Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , mama16 είπε:

Κ εγώ το είχα διαβάσει για αυτό το είπα.. Κ εμάς δεν μας ενημερώνουν! Τη Δευτέρα είχε απεργία η νηπιαγωγός κ οι γονείς πήγαν τα παιδιά τζάμπα..

στο νηπιαγωγειο μας το ειπαν

στο δημοτικο πρωτη φορα οχι,ξυπνησαμε,ετοιμαστηκαμε κ μετα το ειπαν κτ μαμαδες στην ομαδα μιση ωρα πριν παμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Αττική.χαμος γίνεται.

ο Κηφισός θα συλληφθεί από αστυνομικές κ στρατιωτικές δυνάμεις αν τολμήσει να ξεχειλίσει. 

 

  • Να κλείσει ο Κηφισός και στα δυο ρεύματα κατά τη διάρκεια της νύχτας, με περιπολίες αστυνομίας και ενόπλων δυνάμεων για να εντοπίζουν τα προβλήματα.
  • Απαγόρευση κυκλοφορίας κατά τη διάρκεια της νύχτας.

οκ δεν είναι για πλάκα τα μέτρα κ καλά κάνουν να σώσουν ο,τι μαζεύεται αλλά είναι φοβερό που ποτέ δεν κάνει κάτι προληπτικά ο αρμόδιος φορέας κ μετά τρέχει η αστυνομία να συλλάβει τον ιό, την πυρκαγιά, το ξεχείλισμενο ρέμα… 

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι τα παρτυ γενικα διαφερουν αναλογα με τα γουστα και τα οικονομικα του καθενος, οποτε σε μια ταξη θα υπαρχει ποικιλια σε στυλ παρτυ, δεν συνηθιζεται μονο ενα κι ετσι δεν θα υπαρχουν παρεξηγησεις. Εκτος αν ειναι ολοι οι γονεις πανω κατω στο ιδιο στυλ, που ειναι δυσκολο, ισως μονο στα πολυ σουπερ ντουπερ ιδιωτικα να ισχυει. Εκτος απο τα οικονομικα εξαλλου διαφερουν και τα γουστα. Μπορει να εχεις τα λεφτα να τα κανεις ολα αυτα, αλλα απλως να μην σου αρεσουν οι υπερπαραγωγες. Παραδειγμα αυτο που περιγραφηκε σαν πολυ απλος στολισμος λιγο πιο πριν (νομιζω απο τη Μαγιοπουλα), εμενα θα μου φαινοταν οκ ακομα και για στολισμο γαμου ή βαφτισης, ποσο μαλλον για ενα παρτυ που το θεωρω πιο απλο event.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Έσπερος είπε:

ο Κηφισός θα συλληφθεί από αστυνομικές κ στρατιωτικές δυνάμεις αν τολμήσει να ξεχειλίσει. 

 

  • Να κλείσει ο Κηφισός και στα δυο ρεύματα κατά τη διάρκεια της νύχτας, με περιπολίες αστυνομίας και ενόπλων δυνάμεων για να εντοπίζουν τα προβλήματα.
  • Απαγόρευση κυκλοφορίας κατά τη διάρκεια της νύχτας.

οκ δεν είναι για πλάκα τα μέτρα κ καλά κάνουν να σώσουν ο,τι μαζεύεται αλλά είναι φοβερό που ποτέ δεν κάνει κάτι προληπτικά ο αρμόδιος φορέας κ μετά τρέχει η αστυνομία να συλλάβει τον ιό, την πυρκαγιά, το ξεχείλισμενο ρέμα… 

Είπα εγώ το αντίθετο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Είπα εγώ το αντίθετο?

οχι,η εσπερος απλα συμπληρωσε σε αυτο που ειπες κ απλα διακωμωδησε(?) τα μετρα που πηραν με περιπολιες για να προλαβουν την υπερχειλιση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , mama16 είπε:

Πωπω αλήθεια, μακάρι να μην γίνει πουθενά πλημμύρα, ούτε εκεί ούτε πουθενά!

