Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές μετα τη γεννα... ?


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οργανικά, το σωστό είναι να σε τσεκάρει ο γιατρός πρώτα (στις 40 μέρες περίπου) και αν σου πει οκ, βουρ...! :lol:

 

Ψυχολογικά, βεβαια μπορεί και να μην είσαι έτοιμη στις 40 μέρες. Εγώ έκανα 3μηνο να συνέλθω και πάλι μετα απο κοντά 9 μήνες δεν νιώθω ακόμα τόσο σεξουαλικό ον... :(

 

Λες να το έκαψα το μοτέρ?????? :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

erica,

 

τις περισσότερες φορές η κούραση είναι αυτή που μας κόβει κάθε διάθεση..

Ίσως να είναι και ορμονικό το πρόβλημα.

Ξέρεις να μην έχουν σταθεροποιθεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οργανικά, το σωστό είναι να σε τσεκάρει ο γιατρός πρώτα (στις 40 μέρες περίπου) και αν σου πει οκ, βουρ...! :lol:

 

Ψυχολογικά, βεβαια μπορεί και να μην είσαι έτοιμη στις 40 μέρες. Εγώ έκανα 3μηνο να συνέλθω και πάλι μετα απο κοντά 9 μήνες δεν νιώθω ακόμα τόσο σεξουαλικό ον... :(

 

Λες να το έκαψα το μοτέρ?????? :shock::shock::shock:

 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ

5Fhvp3.pngeVNwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και η Talkirti ίσως είναι και θέμα κούρασης, ίσως και ορμονικό καθότι θηλάζω ακόμα.

 

Το πιο σημαντικό είναι ότι δεν είναι ταμπού θέμα με το συντροφό μου. Το συζητάμε, γελάμε με αυτό....δηλαδή δεν είναι θέμα που επιφέρει ένταση ή απογοήτευση στη σχέση. Όταν η ανάγκη (κυρίως δική του) είναι επιτακτική ( :shock: !) συμβαίνει, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο για μένα....Είναι περίεργο γιατί πριν τη γέννα ηταν ένα από τα βασικότερα στοιχεία της σχέσης μας και εγώ πήγαινα γενικά με "πέμπτη" - γιαυτό αστειεύομαι μήπως έκαψα το μοτέρ :lol: .

 

Ξέρω ότι κάποια στιγμή θα βρω πάλι τον εαυτό μου, απλά μου παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο τελικά.... Χωρίς άγχος όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και η Talkirti ίσως είναι και θέμα κούρασης, ίσως και ορμονικό καθότι θηλάζω ακόμα.

 

Το πιο σημαντικό είναι ότι δεν είναι ταμπού θέμα με το συντροφό μου. Το συζητάμε, γελάμε με αυτό....δηλαδή δεν είναι θέμα που επιφέρει ένταση ή απογοήτευση στη σχέση. Όταν η ανάγκη (κυρίως δική του) είναι επιτακτική ( :shock: !) συμβαίνει, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο για μένα....Είναι περίεργο γιατί πριν τη γέννα ηταν ένα από τα βασικότερα στοιχεία της σχέσης μας και εγώ πήγαινα γενικά με "πέμπτη" - γιαυτό αστειεύομαι μήπως έκαψα το μοτέρ :lol: .

 

Ξέρω ότι κάποια στιγμή θα βρω πάλι τον εαυτό μου, απλά μου παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο τελικά.... Χωρίς άγχος όλα θα γίνουν!

 

Ααααααχχχχχ erica μια από τα ίδια κι εμείς! Και την είχα κι εγώ μια ανησυχία αλλά τώρα που βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη λίγο ηρέμησα! Μέχρι σε ψυχολόγο έλεγα να πάω!

Σωματικά ο γιατρός μου είχε πει 40 μέρες και αφού με εξετάσει.

Ψυχολογικά όμως δεν...

Είναι λίγο το ορμονικό, λίγο η κούραση, λίγο η έλλειψη χρόνου, πολύ θέλει?

Πάντως ο άντρας μου κάνει μεγάααλη υπομονή και δείχνει κατανόηση και συμπαράσταση! Πολύ σημαντικό αυτό, αν και δεν μου διώχνει τις τύψεις... :?

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Μην νιώθεις τύψεις!!!!!

