Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόστος και χρόνος εξωσης.


Recommended Posts

Εγώ έχω έναν γιατρό μέσα,που μου χρωστούσε μέχρι πριν λίγες μέρες 5 ενοίκια!!Τώρα πέσαμε στα δύο.

Το ωραίο είναι ότι,όταν τον παίρνω στο τηλέφωνο,να δω αν ζει ή πέθανε ρε παιδί μου και δεν πληρώνει,είναι πάντα τύφλα,σε σημείο που δεν μπορείς να συνεννοηθείς μαζί του.Για να πίνει τα ποτάκια του έχει λεφτά,για να είναι συνεπής στις υποχρεώσεις του όχι.

Εγώ να τα βλέπω,που αν χρωστούσα έστω και ένα ευρώ,δεν θα έκλεινα μάτι.

 

 

αστα να πανε .

 

 

ο καθενας μονο την παρτη του σκεφτεται τελικα.

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόνο η έξωση με δικαστικό επιμελητή κοστίζει περίπου 600 Ευρώ εδώ στη Θεσσαλονίκη. (χώρια εξώδικα, αμοιβή δικηγόρου, επιδόσεις, και φύλαξη των πραγμάτων)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η έξωση με δικαστικό επιμελητή κοστίζει περίπου 600 Ευρώ εδώ στη Θεσσαλονίκη. (χώρια εξώδικα, αμοιβή δικηγόρου, επιδόσεις, και φύλαξη των πραγμάτων)

 

 

ισως , εμας μας τα πηρε ο δικηγορος στο τελος οταν βγηκε η αποφασει.

 

αν δεν του περνανε τον μισθο του θα πληρωνα και απο πανω..

 

θεε μου.

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έτυχε και άλλο ωραίο.

'Ενας τύπος που νοίκιαζε,όχι μόνο έφυγε 2 μήνες αφού μπήκε,γιατί μετάνιωσε και ήθελε να γυρίσει στο χωριό του,αλλά με έβριζε στο τηλέφωνο ότι πήρα ένα σωρό λεφτά και να μην μιλάω(2 ενοίκια για 2 μήνες και το καπάρο που λένε).Και το καλύτερο...έφυγε και δεν μου άφησε το κλειδί,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο ίδιο μου το σπίτι,ούτε καν με συνοδεία αστυνομικού,μια και θα μπορούσε να με κατηγορήσει ότι είχε πράγματα μέσα και του τα έκλεψα.Η αδερφή του με έβριζε με τα χειρότερα λόγια στο τηλέφωνο,ενώ τους είχα φερθεί άψογα, τους είχα δώσει και το ελεύθερο να κάνουν όποια αλλαγή ήθελαν στο σπίτι.Και όλα αυτά όχι στην πόλη μου,όπου θα μπορούσα να το χειριστώ αλλιώς,αλλά στην Πελοπόννησο,πολλά δηλαδή χιλιόμετρα μακριά μου και εγώ να μην μπορώ να πάω κάτω.

Τελικά,ένας φίλος αστυνομικός με συμβούλεψε και πήρα την αστυνομία της περιοχής του.Οι άνθρωποι τον ήξεραν με το νι και με το σίγμα,μέχρι και το κινητό του είχαν και ήταν "γνωστός" στο τμήμα.Πήγαν και τον βρήκαν στο σπίτι του που κοιμόταν αμέριμνος...μετά από 2 μέρες,βρήκε η διαχειρίστρια της πολυκατοικίας στο πατάκι της πόρτας της,το κλειδί μου και τα κοινόχρηστα που χρωστούσε.

Εκεί πρέπει να καταλήγουμε στο τέλος...

