Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

EFIMIKEL σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ξέρω ότι το πάχος του ενδομητρίου και η οιστραδιόλη είναι άμεσα συνδεδεμένα οπότε σε αυτό είμαστε οκ. Η μέρα με ξενίζει....

 

Marirenaki καλημέρα!!!

Έχω τρελαθεί! σου λέω χτες δεν κοιμήθηκα!

Φοβάμαι ότι υπολογίσανε τις μέρες λάθος... δεν ξέρω... Πήρα το γιατρό μου και περιμένω να με πάρει πίσω... 'Εχω χιλιάδες ερωτήσεις...

Στην 20η μέρα είχα ενδομήτριο 12. Αλλά από όσο έχω καταλάβει θέλει να το κάνει όσο πιο παχύ μπορεί. Αυτή τη φορά, επειδή τον ρώτησα γιατί δεν μου μέτρησε το ενδομήτριο (είπε με τέτοια οιστραδιόλη δεν χρειάζεται να το μετρήσουμε), είπε ότι θα το μετρήσουμε για να ηρεμίσω εγω.

Το daronda δεν είναι για καταστολή των ωοθηκών? Εγώ δεν πήρα τίποτα τέτοιο.

Επίσης αυτό που δεν ξέρω είναι αν το παράθυρο εμφύτευσης συνδεεται με το πάχος του ενδομητρίου....(μπορεί να λέω και βλακείες από την αυπνια)

Αχχχχ δεν ξέρω λέω ασυναρτησίες μαλλον...

Magpie μου καταλαβενω τον τροπο που σκεφτεσαι και τα ανγχη σου αλλα απο οτι ξερω και εγω οι μερες για την εμφυτευση παιζουνε απο την 14 μερα εως και την 30 μερα εχω ακουσει.Το θεμα ειναι ποτε θα ειναι ετοιμο το ενδομητριο για την μεταφορα εγω την τελευταια φορα την εμβρυομεταφορα την εκανα την 21 μερα!!!!και την ημερα της εμβρυομεταφορας μου εκανε ιοστραδιολη και προγιστερονη βγηκανε τα αποτελεσματα και μετα προχωρησαμε.Απο οτι γνωριζω η οιστραδιολη δειχνει το παχος του ενδομητριου.Και φυσικα παιζει πολυ μεγαλο ρολο το παχος του ενδομητριου αλλα περισσοτερο η μορφολογια εχει γινει και εμβρυομεταφορα με ενδομητριο 6 και πετυχε!!!!εμενα το ενδομητριο μου ηταν 7 και μου κανανε εμβρυομεταφορα!!!!δεν χρειαζετε να ανησυχης το καλο θα ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου και να του πεις τους προβληματισμους σου.

Marirenaki μου και Momentaki μου τι κανετε???

Marina111 να εισαι καλα και φυσικα θα ειμαστε εδω και στην δικια σου προσπαθεια να σου δεινουμε κουραγιο και δυναμη!!!!

Συγνωμη αν ξεχασα καμια διοτι το παθαινω αυτο.Εχει μεγαλωση και οι παρεουλα μας οποτε εχουμε με πολλα να ασχοληθουμε πλεων!!!!:-P:razz::-P

Εγω ξυπναω αξημερωτα εκει που ειχα μια παρα πολυ καλη σχεση με των υπνο δεν ξερω τι εχω παθει και κοιμαμε 1 το βραδυ και 6,30 το ματι ειναι γαριδα με αποτελεσμα η μερα μου να ειναι μεγαλητερη και να μην περναει με τιποτα!!!!!

Ρε κοριτσια ξερετε τις innohep μεχρι ποτε θα πρεπει να της κανω?σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα της κανω ολλους τους μηνες?ρωταω γιατι εχω κανει τρυπητηρι την κοιλια μου και γεματο αιματωματα δεν ξερω αλλες φορες την κανω μια χαρα και αλλες φορες πεθαινω στον πονο δεν μπορω να βλεπω την κοιλια μου ετσι οπως ειναι!!!

