Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Yovanna είπε:

Φυσικά και δέχονται, αλλά θα στοιχίσει σχεδόν το ίδιο και θα πρέπει να κάνουμε και όλη τη δουλειά.

 

2 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Και μόνοι τους να το κάνουν εγώ γιατί έχω ακούσει ότι φιάλη με Ίλιον είναι ακριβά γενικά 

 

Μπερδευτηκα, νομισα οτι εγραψες οτι θελετε απλο αερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

ζητάνε 2 ευρώ το κάθε μπαλόνι για γέμισμα με ήλιον και 1,20 για γέμισμα με αέρα :roll: 

Το γέμισμα μόνο? 

Τα μπαλόνια δικά σου? 

Γουάου! 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, annoulen said:

Το γέμισμα μόνο? 

Τα μπαλόνια δικά σου? 

Γουάου! 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! 

Υποτίθεται ότι μέσα στην τιμή, ήταν και στολισμός με ράπερ και μπαλόνια. Δικά τους. Επειδή όμως εγώ λόγω θέματος πήρα δικά μου, μου ζητάνε χρέωση για το γέμισμα. Και αναρωτιέμαι. Τι δικά τους δεν θα τα γεμίζανε? Τα πήρα πολύ, αλλά είπα να μην τσακωθώ. Από την άλλη αν τα γεμίσουμε με αέρα, το οποίο θα μας έρθει φθηνά να το κάνουμε και μόνοι μας, δεν θα αιωρούνται τα μπαλόνια. Αλλά 100 ευρώ για γέμισμα μπαλονιών?? Καλύτερα να είχα κρατήσει τον δικό τους στολισμό. Μου στοίχισε ένα 150άρι το ντεκόρ (μπαλόνια-πινιάτα-γέμισμα-ρόπαλο πινιάτας-καπελάκια -τσαντάκια για τα δώρα κτλ. Άλλα 100 για να γεμίσω τα μπαλόνια , 250 ευρώ για στολισμό πάρτυ με μπαλονάκια! Έλεος κάπου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Yovanna είπε:

Υποτίθεται ότι μέσα στην τιμή, ήταν και στολισμός με ράπερ και μπαλόνια. Δικά τους. Επειδή όμως εγώ λόγω θέματος πήρα δικά μου, μου ζητάνε χρέωση για το γέμισμα. Και αναρωτιέμαι. Τι δικά τους δεν θα τα γεμίζανε? 

 

Σωστο! Αυτο να τους πεις! Τι επιχειρημα θα βρουν μετα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , little lamb είπε:

 

Σωστο! Αυτο να τους πεις! Τι επιχειρημα θα βρουν μετα;

Θα της πουν τα δικά τους σιξα τους κ τα δικά της δικά της.να τους πεις ότι νομικά δεν στέκει.αλλα δεν πρέπει να πλακωθεί γιατί θα σου ρίξουν ποπ κορ:Dν στην τουρτα.

Πάντως καλά θα περάσουν κ με τα άλλα μπαλονια

1 hour ago, Super.mum είπε:

Πάντως με τρόμπα χειρός εγώ φουσκώνω καμία 25 ρια άνετα 

Να πας να συνεισφέρεις.θα φας κιολας:grin:

Εγώ πάλι το καλοκαίρι ξόδεψα 100 ευρώ για πάρτυ με ένα παιδάκι στο εξοχικο.γοργονοπαρτυ .κεκακια κ μπισκότα με ουρές, μαργαριτάρια κ κοχύλια,ουρές με ζαχαροπαστα ασημένιες επάνω σε άμμο μπισκότου,στεκες γοργονας,τραπεζομαντηλο,χαρτοπετσέτες πιάτα ποτηρια,σταντ ουράς,μπαλονια.επισης αλλά εκατό για φαγώσιμα μεταξύ των οποίων σακουλάκια ατομικά με αποξηραμένα φρουτα,ποτηρια με καλαμάκια ουρά για πορτοκαλάδα,υποβρύχιο,χωνακθα παγωτού με φρούτα κ φουσκωτή πισίνα ζαχαρωτά.Την ανιμασιον τη διοργάνωση εγώ. Έστρωσα κάτω χαρτί ρόλο,κρέμασαν από την πέργκολα γάντια κ έβαλα μέσα νερό με τέμπερα.χρωματα .τους έδωσα από μια καινούργια μυγοσκοτοστρα(χωρίς τις μύγες δηλ) κ έδωσα το σύνθημα να βαράνε με αυτές τα γάντια αφού έκανα τρύπες με πιέζει.μετα προσέφερα κ πινέλα. Αργότερα έβγαλα τον παγωμένο ωκεανό με μπλε χρωμα ζαχαροπλαστικης κ εγκλωβισμένα ψάρια φώκιες κτλ.με σπυράκια πλαστικά το βάρους αν να σπάσει ο πάγος κ να απελευθερωθουν τα ζώα.ριξαμε κ αλάτι για τη γνώση κ το λιώσιμο.Α.πθο πριν έβγαλα κ τα χρωματιστά παγάκια σε ξυλακια παγωτού για ζωγραφική στο χαρτί ρόλο.εκλεισα με χρωματιστό ηφαίστειο σε λεμόνι κούπα με ξύδι κ σόδα.

Τα πα για να έχω κ λίγο κοινό.Σαν καλεσμένους σας νιώθω.:-D

Οπότε δεν είναι κ τόσο παράλογη η Γιοβανα με τα σχέδια της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πάρτι είναι ένας άγνωστος μυστήριος κόσμος τελικά. Για πείτε λίγο γιατί εγω αλλιώς τελείως το έχω στο μυαλό μου. Εγω φαντάζομαι ότι γθα αυτές τις ηλικίες μαζευονται κάποια παιδάκια, κάποια θα παίξουν στο παιδικό με τα παιχνίδια κ θα προσέχει κάποια μαμα, κάποια άλλα θα είναι στο σαλόνι με τους γονείς τους κ γενικα θα εναλλάσσονται. πχ εμείς μπορούμε να κάτσουμε κ στη βεράντα κ κάποια να δουν τον κήπο. κ μετά θα φάνε, θα κόψουμε τούρτα, θα ακούσουμε μουσική. δεν παίζει τέτοιο σενάριο; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Θα της πουν τα δικά τους σιξα τους κ τα δικά της δικά της.να τους πεις ότι νομικά δεν στέκει.αλλα δεν πρέπει να πλακωθεί γιατί θα σου ρίξουν ποπ κορ:Dν στην τουρτα.

Πάντως καλά θα περάσουν κ με τα άλλα μπαλονια

Να πας να συνεισφέρεις.θα φας κιολας:grin:

Εγώ πάλι το καλοκαίρι ξόδεψα 100 ευρώ για πάρτυ με ένα παιδάκι στο εξοχικο.γοργονοπαρτυ .κεκακια κ μπισκότα με ουρές, μαργαριτάρια κ κοχύλια,ουρές με ζαχαροπαστα ασημένιες επάνω σε άμμο μπισκότου,στεκες γοργονας,τραπεζομαντηλο,χαρτοπετσέτες πιάτα ποτηρια,σταντ ουράς,μπαλονια.επισης αλλά εκατό για φαγώσιμα μεταξύ των οποίων σακουλάκια ατομικά με αποξηραμένα φρουτα,ποτηρια με καλαμάκια ουρά για πορτοκαλάδα,υποβρύχιο,χωνακθα παγωτού με φρούτα κ φουσκωτή πισίνα ζαχαρωτά.Την ανιμασιον τη διοργάνωση εγώ. Έστρωσα κάτω χαρτί ρόλο,κρέμασαν από την πέργκολα γάντια κ έβαλα μέσα νερό με τέμπερα.χρωματα .τους έδωσα από μια καινούργια μυγοσκοτοστρα(χωρίς τις μύγες δηλ) κ έδωσα το σύνθημα να βαράνε με αυτές τα γάντια αφού έκανα τρύπες με πιέζει.μετα προσέφερα κ πινέλα. Αργότερα έβγαλα τον παγωμένο ωκεανό με μπλε χρωμα ζαχαροπλαστικης κ εγκλωβισμένα ψάρια φώκιες κτλ.με σπυράκια πλαστικά το βάρους αν να σπάσει ο πάγος κ να απελευθερωθουν τα ζώα.ριξαμε κ αλάτι για τη γνώση κ το λιώσιμο.Α.πθο πριν έβγαλα κ τα χρωματιστά παγάκια σε ξυλακια παγωτού για ζωγραφική στο χαρτί ρόλο.εκλεισα με χρωματιστό ηφαίστειο σε λεμόνι κούπα με ξύδι κ σόδα.

