Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

13 minutes ago, annoulen said:

 

Ωραία.

 

Δεν ξέρω πώς το γράφει η πρόσκληση που σας έχουν δώσει, εάν γράφει κάτι τύπου "παρακαλώ ενημερώστε μας σε περίπτωση ΜΗ προσέλευσης" ή κάτι τέτοιο, άλλαξέ το και βάλε να σε ενημερώσουν ούτως ή άλλως (έρθουν - δεν έρθουν),  ώστε να έχεις όλα τα τηλ των μητέρων (αν κ μπορεί μία μαμά μπορεί να ενημερώσει την άλλη, αλλά και αυτό δεν είναι δεδομένο).

 

Σε εμένα πολλοί έρχονταν χωρίς να ενημερώσουν (γιατί είχα βάλει να με ενημερώσουν εάν ΔΕΝ μπορούν, βλακεία μου) και σε ένα από τα πάρτυ, κυριακάτικο, με αδιάθετο τον εορτάζοντα γιο μου Σάββατο πρωί, έψαχνα να βρω τηλέφωνα για να ενημερώσω τις μητέρες (ευτυχώς συνήλθε, κ δεν το ακυρώσαμε). 

 

Τουλάχιστον να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα για να μην πελαγώσεις. 

 

 

Πολύ σωστά! Πρέπει να έχω τα τηλέφωνα για να ενημερώσω σε περίπτωση ακύρωσης! Καθόλου πλάκα δεν θα έρθει να έρθουν και να λείπουμε :P. Τώρα αγχώθηκα περισσότερο! Και αν δεν απαντήσουν και τελικά έρθουν και είμαστε άρρωστοι? Θα ψάχνω τελευταία στιγμή τα τηλέφωνα τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, μαγιοπουλας said:

 

Αυτή τη στιγμή είναι στο χειρουργείο ο πατέρας μου.Οταν βγει με το καλο θα το κανονίσω.

Όλα καλά να πάνε!

11 minutes ago, Yovanna said:

Πολύ σωστά! Πρέπει να έχω τα τηλέφωνα για να ενημερώσω σε περίπτωση ακύρωσης! Καθόλου πλάκα δεν θα έρθει να έρθουν και να λείπουμε :P. Τώρα αγχώθηκα περισσότερο! Και αν δεν απαντήσουν και τελικά έρθουν και είμαστε άρρωστοι? Θα ψάχνω τελευταία στιγμή τα τηλέφωνα τους..

Εγώ ζητάω ενημέρωση μέχρι συγκεκριμένη ημέρα, επίσης τώρα στο τελευταίο πάρτυ το οποίο ήταν ημέρα Σάββατο, με ρώτησαν πόσα παιδιά περίπου θα είναι και στην παραμονή του παρτυ δηλαδή Παρασκευή έπρεπε να δώσω ακριβή αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Yovanna είπε:

Πολύ σωστά! Πρέπει να έχω τα τηλέφωνα για να ενημερώσω σε περίπτωση ακύρωσης! Καθόλου πλάκα δεν θα έρθει να έρθουν και να λείπουμε :P. Τώρα αγχώθηκα περισσότερο! Και αν δεν απαντήσουν και τελικά έρθουν και είμαστε άρρωστοι? Θα ψάχνω τελευταία στιγμή τα τηλέφωνα τους..

 

Σε καταλαβαίνω !!! Το έχω περάσει !!!! 

κ εγώ το είχα αυτό το άγχος. 

 

Δες 2-3 μέρες πριν εάν σου λείπει κάποιο τηλ και συνεννοήσου (σε εργάσιμη μέρα) με τον παιδικό σταθμό, εάν μπορείς, ώστε να έχεις κάποιον από τον σταθμό που θα μπορούσε να ενημερώσει σε περίπτωση ακύρωσης. 

Σε εκείνη την περίπτωση που λέω πριν, επειδή ήταν Σάββατο (το πάρτυ ήταν κυριακή), ο μικρός είχε ξυπνήσει το πρωί με 37, αγχώθηκα, μου έλειπαν 2 τηλέφωνα για να ενημερώσω για τυχόν ακύρωση, πήρα τον ιδιοκτήτη του παιδικού σταθμού, ο οποίος προσφέρθηκε να εξυπηρετήσει και να πάει στον παιδικό σταθμό (σαββατιάτικα) και να ενημερώσει εκείνος τους γονείς (γιατί δεν επιτρέπεται να δίνουν τηλέφωνα σε άλλους γονείς). Τελικά δεν έγινε τπτ από όλα αυτά, γιατί ο μικρός συνήλθε ευτυχώς..... 

