Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

1 hour ago, μαγιοπουλας said:

Κοίτα.ειναι γνωστή για τις ιατρικές συμβουλές.ολπι ζητούν τη γνώμη μου πριν κ μετα το γιατρο.στο σχολείο βέβαια δεν το ξέρουν.Υποψιαζομαι ότι σε αυτό το σχολείο υπάρχουν πολλοί ανεμβολιαστοι.Κ το φοβάμαι κάπως. Είναι εναλλακτικοί τύποι κ το φοβάμαι αυτό.

Και πώς θα πάτε friday's αν είναι ανεμβολίαστοι? Θα καθίσετε έξω? Και για έξω θέλει πιστοποιητικό ή ραπιντ . Όσες φορές πήγα να κάτσω έξω, μου ζήτησαν πιστοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Δεν το πιστεύω αυτό που μου συμβαίνει.

Κ δεν φέρω καμία ευθύνη.

Η μητέρα μου αύριο έχει ραντεβού με έναν ορθοπεδικο.πριν λίγες μέρες έκανε μαγνητική στο Μετροπολιταν.

Πριν λίγο με ειδοποίησαν να πάει σήμερα ξανά γιατί εκαν αξονική στο αριστερό αντί στο δεξί. 

Δεεεενν υπάρχουν :wacko:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Yovanna είπε:

Και πώς θα πάτε friday's αν είναι ανεμβολίαστοι? Θα καθίσετε έξω? Και για έξω θέλει πιστοποιητικό ή ραπιντ . Όσες φορές πήγα να κάτσω έξω, μου ζήτησαν πιστοποιητικό.

Δεν θαχπα.ε Friday s.αυτο ήταν σκέψη.θα πάμε στον μεγάλο παιδότοπο κ θα κάτσουμε εκεί, έξω.Λογικα μο ο τα παιδιά θέλουν σελφ τεστ

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Δεν θαχπα.ε Friday s.αυτο ήταν σκέψη.θα πάμε στον μεγάλο παιδότοπο κ θα κάτσουμε εκεί, έξω.Λογικα μο ο τα παιδιά θέλουν σελφ τεστ

Α οκ τότε. Έχει εστιατόριο εκεί για να φάτε και να κόψετε τούρτα?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Γελάω με όλα.προχθες στον ουρολόγο γελούσα μόνη μου.θα με πέρασαν σίγουρα για πειραγμένη με την συλλογική εικόνα.

Είχε λ κάτι φοβερά φωτιστικα.Κ έμενες στην γυάλινη κουζίνα κ έφτιαχνες κ καφέ Starbucks αν ήθελες.

Με λυπήθηκα τουλάχιστον η γραμματέας του χειρουργού κ θα μου γρα ει το εμβόλιο της γρίπης.

 

Συγνώμη αλλά μιας και λέμε για περίεργα. Πριν λίγες μέρες έκανα την β επιπεδου και άλλαξα γιατρό για μεγάλους υπερήχους. Τέλος πάντων πάω στον καινούργιο και μου δίνει η γραμματέας του μια φόρμα να συμπληρώσω και σε κάποια φάση έγραφε «ποσα παιδιά έχετε:» και γράφω 3. Πάω την φόρμα συμπληρωμένη στην γραμματέα κάθομαι περιμένω και μου έρχεται φλασιά. Συγνώμη της λέω ποσα παιδιά σας έγραψα ότι έχω ; ... 3 μου λέει γράψατε. Αχ της λέω χίλια συγνώμη 2 έχω και αυτό είναι το τρίτο (και της δείχνω την κοιλιά). Μουρμούραγα μόνη μου «το έχεις κάψει κορίτσι μου θα λένε ότι δεν ξέρεις ποσα παιδιά έχεις»  :p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Super.mum είπε:

Συγνώμη αλλά μιας και λέμε για περίεργα. Πριν λίγες μέρες έκανα την β επιπεδου και άλλαξα γιατρό για μεγάλους υπερήχους. Τέλος πάντων πάω στον καινούργιο και μου δίνει η γραμματέας του μια φόρμα να συμπληρώσω και σε κάποια φάση έγραφε «ποσα παιδιά έχετε:» και γράφω 3. Πάω την φόρμα συμπληρωμένη στην γραμματέα κάθομαι περιμένω και μου έρχεται φλασιά. Συγνώμη της λέω ποσα παιδιά σας έγραψα ότι έχω ; ... 3 μου λέει γράψατε. Αχ της λέω χίλια συγνώμη 2 έχω και αυτό είναι το τρίτο (και της δείχνω την κοιλιά). Μουρμούραγα μόνη μου «το έχεις κάψει κορίτσι μου θα λένε ότι δεν ξέρεις ποσα παιδιά έχεις»  :p

Δικαιολογεισαι λόγω προγεστεροης.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Super.mum είπε:

Συγνώμη αλλά μιας και λέμε για περίεργα. Πριν λίγες μέρες έκανα την β επιπεδου και άλλαξα γιατρό για μεγάλους υπερήχους. Τέλος πάντων πάω στον καινούργιο και μου δίνει η γραμματέας του μια φόρμα να συμπληρώσω και σε κάποια φάση έγραφε «ποσα παιδιά έχετε:» και γράφω 3. Πάω την φόρμα συμπληρωμένη στην γραμματέα κάθομαι περιμένω και μου έρχεται φλασιά. Συγνώμη της λέω ποσα παιδιά σας έγραψα ότι έχω ; ... 3 μου λέει γράψατε. Αχ της λέω χίλια συγνώμη 2 έχω και αυτό είναι το τρίτο (και της δείχνω την κοιλιά). Μουρμούραγα μόνη μου «το έχεις κάψει κορίτσι μου θα λένε ότι δεν ξέρεις ποσα παιδιά έχεις»  :p

 

Τακτική επιβίωσης, το λες για να το συνηθίσεις από δω και μπρος!! Με το καλό!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Super.mum είπε:

Συγνώμη αλλά μιας και λέμε για περίεργα. Πριν λίγες μέρες έκανα την β επιπεδου και άλλαξα γιατρό για μεγάλους υπερήχους. Τέλος πάντων πάω στον καινούργιο και μου δίνει η γραμματέας του μια φόρμα να συμπληρώσω και σε κάποια φάση έγραφε «ποσα παιδιά έχετε:» και γράφω 3. Πάω την φόρμα συμπληρωμένη στην γραμματέα κάθομαι περιμένω και μου έρχεται φλασιά. Συγνώμη της λέω ποσα παιδιά σας έγραψα ότι έχω ; ... 3 μου λέει γράψατε. Αχ της λέω χίλια συγνώμη 2 έχω και αυτό είναι το τρίτο (και της δείχνω την κοιλιά). Μουρμούραγα μόνη μου «το έχεις κάψει κορίτσι μου θα λένε ότι δεν ξέρεις ποσα παιδιά έχεις»  :p

Ενταξει εγω λοιπόν που είπα χτες σε μια μαμα ότι φέτος δεν έχω το παθδι της ενώ του είχα κάνει μάθημα μια ώρα πριν, νιώθω πολύ καλύτερα, τουλάχιστον μπέρδεψα ξένο παιδί, όχι δικο μου! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έσπερος είπε:

Ενταξει εγω λοιπόν που είπα χτες σε μια μαμα ότι φέτος δεν έχω το παθδι της ενώ του είχα κάνει μάθημα μια ώρα πριν, νιώθω πολύ καλύτερα, τουλάχιστον μπέρδεψα ξένο παιδί, όχι δικο μου! 

Χαχα πολύ άβολο και αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Να υποθέσω ότι ο γιατρός είναι ο γνωστός καλεσμένος ουρολόγος που από Κυριακή θα έχει και τσάντα μονόκερο ή σε άλλο γιατρό έστειλες;

Α μπράβο! @μαγιοπουλας πες την αλήθεια! Κατά βάθος γουστάρεις τον κορρέκτορα! Δε θα τον αποχωριζόσουν και να μπορούσες...