εχει γινει ηδη

αν δεις φωτο απο αθηνα

κ απο ευβοια νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Είπα εγώ το αντίθετο?

ντως συμπληρωματικά στο σχόλιο σου το παρέθεσα. τώρα μας κοψοχόλιασε κι εμάς το 112. Εδώ περιμένουμε θυελλώδεις ανέμους. κ βροχή φυσικά αλλά βασικά ο αέρας είναι το θέμα. ελπίζω με την καταιγίδα να μην έχουν θέμα τα παιδιά μας που έρχονται με λεωφορεία από τους παλιό δρόμους… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Έσπερος είπε:

ντως συμπληρωματικά στο σχόλιο σου το παρέθεσα. τώρα μας κοψοχόλιασε κι εμάς το 112. Εδώ περιμένουμε θυελλώδεις ανέμους. κ βροχή φυσικά αλλά βασικά ο αέρας είναι το θέμα. ελπίζω με την καταιγίδα να μην έχουν θέμα τα παιδιά μας που έρχονται με λεωφορεία από τους παλιό δρόμους… 

Κλείνει κ ο Κηφισός κ η παραλιακή από τις 1 έως τις 8 το πρωί ακουσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , vicky86 είπε:

εχει γινει ηδη

αν δεις φωτο απο αθηνα

κ απο ευβοια νομιζω...

Από Εύβοια είδα δυστυχώς τις προηγούμενες μέρες.. Κ Αθήνα τώρα? Κρίμα οι άνθρωποι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω ένα θέμα, ολίγον δηλ,από αυτά που αντιμετωπίζει η Έσπερος.Η δασκαλα μου ειπεοτι κάνουν πολλή παρέα με ένα κοριτσάκι που πέρυσι πλακωθωκαν κ η δικιά μου της άρπαξε τα γυαλιά κ τα πέταξε στη λεκάνη. Με είχε πάρει τηλ η δασκάλα κ η αλλη μαμα ψιλιαζομαι ότι έκανε ψιλοθεμα κ ενημερώθηκε.Τωρα εγώ πρέπει να της στείλω πρόσκληση.Ενω το έχω εκλογικευσει κ δεν θα είχα πρόβλημα εγώ, αισθάνομαι κάπως να της στείλω μην να σας πω ...

πρίν από 9 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ρε παιδια έχω ένα θέμα, ολίγον δηλ,από αυτά που αντιμετωπίζει η Έσπερος.Η δασκαλα μου ειπεοτι κάνουν πολλή παρέα με ένα κοριτσάκι που πέρυσι πλακωθωκαν κ η δικιά μου της άρπαξε τα γυαλιά κ τα πέταξε στη λεκάνη. Με είχε πάρει τηλ η δασκάλα κ η αλλη μαμα ψιλιαζομαι ότι έκανε ψιλοθεμα κ ενημερώθηκε.Τωρα εγώ πρέπει να της στείλω πρόσκληση.Ενω το έχω εκλογικευσει κ δεν θα είχα πρόβλημα εγώ, αισθάνομαι κάπως να της στείλω μην να σας πω ...

Για το πάρτυ λέω.. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ρε παιδια έχω ένα θέμα, ολίγον δηλ,από αυτά που αντιμετωπίζει η Έσπερος.Η δασκαλα μου ειπεοτι κάνουν πολλή παρέα με ένα κοριτσάκι που πέρυσι πλακωθωκαν κ η δικιά μου της άρπαξε τα γυαλιά κ τα πέταξε στη λεκάνη. Με είχε πάρει τηλ η δασκάλα κ η αλλη μαμα ψιλιαζομαι ότι έκανε ψιλοθεμα κ ενημερώθηκε.Τωρα εγώ πρέπει να της στείλω πρόσκληση.Ενω το έχω εκλογικευσει κ δεν θα είχα πρόβλημα εγώ, αισθάνομαι κάπως να της στείλω μην να σας πω ...