Κατα τα αλλα ολα καλα εδω οποτε βαριεμαι στο internet και στη συνεχεια ξαπλα ηθικο ακμαιοτατων ομως!!!!!α!!!!και κατι ακομα σε περιπτωση βολτας μπορω να ανεβω σκαλια η να τα αποφηγω προς το παρον?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

inopaki σε ευχαριστώ!!

Του μίλησα και με καθυσηχασε...Ευτυχως! (είναι αυτο το παράθυρο της εμφυτευσης που με αγχώνει αλλά με αυτά που μου λες με ηρεμείς κι εσυ!)

τις innohep θα τις κάνεις κάθε μέρα μέχρι να γεννήσεις (υποθέτω ότι έχεις θρομβοφιλία και δεν στις δινει προληπτικά - σαλοσπιρ παίρνεις?). Έτσι ξέρω από άλλες φίλες που ήταν εγκυουλες και είχαν θρομβοφιλία. Από πρώτο χέρι δεν το ξέρω (ακόμα). Αλλά εννοείται ότι θα σου πει και ο γιατρός σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Μagpie τελικά σε καθησύχασε ο γιατρός ε; Μην ανησυχείς...αυτοί ξέρουνε καλύτερα...Όσο για το ενδομήτριο να σου πω πως δεν έχει σημασία μόνο το πάχος του αλλά έχει σημασία το πάχος του σε σχέση με την οιστραδιόλη γι αυτό κάνουνε και ανάλυση...Εγώ για παράδειγμα είχα ενδομήτριο 12 από τις 4 πρώτες μέρες που έπαιρνα cyclacur και θυμάμαι του είχα πει γιατί να μην την κάνουμε τώρα και να περιμένουμε κι άλλο αφού είναι καλό; Και μου είχε πει πως δεν είναι αρκετό να είναι καλό αλλά να κρατήσει κιόλας το συγκεκριμένο πάχος για κάποιες μέρες...Δυστυχώς το παράθυρο εμφύτευσης είναι μεγάλο θέμα γιατί είναι κι αυτό που παίζει σημαντικότατο ρόλο για την επιτυχία της εξωσωματικής...Αλλά ο κάθε γιατρός ακολουθεί τη δική του μέθοδο και ελπίζουμε να μας βγει σε καλό! Απο τη στιγμή που συνεργάζεσαι μαζί του εμπιστεύσου τον και προχώρα με αυτά που σου λέει!!! Και φυσικά εμείς εδώ ευχόμαστε μαζί σου να πετύχει αυτή η προσπάθεια!

 

Ινοπάκι μου μα πόσο σε καταλαβαίνω...κι εγώ ενώ κοιμάμαι πολύ εκείνες τις μέρες κοιμόμουνα ελάχιστο κι έτσι οι μέρες μου φαινόντουσαν τεράάάστιες! Τις ινοχέπ εξαρτάται από το αν έχεις θρομβοφιλία και τι τύπου θρομβοφιλίας έχεις! Κάποιες κοπέλες τις κάνουνε μέχρι το τέλος και τις σταματάνε μια βδομαδούλα πριν γεννήσουνε...Όταν με το καλό φανεί πως είσαι εγκυούλα θα κάνεις περαιτέρω εξετάσεις αντι-χά και θα σου πει ανα θα τις συνεχίσεις ή όχι...Πάντως όντως πονάνε και κάνουνε σημάδια...κι εγώ το ίδιο. Πότε τις έκανα εύκολα και μονο μια κουκιδίτσα γινότανε και πότε μου άφηνε ολόκληρο αιμάτωμα...Είναι λίγο ζόρι αλλά είναι για καλό σκοπό!

 

Μαριρενάκι μου εσύ πώς είσαι; Τι μπλογκ έχεις;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

moments mou σε ευχαριστώ πολύ! Πολύ ωραία τα λές!

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!!!! Έχω ηρεμίσει πλήρως!

Απορώ γιατί τόσο καιρό δεν είχα γραφτεί στο φορουμ!!!!

