Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

13 hours ago, vtgian said:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Περαστικά σου μέσα από την καρδιά μου!!! όλα θα πάνε καλά! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Είναι εντελώς εκτός θέματος αυτό που θέλω να ρωτήσω Έχει κάποιος εμπειρία από επαφή μεψτο λογιστήριο του Μητέρα?όχι από γεννα.

Είχε κάνει ο γιος μου ένα χειρουργείο εκεί, πριν κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Είναι εντελώς εκτός θέματος αυτό που θέλω να ρωτήσω Έχει κάποιος εμπειρία από επαφή μεψτο λογιστήριο του Μητέρα?όχι από γεννα.

 

Και μένα η κόρη μου είχε κάνει χειρουργείο στο παιδιατρικό του ΜΗΤΕΡΑ, δεν θυμάμαι κάτι ασυνήθιστο ή προβληματικό με το λογιστήριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Deena είπε:

 

Και μένα η κόρη μου είχε κάνει χειρουργείο στο παιδιατρικό του ΜΗΤΕΡΑ, δεν θυμάμαι κάτι ασυνήθιστο ή προβληματικό με το λογιστήριο.

Για ενήλικα εννοώ χωρίς ιδιωτική ασφάλεια.

Αν κατάλαβα καλά ο γιατρος κάνει ένα πακέτο με τη νοσηλεία κ τις αμοιβές.μου είπε να .η το ψάξω γιατί θα τρελαθώ.κ πράγματι.χθες ανώνυμα μιλώντας για το λογιστήριο ζήτησαν μετά τις 4 πρώτες μέρες 750 την η μέρα για τρίκλινο κ 1200 για δίκλινο.την ημέρα.ετσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Για ενήλικα εννοώ χωρίς ιδιωτική ασφάλεια.

Αν κατάλαβα καλά ο γιατρος κάνει ένα πακέτο με τη νοσηλεία κ τις αμοιβές.μου είπε να .η το ψάξω γιατί θα τρελαθώ.κ πράγματι.χθες ανώνυμα μιλώντας για το λογιστήριο ζήτησαν μετά τις 4 πρώτες μέρες 750 την η μέρα για τρίκλινο κ 1200 για δίκλινο.την ημέρα.ετσι?

Ε αυτό δεν είναι θέμα λογιστηρίου, αφορά την τιμολογιακή πολιτική του νοσοκομείου. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχώς.

 

Εμείς είχαμε πληρώσει περίπου 2000 με ιδιωτική ασφάλεια για κρεατάκια χωρίς διανυκτέρευση (μαζί με αμοιβές γιατρού και αναισθησιολόγου). Η ασφαλιστική εννοώ πλήρωσε, όχι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Για ενήλικα εννοώ χωρίς ιδιωτική ασφάλεια.

Αν κατάλαβα καλά ο γιατρος κάνει ένα πακέτο με τη νοσηλεία κ τις αμοιβές.μου είπε να .η το ψάξω γιατί θα τρελαθώ.κ πράγματι.χθες ανώνυμα μιλώντας για το λογιστήριο ζήτησαν μετά τις 4 πρώτες μέρες 750 την η μέρα για τρίκλινο κ 1200 για δίκλινο.την ημέρα.ετσι?

Το Μητέρα είναι ιδιωτικό; Εδώ Θεσσαλονίκη μετά από επέμβαση σε κοντινό μου άτομο στο καλύτερο ιδιωτικό σε μονόκλινο πέρα από το πακέτο της εγχείρησης και τα αναλώσιμα και μπλα μπλα με κλασική ασφάλεια ΙΚΑ δίναμε 130€ τη μέρα το δωμάτιο και 50€ το κρεβάτι του συνοδού σύνολο 180€. Τι 750 και 1200;;; Σοκ! Σοκ! Σοκ! 

Σορυ 230 το μονόκλινο. Σύνολο 280 ασθενής και συνοδός. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Για ενήλικα εννοώ χωρίς ιδιωτική ασφάλεια.

