Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

τα χειρουργεια φωτεινη μου ανηκουν στο παρελθον..εσυ θα ξαναδεις αιθουσα νοσοκ μονο για τοκετο!!!!!! εμα πια ειπαμε μια ατυχη δυο ατυχη...ημαρτον! τωρα μονο τυχερη θα εισαι!!!!

 

κοιτα εχθες το βραδυ κοιμηθηκα χωρις πονακια, ξυπνησα οκ αλλα τωρα επεστρεψαν τα ατιμα..πονακια περιοδου ομως οχι κατι φοβερο.

αγχος τεινει στο μηδεν...με κουρασε αυτη η κατασταση κ ηδη κοιταω για αεροπορικα εισ για κανα ταξιδακι με τον αντρουλη αν δεν ερθει το πολυποθητο αποτελεσμα! σκοπευω να αποτοξινωθω για τα καλα...

 

απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! την στεναχωρια εννοω!!

θα προχωρησω την ζωη μου ετσι κ αλλιως...

απλα θα κανω ανασυγκροτηση δισκων κ θα ξαναδοκιμασω σε μερικους μηνες!!!

αχ ναι αυτη ειναι η πραγματικη μαρινα που την χανω καποιες φορες!!!

αν με γνωριζες κατω απο αλλες συνθηκες θα καταλαβαινες ποσο τρομακτικη διαφορα εχω απο ολο αυτο το παραληρημα που με πιανει..

 

ειμαι σιγουρη οτι καταλαβαινεις...εσυ χαλαρωσε..ετσι κ αλλιως μετα τον υπερηχο θα σου φυγουν κ οι τελευταιες φοβιες!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τόσες μέρες το άγχος το είχα για την Φωτεινή και τώρα για σένα.Γυρνάω από τη δουλειά και το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να μπω εδώ να μάθω νέα σας!Τελειώνει η αγωνία και αύριο επιτέλους θα μάθουμε.Μακάρι να πάνε όλα καλά,πρέπει να πάνε όλα καλά!και θα πάνε καλά!Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και είμαι σίγουρη πως αύριο θα εισαι από τις πιο ευτυχισμένες γυναίκες του κόσμου!!!Σε φιλώ γλυκά!Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

bastha μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον..σε πολυ λιγες ωρες απο τωρα θα ξερουμε το αποτελεσμα αν κ οπως θα διαβασες λιγακι δυσκολο το βλεπω να ειναι θετικο!

κραταω ομως κ μια πισινη!!

στειλτε στειλτε θετικη ενεργεια μπας κ γινει κανα θαυμα!!!

μακαρι να ναι θετικο κ να παρετε κ οι υπολοιπες σειρα!!!!

φιλια κ απο μενα!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα, σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου καλή επιτυχία για αύριο. Σου στέλνω πολλή πολλή θετική ενέργεια και δε θα σου πω να μην αγχωνεσαι γιατί αυτό είναι αδύνατο και το ξέρουμε όλες πολύ καλά. Έτσι κι αλλιώς εγώ πιστεύω ότι αν είναι να γίνει θα γίνει γιατί και σε μένα που συνέβη και πήγαν όλα καλά, μες το άγχος ήμουν 10 μήνες, δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Καλή επιτυχία!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

τα χειρουργεια φωτεινη μου ανηκουν στο παρελθον..εσυ θα ξαναδεις αιθουσα νοσοκ μονο για τοκετο!!!!!! εμα πια ειπαμε μια ατυχη δυο ατυχη...ημαρτον! τωρα μονο τυχερη θα εισαι!!!! Μακάρι Μαρινάκι μου μακάρι, είναι φορές που έλεγα ότι δεν θα το ζήσω ποτέ αυτό! Αλλά... με την βοήθεια του Θεού πιστεύω θα πάνε όλα κατ' ευχήν!

 

κοιτα εχθες το βραδυ κοιμηθηκα χωρις πονακια, ξυπνησα οκ αλλα τωρα επεστρεψαν τα ατιμα..πονακια περιοδου ομως οχι κατι φοβερο. Κι εγώ που τα έχω συνέχεια? Μάλλον καλό είναι κοριτσάκι μου!!

 

αγχος τεινει στο μηδεν...με κουρασε αυτη η κατασταση κ ηδη κοιταω για αεροπορικα εισ για κανα ταξιδακι με τον αντρουλη αν δεν ερθει το πολυποθητο αποτελεσμα! σκοπευω να αποτοξινωθω για τα καλα...

Αχ πόσο ζηλεύω λατρεύω τα ταξίδια, μπράβο το τέλειο!! Αν δεν είσαι (που είσαι) κοπάνα την!!