Τα πα για να έχω κ λίγο κοινό.Σαν καλεσμένους σας νιώθω.:-D

Οπότε δεν είναι κ τόσο παράλογη η Γιοβανα με τα σχέδια της.

@Yovannaνα ποια πρέπει να το κανει επαγγελμα!!!

Κατά τα άλλα, τα δικά σου, speechless!!!! Νομίζω ότι στους παιδότοπους/χώρους εκδηλωσεων στα προάστια Πειραιά εδώ, δεν τους παίρνει για τέτοια!  

 

πρίν από 29 λεπτά , Έσπερος είπε:

Αυτά τα πάρτι είναι ένας άγνωστος μυστήριος κόσμος τελικά. Για πείτε λίγο γιατί εγω αλλιώς τελείως το έχω στο μυαλό μου. Εγω φαντάζομαι ότι γθα αυτές τις ηλικίες μαζευονται κάποια παιδάκια, κάποια θα παίξουν στο παιδικό με τα παιχνίδια κ θα προσέχει κάποια μαμα, κάποια άλλα θα είναι στο σαλόνι με τους γονείς τους κ γενικα θα εναλλάσσονται. πχ εμείς μπορούμε να κάτσουμε κ στη βεράντα κ κάποια να δουν τον κήπο. κ μετά θα φάνε, θα κόψουμε τούρτα, θα ακούσουμε μουσική. δεν παίζει τέτοιο σενάριο; 

Όλα παίζουν, αρκεί να υπάρχει χώρος και κυρίως καλή  διάθεση και της οικοδέσποινας αλλά και των καλεσμένων γονιών, αν και αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει τα δικά μας παιδικά πάρτυ, όταν ήμασταν εμείς παιδιά. 

Ίσως γιατί ας πούμε τα τωρινά σπίτια είναι μικροτερα, στο δικό μου ας πούμε στο παιδικό δωμάτιο χωράνε με το ζόρι 4 παιδακια, πού να μπει κ ενήλικας μέσα να προσέχει. 

Αναλόγως όμως πάντα κ τι συνηθίζεται εκεί που είσαι. 

Εγω που έχω βρεθεί σε παιδικά γενέθλια το καλοκαίρι στο νησί μας, είναι πολύ ωραία, άλλες φορές στην παραλία, άλλες φορές στην παιδική χαρά. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μιλάς για καλοκαίρι, οπότε οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες. 

1 hour ago, Deena είπε:

Δεν θα τα έδινα, ειλικρινά!

 

 

Έχεις δίκιο, αλλά θα τα έδινα, όχι γιατί το αξίζει αλλά για να μη ξενερώσω εγώ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 hours ago, Yovanna said:

Για το volta fun park τους είπες? 

Εγώ παρέλαβα τη θεματική διακόσμηση (Μίκυ) και εκεί που θα κάνουμε το πάρτυ, μου ζητάνε 2 ευρώ το κάθε μπαλόνι για γέμισμα με ήλιον και 1,20 για γέμισμα με αέρα :roll: Ένα σοκ το έπαθα μπορώ να πω..

Δύο ευρώ κάνει το μπισκότο με ζαχαρόπαστα, που έχει ένα σωρό υλικά, και έχει και δουλειά να φτιαχτεί, και εκεί σου χρεώνουν δύο ευρώ τον αέρα ?? αλήθεια τώρα? δεν κοιτάς αν μπορείς να τα γεμίσεις αλλού?? Δύο ευρώ δεν κοστίζει το μπαλόνι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , annoulen είπε:

@Yovannaνα ποια πρέπει να το κανει επαγγελμα!!!