Αν κατάλαβα καλά ο γιατρος κάνει ένα πακέτο με τη νοσηλεία κ τις αμοιβές.μου είπε να .η το ψάξω γιατί θα τρελαθώ.κ πράγματι.χθες ανώνυμα μιλώντας για το λογιστήριο ζήτησαν μετά τις 4 πρώτες μέρες 750 την η μέρα για τρίκλινο κ 1200 για δίκλινο.την ημέρα.ετσι?

 

Κάποιο λάθος έγινε ή κάποια παρανόηση. Αυτές είναι τιμές εντατικής ή ΜΑΦ ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων. 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να ευθυμησουμε λιγο: χτες το βραδυ εφτιαξα ενα αυγο ματι και σαγανακι. Ερχεται η μικρη, που δεν ειχε τυχει να ξαναδει σαγανακι, με ρωταει τι ειναι, και της λεω (πιο πολυ για να δω τι θα κανει) "αυτο μωρε ειναι χαλασμενο, θα το φαει η μαμα, δεν ειναι για παιδακια". Ε λοιπον εφαγε μονο αυγο και καθε λιγο επαναλαμβανε "αυτο ειναι χαλασμενο, οχι παιδακια. Μαμαδες. Αυτη ειναι ομελετα παιδακια" :-P Ειχε πολλη πλακα! Δεν το περιμενα,περιμενα οτι θα ετρωγε και σαγανακι!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Για ενήλικα εννοώ χωρίς ιδιωτική ασφάλεια.

Αν κατάλαβα καλά ο γιατρος κάνει ένα πακέτο με τη νοσηλεία κ τις αμοιβές.μου είπε να .η το ψάξω γιατί θα τρελαθώ.κ πράγματι.χθες ανώνυμα μιλώντας για το λογιστήριο ζήτησαν μετά τις 4 πρώτες μέρες 750 την η μέρα για τρίκλινο κ 1200 για δίκλινο.την ημέρα.ετσι?

Δεν κατάλαβα. Ο μπαμπάς σου είναι ήδη μέσα? Ή ήθελες να μάθεις τιμές για να δεις αν θα πάει εκεί? Όλος ο όμιλος ΥΓΕΙΑ, είναι φωτιά και λαύρα. Χωρίς ιδιωτική ασφάλεια δεν πλησιάζεις για νοσηλεία .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Yovanna είπε:

Δεν κατάλαβα. Ο μπαμπάς σου είναι ήδη μέσα? Ή ήθελες να μάθεις τιμές για να δεις αν θα πάει εκεί? Όλος ο όμιλος ΥΓΕΙΑ, είναι φωτιά και λαύρα. Χωρίς ιδιωτική ασφάλεια δεν πλησιάζεις για νοσηλεία .

Μπαίνει την τριτη

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Το Μητέρα είναι ιδιωτικό; Εδώ Θεσσαλονίκη μετά από επέμβαση σε κοντινό μου άτομο στο καλύτερο ιδιωτικό σε μονόκλινο πέρα από το πακέτο της εγχείρησης και τα αναλώσιμα και μπλα μπλα με κλασική ασφάλεια ΙΚΑ δίναμε 130€ τη μέρα το δωμάτιο και 50€ το κρεβάτι του συνοδού σύνολο 180€. Τι 750 και 1200;;; Σοκ! Σοκ! Σοκ! 

Σορυ 230 το μονόκλινο. Σύνολο 280 ασθενής και συνοδός. 

Εδώ δεν παίζουν τέτοιες τι ες στον όμιλο υγεια

1 hour ago, annoulen είπε:

 

Κάποιο λάθος έγινε ή κάποια παρανόηση. Αυτές είναι τιμές εντατικής ή ΜΑΦ ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων. 

 

Καμία παρανόηση.Αυτες είναι τιμές Μπουρτζ Αλ Αραμπ.

