Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια!

 

Πως περάσατε το τριήμερο?

 

moments μου πολύ στεναχωριέμαι με αυτή την ταλαιπωρία σου αλλά είναι γεγονός ότι ο οργανισμός μας όταν φτάσει στα όρια του το δείχνει. να προσέχεις πρώτα απο όλα τον εαυτο σου (δεν πιστεύω να είσαι από αυτούς τους τύπους που είναι μαναδές για οοοοοοοολους τους άλλους και φροντίζουν για όλους και για όλα...??;)?) να ξέρεις ότι αυτό είναι μεγάλο βάρος για σένα...

έχω κι εγώ την ίδια απορία... τι προτείνει ο γιατρός για να μην δημιουργούνται κυστες??

 

marirenaki κι εσενα ο αντρούλης σου είναι και γιατρός έ?? χαχαχαχαχα

πάντως η θάλασσα δεν κάνει καλό? να το καυτηριάσει και καλά?

είχες δίκιο πάντως για τα ανηψάκια μου. τα έφερε η αδερφή μου εδώ και τρέχανε και παίζανε και το καλύτερο αφου κουράστηκαν τους βάλαμε να δουν dvd και η μικρή μου έπιασε το χέρι και κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου (το πήρα για καλό σημάδι αυτό:-D)

 

γενικά όμως κορίτσια, δεν άντεξα... βγήκα έξω (χωρίς όμως να κουραστώ), πήγα και για φαγητάκι, πήρα και λίγο ήλιο... γενικά χαλάρωσα κι έφυγε λίγο το μυαλό, μόνο που τώρα αναρωτιέμαι αν 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έπρεπε να νοιώθω κάτι... βασικά πολύ θα ήθελα ένα σημάδι ότι όλα εχουν πάει καλα... αλλά θα κάτσω στα αυγά μου και θα περιμένω μεχρι την άλλη τετάρτη...

αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις για τη θρομβοφιλία που μου έχει ζητήσει ο γιατρός (μάλλον για να δει αν οι δοσολογίες είναι οκ???δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξέχασα να σας πως όμως και κάτι που με άγχωσε...

είχα μια συνάντηση με ένα πολύποδο τέρας το οποίο ξεφύτρωσε από το νιπτήρα την ώρα που έπλενα το πρόσωπό μου... δεν μπορείτε να φανταστείτε τις κραυγές που έβγαλα και την τρομάρα που πήρα.... ελπίζω να μην έκανα τίποτα κακό...:(

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κοριτσια και απο που να ξεκινησω!!!!!!!

Ξυπνησα εχτες τα ξημερωματα κατα τις 5 θα ηταν πηγα στην τουαλετα και γεμισα μια λεκανη αιμα και κομματια να φευγουνε δεν μπορειτε να καταλαβετε το σοκ και της φωνες μου ξυπνησε ο αντρας μου και προσπαθουσε να με ηρεμηση.Περνω το γιατρο τηλ αμεσως και μου λεει να κατεβω στο ιατρειο του κατα τις 7 και να μην ανησυχω ολα θα πανε καλα.Η ωρα δεν περνουσε με τιποτα και εγω να λεω παει το εχασα το μωρακι μου!!!!!κατεβενουμε στο γιατρο η αιμοραγια πολυ ποιο εντονη πλεων δεν ηξερα τι να κανω οσο ενιωθα το αιμα τοσο με επιανε πιο πολυ πανικος.Μου κανει κοριτσακια μου υπερηχο και τι να δουμε το σπορακι μας ηταν εκει και ακουσαμε καρδιακη λειτουργια τα κλαματα μου ηταν απεριγραπτα και εμενα και του αντρα μου!!!!!!!Μου λεει λοιπον ο γιατρος μου ξαπλα να κανω ενεση proluton και θα ξανα μιλησουμε ποιο απογευμα εχεις παθει αποκολληση και η εγκυμοσυνη απειλειτε!!!!!!!αλλα μα ειμαστε αισιοδοξη οτι ολλα καλα θα πανε εχει ξανασυμβει και τα πραγματα εξελιχτηκαν πολυ καλα.

