Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

Τρόμπα από τα τζάμπο σε πέντε λεπτά έχεις φουσκώσει είκοσι μπαλόνια παίρνεις και τα μακριά πλαστικά με βάση στην άκρη να τα βάλεις και τα στηρίζεις σε σημεία στον χώρο. Άσε και κάποια ελεύθερα να έχουν να παίζουν η να τα φουσκώσουν μόνα τους σαν παιχνίδι και τέλος. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Yovanna είπε:

Αυτό ακριβώς θα κάνω!

Το κατάλαβαν ήδη! Η επικοινωνία έγινε μέσω e-mail και όταν μου απάντησαν "βεβαίως και μπορούμε να σας τα φουσκώσουμε με την τάδε χρέωση", του απάντησα "το ένα μπαλόνι ?? ή κατάλαβα λάθος?" και μου απάντησαν ότι σωστά κατάλαβα!

Δεν μου ζήτησαν ξαφνικά να πληρώσω, μπορώ να κρατήσω τον στολισμό τους με τα ματσάκια με 3 μπαλόνια που αναγράφουν το όνομα του κέντρου , σε κάθε τραπέζι και να μην πληρώσω τίποτα. Εγώ επέλεξα κάτι διαφορετικό και επειδή μου είχε πει ότι αν θέλω άλλο στολισμό , τα πηγαίνω την προηγούμενη και τα βάζουν αυτοί, υπέθεσα ότι θα τα φούσκωναν κιόλας.

Να σου πω.μηπως να διαθέσεις λίγα λεφτά για κάτι που θα πιάσει λίγο παραπάνω τόπο?που θα βάλεις τα δωράκια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Anna3011 είπε:

Όποια απόφαση και αν έπαιρνα σχετικά με τα μπαλόνια δεν θα υπήρχε περίπτωση να μην τους σχολιάσω το παράλογο του πράγματος. Δε θα τσακωνόμουν αλλά θα τους έλεγα ότι με απογοητεύει το γεγονός ότι για ένα στολισμό που υποτίθεται ότι περιλαμβάνεται στο πακέτο θα πρέπει ξαφνικά να πληρώσω προσφέροντας μάλιστα και δικά μου μπαλόνια! Είναι πραγματικά ντροπή! Βασικά όσο το σκέφτομαι εκνευρίζομαι... Καταλαβαίνω ένας παιδότοπος να είναι ακριβός και να χρεώνει ότι θέλει, επιλογή του γονιού είναι αν θα κάνει το πάρτι εκεί ή όχι. Αλλά να προκύπτουν τρελές χρεώσεις στη συνέχεια και ενώ έχεις ήδη συμφωνήσει, εδώ μιλάμε όντως για κοροιδία. Και κάποιος πρέπει να τους τα λέει μπας και καταλάβουν ότι με τέτοιες τακτικές χάνουν πελάτες. Γιατί πιθανότατα η Γιοβάννα και η κάθε Γιοβάννα δε θα συστήσει το συγκεκριμένο χώρο σε καμία αλλη μαμά ούτε θα τον ξαναεπιλέξει για άλλο πάρτυ. 

 

Ναι κι εγω με αυτη τη λογικη ρωτησα αν σκεφτεται να το ακυρωσει. Ωστε οχι απλα να χασουν τη συσταση σε αλλους, αλλα να χασουν και πελατη που ειχαν ηδη κλεισει, μπας και καταλαβουν. Γιατι αν εμφανιζουν τις χρεωσεις στην πορεια και κανεις δεν το ακυρωνει δεν θα ιδρωσει το αυτι τους. Αλλα καταλαβαινω κι οτι ειναι δυσκολο αν τα εχεις ολα ετοιμα. Εκει πονταρουν κι αυτοι και το συνεχιζουν.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Να σου πω.μηπως να διαθέσεις λίγα λεφτά για κάτι που θα πιάσει λίγο παραπάνω τόπο?που θα βάλεις τα δωράκια?

Έχω αγοράσει τσαντάκια με το θέμα μας.

13 minutes ago, little lamb said:

 

Ναι κι εγω με αυτη τη λογικη ρωτησα αν σκεφτεται να το ακυρωσει. Ωστε οχι απλα να χασουν τη συσταση σε αλλους, αλλα να χασουν και πελατη που ειχαν ηδη κλεισει, μπας και καταλαβουν. Γιατι αν εμφανιζουν τις χρεωσεις στην πορεια και κανεις δεν το ακυρωνει δεν θα ιδρωσει το αυτι τους. Αλλα καταλαβαινω κι οτι ειναι δυσκολο αν τα εχεις ολα ετοιμα. Εκει πονταρουν κι αυτοι και το συνεχιζουν.