Μίλησα με το φιατρο κ μου ειπε οτι θα μείνουμε στην τι.η που μου είχε πει κ να μην μπλεχτεί με το λογιστήριο γιατί θα με κοστολογησουν 3 φορές επάνω.ειπε οτι ειναι όλα μέσα με το δωμάτιο.πολυ φθηνά μου βγαίνει.μηπως δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Μίλησα με το φιατρο κ μου ειπε οτι θα μείνουμε στην τι.η που μου είχε πει κ να μην μπλεχτεί με το λογιστήριο γιατί θα με κοστολογησουν 3 φορές επάνω.ειπε οτι ειναι όλα μέσα με το δωμάτιο.πολυ φθηνά μου βγαίνει.μηπως δεν κατάλαβα καλά?

Όχι απλά οι γιατροί που συνεργάζονται με τα ιδιωτικά έχουν άλλες τιμές, πιθανό να μην είναι υπάλληλος του μητέρα ο γιατρός αλλά εξωτερικός συνεργάτης οπότε εφόσον πάει εκεί ασθενή του να έχει άλλο τιμοκατάλογο. εικασία κάνω, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kotsifikos είπε:

Όχι απλά οι γιατροί που συνεργάζονται με τα ιδιωτικά έχουν άλλες τιμές, πιθανό να μην είναι υπάλληλος του μητέρα ο γιατρός αλλά εξωτερικός συνεργάτης οπότε εφόσον πάει εκεί ασθενή του να έχει άλλο τιμοκατάλογο. εικασία κάνω, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια!

Στο μητερα είναι μόνο.

Ξέρω όμως ότι οι γιατροί είναι οι πελάτες κ όχι οι ασθενείς.μου είπε ότι έχει συμφωνία με το νοσοκομείο.δεν ξέρω τα ζω μπλεξει

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Στο μητερα είναι μόνο.

Ξέρω όμως ότι οι γιατροί είναι οι πελάτες κ όχι οι ασθενείς.μου είπε ότι έχει συμφωνία με το νοσοκομείο.δεν ξέρω τα ζω μπλεξει

Μωρέ δεν τα έχεις μπλέξει, έχεις και εσύ άγχος ώστε να ξέρεις τι χρήματα θα πρέπει να υπολογίζετε, λογικό. Αφού σου είπε έτσι ο γιατρός μη το ψάξεις παραπάνω, κράτα το ποσό που σου είπε εκείνος και αν κάτι σου πουν διαφορετικό από το νοσοκομείο τότε το συζητάς μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Στο μητερα είναι μόνο.

Ξέρω όμως ότι οι γιατροί είναι οι πελάτες κ όχι οι ασθενείς.μου είπε ότι έχει συμφωνία με το νοσοκομείο.δεν ξέρω τα ζω μπλεξει

Φοβάσαι μήπως δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο γιατρός? Εσύ λες πήρες ανώνυμα, αν έλεγες ακριβώς τι και πώς και ζητούσες επιβεβαίωση, ίσως να σου έλεγαν άλλα. Όμως απ' όσο ξέρω, τις συμφωνίες τις κάνουν οι γιατροί. Δεν πας δηλαδή αυθαίρετα στο λογιστήριο και ρωτάς αν έρθω να βγάλω πχ σκωληκοειδίτιδα , πόσο θα μου στοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Yovanna είπε:

Φοβάσαι μήπως δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο γιατρός? Εσύ λες πήρες ανώνυμα, αν έλεγες ακριβώς τι και πώς και ζητούσες επιβεβαίωση, ίσως να σου έλεγαν άλλα. Όμως απ' όσο ξέρω, τις συμφωνίες τις κάνουν οι γιατροί. Δεν πας δηλαδή αυθαίρετα στο λογιστήριο και ρωτάς αν έρθω να βγάλω πχ σκωληκοειδίτιδα , πόσο θα μου στοιχίσει.