Εγω εφηγα φοβισμενη περασα αναψα ενα κερακι και ετσι κατεληξα σπιτι και γαντζωσα στο κρεβατι χωρις ομως το αιμα να σταματαει!!!!το απογευμα με περνει ο γιατρος μου τηλ και μου λεει να παω να με δει ξανα.Το αιμα σταθερο παω παλι στο ιατρειο του, εγω γεματο αγχος να φανταστητε οτι ειχε aircondition και εγω ζεσταινομουνα και εκανα αερα!!!!κανουμε υπερηχο και εκει εγω τελειωσα εβαλα τα κλαματα διοτι ειδαμε το σακο γεματο αιμα το χασαμε τελικα το μωρακι μας!!!!!!!!και ο γιατρος να λεει οτι δεν το περιμενε καθολου οχι ρε γαμοτο γιατι??αχ ρε κοριτσια γιατι θα πρεπει να μου δεινει τι χαρα και μετα να μου την περνει πισω?????γιατι να πρεπει να ακουω καρδιακη λειτουργια να μενει στα αυτια μου και μετα παλι τιποτα?????Ο πονος μου ειναι μεγαλος τα ματια μου ειναι πρησμενα απο το κλαμα απο εχτες το βραδυ και το μονο που κανω ειναι να ζηταω συγνωμη απο τους δικους μου που τους δινω τι χαρα και μετα την περνω πισω!!!!!!!

Δεν ξερω τι να κανω παλι δεν ξερω τι να σκεφτω το μυαλο μου εχει κολληση και η ηρωνεια ειναι οτι το αιμα σταματησε σημερα μαλλον πρεπει να κανω αποξεση δεν ξερω ακομα!!!

Κοριτσακια μου γλυκα συγνωμη αν σας στεναχωρησα αλλα δεν μπορουσα να κρατηθω και να μην σας γραψω.Ειμαι πολυ χαλια και το μονο που σκεφτομαι ειναι ενα γιατι γιατι παλι?????

Link to comment
Share on other sites

inopaki μου! κοριτσάκι μου καλό τι είναι αυτό που σου έτυχε????? σε διάβαζα και όσο κατέβαινα προς τα κάτω λέω θα μας πει ότι όλα είναι καλα και θα μείνει στο κρεβάτι!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ?? ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ???

Στεναχωρηθηκα πάρα πολύ!!! σφιχτηκε η καρδια μου! Ειναι τεράστια αδικία!!!

Να ξέρεις οτι είμαστε εδω για σένα... οτι χρειαστεις... και να μιλάς πολύ! να λες όλα όσα σκέφτεσαι... και να μη ζητάς συγγνώμη απο κανέναν! δεν έχεις κάνει τίποτα λάθος!!!!!

ξεσπασε και μαζεψε ξανά το κουράγιο σου και συνέχισε μπροστά! πιο δυνατη! κανείς δεν μπορεί να σου στερήσει το δικαίωμα να γίνεις μάνα!!!! ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

inopaki μου! κοριτσάκι μου καλό τι είναι αυτό που σου έτυχε????? σε διάβαζα και όσο κατέβαινα προς τα κάτω λέω θα μας πει ότι όλα είναι καλα και θα μείνει στο κρεβάτι!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ?? ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ???

Στεναχωρηθηκα πάρα πολύ!!! σφιχτηκε η καρδια μου! Ειναι τεράστια αδικία!!!

Να ξέρεις οτι είμαστε εδω για σένα... οτι χρειαστεις... και να μιλάς πολύ! να λες όλα όσα σκέφτεσαι... και να μη ζητάς συγγνώμη απο κανέναν! δεν έχεις κάνει τίποτα λάθος!!!!!

