Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές μετα τη γεννα... ?


rena

Recommended Posts

Γέννησα με καισαρική χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα(εγώ το ζήτησα) και μετά από 1,5 μήνα ήρθαμε σε επαφή σαν να μην συμβαίνει τίποτα, εξαρτάται βέβαια και τι οργανισμό έχει η καθεμία....

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

salomi στο θεμα το οτι δεν εχεις ραμματα απο κατω ειναι καλυτερα.... αλλα κατα τα αλλα καλυτερα φυσιολογικα....

 

αnnia και εγυ κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ειχα ορεξουλες , και εγω μια χαρα ημουν αλλα ο συζηξ ουτε κουβεντα για το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

να σας θυμησω λιγο...

μετα τη γεννα, η γυναικα μενει εγκυος σε χρονο ντε τε...

δε πα να κανε 500 χρονια να μεινει εγκυος τη πρωτη φορα...

 

(το ξερω,το χω παθει....

 

α ναι, ρωτηστε και τη Sol.... χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ)

 

οποτε... προσεχουμε για να ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

να σας θυμησω λιγο...

μετα τη γεννα, η γυναικα μενει εγκυος σε χρονο ντε τε...

δε πα να κανε 500 χρονια να μεινει εγκυος τη πρωτη φορα...

 

(το ξερω,το χω παθει....

 

α ναι, ρωτηστε και τη Sol.... χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ)

 

οποτε... προσεχουμε για να ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ

 

Ο ιατρός μου το είπε αυτό......με τη μυρωδιά μου λέει μένεις γι αυτο να προσέχεις....να περάσει τουλάχιστον 6μηνο και μετά......

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

να σας θυμησω λιγο...

μετα τη γεννα, η γυναικα μενει εγκυος σε χρονο ντε τε...

δε πα να κανε 500 χρονια να μεινει εγκυος τη πρωτη φορα...

 

(το ξερω,το χω παθει....

 

α ναι, ρωτηστε και τη Sol.... χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ)

 

οποτε... προσεχουμε για να ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ

εγω παντως παροτι καναμε ελευθερα απο τοτε που γεννησα με λιγη προσοχη βεβαια εμεινα εγκυος μετα απο 1,5χρονο...:oops::oops::oops:

http://www.line_feet_beg_minie_time_1191211200_text_f4ef20ecf0eff5ecf0eff5eae1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

http://www.dev007pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 3 months later...

εγω μολις σαραντησα πηγα στο γιατρο να με δει μου ειπε εισαι οκ!!!

φευγοντας μας εδωσε ενα πρ..φυ..κο και εμεις το χρησιμοποιησαμε το ιδιο βραδυ...;)

ηθελα ομως πολυ και αισθανομουν οκ...;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη γέννα ήρθα σε επαφή μετά τον πρωτο μήνα όπου πονούσα αρκετά ενώ μετά την γέννηση της κόρης ξεκινήσαμε επαφές μετά τις 15 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το θέμα ειναι ότι η ορεξη μου έχει μειωθεί αισθητά ... εώς καθόλου όρεξη δεν έχω ένα πραγμα...έρχεται κι αυτό στο μυαλό μου σαν το μισθό... μια φορά το μήνα....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

