Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Yovanna είπε:

Άρα σε ενοχλεί και το να το δεις απλά. Πες ότι έχουμε βγει βόλτα για καθόμαστε στο παγκάκι να τιμήσουν κάτι. Εσύ βγάζεις το σπιτικό σου ψωμί με αβοκάντο και ντομάτα πχ και εμείς βγάζουμε τσουρέκι και bake rolls. Αν δεν σας προσφέρουμε θα ζηλέψει ο μικρός σου? Και αν ζητήσει θα φταίω εγώ που τα έβγαλα δίπλα σας? Ή αν σας αγνοήσω και δεν σας δώσω / προσφέρω όλα cool?

Για να το ελαφρύνουμε, πριν από αρκετά χρόνια, αποφάσισα να μην βγω δεύτερο ραντεβού με άντρα , ενώ αλλιώς θα είχα δώσει ευκαιρία, διότι βγήκαμε πρώτο ραντεβού στο Fridays και σφού μου είπε οτι ψάχνει κάτι ελαφρύ σον κατάλογο γιατί δεν τρώει βράδυ, παρήγγειλε ψητό σολομό με χορταρικά και φυσικό χυμό πορτοκάλι.. Ενώ αμέσως πριν, εγώ είχα παραγγείλει φαχιτας και frozen μαργαρίτα το large μέγεθος.. Απλά δεν θα μπορούσε να λειτουργήσει.. 

χαχα να σε καλά με έκανες και γέλασα. Αυτό ακριβώς ! Δεν ταιριάζουμε όλοι με όλους. 

πρίν από 10 λεπτά , Έσπερος είπε:

διάνα έπεσες όντως. εγω από τώρα έχω άγχος τι θα γίνει αν ζητήσει μηχανάκι στα 16 όπως έχουν εδώ πολλά αγόρια, τι μου λες τώρα; και σξεφτομαι ευτυχώς που δν έχω κορίτσι γιατί θα ζητάει βαμμένα νύχια κ σκουλαρίκια κ ημίγυμνα ρούχα στην εφηβεια! 

 

ναι ότι θα με ενοχλήσει όντως θα με ενοχλήσει γιατί θα με φέρει σε δύσκολη θέση. Φυσικά κ δεν θα περίμενα να προσφέρει κάποιος. Ή αν έβλεπα ένταση θα έφευγα. Α θυμήθηκα τψρα πρόπερσι το καλοκαίρι που πίναμε καφέ σε μια πλατεία κι έπαιζαν κάτι παιδάκια που έτρωγαν γλειφιτζούρι κι ευχόμουν να φύγουν πριν πάμε εμείς εκεί! 

Για τα μηχανάκια και εγώ το σκέφτομαι και ο μεγάλος μου μόλις δει μηχανή τρελαίνεται. Κατεβαίνουμε στο γκαράζ και βλέπει του άντρα μου και γίνεται χαμός σκαρφαλώνει πάνω , κάνει «ανννννν ανννν» :p  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Έσπερος είπε:

διάνα έπεσες όντως. εγω από τώρα έχω άγχος τι θα γίνει αν ζητήσει μηχανάκι στα 16 όπως έχουν εδώ πολλά αγόρια, τι μου λες τώρα; και σξεφτομαι ευτυχώς που δν έχω κορίτσι γιατί θα ζητάει βαμμένα νύχια κ σκουλαρίκια κ ημίγυμνα ρούχα στην εφηβεια! 

 

ναι ότι θα με ενοχλήσει όντως θα με ενοχλήσει γιατί θα με φέρει σε δύσκολη θέση. Φυσικά κ δεν θα περίμενα να προσφέρει κάποιος. Ή αν έβλεπα ένταση θα έφευγα. Α θυμήθηκα τψρα πρόπερσι το καλοκαίρι που πίναμε καφέ σε μια πλατεία κι έπαιζαν κάτι παιδάκια που έτρωγαν γλειφιτζούρι κι ευχόμουν να φύγουν πριν πάμε εμείς εκεί! 

