Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

1 hour ago, Anna3011 said:

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

Πως το πήρε η κόρη σου που δεν θα κάνετε πάρτι; έχει και η δικιά μου τώρα κοντά γενέθλια και δεν θα κάνουμε και την βλέπω που ζορίζεται λίγο, είναι και drama queen η δικιά μου. Σε ρωτάει και αν ναι, τι της λες ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως, παρά το άγχος που πέρασα (το οποίο ήταν αρκετό!), θα το ξανάκανα! Ο μικρός πέρασε τέλεια και τα υπόλοιπα παιδάκια το ίδιο! Την επόμενη μέρα στην τάξη. όλο γι'αυτό μιλούσαν μου είπε η δασκάλα! Επίσης γνωριστήκαμε με αρκετούς γονείς ! Αύριο μας έχουν καλέσει στον καλύτερο του φίλο για φαγητό και παιχνίδι, την άλλη βδομάδα οι γονείς μιας καλής του φίλης, με μια άλλη συμμαθήτρια του μένουμε σε διπλανές πολυκατοικίες (!) και θα βρεθούμε τις επόμενες μέρες για παιχνίδι στην αυλή, η μαμά ενός άλλου συμμαθητή με την οποία δέσαμε στο πάρτυ μου έστειλε να κανονίσουμε κτλ. Επίσης μου είπαν όλοι τι καλή ιδέα που είχα και διοργάνωσα το πάρτυ. @Έσπερος, για σένα κυρίως που θέλεις να δικτυωθείς, είναι μια καλή ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yovanna είπε:

Όχι ρε συ.. θα πηγαίνατε σε πάρτι και ακυρώθηκε?? Τι μπέρδεμα θα γινόταν? Λογικά επιτρέπονται μόνο εμβολιασμένοι ή με πιστοποιητικό νόσησης. Σας ξεκάλεσε δηλαδή ή θα κάνει κάτι άλλο?

Η μαμα που έκανε το πάρτι δεν ήθελε να ζητήσει από τους καλεσμένους να έχουν κάνει ραπιντ. Το θεωρεί προσβλητικό. Θα κάνει κάτι απλό στο σπίτι με τους κολλητούς του παιδιού (πάει δημοτικό). Η αλήθεια είναι ότι το βρίσκω λογικο. Δεν μπορείς να καλείς κάπου που ο άλλος αν θέλει να έρθει θα υποχρεωθεί με ραπιντ. Μόλις χτες μας το είχε αναφέρει εμάς χωρίς λεπτομερειες,  οπότε λογικά δεν θα είχε καλέσει ακόμα επίσημα. 

2 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

Μη μου πεις ότι θα δώσεις μη φαγώσιμο κέρασμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Έσπερος είπε:

Η μαμα που έκανε το πάρτι δεν ήθελε να ζητήσει από τους καλεσμένους να έχουν κάνει ραπιντ. Το θεωρεί προσβλητικό. Θα κάνει κάτι απλό στο σπίτι με τους κολλητούς του παιδιού (πάει δημοτικό). Η αλήθεια είναι ότι το βρίσκω λογικο. Δεν μπορείς να καλείς κάπου που ο άλλος αν θέλει να έρθει θα υποχρεωθεί με ραπιντ. Μόλις χτες μας το είχε αναφέρει εμάς χωρίς λεπτομερειες,  οπότε λογικά δεν θα είχε καλέσει ακόμα επίσημα. 

Μη μου πεις ότι θα δώσεις μη φαγώσιμο κέρασμα!!!!

Έτσι θα ειναι.πουθενα δεν θα μπορούν να πάνε.γιατι να εινσι προσβλητικό?εγώ χαίρομαι.νιωθω πιο ασφαλής για το πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Chrysoum είπε:

Πως το πήρε η κόρη σου που δεν θα κάνετε πάρτι; έχει και η δικιά μου τώρα κοντά γενέθλια και δεν θα κάνουμε και την βλέπω που ζορίζεται λίγο, είναι και drama queen η δικιά μου. Σε ρωτάει και αν ναι, τι της λες ;

Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα γιατί έχουμε ένα μήνα μπροστά μας. Έχουμε πεί ότι πλησιάζουν τα γενέθλια αλλά έχει επικεντρωθεί στους σούπερ ήρωες που θέλει στην τούρτα! Η αλήθεια είναι ότι στην παρούσα φάση εγώ είμαι αυτή που στεναχωριέται γιατί ένα πάρτι θα ήταν ιδανικό για να διασκεδάει με τους νέους της φίλους, να γνωρίσουμε γονείς κτλ. αλλά με το χαμό που γίνεται με τον κόβιντ δε μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει τον άλλο μήνα, άσε που είναι επισφαλές να οργανώσω κάτι σε εξωτερικό χώρο λόγω καιρού. Αυτό που σκέφτομαι είναι να δούμε πως θα πάει και να οργανώσουμε κόντα στην ημερομηνία ένα μινι πάρτυ με τα παιδάκια των κολλητών μας είτε έξω σε κανένα πάρκο-παιδική χαρά ή και σπίτι. Υπό κ.σ. μιλάμε για 6-7 παιδάκια, με αρρώστιες κτλ δεν ξέρω. Το θετικό είναι ότι αν δεν είναι κάτι τρελά οργανωμένο θα μπορούμε να το πάμε το επόμενο σκ αν δε μας βγαίνει στο σκ των γενεθλίων. Κάπως έτσι το σκέφτομαι. Πέρυσι ήμασταν μόνοι με τους γονείς μου. Τώρα θωρώ απαραίτητο να περάσει τη μέρα με παιδάκια.

πρίν από 34 λεπτά , Έσπερος είπε:

 

Μη μου πεις ότι θα δώσεις μη φαγώσιμο κέρασμα!!!!

Μας έστειλαν email από το σχολείο. Μη βρώσιμο κέρασμα ή συσκευασμένο αν θέλουμε οπωσδήποτε να δώσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Anna3011 είπε:

Μας έστειλαν email από το σχολείο. Μη βρώσιμο κέρασμα ή συσκευασμένο αν θέλουμε οπωσδήποτε να δώσουμε.

αυτό κ εμάς μας το είπαν. εγγ θα πάρω παστέλι. :D αλλά δεν ξέρω αν θα το δώσω πριν ή μετά τις γιορτές. 

πρίν από 21 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έτσι θα ειναι.πουθενα δεν θα μπορούν να πάνε.γιατι να εινσι προσβλητικό?εγώ χαίρομαι.νιωθω πιο ασφαλής για το πάρτυ.

ενταξει ο καθένας όπως το βλέπει. η συγκεκριμένη μαμα είναι εμβολιασμένη αλλά δεν είναι κ πολύ φανατική των μέτρων κ της όλης διαχείρισης και το θεωρεί προσβλητικό. νομίζω ότι υπερβάλλει όμως γιατί εδώ τα ποσοστά εμβολιασμού είναι πολύ υψηλά, μπορεί κ να ήταν όλοι εμβολιασμένοι ούτως ή άλλως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anna3011 είπε:

Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα γιατί έχουμε ένα μήνα μπροστά μας. Έχουμε πεί ότι πλησιάζουν τα γενέθλια αλλά έχει επικεντρωθεί στους σούπερ ήρωες που θέλει στην τούρτα! Η αλήθεια είναι ότι στην παρούσα φάση εγώ είμαι αυτή που στεναχωριέται γιατί ένα πάρτι θα ήταν ιδανικό για να διασκεδάει με τους νέους της φίλους, να γνωρίσουμε γονείς κτλ. αλλά με το χαμό που γίνεται με τον κόβιντ δε μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει τον άλλο μήνα, άσε που είναι επισφαλές να οργανώσω κάτι σε εξωτερικό χώρο λόγω καιρού. Αυτό που σκέφτομαι είναι να δούμε πως θα πάει και να οργανώσουμε κόντα στην ημερομηνία ένα μινι πάρτυ με τα παιδάκια των κολλητών μας είτε έξω σε κανένα πάρκο-παιδική χαρά ή και σπίτι. Υπό κ.σ. μιλάμε για 6-7 παιδάκια, με αρρώστιες κτλ δεν ξέρω. Το θετικό είναι ότι αν δεν είναι κάτι τρελά οργανωμένο θα μπορούμε να το πάμε το επόμενο σκ αν δε μας βγαίνει στο σκ των γενεθλίων. Κάπως έτσι το σκέφτομαι. Πέρυσι ήμασταν μόνοι με τους γονείς μου. Τώρα θωρώ απαραίτητο να περάσει τη μέρα με παιδάκια.