 

Mariren όντως πες μας τι blog εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

 

 

Μάγκι μου χαίρομαι που ο γιατρός σου εξήγησε την διαδικασία και ξεαγχώθηκες είναι πολύ σημαντικό να μην ξεκινάμε τις διαδικασίες με κενα. Γιατί τότε πάμε πιο σίγουρες και νιώθουμε έτοιμες καλύτερα.

 

Ινόπη μου μια χαρά είσαι. Βλέπω απο αυτά που γράφεις ότι είσαι πολύ καλά ψυχολογικά και χαίρομαι πραγματικά για σένα. Τώρα στο θέμα του ύπνου μάλλον είναι θέμα και θέμα οργανισμού. Εγώ είχα και την αλλεργία που με είχε τσακίσει και κοιμόμουν συνέχεια όπου ήμουνα :) ρεζίλη γινόμουνα αλλά επειδή δεν έκανε να πέρνω φάρμακα για την αλλεργία ο οργανισμός μου είχε βρει αυτό τον τρόπο μάλλον για να μην φταρνίζομαι συνέχεια, γιατί έτσι και άρχιζα με ακούγανε για ένα τετράγωνο!!! και επειδή φοβόμουνα απο το τράνταγμα διπλωνόμουνα και έκανα μια ώρα να ξεδιπλωθω :) Τώρα για τις σκάλες εγώ που είχα πάει σε κάτι επισκέψεις και δεν είχανε ασανσέρ τις ανέβαινα μην φανταστείς όμως μιλάμε για έναν όροφο. όπου είχε ασανσέρ το προτιμούσα.

Για τις ενέσεις δεν ξέρω γιατί δεν έκανα αλλά δεν είναι σαν τις ενέσεις ινσουλίνης; Που τις κάνεις και στα μπράτσα και στα μπούτια; Δεν το ρωτάς μήπως μπορείς να αλλάξεις μέρος για λίγο για να προλαβαίνει η κοιλιά να ηρεμεί; Πω πω κορίτσια πως το κάνετε αυτό με τις ενέσεις; Εγώ επειδή δεν τις μπορώ έτρεχε ο άντρας μου και μου τις έκανε!!

 

Τώρα που το σκέφτομαι εμένα κορίτσια κανένας γιατρός δεν με έχει βάλει να κάνω το πακέτο θρομβοφιλίας! Λέτε εμένα για αυτό να παλινδρόμησε και να μην το ξέραμε;

 

Μόμεντ μου μια χαρά είμαι. Προσπαθώ να κάνω δίαιτα για να μαζέψω τα κιλά που πήρα στην προσπάθεια αλλά δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα!!!!! Τουλάχιστον σήμερα έχω χορό και τουλάχιστον εκεί θα χάσω καμία θερμίδα!!!

 

Κορίτσια το μπλογκ που έχω το έφτιαξα τώρα τελευταία και ακόμα προσπαθώ να το μάθω. Θα σας το στείλω με πμ γιατί δεν ξέρω αν μπορείς να το στείλεις εδώ. Μην μας κάνουν και καμιά παρατήρηση. Θα με ενδιέφερε η γνώμη σας. Έχει για την ώρα πιο πολλές συνταγες αλλά προσπαθώ να του βάλω και άλλα θέματα. Είναι για το πως να κάνουμε την ζωή μας πιο απλή.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα!!

 

Mariren μου το είδα το blog σου!!!! καλέ αυτό εχει πολύ υλικό μέσα!!!! όλα εσύ τα έχεις κάνει???ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ! και μου άρεσαν και πολυ τα λόγια σου στο about!!!! θα το επισκέπτομαι συχνά μιας και πάντα ψάχνω διάφορες τέτοιες εύκολες λύσεις, ιδιαίτερα κάτι στιγμές σαν κι αυτές που δουλεύω τρελά!;)

ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ!!!!