Ποια εφηβεια! Στον παιδικο σταθμο πηγαινουν με βαμμενα νυχια! (Δεν κανω πλακα). 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Έσπερος είπε:

διάνα έπεσες όντως. εγω από τώρα έχω άγχος τι θα γίνει αν ζητήσει μηχανάκι στα 16 όπως έχουν εδώ πολλά αγόρια, τι μου λες τώρα; και σξεφτομαι ευτυχώς που δν έχω κορίτσι γιατί θα ζητάει βαμμένα νύχια κ σκουλαρίκια κ ημίγυμνα ρούχα στην εφηβεια! 

 

 Εμμμ…για αυτό σου λέω…κάνε λίγο practice από τώρα με τα bueno και τα πατατάκια :D, για να μάθει ένα παιδί τα όρια του πρέπει και να πειραματιστεί λίγο με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , irin είπε:

Ποια εφηβεια! Στον παιδικο σταθμο πηγαινουν με βαμμενα νυχια! (Δεν κανω πλακα). 

Εντάξει σιγά και εγώ αν είχα κόρη θα της τα έβαφα για πλάκα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Deena είπε:

 Εμμμ…για αυτό σου λέω…κάνε λίγο practice από τώρα με τα bueno και τα πατατάκια :D, για να μάθει ένα παιδί τα όρια του πρέπει και να πειραματιστεί λίγο με αυτά.

καλε τι μου λες; άσε τώρα έχω άλλον καημό γιατί άρχισε να λέει ότι θέλει να τρώει μόνο ζυμαρικά. Τρώει κι άλλα φαγητά αλλά συνέχεια ρωτάει πότε θα φάμε ζυμαρικά. κάνει κ τον χαζό, δήθεν ανήξερος ρωτάει αν οι χυλόπιτες είναι όσπριο, σου λέει κάτσε να την ξεγέλασε λίγο, αφού πρέπει να τρώω όσπρια, μήπως βρω κάτι του γούστου μου. Σήμερα ρωτούσε κ εγω όντως είχα κανονίσει αύριο να φάει κρέας με μακαρόνια κ φοβόμουν ότι αν του το έλεγα θα τα ζητούσε από σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , irin είπε:

Ποια εφηβεια! Στον παιδικο σταθμο πηγαινουν με βαμμενα νυχια! (Δεν κανω πλακα). 

Παιρνω πάσα γιατί τα βαμμένα νύχια υπήρξαν για έναν χειμώνα μέγα θέμα αντιπαράθεσης ανάμεσα σε μένα και την 5χρονη τότε κόρη μου, η οποία ήθελε με κάθε αφορμή να κυκλοφορεί με βαμμένα νύχια.

 

Εγω πάλι….εντάξει, όποιος λίγο με έχει καταλάβει εδώ από το φόρουμ, μπορεί να φανταστεί την άποψη μου!!!!

 

Φυσικα τα είχε δει σε φιλενάδες της και φυσικά τα ζήτησε και τα ξανά ζήτησε και ξανά και ξανά, μέχρι που σταμάτησε να ζητάει και από τότε καμιά φορά της κάνω έκπληξη και της τα βάφω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Έσπερος είπε:

διάνα έπεσες όντως. εγω από τώρα έχω άγχος τι θα γίνει αν ζητήσει μηχανάκι στα 16 όπως έχουν εδώ πολλά αγόρια, τι μου λες τώρα; και σξεφτομαι ευτυχώς που δν έχω κορίτσι γιατί θα ζητάει βαμμένα νύχια κ σκουλαρίκια κ ημίγυμνα ρούχα στην εφηβεια! 