ξεσπασε και μαζεψε ξανά το κουράγιο σου και συνέχισε μπροστά! πιο δυνατη! κανείς δεν μπορεί να σου στερήσει το δικαίωμα να γίνεις μάνα!!!! ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Magpie μου εσυ να μην στεναχωριεσαι γιατι εισαι σε ενα νεο ξεκινημα της ζωη σου και να ξερεις οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!!!!!!οση ωρα εγραφα την ιστορια μου σκεφτομουνα εσενα και ειμουν στο ναι και στο οχι να μην γραψω τιποτα και ο λογος εισαι εσυ διοτι δεν ηθελα να σε στεναχωρησω και να σε ανησυχησω συγνωμη αλλα δεν αντεξα!!!!!να εισαι παντα καλα και να εχουμε τουλαχιστον απο εσενα ωραια νεα γιατι η μια περνει δυναμη απο την αλλη!!!!!!

Μολις μιλησα και παλι με τον γιατρο μου και του ειπα οτι το αιμα σχεδον σταματησε και μου ειπε να περιμενουμε μεχρι την Παρασκευη αν δεν εχω αιμα να παω να με ξαναδει δεν θελουμε να μπω για αποξεση αλλα ουτε και να παρω φαρμακα ακομα για να αποβαλω αυτο που με εκανε να πιστευω μονο σε ενα θαυμα τωρα ειναι οτι μου ειπε οτι υπαρχη περιπτωση να ζει μικρη πιθανοτητα αλλα εχει δει πολλα που δεν μπορει να αποκληση κατι!!!!!λετε να γινει κατι?? λετε ο θεος να κανει το θαυμα του??????

ΠΙΣΤΕΥΩΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΚΑΡΙ ΙNOPAKI ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!! ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΘΑΥΜA!!!!!

δεν μπορείτε να δείτε νωρίτερα??

 

και να μην ξαναζητήσεις συγγνώμη για τίποτα... να σκέφτεσαι αυτό που σου είχα πει και στην αρχή! ειναι η σειρά σου να γίνεις μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

inopi μου εχω στεναχωρηθει κ εγω παρα πολυ! διαβαζα το μνμ σου βουρκωμενη, κ μετα νευριασα παρα πολυ, γιατι ρε γαμωτο.....θα προσευχομαι κ εγω για σενα, να το ξερεις. δεν μπορω να σου πω μεγαλα λογια παρηγοριας..μονο προσπαθησε να μεινεις δυνατη, θα προσευχηθω κ εγω για ενα θαυμα..θεουλη μου βαλε το χερακι σου....

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων σας!!!!!!!

το αιμα σταματησε και τωρα εχω λιγο καφε ελαχιστο ομως τι να πω!!!!! εχτες δεν αντεξα και βγηκα μια βολτα αλλωστε πιστευω οτι οτι ειναι να γινει θα γινει το να προσεχω ακομα το βρισκω ανωφελο!!!!!!!δεν ξερω αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχη τιποτα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

inopi μου καλα είμαι. προσπαθώ απεγνωσμένα να 'διαβασω' τα μηνύματα που μου δίνει το σώμα μου για να καταλάβω μια ώρα αρχίτερα τι γίνεται...

έχω κάτι πονάκια αλλά δεν ξέρω... την τετάρτη θα πάω για χοριακή... έχω ακόμα μέρες... ουφ...

Link to comment
Share on other sites

inopi μου καλα είμαι. προσπαθώ απεγνωσμένα να 'διαβασω' τα μηνύματα που μου δίνει το σώμα μου για να καταλάβω μια ώρα αρχίτερα τι γίνεται...

έχω κάτι πονάκια αλλά δεν ξέρω... την τετάρτη θα πάω για χοριακή... έχω ακόμα μέρες... ουφ...

Μην μου ανγχωνεσε δεν ειναι απολυτο να εχεις σημαδια!!!!!!ολλα καλα θα πανε κοριτσακι μου και θα μας δωσεις μεγαλη χαρα!!!!!!μετα απο τοσες πικρες αυτες της μερες θα ξανα χαμογελασουμε!!!!!!!:P:p:p:p:p:pσε ποια μερα εισαι τωρα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

magpie καλημερα...μια ερωτησουλα ??? ποναει το στηθος σου???