Δεν εμφάνισαν χρεώσεις. Είναι σαφές αυτό. Το έγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Yovanna είπε:

Έχω αγοράσει τσαντάκια με το θέμα μας.

Δεν εμφάνισαν χρεώσεις. Είναι σαφές αυτό. Το έγραψα παραπάνω.

Οκ.εγω λέω να δώσω για δωράκια διαφανή σακουλακια με μαρς μέλους δεμένες με κορδελακι,ένα ελατήριο ουράνιο τοξο,ένα τρελομπαρακι κ μικρές ρακετουλες με μπαλάκι . επίσης μικρές φούσκες με το όνομα της κ ευχαριστώ.Ολα αυτά θα τα βάλω είτε σε χάρτινο κουτάκι,είτε σε τσιγκινο είτε σε πουγκί σακίδιο πλάτης.επανω θα ζωγραφιστει ο σιχαμερος μονοκερος για τα κορίτσια κ ουράνιο τοξο σε αποχρώσεις του μπλε κόκκινου κίτρινου με αστέρια για αγόρια.αυτα θα μπουν στα καρεκλάκι τους.

Τώρα όμως με τη βροχή φρικάρω που θα είναι ανοιχτός ο χωρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Yovanna είπε:

Έχω αγοράσει τσαντάκια με το θέμα μας.

Δεν εμφάνισαν χρεώσεις. Είναι σαφές αυτό. Το έγραψα παραπάνω.

 

Εμφανισαν χρεωσεις εννοω οτι αρχικα ειπαν οτι θα τα στησουν αυτοι χωρις να αναφερουν οτι το φουσκωμα χρεωνεται -οποτε υπεθεσες πολυ λογικα οτι το φουσκωμα ειναι μεσα στο πακετο οπως θα ηταν για τα δικα τους μπαλονια- και το οτι το φουσκωμα χρεωνεται το εμφανισαν μετα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οκ.εγω λέω να δώσω για δωράκια διαφανή σακουλακια με μαρς μέλους δεμένες με κορδελακι,ένα ελατήριο ουράνιο τοξο,ένα τρελομπαρακι κ μικρές ρακετουλες με μπαλάκι . επίσης μικρές φούσκες με το όνομα της κ ευχαριστώ.Ολα αυτά θα τα βάλω είτε σε χάρτινο κουτάκι,είτε σε τσιγκινο είτε σε πουγκί σακίδιο πλάτης.επανω θα ζωγραφιστει ο σιχαμερος μονοκερος για τα κορίτσια κ ουράνιο τοξο σε αποχρώσεις του μπλε κόκκινου κίτρινου με αστέρια για αγόρια.αυτα θα μπουν στα καρεκλάκι τους.

Τώρα όμως με τη βροχή φρικάρω που θα είναι ανοιχτός ο χωρος

ουαου!!!! Φοβερό ακούγεται!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οκ.εγω λέω να δώσω για δωράκια διαφανή σακουλακια με μαρς μέλους δεμένες με κορδελακι,ένα ελατήριο ουράνιο τοξο,ένα τρελομπαρακι κ μικρές ρακετουλες με μπαλάκι . επίσης μικρές φούσκες με το όνομα της κ ευχαριστώ.Ολα αυτά θα τα βάλω είτε σε χάρτινο κουτάκι,είτε σε τσιγκινο είτε σε πουγκί σακίδιο πλάτης.επανω θα ζωγραφιστει ο σιχαμερος μονοκερος για τα κορίτσια κ ουράνιο τοξο σε αποχρώσεις του μπλε κόκκινου κίτρινου με αστέρια για αγόρια.αυτα θα μπουν στα καρεκλάκι τους.