η οικογενεια μου διαλυεται,οταν εμεινα εγκυος φοβοταν,μετα τη γεννα προσεχαμε τα ραμματα,τωρα περασαν 17 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::-(:mad::cry::cry::cry::cry::cry:και δεν θελει ουτε να το συζητησει!το μωρο μας το λατρευει και παιζει μαζι του τον προστατευει δεν του λειπει τιποτα και καμαρωνει για την ομορφια του αναμεσα σε αλλους μπαμπαδες!ηταν μεσα στον τοκετο αλλα δεν ειδα κατι να τον τρομαζει!πηρε το μωρο αγκαλια και ουτε με ακουμπησε!εγω του επιασα το χερι και τον φιλησα αλλα δεν συγκινηθηκε,ουτε καν!οταν εχουμε το μωρο δεν μαλωνουμε δεν διαφωνουμε δεν φωναζουμε και ειμαστε αψογη οικογενεια,τοτε μονο δεν με νοιαζει τιποτα αλλο,οταν τους βλεπω μαζι να παιζουν και να γελανε τοτε ειμαι ευχισμενη!τοτε τον αγαπαω και δεν με νοιαζει που δεν με παιρνει αγκαλια ουτε με φιλαει πλεον!ομως οταν το μωρο παει για υπνο δεν θελω τιποτα αλλο και αρχιζω να μην θελω ουτε αυτον πλεον!δεν μπορω αλλο να υποκρινομαι μπροστα στους αλλους οτι πανε ολα καλα,δεν με αγαπαει πια!δεν προσπαθει και δεν θελω να προσπαθησω ουτε εγω!κουραστηκα!:oops:το μωρο μου λυπαμαι μονο και οτι εγω τον αγαπαω ακομη!πιστεψτε με δεν εχει αλλη σχεση το εψαξα!δεν μπορω να μιλησω σε κανενα πρωτον για να μην στεναχωρησω κανενα και δευτερον πως να πεις κατι τετοιο?:confused::cry:ειναι ενας θανατος για μενα καθε μερα,εχω την τελεια οικογενεια στα χαρτια αλλα στην πραγματικοτητα ο αντρας μου αδιαφορει για μενα ΒΟΗΘΕΙΑ!πραγματικα δεν εχουμε λογους αλλους να μας απασχολουν,δεν υπαρχει θεμα χρηματων,σπιτιου,συγγενων,δουλειας,ζηλιας,ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!ωρες ωρες θελω να εξαφανιστω και μετα σκεφτομαι οτι θα χασω αυτους που αγαπω!και δεν εννοω οτι θα αυτοκτονησω!προς θεου!τοσο κοπο εκανα για το μωρο μου.βοηθηστε με καποιος,οποιςδηποτε!δεν θελω να τον χασω!την αγαπαω την οικογενεια μου!

uYdjp2.png

 

 

3xLVp2.png

Link to comment
Share on other sites

best mommy μου... άσε... τα ίδια έπαθε και μια φίλη μου όταν γέννησε... ο άντρας της μάλλον βλέποντας την πλέον σαν τη μητέρα του παιδιού του... τίποτα άλλο δεν είχαν μεταξύ τους... τώρα έχουν κάνει και το δεύτερο. Η φίλη μου έχει προσπαθήσει σκληρά, τον έχει παρακαλέσει να πάνε σε ειδικό, έχει προσπαθήσει να τον... αποπλανήσει κι αυτός να κοροϊδεύει... "τί; μεταξυ μας;"... έχει προσπαθήσει να τον κάνει να ζηλέψει... το έχουν κουράσει να το συζητάνε και να το συζητάνε... Το σεξ συμβαίνει αραιά και πού... στην αρχή την είχε ρίξει ως γυναίκα... κι ακόμα φαντάζομαι την επιρεάζει... αλλά νομίζω ότι σιγά σιγά έχει αρχίσει να το συνηθίζει... γιατί ο άντρας της είναι ο τέλειος οικογενειάρχης και τέλειος πατέρας των παιδιών... ε, λέει κι η φίλη μου... όσο κι αν μου αρέσει το σεξ και τον θέλω και τον αγαπώ... έχω δεχτεί ότι αυτός είναι...

 

Κοπέλα μου, σου είπα την ιστορία της φίλης μου για να δεις ότι δεν είσαι μόνη κι όλες μας αντιμετωπίζουμε λίγο ή πολύ παρόμοια θέματα... ελπιζω ή δική σου ιστορία να έχει πολύ καλύτερη εξέλιξη, μέσα από την καρδιά μου σου το εύχομαι.

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω φιλιακι!κοιταξα το μπλογκ 100 φορες απο χθες μηπως μου απαντησει κανεις!κοντευω να τρελαθωκαι δυστυχως ο μικρος μου καταλαβαινει τη ψυχολογια μου και ειναι ανησυχος.

uYdjp2.png

 

 

3xLVp2.png

Link to comment
Share on other sites

η οικογενεια μου διαλυεται,οταν εμεινα εγκυος φοβοταν,μετα τη γεννα προσεχαμε τα ραμματα,τωρα περασαν 17 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::-(:mad::cry::cry::cry::cry::cry:και δεν θελει ουτε να το συζητησει!το μωρο μας το λατρευει και παιζει μαζι του τον προστατευει δεν του λειπει τιποτα και καμαρωνει για την ομορφια του αναμεσα σε αλλους μπαμπαδες!ηταν μεσα στον τοκετο αλλα δεν ειδα κατι να τον τρομαζει!