και εγω στη 8η μερα ειμαι αλλα την Δευτερα θα κανω χοριακη..εχθες ειχα πολυ ασχημη μερα εκλαιγα συνεχεια....φταινε και τα utrogestan φαινεται....

φιλια

Link to comment
Share on other sites

8η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά... πως τα βλέπεις?

μακάρι inopaki μου να πάνε όλα όπως τα λες...

ολλα καλα πανε μην ανησυχης εγω ειχα παει την 10 μερα γιατι δεν αντεξα την αγωνια!!!!!αν μπορεις να περιμενεις ομως πηγενε την Τεταρτη το ξερω κοριτσακι μου οτι ειναι δυσκολες οι μερες αυτες απο αποψη αγωνια αλλα δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα!!!!!βγηκες καθολου καμια βολτα για να αλλαξεις εικονες και φορτησουν οι μπαταριες????

Link to comment
Share on other sites

synik δυστυχώς (μαλλον) δεν πονάει καθόλου το στήθος μου. μόνο πονάκια περιόδου έχω που και που... βέβαια ουτε και στην πρώτη προσπάθεια (επιτυχημένη) είχα... μονο τσιμπήματα και δέκατα αλλά τα δέκατα δεν μετράνε... ψάχνω κι εγώ σημάδια....

εσύ τι έχεις ??

 

inopi μου έχω βγει και βόλτες και στον κήπο κάθομαι, και έχω και επισκέψεις που και που οπότε απασχολούμαι... αλλά αυτή τη φορά περνάνε αργά οι μέρες...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως τα ιδια με εσενα .....δεν ποναει το στηθος μου και εχω ψιλοπονακια ..

ποσο χαρουμενη με εκανες που στην προηγουμενη επιτυχημενη σου ειχες τα ιδια......

γιατι εμενα ειναι η τριτη μου (οι δυο προηγουμενες αποτυχημενες) και δεν εχω με τι να συγκρινω.....να μας βοηθησει ο Θεουλης και να ανταλλαξουμε ευχαριστες ειδησεις...

Link to comment
Share on other sites

στις αποτυχημένες είχες τίποτα? γιατί εγώ στη δεύτερη δεν είχα τίποτα απολύτως... το είχα καταλάβει δηλαδή οτι θα ήταν μηδενικη η χοριακή

 

βέβαια ισχύει το οτι κάθε φορά είναι διαφορετική (αλλά προσπαθω να μην το σκέφτομαι)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα...

Διάβασα την ιστορία της Ινόπης και η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα... Μακάρι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα, και να έχεις πίστη στο Θεό και μόνο... Οτι γίνεται, γίνεται για καλό, ακόμη και μέσα στην απελπισία μας να μην το βλέπουμε αλλά στο μέλλον θα ανταμειμθούν οι κόποι μας...

Κορίτσια που περιμένετε μην ψάχνετε για σημάδια, και μην κάθεστε μέσα και γενικά χαλιέσται... Χαλαρά όσο μπορείτε... Διαβάστε βιβλία, κάντε παρέα με άτομα που σας ευχαρηστούν και αν μπορείτε ξεκολλήστε από την οθόνη του υπολογιστή και πηγαίνετε μια εκδομή αν είναι δυνατόν... Σας τα λέω γιατί τα πέρασα πολύ πρόσφατα, δεν είχα καμιά απολύτως ενόχληση και πήρα προχθές θετική χοριακή και χθές επαναληπτική όλα καλά...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια!!!!!! να έχεις μια πολύ καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη leon74! :P

δεν διαφωνώ σε αυτά που λες και γενικά προσπαθω να ειμαι χαλαρη και να κάνω όλα αυτα που λες... αλλα πάντα δεν ψάχνεις κάτι να σου πει ότι όλα πάνε καλά???? :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις ευχέσ σου magpie... Και στην ερώτηση εαν ψάχνεις, ειλικρινά δεν ψάχνεις γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν συπτώματα... Εμένα τώρα έχει πρηστεί πολύ το στήθος μου μετά την χοριακή... Ολα καλά θα πάνε αρκεί να το πιστέψεις...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...