 

ναι ότι θα με ενοχλήσει όντως θα με ενοχλήσει γιατί θα με φέρει σε δύσκολη θέση. Φυσικά κ δεν θα περίμενα να προσφέρει κάποιος. Ή αν έβλεπα ένταση θα έφευγα. Α θυμήθηκα τψρα πρόπερσι το καλοκαίρι που πίναμε καφέ σε μια πλατεία κι έπαιζαν κάτι παιδάκια που έτρωγαν γλειφιτζούρι κι ευχόμουν να φύγουν πριν πάμε εμείς εκεί! 

:confused::roll::mellow::blink::|

τα λες κ λιγο στα ορια του παραλογου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Yovanna είπε:

Χα! Σ'έπιασα! Άρα σας προσφέρουμε δεν σας προσφέρουμε, μας θεωρείς κακή επιρροή, εμάς τις τσουρεκομπισκοτούδες! Θα μας έβλεπες και θα άλλαζες παγκάκι! Ή θα ευχόσουν να φύγουμε! Αμ δεν θα σε αφήναμε ! Ο δικός μου στάνταρ μόλις θα έβλεπε τον δικό σου, θα έτρεχε να του δώσει μπισκοτάκι και θα του έλεγε να γίνουν φίλοι και να πάνε να παίξουν!:P

Σοβαρα τώρα, δεν του εχεις πει να μην δίνει κάτι σε παιδάκια χωρίς να ρωτήσει τη μαμα τους; αν κάποιο έχει αλλεργία; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , irin είπε:

Ποια εφηβεια! Στον παιδικο σταθμο πηγαινουν με βαμμενα νυχια! (Δεν κανω πλακα). 

σκουλαρικια

crop top

εχουν κ οι κοριτσομανες τα αγχη τους:smile:

πρίν από 24 λεπτά , Super.mum είπε:

χαχα να σε καλά με έκανες και γέλασα. Αυτό ακριβώς ! Δεν ταιριάζουμε όλοι με όλους. 

Για τα μηχανάκια και εγώ το σκέφτομαι και ο μεγάλος μου μόλις δει μηχανή τρελαίνεται. Κατεβαίνουμε στο γκαράζ και βλέπει του άντρα μου και γίνεται χαμός σκαρφαλώνει πάνω , κάνει «ανννννν ανννν» :p  

οταν εχει ο μπαμπας μηχανη μπορεις να φανταστεις την συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , vicky86 είπε:

σκουλαρικια

crop top

εχουν κ οι κοριτσομανες τα αγχη τους:smile:

εμένα αρχικά δν μ άρεσε η ιδέα να έχω αγόρι γιατί μου φαινόταν περίεργο, ότι τα αγόρια δεν είναι γκυκουλικα κ τετοια (είπαμε δεν είχα ιδέα από παιδιά πριν, ειδικά αγόρια). Μια παρηγοριά λοιπόν στην αρχή ήταν η εικόνα που έχω από τους εφήβους, που τα αγόρια μπορεί να είναι σε φάση αλλού τελείως, αλλά είναι πολύ πιο εύκολα να συνεργαστεις σε σχέση με τις μαθήτριες. Ε κ σκεφτόμουν κ αυτά όλα, νύχια, μαλλιά, κοιλιές έξω κλπ. Κ λέω καλά είμαστε με το αγόρι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Deena είπε:

Παιρνω πάσα γιατί τα βαμμένα νύχια υπήρξαν για έναν χειμώνα μέγα θέμα αντιπαράθεσης ανάμεσα σε μένα και την 5χρονη τότε κόρη μου, η οποία ήθελε με κάθε αφορμή να κυκλοφορεί με βαμμένα νύχια.

 

Εγω πάλι….εντάξει, όποιος λίγο με έχει καταλάβει εδώ από το φόρουμ, μπορεί να φανταστεί την άποψη μου!!!!

 

Φυσικα τα είχε δει σε φιλενάδες της και φυσικά τα ζήτησε και τα ξανά ζήτησε και ξανά και ξανά, μέχρι που σταμάτησε να ζητάει και από τότε καμιά φορά της κάνω έκπληξη και της τα βάφω.