Εγώ έτσι έκανα γιατί δεν ήξερα.νομιζα ότι την Τρίτη θα έπρεπε να δηλώσουμε το σωμάτιο κ να δώσουμε προκαταβολη

πρίν από 8 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εγώ έτσι έκανα γιατί δεν ήξερα.νομιζα ότι την Τρίτη θα έπρεπε να δηλώσουμε το σωμάτιο κ να δώσουμε προκαταβολη

Πήρα ανώνυμα για τις τιμές κ μετα ζήτησα τον υπεύθυνο του λογιστήριο που μου είχε πει η γραμματέας κνειπε οτιβθα με πάρει.δεν με πήρε ακόμη.αν πάρει θα πω ότι ενηνερωθηκα

Link to comment
Share on other sites

@μαγιοπουλας τελικά τι κανόνισες για τα γενέθλια?

Εμένα με έχει πιάσει έντονη ανησυχία ότι α) θα είναι άρρωστος γιατί δεν έχει αρρωστήσει ως τώρα Β) θα ρίχνει καρέκλες  Γ) ότι δεν θα έρθουν τα παιδάκια . Έπεσα τυχαία σε ένα παλιότερο θέμα εδώ, που έλεγε μια μαμά ότι είχε καλέσει όλη ην τάξη στον παιδικό, 20 παιδάκια και πήγαν μόνο 2! Και σκέφτομαι, αν συμβεί, πρώτον θα στενοχωρηθεί ο μικρός, δεύτερον, αν δεν με ειδοποιήσουν έγκαιρα, θα πληρώσω για όλους αυτούς! Πολύ άγχος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Yovanna είπε:

@μαγιοπουλας τελικά τι κανόνισες για τα γενέθλια?

Εμένα με έχει πιάσει έντονη ανησυχία ότι α) θα είναι άρρωστος γιατί δεν έχει αρρωστήσει ως τώρα Β) θα ρίχνει καρέκλες  Γ) ότι δεν θα έρθουν τα παιδάκια . Έπεσα τυχαία σε ένα παλιότερο θέμα εδώ, που έλεγε μια μαμά ότι είχε καλέσει όλη ην τάξη στον παιδικό, 20 παιδάκια και πήγαν μόνο 2! Και σκέφτομαι, αν συμβεί, πρώτον θα στενοχωρηθεί ο μικρός, δεύτερον, αν δεν με ειδοποιήσουν έγκαιρα, θα πληρώσω για όλους αυτούς! Πολύ άγχος..

Σε καταλαβαίνω.κιβεγω τα σκέφτομαι αυτά αλλά σκέψου λίγο θετικά.

Αυτή τη στιγμή είναι στο χειρουργείο ο πατέρας μου.Οταν βγει με το καλο θα το κανονίσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Yovanna είπε:

@μαγιοπουλας τελικά τι κανόνισες για τα γενέθλια?

Εμένα με έχει πιάσει έντονη ανησυχία ότι α) θα είναι άρρωστος γιατί δεν έχει αρρωστήσει ως τώρα Β) θα ρίχνει καρέκλες  Γ) ότι δεν θα έρθουν τα παιδάκια . Έπεσα τυχαία σε ένα παλιότερο θέμα εδώ, που έλεγε μια μαμά ότι είχε καλέσει όλη ην τάξη στον παιδικό, 20 παιδάκια και πήγαν μόνο 2! Και σκέφτομαι, αν συμβεί, πρώτον θα στενοχωρηθεί ο μικρός, δεύτερον, αν δεν με ειδοποιήσουν έγκαιρα, θα πληρώσω για όλους αυτούς! Πολύ άγχος..

 

Σε λίγες μέρες στείλε τις προσκλήσεις και βάλε οπωσδήποτε RSVP,  η συντριπτική πλειοψηφία απαντάει έγκαιρα. Η συντριπτική πλειοψηφία επίσης έρχεται στα πάρτυ σε αυτές τις ηλικίες.