(επίσης δεν είμαι υπερβολική, ο γιος μου από το 37 συνήθως την επόμενη ημέρα το έφτανε 40)

 

PS:  @μαγιοπουλας περαστικά στον πατέρα σου ! 

Επεξεργάστηκαν by annoulen
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , annoulen είπε:

 

Σε καταλαβαίνω !!! Το έχω περάσει !!!! 

κ εγώ το είχα αυτό το άγχος. 

 

Δες 2-3 μέρες πριν εάν σου λείπει κάποιο τηλ και συνεννοήσου (σε εργάσιμη μέρα) με τον παιδικό σταθμό, εάν μπορείς, ώστε να έχεις κάποιον από τον σταθμό που θα μπορούσε να ενημερώσει σε περίπτωση ακύρωσης. 

Σε εκείνη την περίπτωση που λέω πριν, επειδή ήταν Σάββατο (το πάρτυ ήταν κυριακή), ο μικρός είχε ξυπνήσει το πρωί με 37, αγχώθηκα, μου έλειπαν 2 τηλέφωνα για να ενημερώσω για τυχόν ακύρωση, πήρα τον ιδιοκτήτη του παιδικού σταθμού, ο οποίος προσφέρθηκε να εξυπηρετήσει και να πάει στον παιδικό σταθμό (σαββατιάτικα) και να ενημερώσει εκείνος τους γονείς (γιατί δεν επιτρέπεται να δίνουν τηλέφωνα σε άλλους γονείς). Τελικά δεν έγινε τπτ από όλα αυτά, γιατί ο μικρός συνήλθε ευτυχώς..... 

(επίσης δεν είμαι υπερβολική, ο γιος μου από το 37 συνήθως την επόμενη ημέρα το έφτανε 40)

 

PS:  @μαγιοπουλας περαστικά στον πατέρα σου ! 

Ευχαριστώ.με έχει φάει η αγωνία στο σπίτι.επαιρνα κ τη γραμματέα λ κάτι μάθαινα.τωρα ο αδερφος μου της ειπε να παίρνει μόνο εκείνον γιατί είναι λέει ντροπή να μιλάει με μένα από το σπίτι ενώ αυτός είναι απ έξω.Εκεινος ομως έχει γαϊδουρινή υπομονή κι εγώ δεν το αντέχω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστώ.με έχει φάει η αγωνία στο σπίτι.επαιρνα κ τη γραμματέα λ κάτι μάθαινα.τωρα ο αδερφος μου της ειπε να παίρνει μόνο εκείνον γιατί είναι λέει ντροπή να μιλάει με μένα από το σπίτι ενώ αυτός είναι απ έξω.Εκεινος ομως έχει γαϊδουρινή υπομονή κι εγώ δεν το αντέχω αυτό.

Περαστικά του! Τελείωσαν; 

3 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

@μαγιοπουλας τελικά τι κανόνισες για τα γενέθλια?

Εμένα με έχει πιάσει έντονη ανησυχία ότι α) θα είναι άρρωστος γιατί δεν έχει αρρωστήσει ως τώρα Β) θα ρίχνει καρέκλες  Γ) ότι δεν θα έρθουν τα παιδάκια . Έπεσα τυχαία σε ένα παλιότερο θέμα εδώ, που έλεγε μια μαμά ότι είχε καλέσει όλη ην τάξη στον παιδικό, 20 παιδάκια και πήγαν μόνο 2! Και σκέφτομαι, αν συμβεί, πρώτον θα στενοχωρηθεί ο μικρός, δεύτερον, αν δεν με ειδοποιήσουν έγκαιρα, θα πληρώσω για όλους αυτούς! Πολύ άγχος..

Όλα θα έρθουν ρε τουλάχιστον όσα είναι καλά και όχι άρρωστα στάνταρ θα έρθουν! Πλέον ψάχνουν και οι γονείς κάθε ευκαιρία για έξοδο μετά και την περσινή χρονιά! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Περαστικά του! Τελείωσαν; 

Όλα θα έρθουν ρε τουλάχιστον όσα είναι καλά και όχι άρρωστα στάνταρ θα έρθουν! Πλέον ψάχνουν και οι γονείς κάθε ευκαιρία για έξοδο μετά και την περσινή χρονιά! 

