Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, πραγματικά !

 

Λοιπόν, για ψωμί του τοστ δυστυχώς για να το πετύχεις όσο πιο κοντινό με του εμπορίου, θέλει παραπάνω ποσότητα σε γλυκό. Μέλι ιδανικά. Επίσης βολεύουν οι συνταγές που έχουν αυγό και γάλα, γιατί το κάνουν πιο μαλακό. Προσωπικά στο θέμα ψωμί έχω βολευτεί αφάνταστα τον αρτοπαρασκευαστή του γνωστού γερμανικού. Για εμένα που λείπω άπειρες ώρες, το ότι τα ρίχνω όλα μέσα και του λέω τι ώρα να το έχει έτοιμο, είναι τρελή ευκολία! Και ξέρουμε τι τρώμε και είναι και εύκολο. Απο τις αγορές που ευχαριστήθηκα όσο τίποτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Deena και όποιος άλλος γιατί δεν έχω διαβάσει τι γράψατε.Τσανος το ψωμί του τοστ στο Βασιλόπουλος.

Έχω λ συνταγή πανεύκολος.το έκανα στη καραντίνα με την μικρή.

Θα γράψω το βραδυψσθ τάξη.

Λουκουμαδακι δεν πήραμε από.η τον πύραυλο.Νομοζω ότι δεν κάνει ακόμη έχει εμμονή με το διάστημα αλλά πηγαμε στο πάρκο πμειμομπιλ.το είδε αποδομημενο κ δεν του έδωσε σημασία εν αντίθεση με ένα άλλο με ήχους που έκανε 500 ευρω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , vtgian είπε:

Στα σοβαρά τώρα, και εντελώς εκτός θέματος, ευχηθείτε μου αν θέλετε καλή επιτυχία, αργά το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα μιας βιοψίας που έκανα πρόσφατα και όπως καταλαβαίνετε θα ήθελα να μην υπάρχει κάποια κακοήθεια. Υγεία να έχουμε όλες, κυρίως αυτό.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

πρίν από 15 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

ένα άλλο με ήχους που έκανε 500 ευρω

Καλέ σοβαρά?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , marakiz είπε:

 

Φέτες ζωής έχει και πολύσπορο ολικής, έχει και λευκό χωριάτικο όμως, για τσέκαρε το. Αλλιώς Τσάνος κι αυτό πολύ καλό ποιοτικά, πιο δυσευρετο λίγο αλλά βρίσκω σε ΑΒ και Σκλαβενίτη. Αλλιώς βρίσκεις φούρνο που να φτιάχνει χωρίς συντηρητικά. Ο Τσάνος εχει γενικά ποιοτικά πράγματα, κουλούρια, κριτσίνια κλπ.

 

@annoulen και για σένα που ρωτούσες για ψωμί του τοστ. Επίσης ψωμί μπέργκερ σχεδόν με τίποτα δεν βρίσκεις του εμπορίου ακόμα και σε βιολογικά, μόνο σε φούρνο έχω βρει με ανεκτά συστατικά, είχε ζάχαρη δηλαδή αλλά τι να λέει η ζαχαριτσα μπροστα σε φοινικέλαια και συντηρητικά?

 

 

Αχ από Τσανο παιρνω αυτά τα φανταστικά μουστοκούλουρα :oops:

 

Σκλαβενίτη πάω κι εγώ, θα το βρω πιστεύω, ευχαριστώ!

 

@vtgian καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , vtgian είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, πραγματικά !

 

Λοιπόν, για ψωμί του τοστ δυστυχώς για να το πετύχεις όσο πιο κοντινό με του εμπορίου, θέλει παραπάνω ποσότητα σε γλυκό. Μέλι ιδανικά. Επίσης βολεύουν οι συνταγές που έχουν αυγό και γάλα, γιατί το κάνουν πιο μαλακό. Προσωπικά στο θέμα ψωμί έχω βολευτεί αφάνταστα τον αρτοπαρασκευαστή του γνωστού γερμανικού. Για εμένα που λείπω άπειρες ώρες, το ότι τα ρίχνω όλα μέσα και του λέω τι ώρα να το έχει έτοιμο, είναι τρελή ευκολία! Και ξέρουμε τι τρώμε και είναι και εύκολο. Απο τις αγορές που ευχαριστήθηκα όσο τίποτα.

