Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

Σε περίπου 1 μήνα το κοριτσάκι μας θα κλείσει τα 2 οπότε άρχισαν οι σκέψεις για το πάρτι της. Πέρυσι κάναμε χωρίς σκέψη τα πρώτα μας γενέθλια στο σπίτι, τρελή κούραση αφού τα ετοίμασα όόοοολα μόνη μου, απο εδέσματα μέχρι διακόσμηση αλλά άξιζε τον κόπο! τώρα όμως σκέφτομαι το εξής. Πέρυσι που ήταν και πιο μικρούλα και καταλάβαινε λιγότερα μαζευτήκαμε στο σπιτι(διαμέρισμα) 25 ενήλικες και περίπου 10 παιδάκια. Το σπίτι δεν είναι τεράστιο οπότε υπήρχε ένα θέμα χώρου κυρίως με τα παιδιά που ήθελαν να παίξουν και το δωμάτιο δεν τα χωρούσε. Έτσι σκέφτηκα να κάνουμε φέτος σε παιδότοπο. δεν έχω όμως ιδέα τι παίζει. Μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας; μπορούμε εμείς να συμμετέχουμε στην οργάνωση του πάρτυ; πχ με διακόσμηση, τουρτα κλπ; και τι γίνεται απο τιμές έχετε ιδέα; βρίσκομαι στην καλαμαριά θεσσαλονίκη και οποιαδήποτε ιδέα ή βοήθεια με πληροφορίες θα έιναι ιδιαίτερα πολύτιμη!! απο όπου και αν βρίσκεστε!! σας ευχαριστώ και περιμένω τη γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Σε περίπου 1 μήνα το κοριτσάκι μας θα κλείσει τα 2 οπότε άρχισαν οι σκέψεις για το πάρτι της. Πέρυσι κάναμε χωρίς σκέψη τα πρώτα μας γενέθλια στο σπίτι, τρελή κούραση αφού τα ετοίμασα όόοοολα μόνη μου, απο εδέσματα μέχρι διακόσμηση αλλά άξιζε τον κόπο! τώρα όμως σκέφτομαι το εξής. Πέρυσι που ήταν και πιο μικρούλα και καταλάβαινε λιγότερα μαζευτήκαμε στο σπιτι(διαμέρισμα) 25 ενήλικες και περίπου 10 παιδάκια. Το σπίτι δεν είναι τεράστιο οπότε υπήρχε ένα θέμα χώρου κυρίως με τα παιδιά που ήθελαν να παίξουν και το δωμάτιο δεν τα χωρούσε. Έτσι σκέφτηκα να κάνουμε φέτος σε παιδότοπο. δεν έχω όμως ιδέα τι παίζει. Μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας; μπορούμε εμείς να συμμετέχουμε στην οργάνωση του πάρτυ; πχ με διακόσμηση, τουρτα κλπ; και τι γίνεται απο τιμές έχετε ιδέα; βρίσκομαι στην καλαμαριά θεσσαλονίκη και οποιαδήποτε ιδέα ή βοήθεια με πληροφορίες θα έιναι ιδιαίτερα πολύτιμη!! απο όπου και αν βρίσκεστε!! σας ευχαριστώ και περιμένω τη γνώμη σας

 

 

πιστευω οτι ειναι πιο καλα στο παιδοτοπο. Πριν λιγες μερες καναμε και εμεις παρτι ο γιος μου ειναι 3 αλλα το χαρηκε πολυ περισσοτερο απ οτι στο σπιτι !!! μπορω να σου προτηνω παιδοτοπο κοντα στο 3 σωμα στρατου !! ειναι πολυ καλος πολυ καλο φαγητο και σχετικα φθηνος !!! Δινει και μια δωρεαν εισοδο για μετα το παρτυ εχει κοπελα που ντινεται και παιζει διαφορα παιχνιδια με τα παιδια και κυριως ειναι για μικρα παιδακια ειναι πολυ καλοςςςςςς.Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη αλλα και οι γονεις που ηρθαν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η μικρη σου που κλεινει τα 2 δεν θα μπορέι να παίξει στον παιδότοπο. καλύτερα και οικονομικοτερα σπιτι. σου προτεινω, δε, να καλέσεις μονο τους φιλους και συγγενεις που εχουν παιδιά

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ismeni εμένα η δικιά μου τρελαίνεται για τον παιδότοπο..αφού τώρα ανακαλύπτουμε συνέχεια καινούργιους...

 

αρκεί να έχει κοπέλες που προσέχουν τα παιδιά...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε το πάρτυ μας εχτές στο Παιδότοπο Neverland στο εμπορικό κέντρο West Plaza. Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα και εμείς και οι καλεσμένοι μας και κυρίως οι μικροί μας φίλοι. Πολύ μεγάλος παιδότοπος, με ιδιαίτερα παιχνίδια για ηλικίες 1 έως και 10 χρόνων. Το σέρβις υπέροχο, ο χώρος τέλειος, και τα παιχνίδια καταπληκτικά.

Βέβαια μας κόστισε κάτι παραπάνω αλλό πραγματικά δεν το μετανιώνω, ΑΞΙΖΕ!