Πολυ καλο:-Dγελάω συνέχεια μόνη μου.ναι .ωραία ιδέα.θα του δώσω τσάντα μονοκερο.

Θα έχει μέσα τρελό μπαλάκι,γλυφιτζουρι,πλαστελινη με κουπατ μέσα σεψαλλο τσαντάκι μονοκερο,γλωσσοπιεστρο με μονοκερο για ζωγραφικη,φρου φρου μονοκερο και φούσκες μονοκερος η αστέρι.χρησιμα?τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πολυ καλο:-Dγελάω συνέχεια μόνη μου.ναι .ωραία ιδέα.θα του δώσω τσάντα μονοκερο.

Θα έχει μέσα τρελό μπαλάκι,γλυφιτζουρι,πλαστελινη με κουπατ μέσα σεψαλλο τσαντάκι μονοκερο,γλωσσοπιεστρο με μονοκερο για ζωγραφικη,φρου φρου μονοκερο και φούσκες μονοκερος η αστέρι.χρησιμα?τι λέτε?

Φαντάσου δηλαδή να μη θεωρούσες σιχαμερό τον μονοκερο, τι άλλο θα έπαιρνες; 

Link to comment
Share on other sites

@vicky86 κάπου τώρα έχει γενέθλια ο γιος σας ε? Να τον χαίρεσαι!!! Το σκ είχες πει ότι θα του κάνετε πάρτυ? Έφτασαν οι μέρες κ για σας! 

@μαγιοπουλας κ εσύ τώρα το σκ θα της το κάνεις ε? 

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια σας αν είστε κ άλλες που έχετε τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , mama16 είπε:

@vicky86 κάπου τώρα έχει γενέθλια ο γιος σας ε? Να τον χαίρεσαι!!! Το σκ είχες πει ότι θα του κάνετε πάρτυ? Έφτασαν οι μέρες κ για σας! 

@μαγιοπουλας κ εσύ τώρα το σκ θα της το κάνεις ε? 

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια σας αν είστε κ άλλες που έχετε τώρα!!

Ευχαριστούμε.οχι αυτο το σκ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν έχω καταλαβει ακόμη.

το πάρτυ θα γίνει εξολοκλήρου σε ανοιχτό χώρο.εκτος από τα παιδιά οι μεγάλοι τιβυποχρεωση έχουν?

Αν είναι ανεμβολίαστοι ραπίντ 48ωρου για να κάτσουν να πιούνε τον καφέ τους έξω. Αν είναι εμβολιασμένοι τίποτα. 

Από το Σάββατο νομίζω ισχύει αυτό το νέο μέτρο. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Δεν έχω καταλαβει ακόμη.

το πάρτυ θα γίνει εξολοκλήρου σε ανοιχτό χώρο.εκτος από τα παιδιά οι μεγάλοι τιβυποχρεωση έχουν?

Θα σου έλεγα να ρωτήσεις τους υπεύθυνους εκεί για να είσαι σίγουρη. Σε εμάς, στους άνω των 4, ζητούσαν 24ωρο σελφ τεστ.  Όμως θα έμπαιναν και μέσα. στους γονείς ζητούσαν πιστοποιητικά, αλλά δεν κατάλαβα γιατί, αφού έξω καθόμασταν.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πολυ καλο:-Dγελάω συνέχεια μόνη μου.ναι .ωραία ιδέα.θα του δώσω τσάντα μονοκερο.

Θα έχει μέσα τρελό μπαλάκι,γλυφιτζουρι,πλαστελινη με κουπατ μέσα σεψαλλο τσαντάκι μονοκερο,γλωσσοπιεστρο με μονοκερο για ζωγραφικη,φρου φρου μονοκερο και φούσκες μονοκερος η αστέρι.χρησιμα?τι λέτε?

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα αφήνουν κ χωρίς τεστ τον κόσμο στον εξωτερικό χώρο. Από αύριο όμως οι ανεμβολιαστοι θα πρέπει να υποβάλλονται σε τεστ για τον εξωτερικό χώρο. Στον εσωτερικό χώρο νομίζω επιτρέπονται μόνο οι εμβολιασμενοι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Anna3011 είπε:

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

Μικρά γλαστρακια με σπόρους κ χώμα σε σακουλσκιβμε κορδελακι.