 

 

Ευχομαι ολα να ειναι τελεια. Να μην ειναι τπτ, κ συντομα να το ξεχασεις ολο αυτο. Εχεις ολη μου την θετικη σκεψη

 

 

Κ εμεις εχουμε τον αρτοπαρασκευαστη. Πολυ βολικος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtgian said:

Στα σοβαρά τώρα, και εντελώς εκτός θέματος, ευχηθείτε μου αν θέλετε καλή επιτυχία, αργά το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα μιας βιοψίας που έκανα πρόσφατα και όπως καταλαβαίνετε θα ήθελα να μην υπάρχει κάποια κακοήθεια. Υγεία να έχουμε όλες, κυρίως αυτό.

Κορίτσι, άντε να πάρεις τα αποτελέσματα σου για να ανακουφιστείς γιατί δεν θα έχεις τίποτα! Σου στέλνω τη θετική μου σκέψη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , little lamb είπε:

Κι εμεις τον εχουμε τον αρτοπαρασκευσστη του lidl αλλα προς το παρον εχοθμε φτιαξει μονο κεικ. Το μειον ειναι το σχημα που δινει

 

Αλλά βολεύει για ψωμί του τοστ :) Κάνει και λεπτή κόρα, οπότε είναι ιδανικό!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Έτοιμες σάλτσες έχει ακόμα η Knorr, έτοιμες σάλτσες έχει όμως και το Φιλεντέμ  ή οι Γουμένισσες. Μέρα με τη νύχτα τα συστατικά.

Θα μου πει κανείς, τι σου είναι μωρέ, τρίψε λίγη ντομάτα, κρεμμύδι, πιπεριά και στη κατσαρόλα και σιγά το κόπο.

Θα πω, στις 6:30 που γυρίζω σπίτι κομμάτια και το να γυρίσω το διακόπτη της κουζίνας, υπερπροσπάθεια είναι.

 

Σε άλλα νέα, Φεβρουάριο που έχει γενέθλια η κόρη, πάλι εμείς και εμείς μας βλέπω. Για τη μετάθεση γενεθλίων και εορτασμό μαζί με ονομαστική γιορτή (που μας πιάνει καλοκαίρι) τι άποψη έχετε;

Μακριά ειναι.χανεται το νόημα.

Καλή επιτυχία να έχεις. Σου στέλνω κι εγώ τη θετική ενέργεια.εμημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, vtgian είπε:

Στα σοβαρά τώρα, και εντελώς εκτός θέματος, ευχηθείτε μου αν θέλετε καλή επιτυχία, αργά το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα μιας βιοψίας που έκανα πρόσφατα και όπως καταλαβαίνετε θα ήθελα να μην υπάρχει κάποια κακοήθεια. Υγεία να έχουμε όλες, κυρίως αυτό.

Τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! :wub:

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Deena και όποιος άλλος γιατί δεν έχω διαβάσει τι γράψατε.Τσανος το ψωμί του τοστ στο Βασιλόπουλος.

Έχω λ συνταγή πανεύκολος.το έκανα στη καραντίνα με την μικρή.

Θα γράψω το βραδυψσθ τάξη.