 

Αχ best mommy μου τί να σου πώ? Έχεις εξαντλήσει τις αποπλανήσεις? συζητήσεις? χαδάκια? λογάκια? κτλ? Τί πάει να πεί δε θέλει να το συζητήσει?:evil:

Σου έχει πει ότι δε σε αγαπάει ή απ'το μυαλό σου το έβγαλες? Μπορεί το σοκ του τοκετού να ήταν τεράστιο και να χρειάζεται ειδικό.

Ακόμα θηλάζεις? Γιατί αν δεν, τότε να πάτε τα 2 σας 1 2ήμερο, να θυμηθείται τα παλιά...;)

 

Σε εμένα έγινε το αντίθετο στην 1η εγκυμοσύνη, που είναι σύνηθες λόγω ορμονών. Απορροφήθηκα τόσο από το απίστευτο πλασματάκι που δεν ήθελα τον άντρα μου ερωτικά. Ζούσα μόνο για το γιο μου. Ο καημένος άντρας μου προσπάθησε πάρα πολύ για να με συνεφέρει. Ουουου μήνες. Βέβαια το συνηδητοποίησα κι εγώ στο 6μηνο. Πάντως συνήλθα τελείως όταν το 2ο παιδί μου έγινε ~8μηνών!!! (Αυτή τη στιγμή διανύω πάλι μια ανερεθιστική περίοδο αλλά προσπαθώ να μην το δείξω! -άτιμες ορμόνες!-)

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αχ best mommy μου τί να σου πώ? Έχεις εξαντλήσει τις αποπλανήσεις? συζητήσεις? χαδάκια? λογάκια? κτλ? Τί πάει να πεί δε θέλει να το συζητήσει?:evil:

Σου έχει πει ότι δε σε αγαπάει ή απ'το μυαλό σου το έβγαλες? Μπορεί το σοκ του τοκετού να ήταν τεράστιο και να χρειάζεται ειδικό.

Ακόμα θηλάζεις? Γιατί αν δεν, τότε να πάτε τα 2 σας 1 2ήμερο, να θυμηθείται τα παλιά...;)

 

Σε εμένα έγινε το αντίθετο στην 1η εγκυμοσύνη, που είναι σύνηθες λόγω ορμονών. Απορροφήθηκα τόσο από το απίστευτο πλασματάκι που δεν ήθελα τον άντρα μου ερωτικά. Ζούσα μόνο για το γιο μου. Ο καημένος άντρας μου προσπάθησε πάρα πολύ για να με συνεφέρει. Ουουου μήνες. Βέβαια το συνηδητοποίησα κι εγώ στο 6μηνο. Πάντως συνήλθα τελείως όταν το 2ο παιδί μου έγινε ~8μηνών!!! (Αυτή τη στιγμή διανύω πάλι μια ανερεθιστική περίοδο αλλά προσπαθώ να μην το δείξω! -άτιμες ορμόνες!-)

γιατι νιωθω ηλιθια?ποιες ορμονες,καλα θα ητανε!:oops:αστα να πανε:oops:,δεν εμεινε και τιποτα να προπαθησω!ολο λογια ακουω και για βοηθεια και για συζητηση,πραξεις δεν βλεπω!ξερεις μου δεν κανει εντυπωση πως δεν θελεις,οι γυναικες ειμαστε καπως και στην τελικη ζουμε και χωρις αυτο αν δεν θελουμε,αλλα εκεινοι ειναι βασικη τους αναγκη νομιζω!απο το απεγνωσμενο μου μηνυμα μεχρι σημερα,εβαλα 5 κιλα,μου ηρθε περιοδος,τα νευρα μου ειναι χαλια και το συζητησαμε 20 φορες!εχουμε αρχισει να βαζουμε και στοιχηματα!το τελευταιο ειναι αν θα κερδιζε η ελλαδα την αργεντινη στο μουντιαλ!αντε πες,υπηρχε περιπτωση?το θεμα ειναι οτι θελω μεγαλη οικογενεια,αλλα μαλλον εγω το θελω μονο!σε ευχαριστω παντως!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

uYdjp2.png

 

 

3xLVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Best mommy νομίζω οτι η κατάσταση ειναι όντως δύσκολη για σένα αλλά θεωρώ οτι τα στοιχήματα, οι ατέρμονες συζητήσεις και οι παρακλήσεις για σεξ και προσοχή δε πιάνουν και συγχρόνως σε "ριχνουν" και σαν γυναίκα.