 

Σίγουρα δεν είσαι η μόνη και σίγουρα δεν ευθύνεσαι για αυτό που σου συμβαίνει! Επίσης σίγουρα οι τύψεις θα μετατοπίσουν τον καιρό που θα επανέλθεις ακόμα πιο πέρα.... Αρα relax! Αν υπάρχει επικοινωνία με την συντροφό σου και κατανόηση αμφοτέρου, όλα θα πάνε καλά! Το παν είναι να μην στρεσσαριστείς γι'αυτό και να μην αποξενωθείτε εξαιτίας του! :wink:

 

Ετσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον! :?:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και πιστεύω ότι θα τον βρω τον εαυτό μου και πάλι απλά είανι φορές που με αγχώνει λίγο! Ολα καλά πάντως, το καλό είναι πως έχω, όπως είπα, την συμπαράστασή του. Δεν είναι ότι δεν έχουμε καθόλου επαφές απλά εγώ δεν έχω όρεξη! Χώρια που μετά την γέννα ντρέπομαι πιο πολύ, ακόμη και το παιδί! Λες και θα μας δει και θα μας κακοχαρακτηρίσει... :P:lol:

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβαίνω....ΕΝΤΕΛΩΣ ομως! :lol:

 

Γράψε μία από τα ίδια και για μας :roll:

 

Που θα πάει όμως, θα έρθει ο καιρός που θα πάει πανεπιστήμιο το παιδί και θα αρχίσουν τα γλεντια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Που θα πάει όμως, θα έρθει ο καιρός που θα πάει πανεπιστήμιο το παιδί και θα αρχίσουν τα γλεντια :lol::lol::lol:

 

:lol::lol: Αστα να πάνε....μας βλέπω παπούδες και γιαγιάδες και να παιδευόμαστε! :lol:

Η πλάκα είναι ότι μόλις είχα γεννήσει του λέω: καλά....τώρα ξανά κοκό όταν θα είναι να ξανακάνουμε παιδί! Και όπως πάμε θα βγω αληθινή... :P

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας ειπε ο γιατρος οκ στις 40 μερες.Τελοσπαντων στους 2 μηνες περιπου το δοκιμασαμε αλλα πονουσα πολυ και ειχα και λιγο αιμα και τρομαξα!Μετα απο 3-4 φορες ομως επανηλθαμε κανονικα.Βεβαια πρεπει να το ευνουουν οι συνθηκες (να κοιμαται το μωρο και να μην περιμενουμε απο λεπτο σε λεπτο να ξυπνησει :wink: ) αλλα κατι γινεται,προλαβαινουμε :lol::lol::lol:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρένα μου... το διάβασα αλλά εξακολουθώ να προβληματίζομαι... εγώ δεν πονάω πια... δε νιώθω καν τα ράμματα :oops:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ψυχή μου για την ώρα δεν πονάω καθόλου εδώ και μέρες μάλιστα... απλά σκέφτηκα μήπως όταν έρθω σε επαφή πονέσω... να σκιστώ δεν υπάρχει περίπτωση ε ?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

α,νομιζα οτι το ειχατε δοκιμασει και δεν ποναγες! :oops: κοιτα να δεις,θα το πατε ηρεμα στην αρχη,να σχιστουν αποκλειεται,ηρεμα ομως!και εμεις καναμε μετα απο 2 μηνες και ποναγα λιγο,νομιζω οτι ολες πονανε στην αρχη,αλλα τιποτα ανησυχητικο! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αρκετούς μήνες μετά είχα μια αίσθηση τραβήγματος και δεν μπορώ να πώ ότι ήταν και το καλυτερό μου...δεν ξέρω ίσως ήταν και ψυχολογικό, αλλά ανατρίχιαζα..

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Αίσθηση τραβήγματος την ώρα της επαφής ή γενικά ? Γιατί τράβηγμα νιώθω και εγώ κυρίως όταν πηγαίνω στο μπάνιο

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η Polina. Εγώ για αρκετό καιρό ένιωθα και τράβηγμα και πόνο.. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν ευχάριστο!... Άργησε αρκετά να φύγει τελείως ο πόνος. (Μήνες..) Και κάθε φορά φοβόμουνα... Λειτουργούσε και κατασταλτικά. Δεν ήθελα μετά.. :cry: Γιατί το θέμα είναι να το ευχαριστιέσαι όχι να πονάς!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...