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια έπαθα και εγώ , μου χρωστούσε 5 μηνιάτικα , της έστειλα εξώδικο προειδοποίησης και σε 2 μέρες είχε εξαφανιστεί .... Μου λέει ο δικηγόρος ότι για να της στείλουμε εξώδικο για να απαιτήσουμε τα λεφτά πίσω πρέπει να βρούμε που μένει . Να πληρώσω και ντετεκτιβ από πάνω ? Το σπίτι βέβαια σε κακά χάλια , ΔΕΗ 700 ευρώ στο όνομα του προηγούμενου ενοικιαστεί ο οποίος μου την είχε συστήσει ως δικό του άνθρωπο !!!! Γιατί δεν μπορεί να τη βρεί η αστυνομία ? Εχουμε τον ΑΤ και τον ΑΦΜ . Γιατί πρέπει να ήμαστε τελείως απροστάτευτοι σε τέτοιες καταστάσεις ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
τα ίδια έπαθα και εγώ , μου χρωστούσε 5 μηνιάτικα , της έστειλα εξώδικο προειδοποίησης και σε 2 μέρες είχε εξαφανιστεί .... Μου λέει ο δικηγόρος ότι για να της στείλουμε εξώδικο για να απαιτήσουμε τα λεφτά πίσω πρέπει να βρούμε που μένει . Να πληρώσω και ντετεκτιβ από πάνω ? Το σπίτι βέβαια σε κακά χάλια , ΔΕΗ 700 ευρώ στο όνομα του προηγούμενου ενοικιαστεί ο οποίος μου την είχε συστήσει ως δικό του άνθρωπο !!!! Γιατί δεν μπορεί να τη βρεί η αστυνομία ? Εχουμε τον ΑΤ και τον ΑΦΜ . Γιατί πρέπει να ήμαστε τελείως απροστάτευτοι σε τέτοιες καταστάσεις ?

 

Γιατί η αστυνομια δεν προκειται ποτε να προβει σε αναζήτηση για τετοια θέματα (εδω δεν βρισκουν αυτους που εχουν κανει ποινικα) και εχουν την διευθυνση που ειχε δηλωσει στην τελευταια της ταυτοτητα, επισης η εφορια εχει τη διευθυνση που ειχε δηλωσει οταν εκανε το ΑΦΜ, εγω πχ εκανα αλλαγη διευθυνσης &εφοριας 2 χρονια μετά τη μετακομισή μου σε αλλη περιοχη και εχει και καποια διαδικασια.

Υπαρχει μεσω ΠΟΜΙΔΑ μια εισπρακτική εταιρεια της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Δεν την εχω δοκιμασει το τονιζω - απλά το εχω σκεφτει και εγώ) αλλά πρεπει να εισαι μελος της πομιδα (καπου 40ευρω το χρονο). Ρώτα πάντως. Βέβαια σου παιρνουν απο οτι υπολογισα το 30% περιπου απο οτι εισπραξουν αλλά απο το να τα χάσεις ολα.....γιατί τα δικαστηρια ειναι και χρονοβορα και αν ο αλλος δεν εχει κατι στο ονομά του....χανεις λεφτα και χρονο

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νοικιάζω σπίτια απο το 2000. Συνολικά εχω αλλάξει 7 σπίτια λογω αλλαγης τοπου διαμονης. Δεν ειχε ποτε κανεις μισθωτης μου παράπονο με μένα. Μάλιστα, το προηγουμενο μου σπίτι, το άφησα τοσο καθαρο που ο άνθρωπος πήρε να με ευχαριστησει!!!

 

Παρόλα αυτα, στους ενοικιαστές ειμαι άτυχη. Η προηγούμενη ενοικιάστρια, κάρφωνε τα κουφώματα γιατι ειχαν χαλάσει τα πόμολα και ο τωρινος χρωστάει 2 ενοικια και 1040 ευρώ στην ΔΕΗ. Τι τους χαμήλωσα το ενοικιο, τι τους έκανα ευκολιες πληρωμης...τιποτα εκεινοι. Δεν σηκώνουν καν το τηλ. Εχουμε φτασει σε σημειο να τους απειλουμε για να φυγουνε αλλα δεν ιδρώνει το αυτι τους.