Μας έστειλαν email από το σχολείο. Μη βρώσιμο κέρασμα ή συσκευασμένο αν θέλουμε οπωσδήποτε να δώσουμε.

 

Μια χαρούλα θα το διασκεδάσει με το μίνι παρτάκι κι από τα 7 παιδιά αν έρθουν τα μισά , πάλι ωραία θα περάσουν. Όταν είναι λίγα τα παιδιά μπορεί κ η οργάνωση να γίνει πιο πολύ πάνω τους με περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες. Σούπερ θα είναι.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Έσπερος said:

Η μαμα που έκανε το πάρτι δεν ήθελε να ζητήσει από τους καλεσμένους να έχουν κάνει ραπιντ. Το θεωρεί προσβλητικό. Θα κάνει κάτι απλό στο σπίτι με τους κολλητούς του παιδιού (πάει δημοτικό). Η αλήθεια είναι ότι το βρίσκω λογικο. Δεν μπορείς να καλείς κάπου που ο άλλος αν θέλει να έρθει θα υποχρεωθεί με ραπιντ. Μόλις χτες μας το είχε αναφέρει εμάς χωρίς λεπτομερειες,  οπότε λογικά δεν θα είχε καλέσει ακόμα επίσημα. 

Εάν δώσει προσκλήσεις, το γράφει πάνω και ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Δεν νομίζω ότι θα είχαν πρόβλημα. Εκτός αν της το είπαν τελευταία στιγμή. Σε εμένα το είπαν 3 μέρες πριν και τους είπα δεν γίνεται τώρα! Τελικά ήταν όλοι οι γονείς εμβολιασμένοι ευτυχώς , απλά τα παιδιά δεν είχαν 24ωρο σελφ τεστ, αλλά της Παρασκευής τη σχολική κάρτα.

43 minutes ago, Έσπερος said:

Μη μου πεις ότι θα δώσεις μη φαγώσιμο κέρασμα!!!!

Ούτως ή άλλως , πέρα απο το κέρασμα, πολλοί δίνουν και δωράκια. Τη Δευτέρα, του έφτιαξαν και στο σχολείο τούρτα και έσβησε κεράκια και έστειλα τυλιχτά γλυκά. Όχι δωράκια, γιατί έδωσα στο πάρτυ, αλλιώς θα είχα στείλει και δωράκια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marakiz είπε:

 

Μια χαρούλα θα το διασκεδάσει με το μίνι παρτάκι κι από τα 7 παιδιά αν έρθουν τα μισά , πάλι ωραία θα περάσουν. Όταν είναι λίγα τα παιδιά μπορεί κ η οργάνωση να γίνει πιο πολύ πάνω τους με περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες. Σούπερ θα είναι.

Κανονικά λένε η ηλικία του παιδιουσυν δυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Yovanna είπε:

Εάν δώσει προσκλήσεις, το γράφει πάνω και ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Δεν νομίζω ότι θα είχαν πρόβλημα. Εκτός αν της το είπαν τελευταία στιγμή. Σε εμένα το είπαν 3 μέρες πριν και τους είπα δεν γίνεται τώρα! Τελικά ήταν όλοι οι γονείς εμβολιασμένοι ευτυχώς , απλά τα παιδιά δεν είχαν 24ωρο σελφ τεστ, αλλά της Παρασκευής τη σχολική κάρτα.

Ούτως ή άλλως , πέρα απο το κέρασμα, πολλοί δίνουν και δωράκια. Τη Δευτέρα, του έφτιαξαν και στο σχολείο τούρτα και έσβησε κεράκια και έστειλα τυλιχτά γλυκά. Όχι δωράκια, γιατί έδωσα στο πάρτυ, αλλιώς θα είχα στείλει και δωράκια.