Αν τα έχεις δοκιμάσει ολα πλέον και δε γινεται τίποτα, ή θα το πάρεις απόφαση, ή θα αρχίσεις και εσύ να αδιαφορείς γι'αυτον ερωτικά. Καλη μαμά θα εισαι θα τον φροντίζεις αλλά τιποτα παραπάνω. Συχρόνως χάσε τα κιλά, κάνε μαλλιά, νυχια ή οτι άλλο (βρες κουραγιο και ορεξη) και βγες και καμιά βολτα με καμιά φίλη. Οχι για να κάνεις κάτι με κάποιον άλλο αλλά για να δεις εσύ πρώτα και μετά αυτός οτι έχεις ζωή, οτι αρέσεις και οτι περνάς καλά και μόνη σου. Και για σεξ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. Αν του έρθει η όρεξη και σε προσεγγίσει, μην ενδώσεις με την πρώτη, κρατα λίγο χαρακτήρα! Και μη τον ρωτάς συνέχεια αν σ'αγαπάει, αν σε θέλει, μη ψάξεις επιβεβαίωση για λίγο. Μπορεις να τα κάνεις αυτά για ένα μήνα?

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Best mommy νομίζω οτι η κατάσταση ειναι όντως δύσκολη για σένα αλλά θεωρώ οτι τα στοιχήματα, οι ατέρμονες συζητήσεις και οι παρακλήσεις για σεξ και προσοχή δε πιάνουν και συγχρόνως σε "ριχνουν" και σαν γυναίκα.

Αν τα έχεις δοκιμάσει ολα πλέον και δε γινεται τίποτα, ή θα το πάρεις απόφαση, ή θα αρχίσεις και εσύ να αδιαφορείς γι'αυτον ερωτικά. Καλη μαμά θα εισαι θα τον φροντίζεις αλλά τιποτα παραπάνω. Συχρόνως χάσε τα κιλά, κάνε μαλλιά, νυχια ή οτι άλλο (βρες κουραγιο και ορεξη) και βγες και καμιά βολτα με καμιά φίλη. Οχι για να κάνεις κάτι με κάποιον άλλο αλλά για να δεις εσύ πρώτα και μετά αυτός οτι έχεις ζωή, οτι αρέσεις και οτι περνάς καλά και μόνη σου. Και για σεξ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. Αν του έρθει η όρεξη και σε προσεγγίσει, μην ενδώσεις με την πρώτη, κρατα λίγο χαρακτήρα! Και μη τον ρωτάς συνέχεια αν σ'αγαπάει, αν σε θέλει, μη ψάξεις επιβεβαίωση για λίγο. Μπορεις να τα κάνεις αυτά για ένα μήνα?

εχεις δικιο,αλλα το θεμα ειναι οτι ολα οσα μου ειπες τα εχω κανει για πολυ περισσοτερο καιρο.και στην τελικη να σου πω και κατι, με κουρασε να τον υπερ-φροντιζω,οτι ολα ειναι στην εντελεια, η ζωη του ειναι στην εντελεια και τα δικα μου νευρα συνεχιζουν να τσιτωνουν.ουτε ενα χαδι!εγω ειτε 47(ελευθερη)ειτε 54(αρραβωνιασμενη) ειτε 64 (παντρεμενη)κιλα(με τη γεννα πιασαμε 72 σταθερα αλλα δεν τον ενοχλει) περναω απαρατηρητη!νομιζω οτι το μωρο το καναμε απο ζορι και αναγκη για να με απασχολει με κατι.εγω το ζητησα!μαλλον με ξερει καλυτερα απο εμενα και να σου πω, αληθεια ειναι.οταν τον ειδα για πρωτη φορα ειπα αυτος ειναι ο αντρας της ζωης μου.δεν ζω χωρις αυτον!εσυ θα τον αφηνες?θα παρατουσες την αψογη ζωη σου για σεξ,τον ερωτα σου?θα αφηνες εκεινον που αγαπας?τωρα συζηταμε για διακοπες!με το μωρο η χωρις?δεν εχει αποψη για το θεμα οτι θελω μου ειπε.οχι οτι τον χαλαει οτιδηποτε απο ταδυο.α)με τον γιωργο θα μου τον φορτωσει και β)μονοι μας θελει να χαλαρωσει απο τη δουλεια!μηπως να παω μονη μου με το μωρο?ελεος ειμαι ο πιο μιζερος ανθρωπος στον κοσμο!βαρεθηκα να με λυπαμαι!σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις,να χαιρεσαι το παιδακι σου!:)

uYdjp2.png

 