 

Εχουμε πάει στην ΔΕΗ πολλάκις για να γινει μεταβίβαση και εκεινοι δεν την κάνουν. Μια γιατι δεν ειχαμε συμβόλαιο σε ισχυ(το ανανεώσαμε), μια γιατι δεν ειχε να πληρώσει 50 ευρώ το κοστος μεταβίβασης(λεμε θα το κανουμε εμεις, μια γιατι η ΔΕΗ ηθελε συμπληρωματικα χαρτια.

 

Ειλικρινα...1 ευρω να χρωσταω και χάνω τον υπνο μου. Απορω πως μερικοι ζουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαβασα με πολυ προσοχη ολα τα μυνηματα αλλα θελω καποια γνωμη ειδικα για την περιπτωση μου.

Δινουμε εναν χωρο για επαγγελματικη χρηση προς 500 ευρω τον μηνα ενοικιο.Ειναι σχεδον 3 χρονια συνολικα που εχει νοικιασει ο συγκεκριμενος το κτιριο και καθολη την διαρκεια αυτη το ενοικιο το εδινε καθυστερημενα.μονιμα στο τελος του μηνα, η φταναμε τα 3 απληρωτα ενοικια και μας τα εδινε τον 4ο μηνα ολα μαζι και γενικα πολυ ασχημη συνεργασια.

Αυτη την στιγμη εχει 6 απληρωτα ενοικια και να προσθεσω πως το ρευμα ειναι ακομη στο ονομα μου παρολο που εδω και 3 χρονια του εχω πει να το αλλαξει στο δικο του.Μονιμα μου ελεγε την δικαιολογια πως ειναι απασχολημενος και δεν εχει χρονο να το κανει αυτο στην ΔΕΗ και πως θα το κανει με την επομενη πληρωμη.Δεν εκανα ενεργεια διακοπης του ρευματος γιατι το βλεπω ως κατι πολυ ασχημο, και αποτι γνωριζω απο τριτους για να κανω αλλαγη ονοματος θα πρεπει να ειναι εξοφλημένος ο λογαριασμος και σε καμμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να εχω 1000 ευρω μιας και το καταστημα που διατηρει ο συγκεκριμενος κανει αρκετη καταναλωση καθε μηνα.

Θελω αν γνωριζει καποιος να μου πει αν μπορω απο μονος μου χωρις να πληρωσω κατι να παω και να γυρισω το ρευμα στο ονομα του ωστε σε περιπτωση που κλεισει το μαγαζι του και φυγει να μην εχω το ρευμα στο ονομα μου.

Επισης θα ηθελα γνωμες και εμπειριες απο οποιον ξερει σχετικα με το τι μπορω να κανω ετσι ωστε να μου πληρωσει τα ενοικια με οσο το δυνατον πιο ανωδυνο τροπο.Στα τηλεφωνα που τον παιρνω για να του πω σχετικα με το θεμα μου δινει την μονιμα απαντηση οτι ολοι παλευουμε να τα βγαλουμε περα και πως δεν υπαρχει καποια λυση αυτη την στιγμη γιατι ολα ειναι πολυ δυσκολα κλπ κλπ.

Μου εχει πει πως περιμενει καποια λεφτα απο πωληση ακινητου που ειχε κανει αξιας 20 χιλιαδων ευρο που δεν του τα εχουν πληρωσει και πως σε εναν μηνα θα βγει αποφαση γιαυτο το θεμα και πως θα λυθουν ολα τα θεματα.