Οχι.εινσι μεγαλο χειρουργείο.εινσιβαπο τις έντεκα μέσα.εχει τελειώσει ο ουρολογος με ένα εγκολπωμα κ συνεχίζει ο άλλος.θα φτιάξει μια κοιληβκ μετά θα αφαιρέσει κ θα καθαρίσει το κάτω μέρος του ορθου. Θα κάνει πάρα φύση εδρα.ισως μπει στη μονάδα αυξημένης φροντίδας σήμερα.λογικο από την μία ευκαιρία να τα πάρουν από την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Όλα θα έρθουν ρε τουλάχιστον όσα είναι καλά και όχι άρρωστα στάνταρ θα έρθουν! Πλέον ψάχνουν και οι γονείς κάθε ευκαιρία για έξοδο μετά και την περσινή χρονιά! 

Το ελπίζω! Δεν γνωρίζω τους γονείς, γι'αυτό αγχώνομαι.

12 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οχι.εινσι μεγαλο χειρουργείο.εινσιβαπο τις έντεκα μέσα.εχει τελειώσει ο ουρολογος με ένα εγκολπωμα κ συνεχίζει ο άλλος.θα φτιάξει μια κοιληβκ μετά θα αφαιρέσει κ θα καθαρίσει το κάτω μέρος του ορθου. Θα κάνει πάρα φύση εδρα.ισως μπει στη μονάδα αυξημένης φροντίδας σήμερα.λογικο από την μία ευκαιρία να τα πάρουν από την άλλη.

Λογικά θα μπει. Αν ήταν μεγάλο χειρουργείο ίσως μπει και ΜΕΘ. Σας το απέκλεισαν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Yovanna είπε:

Το ελπίζω! Δεν γνωρίζω τους γονείς, γι'αυτό αγχώνομαι.

Λογικά θα μπει. Αν ήταν μεγάλο χειρουργείο ίσως μπει και ΜΕΘ. Σας το απέκλεισαν?

Δεν έχουν πει τίποτα για μεθ.πρεπει ομως αύριο οπωσδηποτε να σηκωθει

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, μαγιοπουλας said:

Δεν έχουν πει τίποτα για μεθ.πρεπει ομως αύριο οπωσδηποτε να σηκωθει

Μαγιοπούλας πως πήγε το χειρουργείο του μπαμπά σου? πως είναι ?

22 hours ago, Yovanna said:

Το ελπίζω! Δεν γνωρίζω τους γονείς, γι'αυτό αγχώνομαι.

 

Θα τους γνωρίσεις τώρα με το πάρτυ, γενικά μην έχεις άγχος!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Μαγιοπούλας πως πήγε το χειρουργείο του μπαμπά σου? πως είναι ?

Θα τους γνωρίσεις τώρα με το πάρτυ, γενικά μην έχεις άγχος!

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον.καλα πήγε.Τους δυσκόλεψε παρα πολυ ένα δευτερεύον ουρολογικο θέμα που είχε ενώ δεν το περίμεναν.Χρειαστηκε κ αίμα κ ε.εινε τελικά έως σήμερα στην αυξη ενη φροντίδα.Αναρτωνει στο δωμάτιο τώρα κ θα αρ ισει να εκπαιδεύεται να ζει με πάρα φύση εδρα .

 

Όσο για τους γονείς κι εγώ αγχώνομαι.ξερω λίγους.σηνερα έκανα νηξη σε αυτούς που ξερω κ το καλοδεχτηκαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

...... θα αρ ισει να εκπαιδεύεται να ζει με πάρα φύση εδρα .

 

......

 

είχε και ο πατέρας μου, προσωρινά για ένα χρόνο. οι εκπρόσωποι της εταιρείας έρχονται και σπίτι (έρχονταν, μιλάμε για πριν από 20 χρόνια περίπου).

συγγνώμη τις φίλες του φόρουμ για την κατάχρηση του θέματος, μαγιοπούλας προσπαθώ να σου στείλω πμ αλλά δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annoulen είπε:

 

είχε και ο πατέρας μου, προσωρινά για ένα χρόνο. οι εκπρόσωποι της εταιρείας έρχονται και σπίτι (έρχονταν, μιλάμε για πριν από 20 χρόνια περίπου).