Το τζάμπο έχει μικρούς καμπάνες με πινέλο κ νερομπογιές μέσα. Επίσης εγώ θα τους βάλω μέσα κ σακουλάκι με δύο κουπατ κ ένα μικροβκουτακιβπκαστελινη έχει η playdoh μινιατούρες.

πρίν από 12 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Μικρά γλαστρακια με σπόρους κ χώμα σε σακουλσκιβμε κορδελακι.

Το τζάμπο έχει μικρούς καμπάνες με πινέλο κ νερομπογιές μέσα. Επίσης εγώ θα τους βάλω μέσα κ σακουλάκι με δύο κουπατ κ ένα μικροβκουτακιβπκαστελινη έχει η playdoh μινιατούρες.

Κάποια δωράκια τα πήρα από το αν αγαπας μπες να δεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Anna3011 είπε:

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

 

Αφού φαίνεται ότι δεν θα κάνεις πάρτυ και αφού - αν θυμάμαι καλά - τα παιδιά είναι λίγα, μπορείς να πάρεις μικρά παραμυθάκια, πχ "Μικρές Καληνύχτες" από τις Εκδόσεις Μεταίχμιο.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Anna3011 said:

Χαρά που θα κάνει ο ουρολόγος!!!!! 

Με την ευκαιρία των δώρων στα παιδάκια, πείτε μου βρε κορίτσια καμιά ιδέα για δωράκια να μοιράσει η μικρή στο σχολείο για τα γενέθλια.

Αργούμε ακόμα εμείς βέβαια αλλά θα ήθελα να δώσω κάτι ωραίο γιατί πιθανό πάρτυ να μην κάνουμε έτσι όπως πάνε τα πράγματα με τον κόβιντ.

Όποιος κάνει πάρτυ πάντως αυτό το σκ είναι τυχερός. Ο καιρός είναι ανοιξιάτικος.

Ναι ρε συ.. Αυτό το ΣΚ ήθελα αρχικά αλλά το έκανα πριν για τον καιρό! Θα είχαμε ανοιξιάτικο καιρό και θα είμασταν όλοι σούπερ ντούπερ! Δεν μπορείς να τα προβλέψεις αυτά δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Δεν έχω καταλαβει ακόμη.

το πάρτυ θα γίνει εξολοκλήρου σε ανοιχτό χώρο.εκτος από τα παιδιά οι μεγάλοι τιβυποχρεωση έχουν?

Εμάς ακυρώθηκε πάρτι που ήμασταν καλεσμένοι (εκτός σχολείου) γιατί θα γινόταν σε κατάστημα-παιδότοπο, εξαιτίας των νέων μέτρων, για να μην γίνει μπέρδεμα με τους καλεσμένους γονείς… 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Έσπερος said:

Εμάς ακυρώθηκε πάρτι που ήμασταν καλεσμένοι (εκτός σχολείου) γιατί θα γινόταν σε κατάστημα-παιδότοπο, εξαιτίας των νέων μέτρων, για να μην γίνει μπέρδεμα με τους καλεσμένους γονείς… 

Όχι ρε συ.. θα πηγαίνατε σε πάρτι και ακυρώθηκε?? Τι μπέρδεμα θα γινόταν? Λογικά επιτρέπονται μόνο εμβολιασμένοι ή με πιστοποιητικό νόσησης. Σας ξεκάλεσε δηλαδή ή θα κάνει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Yovanna είπε:

Όχι ρε συ.. θα πηγαίνατε σε πάρτι και ακυρώθηκε?? Τι μπέρδεμα θα γινόταν? Λογικά επιτρέπονται μόνο εμβολιασμένοι ή με πιστοποιητικό νόσησης. Σας ξεκάλεσε δηλαδή ή θα κάνει κάτι άλλο?

Γιατί να ακυρωθεί?αυτοί θα κανουν έτσι κι αλλιώς για να μπουν αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...