Ναι μεν απο την μια καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα για ολους αλλα οταν επι 3 χρονια τον παρακαλαω να αλλαξει το ρευμα στο ονομα του και δεν το κανει και επι 6 μηνες δεν εχει γυρισει να πει "δεν εχω τα λεφτα αλλα παρε εστω 100 ευρω που εχω και σιγα σιγα να στα δωσω" αλλα παρολα αυτα διατηρει ενα αρκετα ακριβο αυτοκινητο, τοτε πιστευω πως εχω να κανω με ατομο ανευθυνο οποτε θα πρεπει να λαβω αμεσα μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη φίλη/ε,

 

αν διαβάσεις παραπάνω, πάνω κάτω το ιδιο πρόβλημα ειχα και γω. Άκρη δεν βγάζεις με την ΔΕΗ, πόσο μάλλον με τα ενοίκια. Εμενα μου χρωστουσαν 2500 ευρώ σε ΔΕΗ και ενοικια. Πηγα στην ΔΕΗ παμπολλες φορές και κάθε φορά μου λέγανε και κάτι διαφορετικο.

 

Απο την στιγμη που εχεις συμβόλαιο νομιμο, θεωρώ απαράδεκτο να χρεωθείς εσυ τον λογαριασμό της ΔΕΗ αλλά άλλο τι θεωρώ εγω λογικό, άλλο η ΔΕΗ!!!

 

Ειχα προνοήσει και ειχα γραψει στο συμβόλαιο τα ονόματα όλων έμεναν στο σπίτι, καθώς και όρο να να μεταβιβαστεί η ΔΕΗ. Δεν ήξερα ότι έπρεπε να το κοινοποιήσω στην ΔΕΗ έτσι ώστε εγγράφως η εταιρεία να τους αναγκάσει να μεταβιβάσουν το ρεύμα. Αλλά αν πηγαινα σε δικηγόρο θα δικαιωνόμουν. Αλλα για να πάω σε δικηγόρο, θελω ενα σκασμο λεφτα:evil:

 

Το επομενο που εκανα ηταν να συνταξω επιστολή στην ΔΕΗ την οποία θα κοινοποιούσα στον Συνηγορο του Πολιτη ζητώντας την μεσολάβηση τους...

Διαβασε σχετικα εδώ:http://www.synigoros.gr/pdf_01/8653_2_dei2010.pdf

 

Στην δικη μου περιπτωση κατάφερα και τους εβγαλα εξω. Μου δώσανε ενα ποσο και τα υπολοιπα σε δόσεις. Για να φτιάξω το σπίτι μου ομως και να το επαναφέρω θέλω αλλα τόσα. Κάνανε απίστευτες ζημιες

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβολαιο εχουν μπει ως οροι να πληρωνει την ΔΕΗ και το νερο(παιρνουμε και οι 2 απο μια παροχη και το πληρωνουμε απο μισο), απλα με το θεμα μεταβιβαση της ΔΕΗ οσο τα πραγματα πηγαιναν καλα δεν το κηνυγουσαμε πολυ μονο και μονο για να μην τον πιεσουμε αλλα μαλλον λαθος καναμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο συμβολαιο εχουν μπει ως οροι να πληρωνει την ΔΕΗ και το νερο(παιρνουμε και οι 2 απο μια παροχη και το πληρωνουμε απο μισο), απλα με το θεμα μεταβιβαση της ΔΕΗ οσο τα πραγματα πηγαιναν καλα δεν το κηνυγουσαμε πολυ μονο και μονο για να μην τον πιεσουμε αλλα μαλλον λαθος καναμε.

 

 

Αυτο καναμε και μεις αρχικα...βεβαια φταίει και η ΔΕΗ γιατι μέχρι και για μεταβίβαση μας ζητουσε της Παναγιας τα μάτια. Αυτο για το νερο μην το πολυτονίζεις, δεν ειναι 100% νομιμο.

 

Πήγαινε στην ΔΕΗ παντως μπας και βγάλεις άκρη και καπάκι αναφορά στον συνηγορο του πολίτη.