 

 

Αααα ολα κι ολα. Μπορει να τα πηγαινω για παγωτα και goodys, αλλα νυχια αρνουμαι να δεχτω να βαψει!

πρίν από 8 λεπτά , Έσπερος είπε:

εμένα αρχικά δν μ άρεσε η ιδέα να έχω αγόρι γιατί μου φαινόταν περίεργο, ότι τα αγόρια δεν είναι γκυκουλικα κ τετοια (είπαμε δεν είχα ιδέα από παιδιά πριν, ειδικά αγόρια). Μια παρηγοριά λοιπόν στην αρχή ήταν η εικόνα που έχω από τους εφήβους, που τα αγόρια μπορεί να είναι σε φάση αλλού τελείως, αλλά είναι πολύ πιο εύκολα να συνεργαστεις σε σχέση με τις μαθήτριες. Ε κ σκεφτόμουν κ αυτά όλα, νύχια, μαλλιά, κοιλιές έξω κλπ. Κ λέω καλά είμαστε με το αγόρι.

Ασε γιατι μου ζητησε και ο γιος μου να βαψει νυχια. Εκει να σ εβλεπα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vicky86 είπε:

σκουλαρικια

crop top

εχουν κ οι κοριτσομανες τα αγχη τους:smile:

οταν εχει ο μπαμπας μηχανη μπορεις να φανταστεις την συνεχεια...

Ο μπαμπάς ήταν τρελός με μηχανές από τα 15 .. πριν 3 χρόνια ηρέμησε και όλο λέει θα την πουλήσει και όλο την αφήνει εκεί να κάθεται γιατί κατά βάθος την θέλει  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , irin είπε:

Ασε γιατι μου ζητησε και ο γιος μου να βαψει νυχια. Εκει να σ εβλεπα 

κι εμένα με ρώτησε μια φορά και του απάντησα…..  ότι οι γυναίκες βάφουν τα νύχια ενώ οι άντρες  κάνουν άλλα πράγματα όπως ξυρίζουν τα γενεια. απάντηση τελείως για 21ο αιώνα κ καταρριψη έμφυλων στερεοτύπων! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , irin είπε:

Αααα ολα κι ολα. Μπορει να τα πηγαινω για παγωτα και goodys, αλλα νυχια αρνουμαι να δεχτω να βαψει!

Ασε γιατι μου ζητησε και ο γιος μου να βαψει νυχια. Εκει να σ εβλεπα 

Μήπως σας πήρε κάνα μάτι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, Έσπερος said:

Σοβαρα τώρα, δεν του εχεις πει να μην δίνει κάτι σε παιδάκια χωρίς να ρωτήσει τη μαμα τους; αν κάποιο έχει αλλεργία; 

Είναι πάντα και η μαμά τους ή ο μπαμπάς τους δίπλα , οπότε αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, δεν θα το επέτρεπαν. Μου αρέσει το παιδί μου να προσφέρει . Βασικά, μέχρι τώρα, ούτε εμείς έχουμε αρνηθεί κέρασμα, ούτε οι άλλοι από εμάς. Πάντα με χαρά αλληλοδεχόμαστε! Το καλοκαίρι, ένα τρίχρονο, έφαγε 3 μουστοκούλουρα από τον φούρνο που είχαμε πάρει! Ζητούσε κι άλλο συνεχώς και ρωτούσα τη μαμά του να δώσω? Άντε δώσε μου έλεγε! Ο δικός μου ήταν στο πρώτο και αυτός ένα χρόνο μικρότερος είχε τσακίσει 3!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Έσπερος είπε:

κι εμένα με ρώτησε μια φορά και του απάντησα…..  ότι οι γυναίκες βάφουν τα νύχια ενώ οι άντρες  κάνουν άλλα πράγματα όπως ξυρίζουν τα γενεια. απάντηση τελείως για 21ο αιώνα κ καταρριψη έμφυλων στερεοτύπων! 