Για το πάρτυ λέω.. 

Να στείλεις κανονικά. Πιστεύω και η άλλη μαμά είναι ενήμερη ότι κάνουν παρέα τα παιδιά. Επίσης, λογικά, αν δεν έχει αναφέρει η μικρή ποιο κοριτσάκι ήταν, το σχολείο δεν δίνει ονόματα , όσον αφορά τέτοιου είδους περιστατικά. Αλλά ακόμη και αν ξέρουν ποια ήταν, σιγά μην το κρατάει η άλλη μαμά μανιάτικο. Και στο κάτω κάτω, αν είναι τόσο ανώριμη, ας αγνοήσει την πρόσκληση και ας μην έρθει. Εσύ δεν έχεις λόγο από τη μεριά σου να μην τους καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Yovanna είπε:

Να στείλεις κανονικά. Πιστεύω και η άλλη μαμά είναι ενήμερη ότι κάνουν παρέα τα παιδιά. Επίσης, λογικά, αν δεν έχει αναφέρει η μικρή ποιο κοριτσάκι ήταν, το σχολείο δεν δίνει ονόματα , όσον αφορά τέτοιου είδους περιστατικά. Αλλά ακόμη και αν ξέρουν ποια ήταν, σιγά μην το κρατάει η άλλη μαμά μανιάτικο. Και στο κάτω κάτω, αν είναι τόσο ανώριμη, ας αγνοήσει την πρόσκληση και ας μην έρθει. Εσύ δεν έχεις λόγο από τη μεριά σου να μην τους καλέσεις.

Ναι δεν έχω.απκα αισθάνομαι κάπως.ηταν έντονο το περιστατικό.ξερει ότι το κάνε η δικιά μου τον λόγο του καυγά δεν ξέρουμε. 

Σκέφτομαι ότι με τον αδερφοτης εχουν γενεθλια μια μέρα πιο πριν φαντάζεσαι να κάνουν παρτυ κ να καλέσουν κ τους άλλους?

 

Link to comment
Share on other sites

@μαγιοπουλας παρακολουθώ με αγωνία χωρίς να πάρω θέση. Εσυ όταν σου είπαν ότι το έκανε αυτό το παιδί σου, πώς ένιωσες; Σξεψου εγω είχα φρικάρει μια μέρα που τον άφησα κ κοίταξα λίγο απ το τζαμάκι να δω τι κάνει (μη σχολιάσετε) κ είδα ότι είχε πετάξει  τη μάσκα σ ένα τραπέζι στην είσοδο κ έπινε νερό αντί να μπει στην αίθουσα. κ πήγα πάλι στην πόρτα κ του έκανα παρατήρηση κ μου φώναζε να φύγω!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

@μαγιοπουλας παρακολουθώ με αγωνία χωρίς να πάρω θέση. Εσυ όταν σου είπαν ότι το έκανε αυτό το παιδί σου, πώς ένιωσες; Σξεψου εγω είχα φρικάρει μια μέρα που τον άφησα κ κοίταξα λίγο απ το τζαμάκι να δω τι κάνει (μη σχολιάσετε) κ είδα ότι είχε πετάξει  τη μάσκα σ ένα τραπέζι στην είσοδο κ έπινε νερό αντί να μπει στην αίθουσα. κ πήγα πάλι στην πόρτα κ του έκανα παρατήρηση κ μου φώναζε να φύγω!!! 