Κατά τα άλλα, τα δικά σου, speechless!!!! Νομίζω ότι στους παιδότοπους/χώρους εκδηλωσεων στα προάστια Πειραιά εδώ, δεν τους παίρνει για τέτοια!  

 

Όλα παίζουν, αρκεί να υπάρχει χώρος και κυρίως καλή  διάθεση και της οικοδέσποινας αλλά και των καλεσμένων γονιών, αν και αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει τα δικά μας παιδικά πάρτυ, όταν ήμασταν εμείς παιδιά. 

Ίσως γιατί ας πούμε τα τωρινά σπίτια είναι μικροτερα, στο δικό μου ας πούμε στο παιδικό δωμάτιο χωράνε με το ζόρι 4 παιδακια, πού να μπει κ ενήλικας μέσα να προσέχει. 

Αναλόγως όμως πάντα κ τι συνηθίζεται εκεί που είσαι. 

Εγω που έχω βρεθεί σε παιδικά γενέθλια το καλοκαίρι στο νησί μας, είναι πολύ ωραία, άλλες φορές στην παραλία, άλλες φορές στην παιδική χαρά. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μιλάς για καλοκαίρι, οπότε οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες. 

Έχεις δίκιο, αλλά θα τα έδινα, όχι γιατί το αξίζει αλλά για να μη ξενερώσω εγώ. 

 

Εάν έχεις χώρο ανοιχτό φέρεις έναν καλό ανοματερ κ πάρεις απλά κβμονο πίτσα κ τούρτα με το σχέδιο που τους αρέσει ,περνάνε σουπερ.Δεν χρειάζονται πολλά.

Link to comment
Share on other sites

@Yovanna αφού σου ζητάνε τόσα ας κάνεις τον δικό τους στολισμό για να μην πληρώσεις. 

Θα σου έλεγα να πάρεις φιάλη ηλίου για να τα φουσκωσεις εσύ αλλά είδα ότι είναι ακριβά.. Οπότε εκεί πατάνε κ αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mama16 said:

@Yovanna αφού σου ζητάνε τόσα ας κάνεις τον δικό τους στολισμό για να μην πληρώσεις. 

Θα σου έλεγα να πάρεις φιάλη ηλίου για να τα φουσκωσεις εσύ αλλά είδα ότι είναι ακριβά.. Οπότε εκεί πατάνε κ αυτοί..

Τα έχω ήδη αγοράσει όμως , όλα τα της θεματικής διακόσμησης και δεν θέλω να πετάξω χρήματα, άσε που περιμένει και ο μικρός θέμα Μίκυ. Το πολύ πολύ να μην τα βάλω όλα, πήρα πολλά άλλωστε . Όντως δεν θα με πείραζε για κάτι άλλο, όπως λέει και η Deena, άλλωστε ούτως ή άλλως θα μου στοιχίσει πολύ, αλλά η τιμή αυτή χωρίς μπαλόνια, μου φαίνεται κοροιδία. Δεν θέλω όμως να τσακωθώ με αυτούς που διοργανώνουν το πάρτυ μας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Αυτά τα πάρτι είναι ένας άγνωστος μυστήριος κόσμος τελικά. Για πείτε λίγο γιατί εγω αλλιώς τελείως το έχω στο μυαλό μου. Εγω φαντάζομαι ότι γθα αυτές τις ηλικίες μαζευονται κάποια παιδάκια, κάποια θα παίξουν στο παιδικό με τα παιχνίδια κ θα προσέχει κάποια μαμα, κάποια άλλα θα είναι στο σαλόνι με τους γονείς τους κ γενικα θα εναλλάσσονται. πχ εμείς μπορούμε να κάτσουμε κ στη βεράντα κ κάποια να δουν τον κήπο. κ μετά θα φάνε, θα κόψουμε τούρτα, θα ακούσουμε μουσική. δεν παίζει τέτοιο σενάριο; 