 

απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! την στεναχωρια εννοω!!

θα προχωρησω την ζωη μου ετσι κ αλλιως...

απλα θα κανω ανασυγκροτηση δισκων κ θα ξαναδοκιμασω σε μερικους μηνες!!!

αχ ναι αυτη ειναι η πραγματικη μαρινα που την χανω καποιες φορες!!!

αν με γνωριζες κατω απο αλλες συνθηκες θα καταλαβαινες ποσο τρομακτικη διαφορα εχω απο ολο αυτο το παραληρημα που με πιανει..

ειμαι σιγουρη οτι καταλαβαινεις... Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσπάθησε να το ελέγχεις αυτό όσο μπορείς και να μην αλοιώνεις την εικόνα σου. Καταλαβαίνω ότι είσαι ένα χαρούμενο και αισιόδοξο πλάσμα!:rolleyes:

 

εσυ χαλαρωσε..ετσι κ αλλιως μετα τον υπερηχο θα σου φυγουν κ οι τελευταιες φοβιες! Είμαι χαλαρή και περιμένω την αυριανή χοριακή, ο υπέρηχος αργεί λιγάκι ακόμα..

 

Κοπελάρα μου, πάμε για την αντίστροφη μέτρηση, χαίρομαι που είσαι καλά, χαίρομαι που δεν έχεις δει αίμα και χαίρομαι ακόμα πιο πολύ που αύριο θα ακούσεις τα καλύτερα νέα και θα είσαι μια μελλοντική μανούλα!!

Σε φιλώ γλυκά και να ξέρεις πως η σκέψη μου θα είναι μαζί σου!!

Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α Μ Ε Τ Ρ Ι Ψ Η Φ Ι Α Χ Ο Ρ Ι Α Κ Η !!!!!!!!!

:P:p:p:p

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια με τοσες ευχες κανονικα θα επρεπε να μου πανε ολα τελεια!

στ αληθεια ομως ειμαι προετοιμασμενη για τα αυριανα νεα...ειδα παλι κ μια σταγονα καφε υγρα...

κ για να γελασουμε...σαν αγχωλητικο εφτιαξα τηγανητες με μπανανα...τι μου ηρθε??? λες κ μου ελειπαν μερικες θερμιδες..

αυτο το διμηνο με τις απανωτες προσπαθειες μου χει κοστισει ενα τρικιλο!!!

δεν βαριεσαι..μαθημενα τα βουνα απ τα χιονια..αν δεν ειμαι απ αυριο διαιτα!

 

σας ευχαριστω ολες ειλικρινα για την σκεψη και ανεξαρτητα απο αυριο ας ειμαστε ολες αισιοδοξες για το μελλον...

εννοειτε πως θα σας ενημερωσω αυριο για τις εξελιξεις...εκτος αν μου την βαρεσει κ μετα το τηλ παω απευθειας να γραφτω γυμναστηριο...χι χι!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και γυμναστήριο να πας μπες έστω και για λίγο να μας πεις τα νέα θα σκάσουμε από την αγωνία!!

 

 

ENNOEITAI!!! θα σας ενημερωσω αυριο οποιο κ αν ειναι το αποτελεσμα!

μονο ενα θαυμα με σωζει...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ κοριτσια για το ενδιαφερον...ειναι πολυ συγκινητικο αληθεια!!! καλο βραδυ!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πάνε δεξια ! ΟΛΑ !!!! Καλή επιτυχία

 

με μια μεγααααααααααλη χοριακή!!!!!!!

 

 

αχχ υπομονη μου ας ειναι κατι θετικο κ ας ειναι κ μικρουλα χοριακη για αρχη..για μια φορα ας ειναι κατι θετικο!!

Ευχαριστω πραγματικα...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχχ υπομονη μου ας ειναι κατι θετικο κ ας ειναι κ μικρουλα χοριακη για αρχη..για μια φορα ας ειναι κατι θετικο!!

Ευχαριστω πραγματικα...

 

 

καλησπερα μαρινα!!!ειμαι η αδερφη της fotibon,θελω κι εγω με την σειρα μου να σου ευχηθω καλη επιτυχια για αυριο και να ξερεις οτι ολα θα πανε καλα...αρκει να το πιστεψεις πραγματικα!!!μπαινω σε αλλο forum κι εγω γιατι εχω ενα αγορακι 20 μηνων!!!ομως μπαινω καθημερινα και στην δικια σας σελιδα γιατι οσο περιεργο κι αν σου φαινεται επειδη το ζει η αδερφη μου το ζω κι εγω μεσα απο αυτην και εχω την ιδια αγωνια....λοιπον να πανε ολα καλα σε ολα τα κοριτσια που εχουν μπει σ αυτην την διαδικασια και σας περιμενω συντομα ολες στις αλλες σελιδες που ειναι για τις μανουλες...φιλακια πολλα!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αφου σας ξαναευχαριστησω ολες παρα μα παρα πολυ για τις ευχες σας εχω να σας πω το εξης:

 

ΧΟΡΙΑΚΗ: 130!!!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!