 

inopaki εγώ ανέβαινα σκάλες (συγκεκριμένα 160 σκαλιά) στην πρώτη προσπάθεια, βέβαια φοβόμουν τρελά μην συμβεί τίποτα (αλλά τίποτα δεν συνέβη λόγω των σκαλοπατιών). Επίσης είχα τρελές αυπνίες ξύπναγα στις 2 και ξανακοιμόμουν στις 4. Οπότε όλα αυτά εμένα μου ακούγονται σαν μια τεράστια χοριακή.:-D:grin:

 

Moments πες μας κάτι! τι κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Όλο τρεχάματα σήμερα...μόλις τώρα τα κατάφερα να μπω να δω νεάκια σας! Οπότε μαριρενάκι μου αύριο θα δω το μπλογκ σου και φυσικά και θα σου πω και τη δική μου γνώμη! Αν κρίνω πάντως από αυτά που είπε η magpie μας τέλειο πρέπει να είναι!

 

Εγώ σήμερα είμαι κομμάτια...Εχω κάποιες εκδηλώσεις αυτό το μήνα και τρέχω σαν τρελή με πρόβες και ετοιμασίες...Και είναι πολύ κουραστικό και για τα μωρά που συμμετέχουνε...Αν μη τι άλλο ξεχνιέμαι όμως λιγάκι και αυτό είναι καλό!

 

Σήμερα άρχισε να εμφανίζεται δειλά δειλα΄και η ακατανόμαστη...Ασυγκίνητη με άφησε αυτή τη φορά...Γιατί δεν θα κάνω κάτι οπότε την αφήνω να δράσει ελεύθερα:P Με ανησυχεί λιγάκι που δεν ξεκίνησε ακομη κανονική ροή μήπως προέκυψε κανένα κυστικό αλλά θα κάνω υπομονή και θα της δώσω χρόνο να συμπεριφερθεί καλά!;)

 

Ινοπάκι μου πώς είσαι σήμερα; Αντε μια μια φεύγουνε οι μερούλες!!! Ουφ! Εχω τρελη αγωνίααααααααα!!!

 

Magpie μου ελπίζω πια να νιώθεις πολύ καλύτερα και να μην σε αγχώνει κάτι...αλλά και να σε αγχώνει εδώ είμαστε ε ...έτοιμες να ακούσουμε!:D

 

Μαριρενάκι μου αχ αυτό με τις δίαιτες...κι εγώ θα ήθελα να αρχίσω αλλά δεν έχω τη διάθεση να κάνω κάτι τέτοιο...δεν έβαλα πολύ βάρος...2-3 κιλάκια θέλω να χάσω λόγω καλοκαιριού αλλά ...τίποτα! Για τη θρομβοφιλία τώρα πιστεύω πως είναι απαραίτητο να κάνεις το πακέτο των εξετάσεων...Είναι πολύ σημαντική εξέταση!

 

Αυτά για την ώρα...

 

Πάω για μπανάκι και ξεκούραση!!!

 

Καληνύχταααααααααα!!! Ειδικές καληνύχτες στα ινοπάκια μας!;)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! :)

 

Τι κάνετε; Εγώ ξεθεώθηκα! Είναι ο άντρας μου εδώ και κάτσαμε και πλύναμε τα χαλιά!!!!! Βγήκα νοκ άουτ :) Τα έφτυσα χτες στον χορο και σήμερα ήταν το κερασάκι της τούρτας αυτά! :)

 

Ινόπη μου τι κάνεις; Πως είσαι; Για τα ινοπάκια είμαι σίγουρη ότι έχουν βολευτεί στην κοιλίτσα σου και απολαμβάνουν την ζεστασιά σου! :) Κοντεύουν οι μέρες καλά που έχει πιάσει η ζέστη και μπορείς να βγεις καμια βολτούλα να ξεμουδιάσεις. :)

 

Μάγκι μου σε ευχαριστώ πολύ. Χαίρομαι που σου άρεσε. Μόνη μου τα έχω κάνει όλα, και θέλω να του προσθέσω και πολλά ακόμα αλλά δεν έχω προλάβει να κάνω πολλά γιατί είχα και την προσπάθεια που με έφερε πίσω. Για αυτό και έχει πιο πολλές συνταγές. Αλλά τώρα θα οργανωθώ. Αν έχετε καμία καλή ιδέα ευχαρίστως να την ψάξω.