 

Κι εγω καπως ετσι πιστευα οτι θα ειναι το παρτυ που θα κανουμε -ελπιζω καποτε. Ετσι ειναι και οσα εχω παει δηλαδη, το πολυ να εχουν καποιον ανιματερ, αλλα χωρις τοσες δραστηριοτητες. Καποιο ταχυδακτυλουργικο, τιποτα μουσικες καρεκλες, τετοια πραγματα. Εχω παει ομως μονο σε παιδια μεχρι 4-5 ετων, σε πιο μεγαλα δεν ξερω τι γινεται. Σε καποια δεν ειχε καν αλλα παιδακια, μονο το εορταζον τριχρονο και κανα-δυο αλλα γυρω στα 8-10 ετων. 

 

Α εχω δει και μια πινιατα σε μια καφετερια-beach bar τωρα τον Σεπτεμβρη που ειχαμε παει για μπανιο. Ηταν παιδια δημοτικου. Και παλι ομως δεν ειχαν τοσα πραγματα, μονο την πινιατα και τουρτα, ετσι καταλαβα δηλαδη οτι ηταν παρτυ, μεχρι τοτε νομιζα οτι ηταν απλα μια μεγαλη παρεα.

 

Τα εχω δει ομως κι αυτα που λετε, σε μαμαδοομαδες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Yovanna είπε:

Τα έχω ήδη αγοράσει όμως , όλα τα της θεματικής διακόσμησης και δεν θέλω να πετάξω χρήματα, άσε που περιμένει και ο μικρός θέμα Μίκυ. Το πολύ πολύ να μην τα βάλω όλα, πήρα πολλά άλλωστε . Όντως δεν θα με πείραζε για κάτι άλλο, όπως λέει και η Deena, άλλωστε ούτως ή άλλως θα μου στοιχίσει πολύ, αλλά η τιμή αυτή χωρίς μπαλόνια, μου φαίνεται κοροιδία. Δεν θέλω όμως να τσακωθώ με αυτούς που διοργανώνουν το πάρτυ μας!

Αν τα έχεις αγοράσει εντάξει δεν γίνεται... Το πολύ πολύ να φουσκωσεις μόνη σου τα μπαλόνια κ να είναι διάσπαρτα.. Ας μην έχουν ήλιο δεν πειράζει..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mama16 said:

Αν τα έχεις αγοράσει εντάξει δεν γίνεται... Το πολύ πολύ να φουσκωσεις μόνη σου τα μπαλόνια κ να είναι διάσπαρτα.. Ας μην έχουν ήλιο δεν πειράζει..

Τότε θα είναι απλά μπαλόνια κάτω διάσπαρτα στα οποία σκοντάφτουμε! Μόνο να αιωρούνται μου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, μαγιοπουλας said:

Να πας να συνεισφέρεις.θα φας κιολας:grin:

Εγώ πάλι το καλοκαίρι ξόδεψα 100 ευρώ για πάρτυ με ένα παιδάκι στο εξοχικο.γοργονοπαρτυ .κεκακια κ μπισκότα με ουρές, μαργαριτάρια κ κοχύλια,ουρές με ζαχαροπαστα ασημένιες επάνω σε άμμο μπισκότου,στεκες γοργονας,τραπεζομαντηλο,χαρτοπετσέτες πιάτα ποτηρια,σταντ ουράς,μπαλονια.επισης αλλά εκατό για φαγώσιμα μεταξύ των οποίων σακουλάκια ατομικά με αποξηραμένα φρουτα,ποτηρια με καλαμάκια ουρά για πορτοκαλάδα,υποβρύχιο,χωνακθα παγωτού με φρούτα κ φουσκωτή πισίνα ζαχαρωτά.Την ανιμασιον τη διοργάνωση εγώ. Έστρωσα κάτω χαρτί ρόλο,κρέμασαν από την πέργκολα γάντια κ έβαλα μέσα νερό με τέμπερα.χρωματα .τους έδωσα από μια καινούργια μυγοσκοτοστρα(χωρίς τις μύγες δηλ) κ έδωσα το σύνθημα να βαράνε με αυτές τα γάντια αφού έκανα τρύπες με πιέζει.μετα προσέφερα κ πινέλα. Αργότερα έβγαλα τον παγωμένο ωκεανό με μπλε χρωμα ζαχαροπλαστικης κ εγκλωβισμένα ψάρια φώκιες κτλ.με σπυράκια πλαστικά το βάρους αν να σπάσει ο πάγος κ να απελευθερωθουν τα ζώα.ριξαμε κ αλάτι για τη γνώση κ το λιώσιμο.Α.πθο πριν έβγαλα κ τα χρωματιστά παγάκια σε ξυλακια παγωτού για ζωγραφική στο χαρτί ρόλο.εκλεισα με χρωματιστό ηφαίστειο σε λεμόνι κούπα με ξύδι κ σόδα.