Τώρα όμως με τη βροχή φρικάρω που θα είναι ανοιχτός ο χωρος

Εντάξει προσλαμβάνεσαι! Όσο για το τελευταίο, εγώ να δεις φρίκη που έχω φάει. Βλέπω να αναγκαζόμαστε να μπούμε μέσα, να μη έρχεται κανείς γιατί πλέον ΄μόνο εμβολιασμένοι επιτρέπεται να μπουν σε κλειστούς χώρους και να παίζουμε μεταξύ μας με τα πανάκριβα γεμισμένα  με ήλιον μπαλόνια μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Οκ.εγω λέω να δώσω για δωράκια διαφανή σακουλακια με μαρς μέλους δεμένες με κορδελακι,ένα ελατήριο ουράνιο τοξο,ένα τρελομπαρακι κ μικρές ρακετουλες με μπαλάκι . επίσης μικρές φούσκες με το όνομα της κ ευχαριστώ.Ολα αυτά θα τα βάλω είτε σε χάρτινο κουτάκι,είτε σε τσιγκινο είτε σε πουγκί σακίδιο πλάτης.επανω θα ζωγραφιστει ο σιχαμερος μονοκερος για τα κορίτσια κ ουράνιο τοξο σε αποχρώσεις του μπλε κόκκινου κίτρινου με αστέρια για αγόρια.αυτα θα μπουν στα καρεκλάκι τους.

Τώρα όμως με τη βροχή φρικάρω που θα είναι ανοιχτός ο χωρος

 

Απ'ολα αυτα το καλυτερο ειναι ο "σιχαμερος μονοκερος"! Αγαπαμε κορρεκτορα μαγιοπουλας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , little lamb είπε:

 

Απ'ολα αυτα το καλυτερο ειναι ο "σιχαμερος μονοκερος"! Αγαπαμε κορρεκτορα μαγιοπουλας

Υποψιάζομαι ότι δεν είναι επινόηση του κορρέκτορα....ως μαμά καμμένη με το το κόλλημα με τους μονόκερους, συμπάσχω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Deena είπε:

Υποψιάζομαι ότι δεν είναι επινόηση του κορρέκτορα....ως μαμά καμμένη με το το κόλλημα με τους μονόκερους, συμπάσχω!!!!

Οχι.το δηλώνω υπεύθυνα.με γνώση των συνεπειών του νόμου :Dείχε φάει κόλλημα με το διάστημα κ ήθελε αυτό το θέμα.τωρα μου τα γύρισε κβκοιμαται πάλι με τη lica Bella.  Μου ζητάει κ μπαλέτο αλλά αθτο δεν θα περασει

πρίν από 16 λεπτά , little lamb είπε:

 

Απ'ολα αυτα το καλυτερο ειναι ο "σιχαμερος μονοκερος"! Αγαπαμε κορρεκτορα μαγιοπουλας

Είδες?σαν ρο λύκο με τα γουρουνάκια.γραφω σωστά κ δεν μεψπιστευετε

πρίν από 20 λεπτά , Yovanna είπε:

Εντάξει προσλαμβάνεσαι! Όσο για το τελευταίο, εγώ να δεις φρίκη που έχω φάει. Βλέπω να αναγκαζόμαστε να μπούμε μέσα, να μη έρχεται κανείς γιατί πλέον ΄μόνο εμβολιασμένοι επιτρέπεται να μπουν σε κλειστούς χώρους και να παίζουμε μεταξύ μας με τα πανάκριβα γεμισμένα  με ήλιον μπαλόνια μας.

Θα κανουν ραπιντ οι αρνητές.οπως ο τραγουδιστής.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οχι.το δηλώνω υπεύθυνα.με γνώση των συνεπειών του νόμου :Dείχε φάει κόλλημα με το διάστημα κ ήθελε αυτό το θέμα.τωρα μου τα γύρισε κβκοιμαται πάλι με τη lica Bella.  Μου ζητάει κ μπαλέτο αλλά αθτο δεν θα περασει

Ο δικός μου έχει κόλλημα με τις σαύρες. Κοιμάται με 3. Μία μακριά πλαστική και μαλακή (αριστερή πλευρά) μια μεγάλη λούτρινη (στα πόδια κάτω) και έναν γκέκο (σαύρα από πυτζαμοήρωες, δεξιά πλευρά). Αν τον ρωτούσα, θα ζητούσε θέμα σαύρες.

28 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Θα κανουν ραπιντ οι αρνητές.οπως ο τραγουδιστής.

Δεν το δέχονται παντού πλέον.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Deena είπε:

Υποψιάζομαι ότι δεν είναι επινόηση του κορρέκτορα....ως μαμά καμμένη με το το κόλλημα με τους μονόκερους, συμπάσχω!!!!