 

Για τον καιρό οι πιθανότητες πάντως είναι με το μέρος σου, πόσες φορές θυμάστε να βρέχει τα τελευταία χρόνια την 28η Οκτωβρίου ή την πρώτη Κυριακή του Νοεμβρίου που γίνεται ο μαραθώνιος? 

 

Η ασθένεια είναι το μόνο απρόβλεπτο, μου έχει τύχει και μένα να ακυρώσω πάρτυ λόγω κοξάκι!!!! Αν μπορείς, 2-3 μέρες πριν το πάρτυ κράτα τον σπίτι, αν είναι καλά μέχρι τότε, μην κολλήσει τίποτα τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Yovanna είπε:

@μαγιοπουλας τελικά τι κανόνισες για τα γενέθλια?

Εμένα με έχει πιάσει έντονη ανησυχία ότι α) θα είναι άρρωστος γιατί δεν έχει αρρωστήσει ως τώρα Β) θα ρίχνει καρέκλες  Γ) ότι δεν θα έρθουν τα παιδάκια . Έπεσα τυχαία σε ένα παλιότερο θέμα εδώ, που έλεγε μια μαμά ότι είχε καλέσει όλη ην τάξη στον παιδικό, 20 παιδάκια και πήγαν μόνο 2! Και σκέφτομαι, αν συμβεί, πρώτον θα στενοχωρηθεί ο μικρός, δεύτερον, αν δεν με ειδοποιήσουν έγκαιρα, θα πληρώσω για όλους αυτούς! Πολύ άγχος..

 

τι σας είπαν σε περίπτωση ακύρωσης λόγω ασθένειας ας πούμε ? πόσες μέρες πριν μπορείς να το ακυρώσεις ΧΩΡΙΣ να χάσεις τα λεφτά σου ? 

Και εγώ δεν νομίζω ότι δεν θα έχετε συμμετοχή.

Επεξεργάστηκαν by annoulen
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Σε καταλαβαίνω.κιβεγω τα σκέφτομαι αυτά αλλά σκέψου λίγο θετικά.

Αυτή τη στιγμή είναι στο χειρουργείο ο πατέρας μου.Οταν βγει με το καλο θα το κανονίσω.

Όλα καλά να πάνε με τον μπαμπά σου, σιδερένιος να βγει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Deena είπε:

 

Σε λίγες μέρες στείλε τις προσκλήσεις και βάλε οπωσδήποτε RSVP,  η συντριπτική πλειοψηφία απαντάει έγκαιρα. Η συντριπτική πλειοψηφία επίσης έρχεται στα πάρτυ σε αυτές τις ηλικίες.

 

Για τον καιρό οι πιθανότητες πάντως είναι με το μέρος σου, πόσες φορές θυμάστε να βρέχει τα τελευταία χρόνια την 28η Οκτωβρίου ή την πρώτη Κυριακή του Νοεμβρίου που γίνεται ο μαραθώνιος? 

 

Η ασθένεια είναι το μόνο απρόβλεπτο, μου έχει τύχει και μένα να ακυρώσω πάρτυ λόγω κοξάκι!!!! Αν μπορείς, 2-3 μέρες πριν το πάρτυ κράτα τον σπίτι, αν είναι καλά μέχρι τότε, μην κολλήσει τίποτα τελευταία στιγμή.

Τι μου θύμισες τώρα!Μια φορά είχα διοργανώσει αποκριάτικο παρτυ κ ακυρώθηκε γιατί έκανα σκολεικοειδιτιδα.ακομη το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Deena said:

Η ασθένεια είναι το μόνο απρόβλεπτο, μου έχει τύχει και μένα να ακυρώσω πάρτυ λόγω κοξάκι!!!! Αν μπορείς, 2-3 μέρες πριν το πάρτυ κράτα τον σπίτι, αν είναι καλά μέχρι τότε, μην κολλήσει τίποτα τελευταία στιγμή.