Το έμαθα πριν μου το που κανο της ενεργητική ακρόαση κ ένιωσα πόλη καλά που το κατάφερα αυτό.ηταν μια καταπληκτική ευκαιρία να το δουλέψω.το παιδί ζήτησε να το συζητήσουμε σαν να κάναμε οικογενειακό συμβούλιο.της ζήτησα ναζμοθ ζωγραφίσει κ τι ένιωσε.Η δασκάλα με πήρε ενημερωτικά γιατί ήταν πιο έντονο ρο γεγονός κ έπρεπε να το μάθω.μου είπε ότι είναι μέσα στα πλαίσια κ να μην δοθεί έκταση σε ζητήσω με το πσιδι φιατι δεν πρέπει.εγω το δούλεψα με το παιδι όσο έπρεπε κ συμφωνήσαμε με τη δασκαλα ότι είναι μια καλη ευκαιρία να το διευθετησουν μόνες τους την επόμενη μέρα.

Δεν μου άρεσε φυσικά που έκανε το παιδί αυτό ακκα ξέρω ότι για να το κάνει κάτι συνέβη που την πείραξε πολύ.ενιωσα καλά που υπερασπιστής τον εαυτό της ομως κ δεν έμεινε απαθής.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vicky86 said:

Μιλαμε για τους 4παππουδες,οι θειοι πανε πακετο με τα ξαδερφια, δ ειναι οτι ερχονται ενηλικες χωρις παιδια οπωσδηποτε

Κ απλα για οικονομια χρονου να ηταν μαζι

Φυσικα θα καλεσουμε τους φιλους του αφου αυτο θελει, δυστυχως οχι ολη την ταξη

Αν στην τελικη ερθουν αλλη μερα οι παππουδες, οκ δ ειναι κτ κακο. Μπορει να τους βολεψει περισσοτερο εκεινους

Καλά οικονομία χρόνου είναι σίγουρα , απλά το κάνω έτσι γιατί βλέπω πως ο ίδιος το χαίρεται περισσότερο, και εγώ δεν χάνω την μπάλα, καταλαβαίνεις με καταβάλει το άγχος του οικοδεσπότη.

 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο? Αν καλέσετε κάποιον στο πάρτυ που κάνετε για το παιδί και δεν μπορέσει να έρθει, πως σας φαίνεται όταν σας λέει να έρθει άλλη μέρα σπίτι για να ευχηθεί. Ρωτάω γιατί εγώ αυτό δεν το κάνω ποτέ, δίνω το δώρο σε δεύτερο χρόνο που θα βρεθούμε όμως δεν ζητάω να πάω άλλη ημέρα για τις ευχές γιατί σκέφτομαι πως θα αναστατώσω τον άλλο , όμως δεν καταλαβαίνω αν ο άλλος το λαμβάνει ως γαιδουριά αυτό που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kotsifikos είπε:

Καλά οικονομία χρόνου είναι σίγουρα , απλά το κάνω έτσι γιατί βλέπω πως ο ίδιος το χαίρεται περισσότερο, και εγώ δεν χάνω την μπάλα, καταλαβαίνεις με καταβάλει το άγχος του οικοδεσπότη.

 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο? Αν καλέσετε κάποιον στο πάρτυ που κάνετε για το παιδί και δεν μπορέσει να έρθει, πως σας φαίνεται όταν σας λέει να έρθει άλλη μέρα σπίτι για να ευχηθεί. Ρωτάω γιατί εγώ αυτό δεν το κάνω ποτέ, δίνω το δώρο σε δεύτερο χρόνο που θα βρεθούμε όμως δεν ζητάω να πάω άλλη ημέρα για τις ευχές γιατί σκέφτομαι πως θα αναστατώσω τον άλλο , όμως δεν καταλαβαίνω αν ο άλλος το λαμβάνει ως γαιδουριά αυτό που κάνω.

Εμένα δεν μου αρέσει αλλά το κάνουν πολλοί. Και είναι όντως αναστάτωση γιατί εκεί που λες ξεμπέρδεψα έρχονται και άλλοι άλλη μέρα .. που πρέπει πάλη να κεράσεις , να μαζέψεις μετά  να καθαρίσεις  ξανά πριν έρθουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kotsifikos είπε:

Καλά οικονομία χρόνου είναι σίγουρα , απλά το κάνω έτσι γιατί βλέπω πως ο ίδιος το χαίρεται περισσότερο, και εγώ δεν χάνω την μπάλα, καταλαβαίνεις με καταβάλει το άγχος του οικοδεσπότη.