 

 

Εγω του εβαψα ενα νυχι αλλα ευτυχως ειπε «ποναω,βγαλτο». Χαχαχαχα

σκεφτηκα καλυτερα να το βαψω να του περασει παρα να πω οχι και να του μεινει απωθημενο. Απο τοτε βλεπει μανο και στριβει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , irin είπε:

Εγω του εβαψα ενα νυχι αλλα ευτυχως ειπε «ποναω,βγαλτο». Χαχαχαχα

σκεφτηκα καλυτερα να το βαψω να του περασει παρα να πω οχι και να του μεινει απωθημενο. Απο τοτε βλεπει μανο και στριβει

Γιατί πόνεσε ; Ημιμονιμο του έκανες ; :p

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Super.mum είπε:

Ο μπαμπάς ήταν τρελός με μηχανές από τα 15 .. πριν 3 χρόνια ηρέμησε και όλο λέει θα την πουλήσει και όλο την αφήνει εκεί να κάθεται γιατί κατά βάθος την θέλει  

ειναι τουλ κτ που παιρνει αξια με τα χρονια;να μεινει για τα παιδια:-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vicky86 είπε:

ειναι τουλ κτ που παιρνει αξια με τα χρονια;να μεινει για τα παιδια:-P

Όχι δεν είναι ευτυχώς μπας και την ξεφορτωθούμε :p Χριστέ μου άσε δεν θέλω να το σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites

Και η συζήτηση "παιδικό πάρτυ" από ότι βλέπω καλά κρατεί! Και πάνω που ήθελα να σας βάλω δύσκολο τασκ να μου βρείτε ιδέες για πάρτυ γενεθλίων covid free, μήνα Δεκέμβρη μέσα στο ψοφόκρυο και με καλεσμένους ενδεχομένως μόνο αγοράκια (γιατί στο τμήμα είναι μόνο η κόρη μου και τα αγόρια της :mrgreen:). Εδώ σας θέλω! Συνεχίστε όμως την κουβέντα (είναι πιο ενδιαφέρουσα) και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Yovanna είπε:

Είναι πάντα και η μαμά τους ή ο μπαμπάς τους δίπλα , οπότε αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, δεν θα το επέτρεπαν. Μου αρέσει το παιδί μου να προσφέρει . Βασικά, μέχρι τώρα, ούτε εμείς έχουμε αρνηθεί κέρασμα, ούτε οι άλλοι από εμάς. Πάντα με χαρά αλληλοδεχόμαστε! Το καλοκαίρι, ένα τρίχρονο, έφαγε 3 μουστοκούλουρα από τον φούρνο που είχαμε πάρει! Ζητούσε κι άλλο συνεχώς και ρωτούσα τη μαμά του να δώσω? Άντε δώσε μου έλεγε! Ο δικός μου ήταν στο πρώτο και αυτός ένα χρόνο μικρότερος είχε τσακίσει 3!

ναι ωραίο να κερνάει. αλλά εγω ούτε φρούτο δεν θέλω να δίνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις. άλλος σιχαίνεται, άλλος λέει ότι δν έχουν καθαρα χέρια για φαγητό, άλλος μπορεί να θέλει να έχει όρεξη για το φαγητό, γιατί να φέρνω κόσμο σε δύσκολη θέση; αν θέλω να μοιραστεί με παιδάκια τιυ λέω να δώσει κάποιο λουλουδάκι ή κάποιο κοχύλι, κάτι μη φαγώσιμο. και γενικα ντρέπομαι όταν ζητάει κάτι, πχ στο σχολείο (το δικό μας) του έδωσε μια κοπέλα κουλούρι και ζητούσε κι άλλο κι άλλο κ της φάγαμε το μισό, κ μετά του έφερνε κ τις άλλες μέρες! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...