 

Μόμεντ μου σε καταλαβαίνω αλλά σίγουρα είναι πολύ καλό να δουλεύεις γιατί ξεφεύγεις. Τι άκριβως κάνεις και έχει να κάνει με μωρά; Και εμένα μάλλον ετοιμάζεται να έρθει η περιοδός μου γιατί νιώθω πρησμένη και ειδικα τώρα την περιμένω πως και πως! Είχαμε πάντα μια υπεροχη σχέση μεταξύ μας και μέχρι να την ξανααποκτήσουμε θα με φάι το άγχος!!! :) Όσο για την δίαιτα ούτε και εγώ τα καταφέρνω!!! όποτε λέω ότι θα ξεκινήσω 2 μέρες την κρατάω μετά υποκείπτω!!! Αλλά τώρα πήρα 2 κιλά που καθόμουν και 3 που έφαγα ότι βρήκα μετα την απόξεση!!!!! είμαι και επιρρεπής και τα πέρνω εύκολα :) Και δεν με νοιάζει αυτό αλλά εγώ δεν είχα κοιλιά στην ζωή μου -είχα πάντα περιφέρεια- αλλά τώρα με τα φάρμακα έχει αλλάξει το σώμα μου και έχω κάνει μπάκα :) Και με ζορίζει αρκετά!! είναι και το καλοκαιράκι που μπήκε και όλα αυτά μαζί........

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

 

Mariren μου συμφωνώ κι εγώ με τη moments για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Εγώ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν τις έκανα προληπτικά (αν και είναι ακριβές) γιατι πιθανότατα θα είχα γλυτώσει την παλινδρόμηση και την κατάθλιψη που πέρασα!

 

όσο για τα κιλά, για την περίοδο που πάιρνουμε φάρμακα, εγώ μειώνω το αλάτι και γενικά τα αλμυρά στο ελάχιστο (γιατί τα φάρμακα κάνουν κατακράτηση)

 

moments μου κι εσύ δουλεύεις πολύ ε? κι εγώ δουλεύω τώρα για να είμαι χαλαρή όταν κάνω την 3η προσπάθεια.

 

inopaki που είσαι? είσαι καλά? πότε θα ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα δεν αντεξα τελικα και εκανα την χορικη 143,7 θετικοτατη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειμαι με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια απο το πρωι δεν μπορω να συγκεντρωθω να κανω τιποτα δεν με νοιαζει πλεων τιποτα το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ειμαι μανουλαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!νιωθω οτι ολλα θα πανε καλα πλεων.Αντε και στα δικα σας!!!!!!!!!το ποδαρικο ειναι πολυ καλο, πλεων μονο χαρες!!!!!!εισαστε οι πρωτες που το μαθαινετε μετα των αντρα μου γιατι ειστε και οι μονες που με εχετε βοηθησει τοσο πολυ σε τουτη την προσπαθεια ενα μεγαλο ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου και φυσικα εδω θα ειμαι και στα δικα σας!!!!!

φιλακια πολλα!!!!!εχω χαζεψη τελειως!!!!!

Αααααααααα!!!!!marirenaki μου πολυ καλο το μπλοκ σου το διαβασα, εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΝΟΠΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!! :)

Στο είπαμε ότι όλα θα πάνε καλά. Είμαι πολύ χαρούμενη για σένα. Αντε τα μικρούλια σου αποφασίσανε να κάνουνε την εμφάνιση τους!!! :) Τα πιάσαμε τα δίδυμα μου φαίνεται το ένστικτο σου ήταν πολύ καλο! Γιατί αν είσαι τώρα στην 10η μέρα πόσο θα βγει την 14η;;;;;;;;;; Πραγματικά πιστεύω ότι τώρα ξεκινάνε τα ευχάριστα για όλες μας με αρχηγό εσένα!!!! :) Καλά έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά απο την χαρά μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα απο δω και πέρα όλα να πάνε καλά μέσα απο την καρδιά μου :) Εδώ θα μαθαίνουμε τα νέα σου και θα χαιρόμαστε μαζί σου με κάθε υπέρηχο που θα κάνεις! Θα ξανακάνεις χοριακή; μίλησες με τον γιατρό σου;