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν καλό και σχετικά φτηνό στην Αθήνα έχετε να προτείνετε γιατί θέλω να κάνω κι εγώ πάρτυ στη μικρή μου το Δεκέμβριο? Έχουμε ΠΟΛΛΟΥΣ φίλους με παιδιά άρα θα έχουμε πολλά άτομα!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ, που ο γιος μου θα κλείσει τα δύο- θα τα κάνω σε παιδότοπο μάλλον, γιατί τα καλεσμένα μας παιδάκια είναι μεγαλύτερα. Αν ήταν τα περισσότερα δίχρονα θα το έκανα στο σπίτι. Στους παιδότοπους περνάνε καλύτερα και τα παιδιά και οι γονείς και... εσύ. Στο σπίτι είναι πιο προσωπικό. Αν βρεις παιδότοπο που να μπορείς να διακοσμήσεις και να μαγειρέψεις ή έστω να φέρεις κάποια φαγητά, τότε είναι καλή φάση. Και οικονομικότερα θα σου έρθει και όλοι θα περάσουν καλά....

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν καλό και σχετικά φτηνό στην Αθήνα έχετε να προτείνετε γιατί θέλω να κάνω κι εγώ πάρτυ στη μικρή μου το Δεκέμβριο? Έχουμε ΠΟΛΛΟΥΣ φίλους με παιδιά άρα θα έχουμε πολλά άτομα!

 

Σε ποια περιοχή μένεις?

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχή μένεις?

 

μπορείς να διαλέξεις πακέτο (πχ φαγητό μόνο για παιδιά και καφέ για τους μεγάλους) ώστε να σου έρθει πιο φτηνά!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποια περιοχή μένεις?

 

Ιλίσια μένω ... αλλά επειδή είναι όλοι οι συγγενείς και οι φίλοι σκόρπιοι δεν έχω πρόβλημα να το κάνω και στα Μεσόγεια ...

 

Γενικά από Ιλίσια μέχρι Παλλήνη με βολεύει!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχή μένεις?

 

μπορείς να διαλέξεις πακέτο (πχ φαγητό μόνο για παιδιά και καφέ για τους μεγάλους) ώστε να σου έρθει πιο φτηνά!!

 

μμμ δε νομίζω να μπορέσω να αφήσω νηστικούς τους μεγάλους. Μπορώ όμως να παραγγείλω μόνο πίτσες ή σουβλάκια ....

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας! Κατερίνα-βασιλική θα πάθω συγκοπή!! 500 ευρώ το λιγότερο;;;θα τρελαθώ! εγώ υπολόγιζα με το μυαλό μου κοντά στα 300..πέρυσι στο σπίτι πλάκα πλάκα με τα πράγματα που πήρα για να ετοιμάσω καλούδια και το στολισμό κλπ κλπ έφυγε ένα 200άρι. μάλλον θα πρέπει να αρχίσω την αναζήτηση εγκαίρως γιατί τα γενέθλια πέφτουν και σε αργία-πάντα- οπότε ίσως να βαράνε περισσότερο και τις τιμές.. θα σας ενημερώσω!! και πάλι ευχαριστώ και θα συνεχίσουμε να τα λέμε ...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ειναι πιο καλα στο παιδοτοπο. Πριν λιγες μερες καναμε και εμεις παρτι ο γιος μου ειναι 3 αλλα το χαρηκε πολυ περισσοτερο απ οτι στο σπιτι !!! μπορω να σου προτηνω παιδοτοπο κοντα στο 3 σωμα στρατου !! ειναι πολυ καλος πολυ καλο φαγητο και σχετικα φθηνος !!! Δινει και μια δωρεαν εισοδο για μετα το παρτυ εχει κοπελα που ντινεται και παιζει διαφορα παιχνιδια με τα παιδια και κυριως ειναι για μικρα παιδακια ειναι πολυ καλοςςςςςς.Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη αλλα και οι γονεις που ηρθαν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

νομίζω οτι κατάλαβα ποιον παιδότοπο λες..είναι κοντά στη δουλειά μου και αν λέμε τον ίδιο μου έχουν πει συνάδελφοι οτι είναι πολύ καλός έχεις δίκιο..σκεφτόμουν για καλαμαριά για να είμαστε κοντά στο σπίτι αλλά θα το δω και αυτό ως πρόταση..μπορείς μήπως να μου στείλεις πμ για τις τιμές και αν ξέρεις αν μπορώ να κάνω εγώ το στολισμό και την τούρτα πχ; ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στον παιδότοπο που θα πάω εγώ, θα πηρώσω ένα ποσό για το κάθε παιδάκι, που συμπεριλαμβάνει την πορτοκαλάδα του και τους καφέδες - χυμούς των μεγάλων. Τα φαγητά θα τα φέρουμε εμείς. Το έκανα έτσι γιατί προτιμώ να ... είναι από τα χεράκια μου για το μικρούλη μου. Δεν ξέρω βέβαια, αν σε βελεύει η Νέα Σμύρνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε χθες να ρωτήσουμε στον παιζώτοπο στη θεσσαλονίκη για το πάρτι της μικρής. έχουν λοιπόν μια πολυ καλή προσφορά για τις καθημερινές (τα γενέθλιά της πέφτουν τρίτη και θα τα κάνουμε ανήμερα γιατί στη θεσσαλονίκη είναι αργία οπότε είναι σαν ΣΚ) με 258 ευρώ χωρίς την τούρτα για μέχρι 80 άτομα! είναι πολύ καλή τιμή, όμως δεν μου άρεσε το ότι μου είπαν πως σε εκείνον το χώρο τον εσωτερικό μιλάω κλείνουν μέχρι και 5 παρτι συγχρόνως! και πως είναι δηλαδή; ο ένας πάνω στον άλλο; και τα παιδιά να μην έχουν χώρο να παίξουν; έχει κάνει καμιά πάρτι εκεί στον εσωτερικό χώρο να μας πει εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...