 

Δυστυχως στην Ελλάδα, όλοι οι νόμοι δικαιώνουν τον ενοικιαστη και οχι τον ιδιοκτήτη. Να φανταστείς ότι και η ΔΕΗ στο όνομα του να ηταν, αν ήθελες να νοικιάσεις το σπιτι ξανα και υπαρχει χρέος στο ρολόι, πάλι εσυ θα τα πλήρωνες...Αισχρό;

 

Σου ευχομαι ολοψυχα να βγαλεις ακρη...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, έχω νοικιάσει ένα σπίτι και μου χρωστάει ως τώρα 4 ενοίκια. Με δικηγόρο που μίλησα μου είπε να μην στείλουμε εξώδικο αλλά να της κάνουμε κατευθείαν έξωση για οικονομία χρημάτων. Η συγκεκριμένη δεν έχει τίποτα στο όνομά της και τα χρέη θα τα βεβαιώσουμε στην εφορία.

Επίσης ότι αν δεν πάρει αναβολή θα καταφέρουμε να την βγάλουμε σε δυο μήνες, διαφορετικά θα περάσουν γύρω στους πέντε.

Έχεις κανείς παρόμοια εμπειρία; Αν τα χρέη βεβαιωθούν στην εφορία, αφαιρόύνται από το δικό μου φόρο εισοδήματος;

Θα ήθελα τις γνώμες σας, είμαι πολύ απογοητευμένη. :-(Δεν σηκώνει τηλέφωνα και όταν χτυπάω το κουδούνι δεν ανοίγει την πόρτα, έστω να μου πει ότι δεν έχει να με πληρώσει. Έχω θυμώσει πάρα πολύ με τη συμπεριφορά της.:evil:

Χρωστάει νερό (που ειμαι υποχρεωμένη να το πληρώσω εγώ) και ΔΕΗ, η οποία είναι στο όνομά της, αλλά μάλλον θα χρεωθεί σε μένα αφού περιλαμβάνει το χαράτσι.:-(

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!! εψαχνα καπου να πω κ εγω τον πονο μου παιδια.. εγω νοικιαζω ενα σπιτι με τον αντρα μου σχεδον 2 χρονια. απο πανω μας ειναι ενας 50αρης ο οποιος χρωσταει 6 μηνεσ ενοικια, 1500 ευρω στη ΔΕΗ κ εδω και 1 χρονο δεν εχει πληρωσει το νερο!!! αυτο που με κανει να με αφορα και εμενα ειναι οτι ακομα μας χρωσταει χρηματα για το πετρελαιο απο περσι κ απειλουσε κ τον αντρα μου οτι θα παει στη δουλεια του να κανει φασαρια στον ανωτερο του!!!! εμαθα του στειλανε εξωδικο αλλα σιγουρα το εχει συστημα κ θα αργησει να φυγει!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας,