 

Μόμεντ μου η νεραιδόσκονη κάνει πολύ καλή δουλειά μου φαίνεται. Να ετοιμάζεις και για την επόμενη! :) και φυσικά η ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΝΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ!!! :)

 

Μάγκι μου άντε με το καλό να κάνεις και εσύ την προσπάθεια σου και να έχουμε και άλλες χαρές! :)

 

Εγώ κορίτσια το σκέφτηκα πολύ και μόλις θα πάω στον γιατρό μου για τεστ παπ θα του πω να μου την γράψει την εξέταση να την κάνω για να είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά στην επόμενη προσπάθεια!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

champagne.jpg

Ααααααααααααααααααααααααα!!! Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωω!!!!

 

Τώρα το πήρα είδηση εγώ!!! ΙΝΟΠΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μου τελικά το προαίσθημα σου βγήκε αλήθινό κοπέλα μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!

Είμαι απίστευτα χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

 

Ελάτε να κεραστείτε! Άνοιξα σαμπάνια για την ινοπί μας και το/α ινοπάκι/α μας!!!!:D:D:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια με συγκινειτε απιστευτα να σας τε ολλες καλα και στα δικα σας!!!!!!!

Momentaki μου και Mariremaki μου σας σκεφτομαι συνεχεια να ξερετε οτι αν ενας λογος που πετυχε αυτη η εξωσωματικη εισαστε και εσεις με τα καλα σας λογια και το κουραγιο που μου δωσατε την ωρα που ηθελα να τα παρατησω!!!!!για σκεψου ειμουν ετοιμη να το κανω και εσεις μου δωσατε μεγαλη δυναμη!!!!!!!οποτε εχετε βαλει το λυθαρακι σας και εσεις και σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!!!!μακαρι να σας πανε ολα καλα και σε εσας που το εχω αυτο το προαισθημα εβαλα εγω την αρχη οποτε πιστευω να σας φερω γουρι!!!!!!!

Magpie μου να σε καλα κοπελα μου ας ελπισουμε να ειναι δυο απο το στομα σου και στου θεου τα αυτι!!!!!αντε να περνεις και εσυ σειρα απο οτι εχω καταλαβει εισαι η επομενη ετσι????????????θα ειμαστε εδω να σου δεινουμε κουραγιο και θετικη ενεργεια!!!!!!σε τι σταδιο εισαι τωρα????

Isis kai Lion να σας τε καλα σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια ευχομαι να σας πανε ολλα καλα στη ζωη σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που με παίρνει από κάτω η όλη φάση να σου που ξεπετάγονται ευχάριστα νέα και άρχίζω και πάλι να ελπίζω! Ινοπάκι μου μου έδωσες απίστευτη χαρά...αφού για να καταλάβεις έχω ένα χαζό χαμόγελο από την ώρα που διάβασα τα νέα σου...Η Παναγίτσα να είναι κοντά σου στους επόμενους 9 μήνες!!! Μη μας φύγεις τώρα που είσαι εγκυούλα ε! Σε θέλουμε εδώ να μαθαίνουμε νέα από τα ινοπάκια μας...(μιλάω ήδη στον πληθυντικό ε:P)

 

Magpie και μαριρενάκι μου πώς είστε;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

inopaki είμαι σίγουρη ότι είναι δύο!!!!! Στο είπα και όταν είχες κάνει την εμβρυομεταφορά. Είναι η σειρά σου να γίνεις μανούλα μετά από όλη σου την ταλαιπωρία!!!! :-Dόλα να πάνε καλα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και να είσαι εδώ να μας λές νέα για τα μικράκια σου και να μας δίνεις ελπίδα και κουράγιο (γιατί σε αυτόν τον αγώνα μας είναι πολύ σημαντικά!!!):-D