 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο? Αν καλέσετε κάποιον στο πάρτυ που κάνετε για το παιδί και δεν μπορέσει να έρθει, πως σας φαίνεται όταν σας λέει να έρθει άλλη μέρα σπίτι για να ευχηθεί. Ρωτάω γιατί εγώ αυτό δεν το κάνω ποτέ, δίνω το δώρο σε δεύτερο χρόνο που θα βρεθούμε όμως δεν ζητάω να πάω άλλη ημέρα για τις ευχές γιατί σκέφτομαι πως θα αναστατώσω τον άλλο , όμως δεν καταλαβαίνω αν ο άλλος το λαμβάνει ως γαιδουριά αυτό που κάνω.

Αυτό είναι αι κατάλοιπο του παρελθόντος τος κ δεν πρέπει να προτείνεται από αυτόν που δεν πήγε. Μου θυμίζει παλιά που έλεγαν ότι στη γιορτή δεν καλούν κ ερχόταν οποίος ήθελε ακαλεστος

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Super.mum said:

Εμένα δεν μου αρέσει αλλά το κάνουν πολλοί. Και είναι όντως αναστάτωση γιατί εκεί που λες ξεμπέρδεψα έρχονται και άλλοι άλλη μέρα .. που πρέπει πάλη να κεράσεις , να μαζέψεις μετά  να καθαρίσεις  ξανά πριν έρθουν 

Εγώ δεν το κάνω επειδή ακριβώς και για εμένα είναι αναστάτωση αυτό, αλλά μου κάνει εντύπωση που κάνουν και λέω μήπως εγώ είμαι η παράλογη?

13 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Αυτό είναι αι κατάλοιπο του παρελθόντος τος κ δεν πρέπει να προτείνεται από αυτόν που δεν πήγε. Μου θυμίζει παλιά που έλεγαν ότι στη γιορτή δεν καλούν κ ερχόταν οποίος ήθελε ακαλεστος

Αυτό σκέφτομαι και εγώ δεν πρέπει να προτείνεται από τον άλλο που δεν πήγε!Και σε μένα όσες φορές έχει γίνει μου δημιουργεί άγχος καθώς πρέπει να έρθουν να έχω κάνει ετοιμασίες γιορτής κτλ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kotsifikos είπε:

Εγώ δεν το κάνω επειδή ακριβώς και για εμένα είναι αναστάτωση αυτό, αλλά μου κάνει εντύπωση που κάνουν και λέω μήπως εγώ είμαι η παράλογη?

Αυτό σκέφτομαι και εγώ δεν πρέπει να προτείνεται από τον άλλο που δεν πήγε!Και σε μένα όσες φορές έχει γίνει μου δημιουργεί άγχος καθώς πρέπει να έρθουν να έχω κάνει ετοιμασίες γιορτής κτλ.

Τραγικό ! Και εμείς ας πούμε σε γιορτή που δεν καλούμε κανέναν θα έρθουν ούτως η άλλως συγγενείς του άντρα μου.  Απλά παίρνουν τηλ την ίδια μέρα και λένε χρόνια πολλά και θα περάσουμε για τις ευχές και από κοντά το απόγευμα η κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kotsifikos είπε:

Καλά οικονομία χρόνου είναι σίγουρα , απλά το κάνω έτσι γιατί βλέπω πως ο ίδιος το χαίρεται περισσότερο, και εγώ δεν χάνω την μπάλα, καταλαβαίνεις με καταβάλει το άγχος του οικοδεσπότη.