Εγω είμαι παραδοσιακή. ο εορτάζων κερνάει! ο καλεσμένος φέρνει δωρα :grin: 

 

Δεν ξέρω τι προσδοκίες είχε το παιδί γιατί πάρτι, υποθέτω θα απογοητεύτηκε. Αλλά η κάθε οικογένεια τα κρίνει αλλιώς. Δεν είναι όλοι υπέρμαχοι των περιοριστικών μέτρων για τους ανεμβολιαστους, όπως η φίλη μας. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Anna3011 said:

Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα γιατί έχουμε ένα μήνα μπροστά μας. Έχουμε πεί ότι πλησιάζουν τα γενέθλια αλλά έχει επικεντρωθεί στους σούπερ ήρωες που θέλει στην τούρτα! Η αλήθεια είναι ότι στην παρούσα φάση εγώ είμαι αυτή που στεναχωριέται γιατί ένα πάρτι θα ήταν ιδανικό για να διασκεδάει με τους νέους της φίλους, να γνωρίσουμε γονείς κτλ. αλλά με το χαμό που γίνεται με τον κόβιντ δε μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει τον άλλο μήνα, άσε που είναι επισφαλές να οργανώσω κάτι σε εξωτερικό χώρο λόγω καιρού. Αυτό που σκέφτομαι είναι να δούμε πως θα πάει και να οργανώσουμε κόντα στην ημερομηνία ένα μινι πάρτυ με τα παιδάκια των κολλητών μας είτε έξω σε κανένα πάρκο-παιδική χαρά ή και σπίτι. Υπό κ.σ. μιλάμε για 6-7 παιδάκια, με αρρώστιες κτλ δεν ξέρω. Το θετικό είναι ότι αν δεν είναι κάτι τρελά οργανωμένο θα μπορούμε να το πάμε το επόμενο σκ αν δε μας βγαίνει στο σκ των γενεθλίων. Κάπως έτσι το σκέφτομαι. Πέρυσι ήμασταν μόνοι με τους γονείς μου. Τώρα θωρώ απαραίτητο να περάσει τη μέρα με παιδάκια.

Μας έστειλαν email από το σχολείο. Μη βρώσιμο κέρασμα ή συσκευασμένο αν θέλουμε οπωσδήποτε να δώσουμε.

Πολύ ωραία ακούγεται με τα παιδάκια των φίλων! Εγώ έχω είτε αυτή την επιλογή ή τα παιδιά του σχολείου. Τα παιδιά του σχολείου δεν παίζει, είναι πάρα πολλά, τα παιδιά των φίλων, μαζευόμαστε πάλι πολύς κόσμος, μιας και όσοι φίλοι έχω πλέον έχουν παιδιά. Έξω δεν μπορούμε να είμαστε, άρα αναγκαστικά μέσα. Εν τω μεταξύ ούτε αυτό θέλω να κάνω, γιατί μένουν όλοι σε διαφορετικά σημεία της πόλης με όλα τα παιδιά να πηγαίνουν παιδικό και είμαι σίγουρη ότι κάτι θα κολλήσουν μετα, και πραγματικά δεν αντέχω άλλες ιώσεις. 3 βδομάδες άρρωστα, 1 καλά. Τώρα έχω τον μικρό πάλι με πυρετό. Σκέφτομαι μήπως πάμε κανένα ταξίδι για ΣΚ αντί να κάνουμε πάρτυ, πιστεύω θα χαρεί. Ναι, το ταξίδι το έχω πιο safe στο μυαλό μου από το να έρθουν 8 παιδάκια στο σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Έσπερος είπε:

Εγω είμαι παραδοσιακή. ο εορτάζων κερνάει! ο καλεσμένος φέρνει δωρα :grin: 

 

Δεν ξέρω τι προσδοκίες είχε το παιδί γιατί πάρτι, υποθέτω θα απογοητεύτηκε. Αλλά η κάθε οικογένεια τα κρίνει αλλιώς. Δεν είναι όλοι υπέρμαχοι των περιοριστικών μέτρων για τους ανεμβολιαστους, όπως η φίλη μας. 

Λες να χαρηκε το παιδί?τους ρωτησε κ ειπαν οψ όχι?σε μένα κ ανεμβολοαστοι ναι ειπαν έως τώρα.