όσο για μένα, ήρθε η ακατανόμαστη και από αύριο ξεκινάω τα φαρμακάκια μου....:-D

 

momentaki προσπαθώ να χαλαρώσω λίγο γιατί με περιμένει δύσκολη εβδομάδα πάλι...

mariren μου τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!!! :)

 

Τι κάνετε; Εγώ εδώ στο τρέξιμο όλο το σαββατοκύριακο. Έχει και κάτι προβλήματα ο σύζυγος με την δουλειά και προσπαθώ να παρηγορώ :) χαμόςςςςςςςςςςςςςςς κατα τα άλλα μια χαρα είμαι. Πολύ χαρούμενη με την ινόπη μας που μερικές φορές χαμογελάω μόνη μου όταν την σκέφτομαι. Πραγματικά πιστεύω ότι έδωσε πολύ δύναμη στην ομάδα μας για να πορευτούμε όλες μας με θετική ενέργεια :)

 

Ινόπη μου πότε πας πάλι για χοριακή; Πως είσαι; Πως νιώθεις;

 

Μόμεντ μου τι κάνεις; Συνεχίζεται το τρέξιμο στην δουλεια; Στο μυαλό μου ήσουν με την σαμπάνια. Ήθελα να σου γράψω να στείλεις κάτι και νομίζω ότι έστειλες το καλύτερο. Όλες μας κεραστίκαμε για τα ευχάριστα της ινόπης. :)

 

Μάγκι μου έφτασε η μέρα που θα σε φέρει πιο κοντά στο να πάρεις τα μικρούλια σου. Καλή αρχή και με θετική σκέψη φυσικά. ΌΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

inopaki είμαι σίγουρη ότι είναι δύο!!!!! Στο είπα και όταν είχες κάνει την εμβρυομεταφορά. Είναι η σειρά σου να γίνεις μανούλα μετά από όλη σου την ταλαιπωρία!!!! :-Dόλα να πάνε καλα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και να είσαι εδώ να μας λές νέα για τα μικράκια σου και να μας δίνεις ελπίδα και κουράγιο (γιατί σε αυτόν τον αγώνα μας είναι πολύ σημαντικά!!!):-D

όσο για μένα, ήρθε η ακατανόμαστη και από αύριο ξεκινάω τα φαρμακάκια μου....:-D

 

momentaki προσπαθώ να χαλαρώσω λίγο γιατί με περιμένει δύσκολη εβδομάδα πάλι...

mariren μου τι κάνεις?

 

Και η σκυτάλη πάει στη magpie μας!:D Καλή αρχή και φυσικά πολύ πολύ καλή συνέχεια!:D Εδώ θα είμαστε και θα μοιραζόμαστε την κάθε αγωνία και φυσικά τη χαρά του θετικού αποτελέσματος!!!:D Αντε πλησιάζει ο καιρός και για τη δική σου σαμπάνια!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!!! :)

 

Τι κάνετε; Εγώ εδώ στο τρέξιμο όλο το σαββατοκύριακο. Έχει και κάτι προβλήματα ο σύζυγος με την δουλειά και προσπαθώ να παρηγορώ :) χαμόςςςςςςςςςςςςςςς κατα τα άλλα μια χαρα είμαι. Πολύ χαρούμενη με την ινόπη μας που μερικές φορές χαμογελάω μόνη μου όταν την σκέφτομαι. Πραγματικά πιστεύω ότι έδωσε πολύ δύναμη στην ομάδα μας για να πορευτούμε όλες μας με θετική ενέργεια :)

 

Ινόπη μου πότε πας πάλι για χοριακή; Πως είσαι; Πως νιώθεις;

 

Μόμεντ μου τι κάνεις; Συνεχίζεται το τρέξιμο στην δουλεια; Στο μυαλό μου ήσουν με την σαμπάνια. Ήθελα να σου γράψω να στείλεις κάτι και νομίζω ότι έστειλες το καλύτερο. Όλες μας κεραστίκαμε για τα ευχάριστα της ινόπης. :)

 

Μάγκι μου έφτασε η μέρα που θα σε φέρει πιο κοντά στο να πάρεις τα μικρούλια σου. Καλή αρχή και με θετική σκέψη φυσικά. ΌΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! :)

 

Μαριρενάκι ελπίζω να λυθεί οποιοδήποτε θεματάκι έχει στη δουλειά του ο αντρούλης σου...