Το δικό μου θέμα ξεκίνησε πρίν 3 χρόνια όταν βιαστήκαμε να νοικιάσουμε ενά σπίτι λόγω οτι είχα μώρο το γίο μου. Μπήκαμε σε ενα σπίτι που δεν δηλώνουν το ενοίκιο, η κατασταση του σπιτιού ήταν λίγο περίεργη. Τους δώσαμε 1 ενοίκιο και την εγγύηση συν οτι σε δέκα μερες ήρθε το νερό το οποίο το πληρώσαμε εμείς. Το ρεύμα απο τους πρώτουσ μήνες αρχισε να έρχεται παρα πολύ το χαμηλότερο ήταν 350(τον πρωτο μηνα) και το υψηλότερο 1800 ( τα πληρωναμε ολα κανονικα με διακανονισμο). μετά απο 3 χρόνια φέραμε ηλεκτρολόγο και μας είπε οτι κάποιοσ παίρνει ρεύμα. δυστυχώς για να κάνω κατι επρεπε να έχω ενα χαρτί στα χέρια μου, οπότε απέτησα (επιτελους) να με δηλώσουν (βεβαια δηλωσαν 100 ευρω πιο κατω απο αυτα που διναμε)γιατι δεν θα μπορουσα να κανω αιτηση στη δεη. δύστυχως ομως έχασα την δουλεια μου, του συζηγου μου του εγινε μειωση και ειμαι και εγκυος, οποτε αναγκαστηκαμε να φυγουμε τους ειπα 1 μηνα πριν οτι φεύγουμε αρχες ιουλιου. τουσ πληρώσαμε τον ιούλιο , πληρωσαμε την δεη 800Ε πληρωσα το νερο που ηρθε και 6 αυγουστου κλεισαμε το συμβολαιο , τουσ αφησαμε τα κλειδια και νοικιασαμε αλλου( με συμβολαιο και ρευμα στο ονομα μασ).τωρα μετα απο μηνες μας ζητανε το ρευμα του αυγουστου (ενω ξερανε οτι δεν μενουμε εκει απο 1 αυγουστου), το ενοικιο του αυγουστου,το νερο ( στην περιοχη μασ ειναι του δημου και ειναι για 3 μηνεσ πριν, οταν μπηκα εγω σπιτι το πληρωσα για 3 μηνεσ πριν που δεν εμενα) και με απειλουν οτι θα μας κανουν κατι παίρνουν καθε μέρα τηλεφωνο. το συνολο για 6 μερεσ του αυγουστου το ρευμα για 9 μερες απο 27 ιουλιου εωσ 6 αυγουστου και το νερο ειναι ακριβωσ η προκαταβολη, την οποια δεν παραδεχονται οτι τους τη δωσαμε. σμβουλευτηκα δικηγορο και μου ειπε να μην δώσω τιποτα και οτι αμα το πανε νομικα δεν μπορουν να αποδειξουν τιποτα. πειτε μου και εσεισ την γνωμη σας , δεν ξερω τι να κανω. εχω διαβασει πολλα για το αν χρωσταει ο ενοικιαστεισ αλλα τιποτα για το αν μασ χρωσατει ο ιδιοκτητησ.

Link to comment
Share on other sites

και κατι που ξεχασα οταν παρελαβα το σπιτι ηταν αβαφτω, γεματο τρυπες, το μπανιο ηταν σε αθλια κατασταση, τα πλακακια ειχαν ξεκολισει, η κουζινα και τα δωματια ειχαν υγρασια, και τα παραθυρα εμπαζαν απο παντου και η ντουλαπεσ σπασμενεσ και με υγρασια. το σπιτι τωρα το αφησα βαμμενο το ειχα καθαρισει..αλλα τα υπολοιπα δεν τα εφτιαξα(δεν θα φτιαχνω τα ξενα σπιτια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σου μερα.Δεν θα δωσεις φραγκο εννοειται!Εμεις ειχαμε νοικιασει ενα σπιτι.1 ενοικιο μπροστα και την εγγυηση.Το νοικιασαμε αυγουστο.Τον χειμωνα λοιπον αρχισε να βγαζει υγρασια και μουχλα...παρατηρησαμε οταν εβρεχε οτι εμπαινε νερο απο τις γωνιες του σαλονιου(απο πανω ειχε μπετα για να χτισει για τα παιδια του)του το ειπαμε και τι εκανε??Πηγε και εριξε στις γωνιες απο πανω αμμο!!!Ναι!Και καλα οτι τι?Θα σταματουσε το νερο να μπαινει?Του το ειπαμε μια...του το ειπαμε δυο...τπτ.Ψαξαμε για αλλο σπιτι και φυγαμε αρχες φλεβαρη και του ειπαμε με τα υπολοιπα λεφτα του ενοικιου και της εγγυησης να πληρωσει δεη και νερο.Μετα λοιπον απο κανα μηνα μας ενοχλουσε και μας ελεγε να πληρωσουμε την δεη!Και ελεγε οτι το σπιτι εβγαλε μουχλα επειδη δεν ανοιγα τα παραθυρα!(Μουχλα ειχε βγαλει σε ολο το δωματιο που κοιμομασταν,ακομα και ρουχα ειχαν μουχλιασει,και στο μπανιο)Ε μια,δυο τρεις τον ξεχεσε ο αντρας μου και του λεει κανε οτι θελεις εγω δεν σου δινω φραγκο!Δεν μας ξαναενοχλησε!