 

αφου ξυπνησα σχεδον με κλαματα κ 100% βεβαιη για το αρνητικο αποτελεσμα πηγα με μιση καρδια εχοντας προετοιμασει φυσικα κ τον συζυγο! και ομως!!!

ολη νυχτα υπεφερα απο πονους περιοδου κ το στομαχι μου, ξυπνησα με διαρροιες κ καφε υγρα αλλα δεν μετραει τιποτα πια!!

ο γιατρος ειπε οτι εφοσον η χοριακη ειναι πανω απο 100 δεν μου συνιστα επαναληπτικη αλλα επειδη μεχρι κ τωρα εχω αυτα τα μπεζ-καφε υγρα θα κανω τελικα επαναληπτικη την Δευτερα...εως τοτε μου ειπε ξεκουραση!!!

ακομα και τωρα ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.....!!!!!!!

θεε μου μην με εγκαταλειψεις τωρα που φτασαμε στην πηγη!!!

 

κοριτσια ειναι καλο το νουμερο ε?

 

φωτεινη απ οτι βλεπω συμμαχομανουλα -αν φυσικα πανε ολα καλα-περιμενω τα νεα σου....

 

κοριτσια μαλλον εσπασε η γκαντεμια...λετε να ειμαστε ολες πια τυχερες!! ΑΜΗΝ!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αφου σας ξαναευχαριστησω ολες παρα μα παρα πολυ για τις ευχες σας εχω να σας πω το εξης:

 

ΧΟΡΙΑΚΗ: 130!!!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!

 

αφου ξυπνησα σχεδον με κλαματα κ 100% βεβαιη για το αρνητικο αποτελεσμα πηγα με μιση καρδια εχοντας προετοιμασει φυσικα κ τον συζυγο! και ομως!!!

ολη νυχτα υπεφερα απο πονους περιοδου κ το στομαχι μου, ξυπνησα με διαρροιες κ καφε υγρα αλλα δεν μετραει τιποτα πια!!

ο γιατρος ειπε οτι εφοσον η χοριακη ειναι πανω απο 100 δεν μου συνιστα επαναληπτικη αλλα επειδη μεχρι κ τωρα εχω αυτα τα μπεζ-καφε υγρα θα κανω τελικα επαναληπτικη την Δευτερα...εως τοτε μου ειπε ξεκουραση!!!

ακομα και τωρα ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.....!!!!!!!

θεε μου μην με εγκαταλειψεις τωρα που φτασαμε στην πηγη!!!

 

κοριτσια ειναι καλο το νουμερο ε?

 

φωτεινη απ οτι βλεπω συμμαχομανουλα -αν φυσικα πανε ολα καλα-περιμενω τα νεα σου....

 

κοριτσια μαλλον εσπασε η γκαντεμια...λετε να ειμαστε ολες πια τυχερες!! ΑΜΗΝ!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!!

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Μαρινακι μου! Ειδες που ολα πηγαν καλα! Ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!! Σε φιλώ!

 

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!! ανυπομονω για την δευτερα να δω κ με τα ματια μου οτι αυξηθηκε η χοριακη!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Ειδατε σας έφερα γούρι....αντε τώρα να ακούσετε κ τις καρδιές απο τα διδυμάκια σας!!!!

Αχ πολύ χαρηκα!

Ξεκούραση όσο δεν πάει. Γινετε ένα με τον καναπέ, παρτε βιβλιά κ ταινίες κ φτιάξτε διαθεση καλή! Οχι μπανάκια (ας βρωμισετε λίγο :lol::lol::lol:).Οχι αποσμητικά κλπ!

