες μου ιστορίες για τα Χριστούγεννα με 25 πάλι ιστορίες αυτοτελείς όμως. Advent πήρα από Playmobil το χριστουγεννιάτικο σπίτι! Θα μας μείνει και για την πόλη που 'χτίζουμε' ! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , vicky86 είπε:

πλεον εχει αρκετα οικονομικα δεντρα

εμεις εχουμε παρει περισσοτερα απο 1 απο σκλαβενιτη,κ δικοι μας,κ εχουν βγει πολυ καλα

φετος θελω να βαλουμε μονο χρυσα κ λευκα,οποτε ισως χρειαστω 1-2συμπληρωματα σε στολιδια.κ φατνη θελω οπωσδηποτε να αλλαξω,αλλα δ βρισκω κτ τοσο ωραιο οσο εχουμε

Το κάνετε με διχρωμίες κλπ; Εμείς το έχουμε πανηγύρι κιτς ότι βρίσκω αγοράζω και βάζω :lol: 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Θα με κοροϊδέψετε. Το δέντρο μας το πήραμε πριν από δέκα χρόνια. Επειδή από διάφορες άλλες κούτες έλειπαν κλαδιά, είχαν ανοίξει αυτό κι έπαιρναν διάφορα από μέσα για να συμπληρώσουν. Στη φάση που πήγαμε εμείς δεν ήταν ακόμα εντελώς μαδημένο σε καμία περίπτωση, τέσσερα-πέντε του έλειπαν, αλλά τέλος πάντων αφού ανοίχτηκε, η μοίρα του θα ήταν να συμπληρώνει τα υπόλοιπα δέντρα μέχρι να αποσυντεθεί εντελώς και ό,τι μείνει να πεταχτεί από το κατάστημα. 

Ε και το λυπήθηκα. Επέμενα να το πάρουμε "για να του χαρίσουμε ένα σπίτι". Ο άντρας μου, τότε αίσθημα, επειδή ήξερε ότι ήμουν ικανή να σκέφτομαι για καμιά βδομάδα το βανδαλισμένο δέντρο που δεν θα εκπλήρωνε ποτέ τον σκοπό του, συμφώνησε και το πήραμε. 

Στο μεταξύ το δέντρο είναι σχετικά κοντό, γύρω στο 1,5 μέτρο, επειδή τότε δεν είχαμε πολύ χώρο. Στο μεταξύ μετακομίσαμε σε μεγαλύτερο σπίτι, παντρευτήκαμε, κάναμε παιδί. Τώρα ο άντρας μου λέει μήπως το πετάξουμε επειδή "τον εκπλήρωσε τον σκοπό του" και να πάρουμε μεγαλύτερο. Μαντέψτε ποια δεν θέλει "να το πετάξουμε στα σκουπίδια σαν να μην είχε ποτέ καμία αξία για μας". :D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Το κάνετε με διχρωμίες κλπ; Εμείς το έχουμε πανηγύρι κιτς ότι βρίσκω αγοράζω και βάζω :lol: 

 

Εμεις τωρα με τη μικρη εχουμε ξυλινα και υφασματινα χιονανθρωπακια, αγιοβασιλακια, καρυοθραυστες κλπ και μπαλες πολυχρωμες που δειχνουν επισης τετοια. Με πιο πολυ μπορντω παρα το εντονο κοκκινο που δεν πολυταιριαζει γιατι το σαλονι ειναι ραφ-σοκολα. Οταν μεγαλωσει θελω να παρω στολιδια σε χρωματα ραφ-ασημι. Θα ειναι πολυ ωραιο πιστευω. Τωρα εχω παρει κατι πολυ μικρες ραφ μπαλιτσες που τις βαζω μεσα στα τζαμακια στο τραπεζακι.

πρίν από 18 λεπτά , Ilaeira είπε:

Θα με κοροϊδέψετε. Το δέντρο μας το πήραμε πριν από δέκα χρόνια. Επειδή από διάφορες άλλες κούτες έλειπαν κλαδιά, είχαν ανοίξει αυτό κι έπαιρναν διάφορα από μέσα για να συμπληρώσουν. Στη φάση που πήγαμε εμείς δεν ήταν ακόμα εντελώς μαδημένο σε καμία περίπτωση, τέσσερα-πέντε του έλειπαν, αλλά τέλος πάντων αφού ανοίχτηκε, η μοίρα του θα ήταν να συμπληρώνει τα υπόλοιπα δέντρα μέχρι να αποσυντεθεί εντελώς και ό,τι μείνει να πεταχτεί από το κατάστημα. 

Ε και το λυπήθηκα. Επέμενα να το πάρουμε "για να του χαρίσουμε ένα σπίτι". Ο άντρας μου, τότε αίσθημα, επειδή ήξερε ότι ήμουν ικανή να σκέφτομαι για καμιά βδομάδα το βανδαλισμένο δέντρο που δεν θα εκπλήρωνε ποτέ τον σκοπό του, συμφώνησε και το πήραμε. 

Στο μεταξύ το δέντρο είναι σχετικά κοντό, γύρω στο 1,5 μέτρο, επειδή τότε δεν είχαμε πολύ χώρο. Στο μεταξύ μετακομίσαμε σε μεγαλύτερο σπίτι, παντρευτήκαμε, κάναμε παιδί. Τώρα ο άντρας μου λέει μήπως το πετάξουμε επειδή "τον εκπλήρωσε τον σκοπό του" και να πάρουμε μεγαλύτερο. Μαντέψτε ποια δεν θέλει "να το πετάξουμε στα σκουπίδια σαν να μην είχε ποτέ καμία αξία για μας". :D

 

Μου θυμισες την Νταλια με τα στολιδια που βαζουμε στην πισω πλευρα του δεντρου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Yovanna είπε:

Εντάξει, μην το βασανίσετε.. Αφήστε το απλά κάτω από το σπίτι σας, να το πάρει κάποιος άλλος που χρειάζεται δεντράκι.. Και εσείς πάρτε ένα καινούριο, από αυτά που περιμένουν πώς και πώς να φιλοξενηθούν σε ένα ζεστό σπίτι , από μια όμορφη οικογένεια που θα το στολίσει, όμορφα, θα το καμαρώνει και θα το αγαπάει.. ε? ε?

 

Το ξέρω πως είναι χαζό! Ειλικρινά δεν ξέρω τι με πιάνει με τα δέντρα και με τα στολίδια, μου βγαίνει φοβερός συναισθηματισμός.

 

πρίν από 31 λεπτά , Chrysoum είπε:

Εάν βάλουμε ψεύτικο δέντρο ο άντρας μου θα με χωρίσει...

 

Αν μου ζητήσει ο άντρας μου να βάλουμε αληθινό, νομίζω ότι θα τον χωρίσω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...