Τα πα για να έχω κ λίγο κοινό.Σαν καλεσμένους σας νιώθω.:-D

Οπότε δεν είναι κ τόσο παράλογη η Γιοβανα με τα σχέδια της.

Τί είπες τώρα.. Εγώ θα έχω μπαλόνια..:P

13 minutes ago, little lamb said:

Το να αλλαξεις εντελως χωρο και να τους εξηγησεις οτι φευγεις λογω εκμεταλλευσης παιζει σαν ενδεχομενο ή ειναι δυσκολο να βρεις αλλου τωρα;

Όχι καλέ, έχω δώσει προκαταβολή, έχω έτοιμα τα προσκλητήρια.. Ήταν να τα δώσω να τα μοιράσουν σήμερα, αλλά με τον πρωινό πανικό γιατί έριχνε καρέκλες, τα ξέχασα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Yovanna είπε:

Τότε θα είναι απλά μπαλόνια κάτω διάσπαρτα στα οποία σκοντάφτουμε! Μόνο να αιωρούνται μου αρέσει!

Τότε αναγκαστικά θα δώσεις επιπλέον λεφτά που ζητάνε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Yovanna είπε:

Τί είπες τώρα.. Εγώ θα έχω μπαλόνια..:P

Όχι καλέ, έχω δώσει προκαταβολή, έχω έτοιμα τα προσκλητήρια.. Ήταν να τα δώσω να τα μοιράσουν σήμερα, αλλά με τον πρωινό πανικό γιατί έριχνε καρέκλες, τα ξέχασα!

Εγώ θα φούσκωμα το θεματικό μεγάλο μπαλόνι κ καμία δεκαπενταριά.τα υπόλοιπα θα τα φούσκωμα να τα δει το πρωί την ημέρα των γενεθλίων.το κάνω πάντα κι εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yovanna είπε:

Τα έχω ήδη αγοράσει όμως , όλα τα της θεματικής διακόσμησης και δεν θέλω να πετάξω χρήματα, άσε που περιμένει και ο μικρός θέμα Μίκυ. Το πολύ πολύ να μην τα βάλω όλα, πήρα πολλά άλλωστε . Όντως δεν θα με πείραζε για κάτι άλλο, όπως λέει και η Deena, άλλωστε ούτως ή άλλως θα μου στοιχίσει πολύ, αλλά η τιμή αυτή χωρίς μπαλόνια, μου φαίνεται κοροιδία. Δεν θέλω όμως να τσακωθώ με αυτούς που διοργανώνουν το πάρτυ μας!