Τα χω πάρει στο κρανίο με τους ανεγκέφαλος.ειμαι πάνω από ώρα στην Κηφισίας από το δαχτυλίδι έως το avenueμε ασθενή που τον πηγαίνω στο μητερα γιατί έχουν κλείσει με το έτσι θέλω τον δρόμο.ο όλο για να κάτσουν κάτω από το πολιτικής προστασίας.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω θα γεμισει πολυ τζιτζιλομιτζιλο το σπιτι οταν παει σχολειο το παιδι ε; Δωρακια στα παρτυ, δωρακια αντι κερασματος στο σχολειο, δωρακια μαζι με κερασμα στο σχολειο, παντου δωρακια! Μονο εγω δεν τα μπορω τα ψιλοπραγματακια; Συμφωνω φυσικα οτι λογω αλλεργιων δεν πρεπει να δινουμε φαγωσιμο. Με βλεπω τα πρωτα χρονια που δεν θα το ζηταει, να μη δινω τιποτα γιατι φαγωσιμο δεν πρεπει, ψιλολοΐδια δεν συμπαθω, ουτως ή αλλως το ονομα της κορης μου γιορταζει 4 φορες το χρονο οποτε δεν θα σκεφτει κανεις οτι γιορταζε κ δεν κερασαμε :razz: 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Λες να χαρηκε το παιδί?τους ρωτησε κ ειπαν οψ όχι?σε μένα κ ανεμβολοαστοι ναι ειπαν έως τώρα.

Τα χω πάρει στο κρανίο με τους ανεγκέφαλος.ειμαι πάνω από ώρα στην Κηφισίας από το δαχτυλίδι έως το avenueμε ασθενή που τον πηγαίνω στο μητερα γιατί έχουν κλείσει με το έτσι θέλω τον δρόμο.ο όλο για να κάτσουν κάτω από το πολιτικής προστασίας.

Εννοείς ότι έχουν κλείσει μα ώρα το δρόμο? Ούτε να πας από αλλού μπορείς?

14 minutes ago, little lamb said:

Πω πω εχει να γεμισει πολυ τζιτζιλομιτζιλο το σπιτι οταν παει σχολειο το παιδι ε; Δωρακια στα παρτυ, δωρακια αντι κερασματος στο σχολειο, δωρακια μαζι με κερασμα στο σχολειο, παντου δωρακια! Μονο εγω δεν τα μπορω τα ψιλοπραγματακια; Συμφωνω φυσικα οτι λογω αλλεργιων δεν πρεπει να δινουμε φαγωσιμο. Με βλεπω τα πρωτα χρονια που δεν θα το ζηταει, να μη δινω τιποτα γιατι φαγωσιμο δεν πρεπει, ψιλολοΐδια δεν συμπαθω, ουτως ή αλλως το ονομα της κορης μου γιορταζει 4 φορες το χρονο οποτε δεν θα σκεφτει κανεις οτι γιορταζε κ δεν κερασαμε :razz: 

Το έχεις πάει σε άλλο level. Σκέφτεσαι από τώρα να μην κερνάς όταν πάει σχολείο το παιδί! Καταρχάς γλυκά επιτρέπονται, απλά να είναι τυλιγμένα. 'Επειτα τα δωράκια δεν είναι σαβούρα. Είναι παιχνιδάκια, σαπουνόφουσκες, σφραγιδούλες, μαρκαδόροι, αυτοκόλλητα κτλ  ΄Πράγματα που αρέσουν στα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Yovanna είπε:

Εννοείς ότι έχουν κλείσει μα ώρα το δρόμο? Ούτε να πας από αλλού μπορείς?

Το έχεις πάει σε άλλο level. Σκέφτεσαι από τώρα να μην κερνάς όταν πάει σχολείο το παιδί! Καταρχάς γλυκά επιτρέπονται, απλά να είναι τυλιγμένα. 'Επειτα τα δωράκια δεν είναι σαβούρα. Είναι παιχνιδάκια, σαπουνόφουσκες, σφραγιδούλες, μαρκαδόροι, αυτοκόλλητα κτλ  ΄Πράγματα που αρέσουν στα παιδάκια.