Λουκουμαδακι δεν πήραμε από.η τον πύραυλο.Νομοζω ότι δεν κάνει ακόμη έχει εμμονή με το διάστημα αλλά πηγαμε στο πάρκο πμειμομπιλ.το είδε αποδομημενο κ δεν του έδωσε σημασία εν αντίθεση με ένα άλλο με ήχους που έκανε 500 ευρω

Πόσο;;;; Δώρο αποφοίτησης πες της από το πανεπιστήμιο :lol:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Εύχομαι γρήγορα και κατά το δυνατόν ανώδυνα περαστικά… :x

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Στα σοβαρά τώρα, και εντελώς εκτός θέματος, ευχηθείτε μου αν θέλετε καλή επιτυχία, αργά το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα μιας βιοψίας που έκανα πρόσφατα και όπως καταλαβαίνετε θα ήθελα να μην υπάρχει κάποια κακοήθεια. Υγεία να έχουμε όλες, κυρίως αυτό.

Καλή τύχη όλα να πάνε καλά εύχομαι !!!!! Υγεία σε όλες 

πρίν από 30 λεπτά , vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Τώρα το είδα :( περαστικά και σιδερένια 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vtgian said:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Κορίτσι περαστικά και γρήγορα εύχομαι. Είμαστε εδώ για σένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε θα το δεις.. Και πολύ πολύ γρήγορα εύχομαι να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

@vtgianπεραστικά μέσα από την καρδιά μου και γρήγορα. Σίγουρα έχεις τους δικούς σου να σε στηρίξουν αλλά είμαστε και εμείς εδώ έστω για λίγη θετική ενέργεια όταν και αν τη χρειαστείς. Όλα θα πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Η υγεία είναι το μεγαλύτερο αγαθό, αλλά ακόμα πολυτιμότερη  είναι η δύναμη να αντιμετωπίζουμε και να ξεπερνάμε τις οποιες δυσκολίες. Περαστικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

περαστικα σου,οσο πιο συντομα κ χωρις ταλαιπωρια γινεται

μια μεγαλη διαδικτυακη αγκαλια,ξερεις οτι ειμαστε εδω εστω κ μονο για να ξεχνιεσαι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Εεεεε ρε φίλε! Λυπάμαι πολύ!  Ότι θες εδώ είμαστε να ξέρεις και δεν το λέμε για να το πούμε! Άμα χρειαστείς βοήθεια σε κάτι πες μας! Πρακτικά ψυχολογικά! Περαστικά και γρήγορα! :wub:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Περαστικά να είναι και γρήγορα. Εδώ είμαστε, να τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Vtgian.

Μια μεγάλη αγκαλιά κι από μένα.ξερω ότι είσαι πολύ στεναχωρημενη αλλά γρήγορα θα ξεπεταχτουν λύσεις.με την περιπέτεια που περνάει αυτό τον καιρό ο πατέρας μου βλέπω ότι υπάρχουν πάρα πολλές δυνατότητες πλέον.

Οπότε θες να μιλήσεις είμαστε όλες εδώ .μπορεί κ να μπορούμε κ πρακτικά να βοηθήσουμε κ με γιατρούς.ολπι σχεδόν έχουμε εμπλακεί με αυτά.

 

 

1 hour ago, vtgian είπε:

Μου έχουν τελειώσει τα "ευχαριστώ"! Εδώ γύρω θα είμαι, όλο και κάποιο πρόβλημα θα έχει η @Έσπερος να λύσουμε :mrgreen:

Ναι .ναι.πρεπει η Έσπερος να μας πει και άλλα.

Εντωμεταξυ σκέφτομαι τι στο καλό έχει συμβεί κ εχουν εμφανιστεί τόσα θέματα από το καλοκαίρι.Σε όλους κάτι έχει συμβεί 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Και δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. We shall overcome. Να θυμάστε, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή να αγχωνομαστε από ψωμιά του τόστ :D

 

Σου εύχομαι να είναι γρήγορα περαστικά, να είσαι δυνατή! Και παρ'όλο που δεν γνωριζόμαστε, πραγματικά αν θέλεις να μιλήσεις ή οτιδήποτε άλλο...εδώ είμαι, και νομίζω και όλες εδώ είμαστε για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...