Το σκέφτηκα και αυτό, αλλά μετά είπα, άσε μην πουν τα παιδιά ότι δεν έρχεται σχολείο και νομίσουν ότι είναι άρρωστος και δεν έρθει κανείς!:D Άσε που στις 29 έχουν halloween πάρτυ στο σχολείο και πέρσι ήταν άρρωστος και δεν πήγε και θα στενοχωρηθεί αν το χάσει και φέτος!

Είναι καλά να στείλω τις προσκλήσεις αύριο για τις 31 ή είναι νωρίς?

24 minutes ago, annoulen said:

 

τι σας είπαν σε περίπτωση ακύρωσης λόγω ασθένειας ας πούμε ? πόσες μέρες πριν μπορείς να το ακυρώσεις ΧΩΡΙΣ να χάσεις τα λεφτά σου ? 

Και εγώ δεν νομίζω ότι δεν θα έχετε συμμετοχή.

Μπορούμε όποτε θέλουμε να ακυρώσουμε, ακόμη και την προηγούμενη μέρα και δεν χάνουμε την προκαταβολή. Μεταφέρεται απλά η ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

Το σκέφτηκα και αυτό, αλλά μετά είπα, άσε μην πουν τα παιδιά ότι δεν έρχεται σχολείο και νομίσουν ότι είναι άρρωστος και δεν έρθει κανείς!:D Άσε που στις 29 έχουν halloween πάρτυ στο σχολείο και πέρσι ήταν άρρωστος και δεν πήγε και θα στενοχωρηθεί αν το χάσει και φέτος!

Είναι καλά να στείλω τις προσκλήσεις αύριο για τις 31 ή είναι νωρίς?

 

Στείλε τις στο τέλος της εβδομάδας και βάλε RSVP μέχρι την Δευτέρα - Τρίτη πριν το πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Yovanna είπε:

Το σκέφτηκα και αυτό, αλλά μετά είπα, άσε μην πουν τα παιδιά ότι δεν έρχεται σχολείο και νομίσουν ότι είναι άρρωστος και δεν έρθει κανείς!:D Άσε που στις 29 έχουν halloween πάρτυ στο σχολείο και πέρσι ήταν άρρωστος και δεν πήγε και θα στενοχωρηθεί αν το χάσει και φέτος!

Είναι καλά να στείλω τις προσκλήσεις αύριο για τις 31 ή είναι νωρίς?

Μπορούμε όποτε θέλουμε να ακυρώσουμε, ακόμη και την προηγούμενη μέρα και δεν χάνουμε την προκαταβολή. Μεταφέρεται απλά η ημερομηνία.

 

Ωραία.

 

Δεν ξέρω πώς το γράφει η πρόσκληση που σας έχουν δώσει, εάν γράφει κάτι τύπου "παρακαλώ ενημερώστε μας σε περίπτωση ΜΗ προσέλευσης" ή κάτι τέτοιο, άλλαξέ το και βάλε να σε ενημερώσουν ούτως ή άλλως (έρθουν - δεν έρθουν),  ώστε να έχεις όλα τα τηλ των μητέρων (αν κ μπορεί μία μαμά μπορεί να ενημερώσει την άλλη, αλλά και αυτό δεν είναι δεδομένο).

 

Σε εμένα πολλοί έρχονταν χωρίς να ενημερώσουν (γιατί είχα βάλει να με ενημερώσουν εάν ΔΕΝ μπορούν, βλακεία μου) και σε ένα από τα πάρτυ, κυριακάτικο, με αδιάθετο τον εορτάζοντα γιο μου Σάββατο πρωί, έψαχνα να βρω τηλέφωνα για να ενημερώσω τις μητέρες (ευτυχώς συνήλθε, κ δεν το ακυρώσαμε). 

 

Τουλάχιστον να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα για να μην πελαγώσεις. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...