Οχι .έχω εγκλωβιστεο.μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , little lamb είπε:

Πω πω θα γεμισει πολυ τζιτζιλομιτζιλο το σπιτι οταν παει σχολειο το παιδι ε; Δωρακια στα παρτυ, δωρακια αντι κερασματος στο σχολειο, δωρακια μαζι με κερασμα στο σχολειο, παντου δωρακια! Μονο εγω δεν τα μπορω τα ψιλοπραγματακια; Συμφωνω φυσικα οτι λογω αλλεργιων δεν πρεπει να δινουμε φαγωσιμο. Με βλεπω τα πρωτα χρονια που δεν θα το ζηταει, να μη δινω τιποτα γιατι φαγωσιμο δεν πρεπει, ψιλολοΐδια δεν συμπαθω, ουτως ή αλλως το ονομα της κορης μου γιορταζει 4 φορες το χρονο οποτε δεν θα σκεφτει κανεις οτι γιορταζε κ δεν κερασαμε :razz: 

Kαλά...δεν τα γλιτώνεις όλα αυτά, σφραγίδες, αυτοκόλλητα, μολυβάκια, γομίτσες, μικρά πραγματάκια κλπ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Yovanna είπε:

Εννοείς ότι έχουν κλείσει μα ώρα το δρόμο? Ούτε να πας από αλλού μπορείς?

Το έχεις πάει σε άλλο level. Σκέφτεσαι από τώρα να μην κερνάς όταν πάει σχολείο το παιδί! Καταρχάς γλυκά επιτρέπονται, απλά να είναι τυλιγμένα. 'Επειτα τα δωράκια δεν είναι σαβούρα. Είναι παιχνιδάκια, σαπουνόφουσκες, σφραγιδούλες, μαρκαδόροι, αυτοκόλλητα κτλ  ΄Πράγματα που αρέσουν στα παιδάκια.

Εννοω οτι εγώ μόνο έχω κάνει 70 λεπτά από το δαχτυλιδιωεως ρο Avenue.ειμαι ακινητοποιημενη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Yovanna είπε:

Το έχεις πάει σε άλλο level. Σκέφτεσαι από τώρα να μην κερνάς όταν πάει σχολείο το παιδί! Καταρχάς γλυκά επιτρέπονται, απλά να είναι τυλιγμένα. 'Επειτα τα δωράκια δεν είναι σαβούρα. Είναι παιχνιδάκια, σαπουνόφουσκες, σφραγιδούλες, μαρκαδόροι, αυτοκόλλητα κτλ  ΄Πράγματα που αρέσουν στα παιδάκια.

 

Δεν το σκεφτομαι, χιουμορ κανω. Προφανως αν κερνανε ολοι θα κερναμε κι εμεις! Αλλα το οτι αρεσουν στα παιδακια δεν αναιρει το οτι ειναι ενα σωρο μικροπραγματακια που γεμιζουν το σπιτι! Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει, σαν αναγκαιο κακο το βλεπω! :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , little lamb είπε:

Πω πω θα γεμισει πολυ τζιτζιλομιτζιλο το σπιτι οταν παει σχολειο το παιδι ε; Δωρακια στα παρτυ, δωρακια αντι κερασματος στο σχολειο, δωρακια μαζι με κερασμα στο σχολειο, παντου δωρακια! Μονο εγω δεν τα μπορω τα ψιλοπραγματακια; Συμφωνω φυσικα οτι λογω αλλεργιων δεν πρεπει να δινουμε φαγωσιμο. Με βλεπω τα πρωτα χρονια που δεν θα το ζηταει, να μη δινω τιποτα γιατι φαγωσιμο δεν πρεπει, ψιλολοΐδια δεν συμπαθω, ουτως ή αλλως το ονομα της κορης μου γιορταζει 4 φορες το χρονο οποτε δεν θα σκεφτει κανεις οτι γιορταζε κ δεν κερασαμε :razz: 

καλ κι εγω, συγγνώμη @μαγιοπουλας, νομίζω πώς όλη η τσαντουλα μονοκερου θα πήγαινε στα σκουπίδια με το περιεχόμενο της!!! ίλιγγος με πιάνει με όλα αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, little lamb said:

Πω πω θα γεμισει πολυ τζιτζιλομιτζιλο το σπιτι οταν παει σχολειο το παιδι ε; Δωρακια στα παρτυ, δωρακια αντι κερασματος στο σχολειο, δωρακια μαζι με κερασμα στο σχολειο, παντου δωρακια! Μονο εγω δεν τα μπορω τα ψιλοπραγματακια; Συμφωνω φυσικα οτι λογω αλλεργιων δεν πρεπει να δινουμε φαγωσιμο. Με βλεπω τα πρωτα χρονια που δεν θα το ζηταει, να μη δινω τιποτα γιατι φαγωσιμο δεν πρεπει, ψιλολοΐδια δεν συμπαθω, ουτως ή αλλως το ονομα της κορης μου γιορταζει 4 φορες το χρονο οποτε δεν θα σκεφτει κανεις οτι γιορταζε κ δεν κερασαμε :razz: 

Oχι δεν είσαι η μόνη, ούτε εγώ τα μπορώ τα πολλά μπιχλιμπίδια. Σε εμάς ευτυχώς δεν παίζει η έννοια του κερασματος γενικά στα σχολεία, οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνομαι γι αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Έσπερος είπε:

καλ κι εγω, συγγνώμη @μαγιοπουλας, νομίζω πώς όλη η τσαντουλα μονοκερου θα πήγαινε στα σκουπίδια με το περιεχόμενο της!!! ίλιγγος με πιάνει με όλα αυτά! 

 

Α οχι, εγω δεν ειμαι σε τετοια φαση, το αντιθετο θα ελεγα: επειδη λυπαμαι να τα πεταω, τελικα εχω ενα σωρο γουρακια, μπρελοκακια απο πουγκια μπομπονιερων και αλλα μικροπραγματα που απλως καθονται και δεν ξερω πού να τα βαλω. Γι'αυτο προτιμω να μην βρισκονται στον δρομο μου γιατι τα λυπαμαι και τα κραταω :-P

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εννοω οτι εγώ μόνο έχω κάνει 70 λεπτά από το δαχτυλιδιωεως ρο Avenue.ειμαι ακινητοποιημενη

Τρελαίνομαι! Αν είχες επείγον περιστατικό στο αυτοκίνητο? Θυμάμαι να πηγαίνουμε σαν τρελοί με τον μικρό στο Ιασώ και εγώ να ουρλιάζω ότι δεν αναπνέει / αντιδράει το παιδί. Αν είχαν κλείσει το δρόμο θα τους πάταγα κυριολεκτικά. Αγχώθηκα και μόνο που το σκέφτηκα..

23 minutes ago, Έσπερος said:

καλ κι εγω, συγγνώμη @μαγιοπουλας, νομίζω πώς όλη η τσαντουλα μονοκερου θα πήγαινε στα σκουπίδια με το περιεχόμενο της!!! ίλιγγος με πιάνει με όλα αυτά! 

Όντως?? Με τι παίζουν τα παιδιά σας βρε παιδιά? Ο δικός μου περισσότερο με τα μικροπραγματάκια κολάει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mama16 είπε:

@vicky86 κάπου τώρα έχει γενέθλια ο γιος σας ε? Να τον χαίρεσαι!!! Το σκ είχες πει ότι θα του κάνετε πάρτυ? Έφτασαν οι μέρες κ για σας! 

@μαγιοπουλας κ εσύ τώρα το σκ θα της το κάνεις ε? 

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια σας αν είστε κ άλλες που έχετε τώρα!!

το αλλο σ/κ εμεις.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Yovanna είπε:

 

Όντως?? Με τι παίζουν τα παιδιά σας βρε παιδιά? Ο δικός μου περισσότερο με τα μικροπραγματάκια κολάει.

 

Η δικια μου ειναι μικρη. Εγω μικρη μαζευα πολλα τετοια, και απο αυγα κιντερ, και ταπες απο γαριδακια, και χαρτια αλληλογραφιας και σφραγιδες κλπ (τα χαρτια αλληλογραφιας και τις σφραγιδες τα εχω ακομα...), και ακριβως επειδη θεωρω πολυ λογικο ενα παιδι να συναρπαζεται απο αυτα, πιστευω πως οσο μπορω θα αποφευγω να βρισκονται στο δρομο της. Φυσικα οχι αρνουμενη τα δωρα ή πετωντας τα!! Αλλα εγω η ιδια ας πουμε δεν θα ηθελα να προσφερω τετοια δωρακια. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...