Εγώ όπως τα λες...με πολλά πολλά τρεξίματα...τα οποία ελπίζω να αρχίσουνε να λιγοστεύουνε σιγά σιγά!

Οσο για τη σαμπάνια, φύλαξε την όρεξη σου και για τη σαμπάνια που θα ανοίξουμε στη magpie μας!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακια μου μου λειψατε πολυ!!!!!!!!

Εχω αρχισει την δουλεια και οπως καταλαβενετε τρεχω αλλα με προσοχη το θεμα ειναι οτι μου κανει καλο διοτι περνανε οι μερες πιο γρηγορα γιατι δεν σας το κρυβω μεχρι να περασουν τρεις μηνες θα ειμαι με την ψυχη στο στομα. Μετα απο αυτα που ειχα παθει την προιγουμενη φορα που προσπαθω να τα ξεχασω!!!!!!!

Κατα τα αλλα πολυ καλα η ψυχολογια μου ειναι πολυ καλη και ειδικα σημερα που εκανα την χοριακη και ειναι 1099!!!!!!ο γιατρος μου τα επαιξε τελειως των επιασε ντελιριο στο τηλ και μου λεει ποσα σου βαλανε παιδι μου!!!!κοριτσια ειναι η 14 μερα απο την εμβρυομεταφορα και ειναι τοσο δηλ ποσα παιδακια να υπολογιζω τα εχω παιξει τελειος!!!!!ολη μερα γελαω μονη μου και απο την αλλη εχω τρελλη αγωνια μεχρι την Δευτερα το απογευμα που θα παω για υπερηχο.Λετε ρε κοριτσια να ακουσουμε και καρδια?????εκει ειναι που θα κουζουλαθω τελειως οπως λεμε και εμεις εδω!!!!!!στις ποσες μερες ακους καρδιακη λειτουργια????

Λοιπον το φυλοσοφισα το θεμα και κατεληξα οτι το παν ειναι να εχεις πολυ καλη ψυχολογια και τιποτα αλλο ειδατε εγω μετα απο τοσο περπατημα την 2 μερα στο αεροδρομιο και τοση ταλαιπωρια ελεγα μπορει και να μην ειμουν αλλα να τα αποτελεσματα δεν ξερουμε και ποσα ειναι!!!!!!Γιαυτο κοριτσακια μου μονο καλη ψυχολογια και ολλα θα σας πανε καλα!!!!και φυσικα θα ειμαι εδω να σας τα πρηζω γι αυτο το θεμα και γενικα να σας τα πρηζω και με την εγκυμοσυνη μου!!!!!ειμαι πολυ ευτηχισμενη δεν με νοιαζει τιποτα ακουω αυτα που γινονται τον τελευταιο καιρο στην τηλεοραση και κυριολοκτηκα εγω ειμαι στο κοσμο μου τελειως το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ειμαι μανουλα!!!!!!αχ ρε κοριτσια συγνωμη αν σας επρηξα αλλα ηθελα πολυ να σας τα πω!!!!!!

Magpie μου τι κανεις ποτε ξεκινας?????σειρα σου τωρα να ακουσουμε και της δικε σου χαρες!!!!!!!!!!!γιατι το momentaki μας και το marirenaki θα τα εχουμε μαζι μαζι οπως εχω καταλαβει και εκει θα τρεχουμε!!!!!!!!πρεπει απο τωρα να ψαξω να βρω σαμπανιες για να ανοιξω σε ολλες σας!!!!!!!!!φιλακια πολλα!!!!!σας ευχαριστω πολυ για ολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...