 

Υ.Γ:Επισης ειχε βαλει κατι σαν γκαζον που ερχοταν και το ποτιζε και ηταν στο κοινοχρηστο νερο το οποιο το πληρωναμε εμεις αφου δεν υπηρχε αλλος εκει.

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

πριν διαβασω την τελευταια σου προταση ημουν ετοιμη να γραψω!αλλα με πρλαβε ο δικηγορος σου!!μην κανεις και μη δωσεις τιποτα!και ουτε και αυτοι θα κανουν κατι!τι δηλαδη?θα πληρωσουν κανα 500ρικο το δικηγορο για ενα υποτιθεμενο χρεος μαξιμουμ 100ευρο??:P:p:p:p καμια σχεση!αμα σε ξαναπαρουνε τηλ ορθα και κοφτα λες τα εχω πληρωσει ολα δεν οφειλω τιποτα και καντε οτι θελετε!!μην ανυσηχεις καθολου.αντε πα με ορισμενους πανιβλακες:mad::-x:-x

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα τηλ δικηγορου που ειδικευεται σε θεματα ενοικιασεων σπιτιων να κανω 2-3 ερωτησουλες? Ειμαι ιδιοκτητρια και νοικιαζω σε καποιον,το προβλημα μου δεν ειναι οτι δεν πληρωνει,απλα θελω να φυγει μιας και σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο μας.Δυο ερωτησεις που με καινε θελω να κανω γιατι ο τυπος μου εχει αφησει αλλου ειδους χρεη....Καπου να απευθυνθω ρε παιδιαααααα!!!!!!! Γιατι ακομα και στον συλλογο ιδιοκτητων πρεπει να εισαι μελος,δηλαδη να πληρωνεις συνδρομη....ελεος!ουτε μια απαντηση δωρεαν δεν μπορουμε να εχουμε σε αυτο το κωλοκρατος?? Τι ρεζιλιδες που ειμαστε...ρε καλα μας κανουνε και μας συμπεριφερονται σαν Ουγκαντα....αφου ειμαστε επιπεδο-δαπεδο.Καποιος συνανθρωπος υπαρχει μεσα στο forum να βοηθησει??? Ενα τηλ..................................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο δικός μου να δείτε...

 

Χρωστάει κοντά 2 χρόνια, είναι γνωστός και τον λυπηθήκαμε που έχασε το παιδί του και τον ενοχλούσαμε διακριτικά.

 

Μέχρι τώρα έδωσα 300 για το πρώτο χατί που έστειλε ο δικηγόρος. Χτες άλλα 400 για να αφήσει το σπίτι και αν δεν το κάνει άλλα 300 για κλητήρα κτλ.

 

Και μετά άλλα 300 για να ζητήσεις τα λεφτά σου.

 

Και για κατάσχεση από 500-1200 μου είπε, αυτά τα παίρνεις όλα πίσω αλλά θα πρέπει να έχεις για να τα δώσεις.

 

Έχει κάτι χωραφάκια στο όνομά του. Έχει κάνει κανείς κατάσχεση; Αξίζει το κόπο; 5000 μας χρωστάει....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ο δικός μου ο καλοπληρωτής σε λίγο ελπίζω ότι θα φύγει μόνος του ή θα του στείλω τον κλητήρα...Αλλά μετά ξέρει κανείς πως γίνεται η κατάσχεση και το κόστος; Νομίζω ότι έχει 2 χωράφια στο όνομά του....Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...