συγγνώμη τις φίλες του φόρουμ για την κατάχρηση του θέματος, μαγιοπούλας προσπαθώ να σου στείλω πμ αλλά δεν μπορώ.

Θα μπω σε λίγο να δω τι γίνεται.ισως έχουν έρθει πολλά μην

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον.καλα πήγε.Τους δυσκόλεψε παρα πολυ ένα δευτερεύον ουρολογικο θέμα που είχε ενώ δεν το περίμεναν.Χρειαστηκε κ αίμα κ ε.εινε τελικά έως σήμερα στην αυξη ενη φροντίδα.Αναρτωνει στο δωμάτιο τώρα κ θα αρ ισει να εκπαιδεύεται να ζει με πάρα φύση εδρα .

 

Όσο για τους γονείς κι εγώ αγχώνομαι.ξερω λίγους.σηνερα έκανα νηξη σε αυτούς που ξερω κ το καλοδεχτηκαν.

Περαστικά του σιδερένιος! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον.καλα πήγε.Τους δυσκόλεψε παρα πολυ ένα δευτερεύον ουρολογικο θέμα που είχε ενώ δεν το περίμεναν.Χρειαστηκε κ αίμα κ ε.εινε τελικά έως σήμερα στην αυξη ενη φροντίδα.Αναρτωνει στο δωμάτιο τώρα κ θα αρ ισει να εκπαιδεύεται να ζει με πάρα φύση εδρα .

 

Όσο για τους γονείς κι εγώ αγχώνομαι.ξερω λίγους.σηνερα έκανα νηξη σε αυτούς που ξερω κ το καλοδεχτηκαν.

Περαστικά στο μπαμπά, σιδερένιος! Στηρίξτε τον όσο μπορείτε ψυχολογικά για να αποδεχτεί τη νέα καθημερινότητα και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Όσο για τους γονείς κι εγώ αγχώνομαι.ξερω λίγους.σηνερα έκανα νηξη σε αυτούς που ξερω κ το καλοδεχτηκαν.

Για το volta fun park τους είπες? 

Εγώ παρέλαβα τη θεματική διακόσμηση (Μίκυ) και εκεί που θα κάνουμε το πάρτυ, μου ζητάνε 2 ευρώ το κάθε μπαλόνι για γέμισμα με ήλιον και 1,20 για γέμισμα με αέρα :roll: Ένα σοκ το έπαθα μπορώ να πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Yovanna είπε:

Για το volta fun park τους είπες? 

Εγώ παρέλαβα τη θεματική διακόσμηση (Μίκυ) και εκεί που θα κάνουμε το πάρτυ, μου ζητάνε 2 ευρώ το κάθε μπαλόνι για γέμισμα με ήλιον και 1,20 για γέμισμα με αέρα :roll: Ένα σοκ το έπαθα μπορώ να πω..

Ω ρε λεφτά.οχι στο βόλτα.ειναι μικρό.στο άλλο.μεψτα φουσκωτα

πρίν από 47 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Θα μπω σε λίγο να δω τι γίνεται.ισως έχουν έρθει πολλά μην

Γι ξαναπροσπαθησε.δεν ξέρω γιατί συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ω ρε λεφτά.οχι στο βόλτα.ειναι μικρό.στο άλλο.μεψτα φουσκωτα

Στο μεταξύ όλα στο αέρα τα θέλω και έχω πάρει γύρω στα 50 μπαλόνια, μικρά και μεγάλα.. Ούτε που σκέφτηκα το γέμισμα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , little lamb είπε:

Δεν δεχονται να τα φουσκωσετε μονοι σας;

Και μόνοι τους να το κάνουν εγώ γιατί έχω ακούσει ότι φιάλη με Ίλιον είναι ακριβά γενικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Yovanna είπε:

Φυσικά και δέχονται, αλλά θα στοιχίσει σχεδόν το ίδιο και θα πρέπει να κάνουμε και όλη τη δουλειά.

Μήπως να βάλεις δώδεκα μπαλονάκια ένα σε κάθε κατέκλυσαν η κάπου στην υποδοχή?

Σαν να τον βαφτίσεις είναι η τιμη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...