Όποια απόφαση και αν έπαιρνα σχετικά με τα μπαλόνια δεν θα υπήρχε περίπτωση να μην τους σχολιάσω το παράλογο του πράγματος. Δε θα τσακωνόμουν αλλά θα τους έλεγα ότι με απογοητεύει το γεγονός ότι για ένα στολισμό που υποτίθεται ότι περιλαμβάνεται στο πακέτο θα πρέπει ξαφνικά να πληρώσω προσφέροντας μάλιστα και δικά μου μπαλόνια! Είναι πραγματικά ντροπή! Βασικά όσο το σκέφτομαι εκνευρίζομαι... Καταλαβαίνω ένας παιδότοπος να είναι ακριβός και να χρεώνει ότι θέλει, επιλογή του γονιού είναι αν θα κάνει το πάρτι εκεί ή όχι. Αλλά να προκύπτουν τρελές χρεώσεις στη συνέχεια και ενώ έχεις ήδη συμφωνήσει, εδώ μιλάμε όντως για κοροιδία. Και κάποιος πρέπει να τους τα λέει μπας και καταλάβουν ότι με τέτοιες τακτικές χάνουν πελάτες. Γιατί πιθανότατα η Γιοβάννα και η κάθε Γιοβάννα δε θα συστήσει το συγκεκριμένο χώρο σε καμία αλλη μαμά ούτε θα τον ξαναεπιλέξει για άλλο πάρτυ. 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε τέτοιους χώρους ξέρετε τι εννοούν στολισμό? Ένα γλαστράκι μικρό, που με το ζόρι το βλέπεις, με ένα μπαλόνι πάνω, αυτό,άντε και κανένα σημαιάκι σε τσακίρ κέφι, εγώ όπου έχω κάνει πάρτυ και λένε ότι ο στολισμός είναι δικός τους αυτό το πράγμα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι κοροϊδία, αν σκεφτούμε κιόλας πως τόσα λεφτά θα δώσεις εκεί για το πάρτι!!!

 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εγώ θα φούσκωμα το θεματικό μεγάλο μπαλόνι κ καμία δεκαπενταριά.τα υπόλοιπα θα τα φούσκωμα να τα δει το πρωί την ημέρα των γενεθλίων.το κάνω πάντα κι εγώ. 

Αυτό ακριβώς θα κάνω!

12 minutes ago, Anna3011 said:

Όποια απόφαση και αν έπαιρνα σχετικά με τα μπαλόνια δεν θα υπήρχε περίπτωση να μην τους σχολιάσω το παράλογο του πράγματος. Δε θα τσακωνόμουν αλλά θα τους έλεγα ότι με απογοητεύει το γεγονός ότι για ένα στολισμό που υποτίθεται ότι περιλαμβάνεται στο πακέτο θα πρέπει ξαφνικά να πληρώσω προσφέροντας μάλιστα και δικά μου μπαλόνια! Είναι πραγματικά ντροπή! Βασικά όσο το σκέφτομαι εκνευρίζομαι... Καταλαβαίνω ένας παιδότοπος να είναι ακριβός και να χρεώνει ότι θέλει, επιλογή του γονιού είναι αν θα κάνει το πάρτι εκεί ή όχι. Αλλά να προκύπτουν τρελές χρεώσεις στη συνέχεια και ενώ έχεις ήδη συμφωνήσει, εδώ μιλάμε όντως για κοροιδία. Και κάποιος πρέπει να τους τα λέει μπας και καταλάβουν ότι με τέτοιες τακτικές χάνουν πελάτες. Γιατί πιθανότατα η Γιοβάννα και η κάθε Γιοβάννα δε θα συστήσει το συγκεκριμένο χώρο σε καμία αλλη μαμά ούτε θα τον ξαναεπιλέξει για άλλο πάρτυ. 

Το κατάλαβαν ήδη! Η επικοινωνία έγινε μέσω e-mail και όταν μου απάντησαν "βεβαίως και μπορούμε να σας τα φουσκώσουμε με την τάδε χρέωση", του απάντησα "το ένα μπαλόνι ?? ή κατάλαβα λάθος?" και μου απάντησαν ότι σωστά κατάλαβα!

Δεν μου ζήτησαν ξαφνικά να πληρώσω, μπορώ να κρατήσω τον στολισμό τους με τα ματσάκια με 3 μπαλόνια που αναγράφουν το όνομα του κέντρου , σε κάθε τραπέζι και να μην πληρώσω τίποτα. Εγώ επέλεξα κάτι διαφορετικό και επειδή μου είχε πει ότι αν θέλω άλλο στολισμό , τα πηγαίνω την προηγούμενη και τα βάζουν αυτοί, υπέθεσα ότι θα τα φούσκωναν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...