 

Α τοτε συμφωνω. Δεν εχει κολλησει ακομα η δικια μου, αλλα εχω βαρεθει να τους βλεπω σε ρουχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Yovanna είπε:

Ο δικός μου έχει κόλλημα με τις σαύρες. Κοιμάται με 3. Μία μακριά πλαστική και μαλακή (αριστερή πλευρά) μια μεγάλη λούτρινη (στα πόδια κάτω) και έναν γκέκο (σαύρα από πυτζαμοήρωες, δεξιά πλευρά). Αν τον ρωτούσα, θα ζητούσε θέμα σαύρες.

Δεν το δέχονται παντού πλέον.

Δηλ τι θέλουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Yovanna είπε:

Μόνο εμβόλιο. Σχεδόν παντού πλέον.

Καλό αυτό βέβαια.

Εγώ που δεν θα τους καλέσω όλους πως θα δώσω τις προσκλήσεις?αν είναι με viber πολύ φοβάμαι ότι θα περάσω λάθος μην με τον κορρεκτορα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Καλό αυτό βέβαια.

Εγώ που δεν θα τους καλέσω όλους πως θα δώσω τις προσκλήσεις?αν είναι με viber πολύ φοβάμαι ότι θα περάσω λάθος μην με τον κορρεκτορα.

θα φτιάξεις ένα προσκλητήριο και θα το στείλεις με viber. Σκεφτόσουν να γράψεις μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , kotsifikos είπε:

@μαγιοπουλας και εγώ θα σου πρότεινα ότι η @Yovanna, στέλνεις την πρόκληση στο viber.

Viber.αλλα κάνω λάθη.χα χα πρέπει όμως να βρω κ τα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Viber.αλλα κάνω λάθη.χα χα πρέπει όμως να βρω κ τα τηλ.

Η άλλη εναλλακτική είναι αν κάνεις προσκλήσεις να τις δώσεις στο σχολείο να τις βάλουν στις τσάντες των παιδιών που θα καλέσεις.

16 minutes ago, vicky86 said:

δωσε σε καποιον αλλον να το ελεγξει:-D

εγω αυτο θα κανω,θα επικοινωνησω μαζι τους νωριτερα,γτ μπορω μονο λιγα παιδακια,ετσι ωστε να ξερω κ αν μπορουν να ερθουν

(ο μικρος θελει τοσο πολυ τους φιλους που προτιμα να μην ερθουν παππουδες,θειοι,ξαδερφια,γενικα ειναι κοντα ηλικιακα κ παιζουν,μαλιστα επειδη δ θα χωρανε οι γονεις των συμμαθητων σκεφτηκε να μην καλεσει τον μπαμπα του,:-Pοποτε ειναι μονοδρομος)

εγώ από πέρυσι σταμάτησα να καλώ θείους και παπουδογιαγιάδες στα πάρτυ του, καλώ συμμαθητές τους και φίλους του, γενικά διαλέγει εκείνος . Με την οικογένεια το γιορτάζουμε χωριστά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Viber.αλλα κάνω λάθη.χα χα πρέπει όμως να βρω κ τα τηλ.

 

Αφιερώνεις 5  λεπτάκια να φτιάξεις ένα σωστο προσκλητήριο και το στέλνεις. Έλα μπορείς, σώπα, σώπα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kotsifikos είπε:

Η άλλη εναλλακτική είναι αν κάνεις προσκλήσεις να τις δώσεις στο σχολείο να τις βάλουν στις τσάντες των παιδιών που θα καλέσεις.

Οχι.δεν το κάνουν αυτά.λες στο σχολείο με ποιο γονέα θέλεις επικοινωνία,τον ρωτούν κ αν συμφωνήσει σου δίνουν το τηλ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οχι.δεν το κάνουν αυτά.λες στο σχολείο με ποιο γονέα θέλεις επικοινωνία,τον ρωτούν κ αν συμφωνήσει σου δίνουν το τηλ

α , μάλιστα οκ!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οχι.δεν το κάνουν αυτά.λες στο σχολείο με ποιο γονέα θέλεις επικοινωνία,τον ρωτούν κ αν συμφωνήσει σου δίνουν το τηλ

Ωχ σοβαρά? Γιατί δεν το κάνουν? Εγώθα τις βάλω στην τσάντα του και θα πω στη δασκάλα να τις βάλει στις τσάντες των παιδιών . Έχει έρθει με δωράκια και γλυκάκια από το σχολείο, οπότε επιτρέπεται. Επίσης για τα τηλέφωνα, στη αρχή της χρονιάς, συμπληρώνουμε ένα έγγραφο όπου σημειώνουμε αν επιτρέπουμε ή όχι να δοθεί το τηλέφωνο μας σε άλλους γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...