 

3xLVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια έχω κι εγώ μια απορία.Γέννησα με καισαρική μετά από πόσο καιρό ξεκινάνε οι πιθανότητες να ξαναμείνω έγκυος; Γέννησα 26/02/2010 και ο γιατρός είπε για μετά τον Σεπτέμβρη να προσπαθήσουμε για δεύτερο κουτσού. Υπάρχει περίπτωση αφού δεν πέρνω φάρμακα και προφυλαξη να μείνω έγκυος πριν τον Σεπτεμβρη;

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια έχω κι εγώ μια απορία.Γέννησα με καισαρική μετά από πόσο καιρό ξεκινάνε οι πιθανότητες να ξαναμείνω έγκυος; Γέννησα 26/02/2010 και ο γιατρός είπε για μετά τον Σεπτέμβρη να προσπαθήσουμε για δεύτερο κουτσού. Υπάρχει περίπτωση αφού δεν πέρνω φάρμακα και προφυλαξη να μείνω έγκυος πριν τον Σεπτεμβρη;

αχ!ενα θα σου πω,η κοπελα που μου καθαριζει και εχουμε τον αντρα της στη δουλεια μας ειναι εγκυος στο δευτερο και το καταλαβε μολις εγινε το πρωτο της μωρο 4αρων μηνων!επαθες?εγω να δεις!η κορη της ειναι 1 μηνα πιο μεγαλη απο το γιο μου και ειχε και ασχημη γεννα με καισαρικη.τους χαλαρωνει το σπορ μας ειπαν!

uYdjp2.png

 

 

3xLVp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια....!!!!!!!για ποιο λογο δεν θελω να ερχομαι σε επαφη με τον αντρα μου μετα την γεννα?????φταιει κατι...ειναι ορμονικο...???φταει που ειχα δυσκολη γεννα???τι να ακνω....ο αντρας μου εχει απελπιστει;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....!!!!!!!για ποιο λογο δεν θελω να ερχομαι σε επαφη με τον αντρα μου μετα την γεννα?????φταιει κατι...ειναι ορμονικο...???φταει που ειχα δυσκολη γεννα???τι να ακνω....ο αντρας μου εχει απελπιστει;)[/quote

 

 

νομίζω πως και εσύ και ο άντρα σου θα πρέπει να κάνετε υπομονή:D νομίζω είναι καθαρά ορμονικό το θέμα όπως και στην εγκυμοσύνη:wink:

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι!

Κι εγώ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ! και το τονίζω διότι και μόνο στην ιδέα ότι κάτι θα έμπαινε εκεί μέσα τρελαινόμουν!

Είναι φυσιολογικό πιστεύω να έχεις μία άρνηση για λίγο καιρό. Εγώ είχα πόνους από τα ράμματα και δεν ήθελα ούτε να το σκεφτώ. Όταν ο σύζυγος έκανε κάποια νύξη επί του θέματος τον κοιτούσα με γουρλωμένα μάτια και του έλεγα όχι. Και κάποια στιγμή (περίπου ένα μήνα αργότερα αν θυμάμαι καλά) η άρνηση μου πέρασα και ήθελα κι εγώ. Προσπαθούμε και έκανα χειρότερα από παρθένα... :oops: πονούσα στα ράμματα (είχα πρόβλημα από τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα, μη σε πανικοβάλλω ότι και εσύ θα είσαι έτσι) και δεν τα καταφέραμε. Για την ιστορία κάναμε σεξ περίπου 40 μέρες μετά τη γέννα.

Ουφ τα είπα... τι μου θύμισες...

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και γω το ίδιο...6 μήνες πέρασαν κ ότι γίνεται το κάνω με το ζόρι...έτσι για να πω ότι κάτι έκανα κ να μην ξεχνιόμαστε.Πονάω ακόμα...νομίζω κ γω ότι φταιει ο θηλασμός κ οι ορμόνες.Απορώ πότε θα ξαναείμαι όπως παλιά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kalimera! Prin 10 meres gennhsa me kaisariki ena agoraki :) Annarosa poli grigora giati stin 7 mera kiolas eixa seksoualikes epafes. Dn exo ponoys pouthena oute enoxliseis exo omos polles oreksis :) Kanei omos na exo seksoualikes epafes? Prepei na perimeno 40 meres? Signomi kiolas alla ti epiptosis mporei na exei ? Eyxaristo!:oops:

Tha mporousa na meino ksana egoyos?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...