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα, συγχαρητήρια!!! Εύχομαι να την χιλιάσεις (τη χοριακή)! Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τα δικά μου ποστ αλλά εγώ ξεκίνησα με χοριακή 10, ναι καλά διαβάζεις 10 μονάδες !!! Δεν χρειάζεσαι απάντηση για το αν είναι καλό το 130 νομίζω! Κι έχω μια κοράκλα 3 χρονών και ελπίζω σε λίγες μέρες να έχω κι εγώ τη δική σου τύχη ξανά μιας και τώρα προσπαθώ ξανά μετά από μια αποτυχία πριν από 8 μήνες. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς, βάλε τον άντρα σου να κάνει όλες τις δουλειές , δεν πειράζει ας κουραστούν κι αυτοί λίγο, όλα εμείς τα τραβάμε !!! Καλώς κάνεις την επαναληπτική, κατά τη γνώμη μου, εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω επαναληπτικές μέχρι τον 1ο υπέρηχο. Έκανα 4 ή 5 κάθε 3 μέρες. Όταν θα δεις την καρδούλα ή τις καρδούλες τους στον 1ο υπέρηχο εκεί θα νιώσεις την πραγματική ευτυχία !!! Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη! Υ.Γ. Κι εγώ είχα πόνους, όχι υγρά, νομίζω ότι είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς.

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!! Είδες που σου τα' λεγα? Όχι είδες είδες? Είναι γουρλίδικο το forum και είναι και πολύ καλός ο γιατρός μας!! Άργησα να μπω γιατί περάσαμε από την πεθερά και την μάνα μου. Δεν έβλεπα την ώρα να έρθω σπίτι!! Η επαναληπτική μου?? 455 ΜΟΝΑΔΕΣ!!!!!! Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται, ξεκούραση μου είπε και καλή διατροφή. Πρώτος υπέρηχος την επόμενη Παρασκευή μάλλον για να δούμε σάκο αν θέλει κι ο Θεός!! Καρδούλα ίσως έχουμε καιρό ακόμα.. Αχ! Όλα δείχνουν ότι θα γίνουμε μανούλες κορίτσια μου!!!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη σήμερα! Αχ....

Blublu μου εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βρωμίσω, μπάνιο κάνω κανονικά απλά προσπαθώ (αν και χειμώνας) να κάνω με χλυαρό νερό. Και αποσμητικά γιατί απαγορεύονται? Είναι τόσο τοξικά που επηρεάζουν τα έμβρυα?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!! Είδες που σου τα' λεγα? Όχι είδες είδες? Είναι γουρλίδικο το forum και είναι και πολύ καλός ο γιατρός μας!! Άργησα να μπω γιατί περάσαμε από την πεθερά και την μάνα μου. Δεν έβλεπα την ώρα να έρθω σπίτι!! Η επαναληπτική μου?? 455 ΜΟΝΑΔΕΣ!!!!!! Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται, ξεκούραση μου είπε και καλή διατροφή. Πρώτος υπέρηχος την επόμενη Παρασκευή μάλλον για να δούμε σάκο αν θέλει κι ο Θεός!! Καρδούλα ίσως έχουμε καιρό ακόμα.. Αχ! Όλα δείχνουν ότι θα γίνουμε μανούλες κορίτσια μου!!!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη σήμερα! Αχ....

Blublu μου εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βρωμίσω, μπάνιο κάνω κανονικά απλά προσπαθώ (αν και χειμώνας) να κάνω με χλυαρό νερό. Και αποσμητικά γιατί απαγορεύονται? Είναι τόσο τοξικά που επηρεάζουν τα έμβρυα?

 

Συγχαρητήρια και σε σένα Φωτεινή μου για την επαναληπτική σου. Πάρα πολύ καλό το νούμερο! Εγώ όταν έμεινα έγκυος στην κουκλίτσα μου πάντως και μπάνιο έκανα κανονικά, και στη δουλειά πήγαινα από την αρχή και αποσμητικό έβαζα και όλα καλά πήγαν δόξα τω θεώ. Γενικά είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη, αν εξαιρέσουμε την παλινδρόμηση του 2ου μωρού μας στην 8η εβδομάδα. Μακάρι να έχετε κι εσείς καλύτερη ακόμα.Μπράβο, μπράβο , μπράβο...:lol::lol::lol:

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

marina μου τέλειααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ήμουν σίγουρη για σένα!!!Μπράβο.Κοίτα να ηρεμήσεις τώρα και όλα θα πάνε καλά!!!Μακάρι να είναι δυδιμάκια!!!Μακάρι κοριτσάκι μου!

Αντε να δούμε και εμείς τι θα κάνουμε.Για μένα δεν ήταν γραφτό αυτά τα χριστούγεννα να έχω κ γω το σποράκι μου και είναι πρώτη φορά που παρακαλάω τόσο πολύ νά μου έρθει και η επόμενη περίοδος,να περάσουν και οι μέρες και να προσπαθήσω πάλι.Μακάρι να μας πάνε και στις υπόλοιπες όλα καλά όπως εσένα και της Φωτεινής!!!Φιλάκια πολλά και να μας ενημερώνετε για την πορεία σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...