 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι σχετικό άσχετο? Αν καλέσετε κάποιον στο πάρτυ που κάνετε για το παιδί και δεν μπορέσει να έρθει, πως σας φαίνεται όταν σας λέει να έρθει άλλη μέρα σπίτι για να ευχηθεί. Ρωτάω γιατί εγώ αυτό δεν το κάνω ποτέ, δίνω το δώρο σε δεύτερο χρόνο που θα βρεθούμε όμως δεν ζητάω να πάω άλλη ημέρα για τις ευχές γιατί σκέφτομαι πως θα αναστατώσω τον άλλο , όμως δεν καταλαβαίνω αν ο άλλος το λαμβάνει ως γαιδουριά αυτό που κάνω.

Και εμένα δεν θα μου άρεσε κάτι τέτοιο εκτός κ αν είναι κοντινό αγαπημένο πρόσωπο που είναι ευπρόσδεκτο πάντα. Κ δεν θα με παρεξηγήσει αν δεν κάνω ετοιμασίες κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Και γενικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά  έχω την εντύπωση ότι η προηγούμενες γενιές γιόρταζαν τόσο γιορτές πιο πολύ και όχι τόσο τα γενέθλια 

πρίν από 9 λεπτά , Super.mum είπε:

Και γενικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά  έχω την εντύπωση ότι η προηγούμενες γενιές γιόρταζαν τόσο γιορτές πιο πολύ και όχι τόσο τα γενέθλια 

Άντε να καταλάβεις τι έγραψα ... «οι προηγούμενες γενιές να γιορτάζουν περισσότερο την γιορτή και όχι τόσο τα γενέθλια» 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:

Εγώ δεν το κάνω επειδή ακριβώς και για εμένα είναι αναστάτωση αυτό, αλλά μου κάνει εντύπωση που κάνουν και λέω μήπως εγώ είμαι η παράλογη?

Αυτό σκέφτομαι και εγώ δεν πρέπει να προτείνεται από τον άλλο που δεν πήγε!Και σε μένα όσες φορές έχει γίνει μου δημιουργεί άγχος καθώς πρέπει να έρθουν να έχω κάνει ετοιμασίες γιορτής κτλ.

Εξαρτάται ποιός είναι. Πχ σε απλό φίλο όχι. Αλλά στη βαφτιστηρα μου που έκανε πάρτυ και είχα το παιδί άρρωστο και δεν πήγαμε εκείνη τη μέρα πήγαμε λίγες μέρες μετά με τα δώρα να ευχηθούμε!  Σαν επίσκεψη δεν περιμέναμε τούρτα και γλυκά. Και αν είναι δικός μου κοντινός φυσικά και να έρθει όποτε θέλει. Μακρινός όχι "έγινε το πάρτυ σχόλασε ο γάμος"! 

πρίν από 22 λεπτά , Super.mum είπε:

Τραγικό ! Και εμείς ας πούμε σε γιορτή που δεν καλούμε κανέναν θα έρθουν ούτως η άλλως συγγενείς του άντρα μου.  Απλά παίρνουν τηλ την ίδια μέρα και λένε χρόνια πολλά και θα περάσουμε για τις ευχές και από κοντά το απόγευμα η κάτι τέτοιο 

Ειδικά στην επαρχία τουλάχιστον εκεί που μεγάλωσα, γιορτάζεις; Ανοιχτό το σπίτι και όποιος θέλει έρχεται. Γιορτές κατά βάση. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Ειδικά στην επαρχία τουλάχιστον εκεί που μεγάλωσα, γιορτάζεις; Ανοιχτό το σπίτι και όποιος θέλει έρχεται. Γιορτές κατά βάση. 

Εμένα  μου άρεσαν αυτά. Έχουμε κλειστεί/αποξενωθεί πλέον. Εμένα αν κάποιος φίλος/συγγενής θέλει να έρθει να μου ευχηθεί, χαρά μου. Αν και κάτι κανονίζω συνήθως, είτε στο σπίτι είτε έξω. Δεν μου αρέσει να μην γιορτάζει ο κόσμος, ούτε μέσα ούτε έξω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...